Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.2.2013, 16:16   #241
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Najbolja avantura svih vremena?

1. Still Life
2. Syberia
3. The Longest Journey
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
zdravkelja (14.2.2013)
Stara 14.2.2013, 16:24   #242
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Najbolja avantura svih vremena?

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
To što široke mase vole jedan (manje-više) interaktivni (horor-akcioni) film ne znači da su interaktivni filmovi (a kamoli klasične avanture) - мејнстрим. I hvala Bogu da nisu: čim popularnost uđe na jedna vrata, kvalitet i originalnost izlete na druga.
Čudno, izgleda da ti TWD ni ne smatraš avanturom
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2013, 16:28   #243
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Najbolja avantura svih vremena?

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
1. Still Life
2. Syberia
3. The Longest Journey


PerverznjakE jedan!
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Rainman (14.2.2013)
Stara 14.2.2013, 19:22   #244
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Najbolja avantura svih vremena?

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
To što široke mase vole jedan (manje-više) interaktivni (horor-akcioni) film ne znači da su interaktivni filmovi (a kamoli klasične avanture) - мејнстрим. I hvala Bogu da nisu: čim popularnost uđe na jedna vrata, kvalitet i originalnost izlete na druga.
Pa, ne znam bas. Pogledaj doba kad su avanture bile mejnstrim - tad su nastale skoro sve najbolje avanture, jer su bile profitabilne i radili su ih veliki timovi koji su imali najkvalitetnije radnike (ocigledni primeri su LucasArts i Sierra, sa svim onim megasposobnim legendama zanra).

Normalno, (skoro) svi sposobni ljudi hoce da budu dobro placeni za svoj rad, pa takvi vise (skoro uopste) ne prave avanture, cast izuzecima. Uglavnom smo osudjeni na Nemce

Ako ove Kickstarter avanture legendi budu dobre i old school, mozda mozemo da ocekujemo da i takve avanture postanu mejnstrim

Inace, mislim da je The Walking Dead i interaktivni film, ali i avantura - istrazujes i resavas zagonetke. Jeste da su mnogo olaksane, ali ipak ih ima
Citat:
Na svu sreću, taj film nećemo gledati: pre će Milanska skala da organizuje "Veče Mitra Mirića" nego što će ovi što su se napalili na The Walking Dead da odigraju neku klasičnu avanturu (sem "Sibirije", normalno - nju su SVI igrali).
Bas mi je smesna ova mrznja prema Syberiji, valjda zato sto se i ja osecam slicno
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2013, 21:38   #245
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Najbolja avantura svih vremena?

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Čudno, izgleda da ti TWD ni ne smatraš avanturom
Otprilike je tako (i uopšte nije čudno, ako iole pratiš šta sam u ovom podforumu pisao).
Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Pogledaj doba kad su avanture bile mejnstrim
Avanture su (možda) bile мејнстрим u doba kad su ljudi koji su kupovali i koristili kompjutere (pa i igre za njih) bili uglavnom tehnički (u pogledu moždanih vijuga) i u pogledu opšte kulture potkovaniji nego prosečni korisnici kompjutera danas. Kako se menjao profil korisnika računara (i broj uživalaca IT blagodeti rastao) tako se menjao i dominantni žanr (različite ljude interesuju različite igre), pa smo danas (kad svaka šuša ima PC, Internet, itd.) tu gde jesmo.
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Na svu sreću, taj film nećemo gledati: pre će Milanska skala da organizuje "Veče Mitra Mirića" nego što će ovi što su se napalili na The Walking Dead da odigraju neku klasičnu avanturu (sem "Sibirije", normalno - nju su SVI igrali).
Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Bas mi je smesna ova mrznja prema Syberiji
Mržnja? Teška reč.
Ono što ja osećam je blago gađenje, ali ne prema samoj "Сибириј(ад)и" (igra je odlična ili bar vrlo dobra), nego prema halabuci koja povodom nje (i samo nje) ječi i zveči duže od jedne dekade. Uostalom to sam odavno (nadugačko i naširoko) rekao i objasnio.

Poslednja ispravka: zoran845 (14.2.2013 u 22:06)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (17.2.2013)
Stara 19.2.2013, 23:35   #246
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Najbolja avantura svih vremena?

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Avanture su (možda) bile мејнстрим u doba kad su ljudi koji su kupovali i koristili kompjutere (pa i igre za njih) bili uglavnom tehnički (u pogledu moždanih vijuga) i u pogledu opšte kulture potkovaniji nego prosečni korisnici kompjutera danas. Kako se menjao profil korisnika računara (i broj uživalaca IT blagodeti rastao) tako se menjao i dominantni žanr (različite ljude interesuju različite igre), pa smo danas (kad svaka šuša ima PC, Internet, itd.) tu gde jesmo.
.

Oduzeti bagri kompjutere, pa da se vrati vreme avantura !!!
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2013, 5:09   #247
Pinball Wizard
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 181
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Najbolja avantura svih vremena?

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
T...I hvala Bogu da nisu: čim popularnost uđe na jedna vrata, kvalitet i originalnost izlete na druga...
Da je tako, poslednjih dvanaest godina bi avanture trebale da su u svom zlatnom dobu.

Elem, lista najdrazih avantura, redosled nije narocito bitan.

