Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.1.2017, 20:41   #1
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Thermaltake Suppressor F31

U najobičnijoj kartonskoj kutiji, dobro upakovano i zaštićeno, nalazi se monolitno kučište renomiranog proizvođača Thermaltake označenog kao model Suppressor F31 (bez providne strane). Radi se o „srednjem“ modelu kućišta iz „familije“ Suppressor , koja za sada ima svega tri člana: F51, gorepomenuti F31, i mini F1 (sa ili bez providne strane).

Kućište je proizvedeno od debelog čeličnog lima, koje se sa unutrašnje strane obloženo materijalom za zvučnu izolaciju (što je uticalo na težinu od oko desetak kilograma), i kvalitetno obrađene plastike koja se nalazi sa prednje strane kućišta i koja izgledom podseća na komad brušenog aluminijuma, što po meni pozitivno utiče na estetiku kućišta. Na levu stranu kućišta moguće je postaviti ventilator, u čijem slučaju je neophodno skinuti manji deo zvučne izolacije.







Suppressor F31 karakteriše jednostavan ili minimalistički dizajn. Na gornjoj strani kućišta nalaze se ulazi za mikrofon i slušalice, reset taster, hdd led, power taster, 2 x USB 3.0 port, i 2 x USB 2.0 port. Takođe, prisutan je i poveći filter prašine koji je magnetno prikačen za kućište i koji se po potrebi lako odvaja u slučaju čišćenja. Gornja strana kućišta zvučno je izolovana, međutim izolacija se može otkačiti i na njeno mesto moguće je postaviti kulere ili radijatore za vodeno hlađenje.





Vrata kućišta, koja su takođe zvučno izolovana, otvaraju se samo u jednom pravcu i sa njhove leve i desne strne nalaze se občni otvori za vazduh. Otvaranjem vrata zapažamo dva mesta za uređaje od 5.25 inača, kao i prednji filter iza koga se mogu postaviti ventilatori koji uvlače hladan vazduh u kućište. Cela prednja strana kućišta lako se može razmontirati, čime se dobija znatno lakši pristup prednjem delu kućišta. Kućište dolaza sa unapred postavljenim prednjima i zadnjim ventilatorom (precnika 120 mm).







U unutrašnjosti kućišta nalazi se kavez sa tri plastična podnožja za montiranje HDD ili SSD uređaja dimenzija 2.5 i 3.5 inača, kavez je moguće pomeriti po vertikali ili ga u potpunosti izmestiti van kućišta. Tu su i dva gorepomenuta metalna adaptera za uređaje od 5.25 inča koja se takođe po potrebi mogu razmontirati. U pakovanju se nalazi i kesica sa svim neophodnim srafovima i ostalim sitnicama.





Prostor koji se nalazi oko matične ploče, i koji se koristi za povezivanje kablova gumiran je i zaštićen, što je svakako prednosti koja sprečava njihovo habanje. Prostor iza procesorskog podnožja dovoljno je prostran da smesti bilo koji backplate za aftermarket CPU hlađenje. Prostor iza matične ploče je prostran i ima dovoljno mesta za postavljanje svih kablova, kao i gorepomenutih plastičnih podnožja tako da je u ovom slučaju ovde moguće vertikalno postaviti HDD ili SSD.







Napajanje je postavljeno na gumene nosače i odbojnike koji sprečavanju prenošenje vibracija. Ispod napajanja, dužinom celog kućišta nalazi se još jedan filter za prašinu koji se lako može skloniti zbog održavanja. Tu se nalaze i četiri kvalitetne gumirane „nogice“ koje omogućavaju neometan protok vazduha do napajanja. Takođe, na donju stranu kućišta moguće je postaviti još ventilatora, ali u tom slučaju ćete verovatno morati da sklonite kavez za diskove.



Sve u svemu, po ceni koja je malo veća od 12 hiljada dinara, smatram da je ovo kućište konkurentno, kvalitetno i poprilično modularno, i da predstavlja dobru vrednost za uložen novac.
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2017, 21:11   #2
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Suppressor F31

Eh, ovo sam i ja hteo da kupim. Nažalost, u tom trenutku nije bilo moguće nabaviti ga sa punom stranicom. Bilo ih je samo sa providnom, što mi baš i nije nešto privlačno, i gde god sam pitao, nisu znali kad i da li će nabavljati model sa punom stranicom. I tako uzmem Black Widow, i zažalim. Bolje da sam sačekao malo. Ili da sam se iskezio za FD R5.
Ali ovaj Suppressor mi se BAŠ sviđa. Svaka čast na izboru.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2017, 23:07   #3
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Suppressor F31

