Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.2.2007, 1:17   #201
Telepatic
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.871
Zahvalnice: 713
Zahvaljeno 200 puta na 117 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Telepatic
Wink Re: Svet kompjutera 2/2007

SK redakcijo....sta bi na kraju sa onim "svetom igara"?Jel ce se makar 1 pojaviti u
narednih godinu dana?
Telepatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 1:27   #202
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
telepatic kaže:
SK redakcijo....sta bi na kraju sa onim "svetom igara"?Jel ce se makar 1 pojaviti u
narednih godinu dana?
Daj čoveče, nema igrica ni za osnovni Svet kompjutera, a ti oćeš SI
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 3:40   #203
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Pa tu si u pravu.Jedva su ono malo bez veze igara opisali.Pogledaj koliko je manje opisa u ovom u odnosu na prosli broj.Citajuci postove na temi o novim rpg naslovima vidim da ce uskoro da nam sine sunce sto se tice novih igara.
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 12:46   #204
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
LunaticRS kaže:
Pa tu si u pravu.Jedva su ono malo bez veze igara opisali.Pogledaj koliko je manje opisa u ovom u odnosu na prosli broj.Citajuci postove na temi o novim rpg naslovima vidim da ce uskoro da nam sine sunce sto se tice novih igara.
Vi to verovatno ne gledate na ovaj način, ali kad čovek to prati dugo, vidi da je to periodična stvar. Uvek pred Novu godinu ima gomila igara, onda sve do kraja februara nema ništa, onda se stvari popravljaju, sledeće zatišje je preko leta i novi skok u septembru.

Znajući to, mi smo uvek spremni da u kritičnim mesecima ponudimo i druge sadržaje, kad već nema igara za opisivanje.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 16:10   #205
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Svaka cast za tekst o Googlu.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 19:19   #206
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

zasto je ova tema stavljena u bitne teme?
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 19:27   #207
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
nikola87 kaže:
zasto je ova tema stavljena u bitne teme?
Da ne padne u zaborav,bice aktuelna ovaj mesec, tj. dok ne izadje novi broj.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 20:20   #208
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
VojaM kaže:
Vi to verovatno ne gledate na ovaj način, ali kad čovek to prati dugo, vidi da je to periodična stvar. Uvek pred Novu godinu ima gomila igara, onda sve do kraja februara nema ništa, onda se stvari popravljaju, sledeće zatišje je preko leta i novi skok u septembru.

Znajući to, mi smo uvek spremni da u kritičnim mesecima ponudimo i druge sadržaje, kad već nema igara za opisivanje.
Ipak se pokazuje tendencija pada u poslednjih par godina (br. naslova za PC). A o kvalitetu da ne govorimo.

Eh, kada Microsoft izdaje konzolu, ode celo trziste u gov*a
Toliko su razvojnih timova pokupili da je to strasno.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2007, 23:50   #209
Telepatic
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.871
Zahvalnice: 713
Zahvaljeno 200 puta na 117 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Telepatic
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
VojaM kaže:
Uvek pred Novu godinu ima gomila igara, onda sve do kraja februara nema ništa, onda se stvari popravljaju, sledeće zatišje je preko leta i novi skok u septembru.
Sto jes,jes
Telepatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 6:45   #210
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
VojaM kaže:
Vi to verovatno ne gledate na ovaj način, ali kad čovek to prati dugo, vidi da je to periodična stvar. Uvek pred Novu godinu ima gomila igara, onda sve do kraja februara nema ništa, onda se stvari popravljaju, sledeće zatišje je preko leta i novi skok u septembru.
Znajući to, mi smo uvek spremni da u kritičnim mesecima ponudimo i druge sadržaje, kad već nema igara za opisivanje.
Shvatam ja to, ali ja bas mnogo igram i kad nema materijala za obradu nastaje problem.Mrzim te periode posta...Ja bas volim masnu hranu!
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 1:32   #211
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

DISCLAIMER: Sledeći tekst izražava mišljenje autora kao čitaoca časopisa i nije ni na koji način nastao iz želje da se pljuje po ljudima koji su odgovorni za njegovo stvaranje odnosno njegov sadržaj. Dakle, možete da očekujete par dooobrih kritika i pohvala po „plus/minus“ sistemu koje su nažalost izostale za poslednjih par brojeva zbog mojih obaveza. Ovoga puta sam iskamčio malo vremena da prokomentarišem par stvari.
END DISCLAIMER