1) Black Dahlia
2) Gabriel Knight 2
3) Riven & Exile
4) Sam & Max Hit the Road
5) Broken Sword 1
6) Zork Nemesis & Grand Inquisitor
7) Pandora Directive
8) Beneath a Steel Sky
9) Shadow of the Comet
10) Heavy Rain (ako vec moze TWD)

Poslednja ispravka: Pinball Wizard (20.2.2013 u 5:54)
Pinball Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2013, 11:37   #248
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Najbolja avantura svih vremena?

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Oduzeti bagri kompjutere, pa da se vrati vreme avantura !!!
1. To si ti rekao, a ne ja.
2. Ne znam šta je to "vreme avantura".
3. Meni popularnost avantura (u smislu da avanture budu мејнстрим, da ih svi igraju, obožavaju i u zvezde kuju) uopšte nije bitna.
Igrao bih avanture (i podjednako uživao) i da sam jedini čovek na planeti Zemlji (i šire) koji to radi.

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
čim popularnost uđe na jedna vrata, kvalitet i originalnost izlete na druga.
Citat:
Pinball Wizard kaže: Pregled poruke
Da je tako, poslednjih dvanaest godina bi avanture trebale da su u svom zlatnom dobu.
1. Zašto baš dvanaest godina? Što ne deset i po godina? (Četrnaest? Osam? Devetnaest godina i osam meseci?)
2. Šta je to "zlatno doba avantura"?
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2013, 12:51   #249
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Najbolja avantura svih vremena?

Da su avanture stare skole popularne, bile bi i kvalitetnije.

Inace, u slucaju avantura, popularnost je izasla na jedna vrata, ali kvalitet nije usao na druga.
Citat:
Avanture su (možda) bile мејнстрим u doba kad su ljudi koji su kupovali i koristili kompjutere (pa i igre za njih) bili uglavnom tehnički (u pogledu moždanih vijuga) i u pogledu opšte kulture potkovaniji nego prosečni korisnici kompjutera danas. Kako se menjao profil korisnika računara (i broj uživalaca IT blagodeti rastao) tako se menjao i dominantni žanr (različite ljude interesuju različite igre), pa smo danas (kad svaka šuša ima PC, Internet, itd.) tu gde jesmo.
Ne moraju da budu dominantan zanr. Kazem, sudeci po Kickstarteru, izgleda da i te kako ima fanova dobrih avanture stare skole. To sto se takve igre danas slabije prodaju verovatno je posledica toga sto uglavnom nisu nista posebno (i gore od toga)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2013, 14:14   #250
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Najbolja avantura svih vremena?

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Nema nista od mainstreama dok se obozavaoci The Walking Deada ne zainteresuju i za ostale avanture
Moze se reci da je mene TWD poprilicno zainteresovao za ostale avanture,pre svega Telltale-ove.To mozda nije neka ogromna stvar,al daj sta das
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2013, 14:28   #251
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Najbolja avantura svih vremena?

Stare i nove skole? Mislio sam da se sve svodi na klik misem a igra je iz treceg ili prvog lica? Igracki interfejs (nezgrapan i zauzima trecinu ili cak pola ekrana - "stara skola") se nesto razlikuje kod najstarijih avantura, posle su sve manje-vise iste sa inventarom tj kontrolnom "trakom" gore ili dole.

Nekada avanture jesu bile mejnstrim jer su i u hardverskom smislu spadale u tu klasu. Sa pojavom 3D akceleracije i potpunog 3D okruzenja ispale su odatle i postale "alternativa" ne uspevajuci da se etabliraju u potpunom 3D okruzenju (uz par izuzetaka). To je mozda i dobro - kada uporedimo koliko se 3D smeca (narocito FPS zanra) pojavljuje a koliko je bas losih avantura, pobedu u kvalitativnom smislu odnose, bez svake sumnje, avanture.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2013, 14:38   #252
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Najbolja avantura svih vremena?

Kad pogledas kakva je igra, recimo, The Walking Dead, koja ipak spada u avanture, vidi se razlika izmedju stare i nove skole, na to sam mislio

Citat:
Moze se reci da je mene TWD poprilicno zainteresovao za ostale avanture,pre svega Telltale-ove.To mozda nije neka ogromna stvar,al daj sta das
Telltale je napravio neke odlicne tradicionalne avanture. Vidi, pre svega, Hector: Badge of Carnage, a dobri su i epizodni serijali Tales of Monkey Island i Sam & Max, s tim sto su to nastavci kultnih (i boljih) avantura iz devedesetih, pa se preporucuje da prvo odigras originale

Telltale je autor i jedne od mojih omiljenih igara svih vremena - Puzzle Agenta. Ta igra je daleko od tradicionalne, ali je ipak preporucujem
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2013, 14:47   #253
Pinball Wizard
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 181
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Najbolja avantura svih vremena?

@Zoran: Za zlatno doba smatram period od sredine osamdesetih i do kraja devedesetih (rekao bih do '99. kada je vecina firmi koje su se bavile avanturama prestala sa radom na njima na ovaj ili onaj nacin).

Elem, nesto vise od 12 godina.
Pinball Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, najbolje igre, najbolje pc igre

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja Platforma Svih Vremena... The Dark Gamer Platformske igre 58 27.4.2013 22:57
Najbolji Fps Svih Vremena... The Dark Gamer Akcione igre 205 27.5.2008 21:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com