Ja imam F51, malo je veći od ovog F31, ali i ovaj F31 je poprilično velik. Ovo kućište mi je bila najbolja investicija ikad u PC komponente. Milina jedna ga je imati.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2017, 23:49   #4
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Suppressor F31

Čuo sam za ovo kućište, djeluje fino i podsjeća me na Fractal Design Define seriju. Ali jednom sam se opekao sa silent kućištima, i ne planiram opet. Trenutno mjerkam Corsair Carbide 500R, jedino što me pomalo odbija jeste manjak filtera za prašinu na stranici gdje je 200mm fan.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2017, 16:42   #5
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Suppressor F31

ovo mi je prvi put da sam pazario silent kuciste, ne verujem da ce biti problema sa hladjenjem, imam dva ventilatora sa prednje i jedan sa zadnje strane kao i odlican kuler za procesor i tu bi trebalo sve da bude ok...trenutno sastavljam kompjuter, i kad zavrsim sa tim mozete ocekivati update za temperaturu...jos samo da pronadjem neki program za testiranje sistema/temperature/sta god
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2017, 17:59   #6
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Suppressor F31

Citat:
alexthekid kaže: Pregled poruke
Eh, ovo sam i ja hteo da kupim. Nažalost, u tom trenutku nije bilo moguće nabaviti ga sa punom stranicom. Bilo ih je samo sa providnom, što mi baš i nije nešto privlačno, i gde god sam pitao, nisu znali kad i da li će nabavljati model sa punom stranicom. I tako uzmem Black Widow, i zažalim. Bolje da sam sačekao malo. Ili da sam se iskezio za FD R5.
Ali ovaj Suppressor mi se BAŠ sviđa. Svaka čast na izboru.
U čemu je bio problem s MS BW?
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2017, 21:22   #7
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Suppressor F31

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
U čemu je bio problem s MS BW?

Sa nepreciznom izradom, uglavnom.
Recimo, kućište i stranice nisu izrađeni pod istim uglom. Kad stavim stranice, i zategnem dva gornja šrafa, na mestima gde dolaze dva donja šrafa, ostane 5-6 mm "lufta". Ako pristisnem to mesto, stranica nalegne, kad pustim, stranica se vrati u prvobitan položaj i opet ima "lufta". Kad su sva 4 šrafa na mestu, donja dva su pod konstantnim pritiskom. Ili stranice nisu pod pravim uglom ili kućište.
Stranice su neprecizno izrađene. Između stranica i prednjeg plastičnog panela ima neprihvatljivo mnogo zazora.
Ista ta 4 šrafa koja drže stranice, tačnije navoji u koji se šrafe nisu pod pravim uglom, nego su ukoso narezani. Prvo sam mislio da je možda došlo do udara negde tokom transporta, ali nije. Nema oštećenja ni na kutiji ni na samim šrafovima. Fabrički je tako.
Svi (ali baš svi) navoji (ili uvoji, kako kod kog profesora) su loše urađeni. Ni u jedan šrafovi ne ulaze glatko. Materijali su mekani, dovoljno je jedanput da se izvadi šraf, i već se primeti da su navoji oštećeni.
Mesta za odstojnike matične ploče su neprecizno postavljena.
Dugmad za uključivanje i podešavanje brzine ventilatora su jeftini da jeftiniji ne mogu biti. Ali, OK, za sada rade.
Nogice su bespotrebno glomazne. Zadnje nogice prekrivaju rešetku napajanja. Iako ima 1-2 cm između njih, moglo je i bolje da se reši. Rešetka za napajanje je takođe na diskutabilnom mestu i diskutabilih dimenzija, jer će za jedno napajanje biti OK, za neko drugo neće.
Mesto oko I/O dela matične je uvučeno i usko. Ja ne mogu da "utaknem" ništa u audio izlaz matične, pa sam pojačalo morao da priključim na prednji panel, dok ne nabavim neki audio bracket.
Tu je još i onaj poklopac oko napajanja i hardova, koji je loše rešen, ali to sam znao i pre kupovine, tako da na to ne mogu da se žalim.
Ovo je na brzinu čega sam se setio. Uglavnom, da sam tada znao ono što sad znam, ne bih ga kupio. Ili bih čekao na ovaj F31 ili bih uzeo R5. Oba su dosta skuplja od BW, ali, po meni, jedina prednost BW, u odnosu na jeftina kućišta od 2-3000, je izgled. Kvalitet nije ništa bolji.