Pre nego što se osvrnem na ostale stvari koje su ostavile utisak na mene u ovom broju, želim da prokomentarišem jednu pojavu koja postaje sve učestalija u časopisu a koja je čini mi se dostigla svoj vrhunac tekstom „Praktični i zabavni“. Moja primedba se odnosi na činjenicu da „udarni“ tekstovi u časopisu postaju sve gori i gori i to po svim kriterijumima. Pomenuti tekst je pravi primer toga kako tekst koji treba da bude interesantan i upečatljiv čitaocima ne treba pisati. Uz svo dužno poštovanje prema autoru, tekst izgleda kao da je namenjen pismenom zadatku za treći razred osnovne škole a ne časopisu kao što je „Svet kompjutera“. Kao prvo, neću ni da komentarišem stilske greške kao i delove za koje mislim da ni lektor nije dobro odradio svoj deo posla. Priznajem, i ja pravim često greške, kako u gramatici tako i u pisanju, ali opet moji tekstovi nisu namenjeni časopisu kao prvo a kao drugo uvek se nađe neko od ljudi na forumu koji „znaju“ znanje po tom pitanju i koje mogu da pitam za sve što mi nije jasno.

Neke rečenice takođe baš zvuče čudno. Primera radi rečenica „Prvi masovno rasprostranjeni robot na svetu jeste Sonyjev Aibo...“ a na kraju istog pasusa se pominje kako je Sony prestao sa njegovom proizvodnjom. Možda grešim (ispravite me ako je tako) ali zar ovo ne bi trebalo da ide u fazonu „Prvi masovno rasprostranjeni robot na svetu je bio ...“.?

Još neke od stvari koje mi ne zvuče okej (možda su gramatički ispravne ali meni ne zvuče dobro) su:
-Zvučni signal se prenosi u računar od 500Mhz-a opremljen Linuxom...
-Emocije mu se menjaju zavisno od interakcije sa korisnikom, a to se vidi u različitoj kominaciji boja u svetlosnim diodama.
-Dimi je tu da premosti jaz između čoveka i sve više tehnologije u stanu.
-itd., itd., itd.

Takođe, greške u kucanju su normalne i daju se oprostiti ali ovaj tekst ih sadrži više nego što je uobičajeni prosek celog časopisa!

Poslednja ispravka: holodoc (19.2.2007 u 2:13)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 1:33   #212
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Sledeća stvar koja smeta je činjenica da se pomenuti tekst previše orijentiše na pristup tipa „To je to i to i to je bilo tako i tako“. Full stop. Nigde osećaj ili potreba da se ubaci neki konkretniji podatak osim par nepotrebnih informacija koje mogu bez problema da se nađu na netu. Jednostavno nabrajanje i to je to.
Dakle po meni jedan od tekstova koji je jako „plitak“ sadržajem i kvalitetom u kome se postilo sa svime što treba jedan dobar, informativan i profesionalno odrađen „udarni“ tekst da sadrži.

Da se razumemo. Ovaj tekst nije jedini koji ima problema sa sadržajem i opisom ali sam uzeo kao primer pomenuti čisto zato što je najreprezentativniji.

Dakle,
(3 x -) – generalni (ne)kvalitet tekstova sa akcentom ovoga puta na tekst „Praktični i zabavni

Druga stvar koja počinje već da prelazi iz moje blage iritacije u „for-next“ petlju određenih autora tekstova u časopisu je preterivanje u nekim screenshot-ovima. Primera radi u opisu jednog programa u ovom broju se vidi „ladno“ screenshot devojke „slobodnog poprsja“. Ne kažem da sam bog zna kakav čistunac ali opet može se uraditi screenshot i dela programa gde ne mora da se vidi tako „jeftin“ potez. Ako hoću da gledam „jeftine poteze“ lepo ću da kupim literaturu specijalizovanu za tu tematiku ili ću još lakše da nađem toga na kile na netu bez problema. Ovaj deo sa „s(l)ikama“ bih najverovatnije preskočio da fora sa neukusnim slikama već nije prešla u, rekoh već, „for-next“ petlju. U prethodnom (ili beše onom pre njega“) broju čini mi se da je isti autor uradio montažu na kojoj je nečiju (pretpostavljam svoju) glavu namontirao na telo neke „ribe“ što ne da izgleda ružno (ne autor ili „riba“ već kombinacija ) nego štipa za oči. Pored ova dva primera i pre toga je bilo često pokušaja da fotografije ispadnu „funny“ na ovaj način međutim meni se ovaj način „ismejavanja“ ne sviđa. Lično mišljenje.