Poslednja ispravka: alexthekid (31.1.2017 u 21:24) Razlog: pravopis
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku alexthekid na korisnoj poruci:
Juraj (31.1.2017)
Stara 31.1.2017, 22:15   #8
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Suppressor F31

Da, tako je to kod jeftinijih kućišta, neprecizna izrada, tanki i nekvalitetni materijali, škripanje, uvijanje stranica, vibracije, klimavost.
Ali opet, meni je to sve nebitno jer mi kućište služi samo da strpam komponente u njega i ne razmišljam previše.
Nikad nisam imao neko iole skuplje kućište, uglavnom je to MS ili Raidmax i ne vidim da bi mi trebalo nešto bolje.
Nešto mislim da je bolje dati 50 ili 100 evra za neku konkretnu komponentu nego za kućište.
Konfiguracija iz profila mi sasvim normalno radi u Raidmax Viper i nisam ništa posebno improvizovao i zašarafljivao.

Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2017, 22:20   #9
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Suppressor F31

@alexthekid Pa nije valjda da je tako loše odrađeno... Vrlo detaljan opis, zamalo i ja da kupim bw, ali mi se nije svidelo što nema reset dugme i ventilatore na gornjoj stranici. Ovako spolja i iz daleka deluje elegantno, nije kičeraj, hvale se filteri za prašinu, ali eto i ono ima mana.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2017, 23:01   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Suppressor F31

@alexthekid

Reklamiraj to. Definitivno ti je zapao neki nakaradni primerak. Kod mene stranice savršeno legnu i bez stezanja šrafovima,a svi šrafovi su pod pravim uglom i idu kao podmazani, otvarao sam 15ak puta do sada i uvek je tako. Ploča je savršeno legla, a u IO panel mogu normalno da zakačim Neutrik Rean 3.5 mm pozadi koji je širi od tog tvog džeka na slici. Znači ništa na silu i nigde ni traga tako loše obrade.

Nema sumnje da su FD i TT kvalitetnije izrađeni i da imaju bolja konstrukcijska rešenja od MS BW ali ti problemi u leganju steanica, luftovi, kosi navoji... toga definitivno nema kod mene, a nisam primetio ni u onoj ogromnoj temi na Benchu da je neko imao takav primerak. Čini mi se kao da ti je nažalost zapala koska, pa bih možda probao da tražim zamenu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2017, 23:28   #11
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Suppressor F31

@Aibo
Neću da se bakćem sa reklamiranjem. Možda dobijem bolje, a možda i ne. Čim malo otopli, da mogu da izađem u radionicu, biće to dovedeno u red. Biće bolje nego iz fabrike. Neće biti prvi put da dovodim u red (i poboljšavam) ono što u fabrici nisu uradili kako treba. A i ona kutija sa dna ide napolje. Ne cela, ali biće modifikovana. Šta ću, kad volem. Ako sam uspeo da od hexagonalne blende na Orestor-u napravim savršeno okruglu na svim otvorima, srediću i Widowku. Možda okačim i fotke kad bude gotovo.

A Nikoli se izvinjavam zbog lupanja o BW u njegovom postu o Suppressor-u. Malko sam ljubomoran, pa će mi možda oprostiti.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2017, 23:29   #12
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Suppressor F31

@alexthekid
iako je kuciste u pitanju, mislim da po zakonu idu dve godine garancije, zar ne?pokusaj da reklamiras to kao "nedostatke"?
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2017, 23:59   #13
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Thermaltake Suppressor F31

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
@alexthekid

Reklamiraj to. Definitivno ti je zapao neki nakaradni primerak. Kod mene stranice savršeno legnu i bez stezanja šrafovima,a svi šrafovi su pod pravim uglom i idu kao podmazani, otvarao sam 15ak puta do sada i uvek je tako. Ploča je savršeno legla, a u IO panel mogu normalno da zakačim Neutrik Rean 3.5 mm pozadi koji je širi od tog tvog džeka na slici. Znači ništa na silu i nigde ni traga tako loše obrade.
Isto. Ovo je baš loš primjerak.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Napajanje] ThermalTake Toughpower XT575 Strider Opisi, recenzije i testovi 6 10.1.2013 0:12
Seasonic SS500-ET vs. Thermaltake ThermalTake LitePower milosh_su ŠDK - Ostale komponente 16 22.1.2012 10:54
Napajanje (SS-620GB ili Thermaltake TXT 775W) m512pg ŠDK - Ostale komponente 7 3.1.2012 16:18
Thermaltake Level10 GT pharaon.92.bc Ostale komponente 14 18.2.2011 12:51
HD4850 i Thermaltake DuOrb pitanje The Godfather Grafika 6 28.2.2009 12:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com