Dakle,
(-) – „funny-erotic“ screenshotovi iz časopisa

(„plus“ uz uslovni „minus“) „Brže nego što želite“ – Tekst je dobar i veoma informativan. Ono što me je malkice iziritralo je to što su screenshotovi slika (posebno onih na 48. stranici dole levo) previše mali da bi se lepo videli detalji na njima tako da treba dobro da se napregnu oči da bi se bilo šta pročitalo. Narvano da je za ovo kriva i štampa koja ne može baš toliko verno da prikaže „ekransku“ preciznost na tako maloj veličini. To je onaj mali „minusčić“

Poslednja ispravka: holodoc (19.2.2007 u 2:12)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 1:34   #213
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

(+) „Pitanje srži“ – Rekoh već da volim ovakve tekstove jer su mi generalno u obrazovnoj struci Nije baš toliko informativan kao neka prethodna izdanja ali svaki tekst koji u svom screenshotu-u ima ploču sa „vaferima“ je za mene dobar tekst Šalim se naravno.

(+) „Ultra kvalitet“ – Moram da priznam da mi se sviđaju opisi fotoaparata koji su počeli skoro da se redovno pojavljuju u časopisu. Imao bih jedan mali predlog za ovakve „vs.“ tekstove. Naime, mislim da ne bi bilo loše da kada upoređujute „fotoaparate“ (a to može da se odnosi i na ostale uređaje) napravite jednu tabelu u kojoj bi bile prikazane uporedne karakteristike aparata. Recimo, ja bih voleo da na uštrb razglabanja tekstova sa informacijama tipa „aparat ima toliki i toliki otvor blende“, „opseg ekspozicije i osetljivosti je toliki i toliki“ itd. (koje umeju ponekad da budu baš „lame“) vidim jednu tabelu sa uporednim karakteristikama a da se autor više orijentiše na realne prednosti i mane samih aparata kao i na iskustvo u radu sa njime.

(+) „Može li sporije“ – Obično ne čitam tekstove sa „hardware hard-core“ etiketom ali mi se ovaj učinio interesantnim. U svakom slučaju ovaj tekst je čini mi se imao više za cilj da kroz filozofski pristup objasni ljudima onu staru „koliko para toliko muzike“ Čak su neki komentari odudarali od one klasične forme „MHz, GHz, pajp-lajn, hot-lajn, piksel-šejder, rolo-blejder“ pa moram da priznam da mi se ovaj tekst svideo Zato mesje. Uzelac imaš „plus“ od mene Da vidimo kada će biti sledeći

(3 x +++) Internet zona – Ovoga puta deo posvećen inernetu je stvarno premašio samog sebe Pre svega zbog teksta „Šatro marketing“ koji mu dođe kao dosadašnja neostvarena želja svakoga ko se bavi ozbiljno web dizajnom da pljune domaće „profesionalce“ koji se bave PR-om a da zbog toga ne završi na sudu ili sa konjskom glavom u krevetu. Dakle nešto kao kad bi ste notornom alkoholičaru posle višegodišnje „suše“ dali flašu najkvalitetnijeg „šato-brljana“

(+) Korisna simbioza – Dokaz da forum ima uticaja na to kakvi će tekstovi biti objavljivani u časopisu Upravo ono što meni treba ovih poslednjih dana.

(+) „Nedodirljivi svemirac“ – Dalo se očekivati da će ovakav tekst u skorije vreme biti objavljen u časopisu. Sviđa mi se što je dosta korisnih informacija objavljeno na jednom mestu i što je tekst „prožet“ nekim „off the record“ informacijama
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 1:35   #214
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Ostatak broja je uglavnom kao i do sada. Žao mi je što je „Test play žetva“ ovog meseca bila jadna ali takvo je stanje na tržištu igra tako da... Ne ide vama na teret

Eto. Ovo je bilo moje najiskrenije viđenje ovomesečnog broja. Jesu kritike bile malo oštrije možda ali ne bi bilo fer ni od mene kao vaš stvarno „verni“ čitaoc da to prećutim Nadam se da ćete razmotriti neki ako ne baš sve kritike

P.S. Znam da ćete razmotriti sve
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 17:08   #215
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
holodoc kaže:
Neke rečenice takođe baš zvuče čudno. Primera radi rečenica „Prvi masovno rasprostranjeni robot na svetu jeste Sonyjev Aibo...“ a na kraju istog pasusa se pominje kako je Sony prestao sa njegovom proizvodnjom. Možda grešim (ispravite me ako je tako) ali zar ovo ne bi trebalo da ide u fazonu „Prvi masovno rasprostranjeni robot na svetu je bio ...“.?
Pa, ako je nekada davno bio prvi, i danas je prvi, zar ne? To je pozitivna strana kad si prvi - uvek si prvi.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2007, 22:41   #216
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Hm,hm zeleo bih da predlozim redakciji SK da za sledeci broj napisu tekst o port forwardingu,mislim da bi to svima koristilo...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 12/2013 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 90 25.12.2013 10:03
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com