Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.4.2007, 12:08   #81
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Exclamation Kritike

Unapred se izvinjavam ako su ove greške prijavljene:

- Na strani 8, u Taze je dva puta stavljena Mozilla Firefox 2.0.0.3.
- Na strani 27 je besmislena rečenica na kraju prvog pasusa:
Citat:
Ipak, koliko im dobro ide prodaja čip-setova za AMD procesore, toliko nikako ne uspevaju da pokrenu ozbiljniju prodaju nForce procesora.
- Na strani 132:
Citat:
Odgovor na ovo pitanje čeka nas za nekoliko dana kada zvanično počinje šampionat Formule 1.
Tekst je očigledno napisan pre početka F1, ali kako je promaklo urednicima tako nešto, kad je F1 sezona počela!


Nije opisana Europa Universalis III! Igra izašla 26. januara, i već dva broja ništa (ne računam februarski prvi utisak). Zaista tužno... Bitno je da se opisuju Xbox 360 igre (PSP ne vredi ni pominjati)...
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 12:52   #82
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2007

Da dodam da me cudi sto nema ni opisa igre: UFO Afterlight Igra je bila u prvim utiscima, izasla je jos sredinom februara, a jos uvek nema opisa
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 13:27   #83
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Kritike

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Tekst je očigledno napisan pre početka F1, ali kako je promaklo urednicima tako nešto, kad je F1 sezona počela!
Tačno tako, tekst je pisan pre nego što je počeo šampionat Formule 1. Ali stvarno, greška ne da je glupost, nego ju je sramota pominjati.
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 13:30   #84
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kritike

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Unapred se izvinjavam ako su ove greške prijavljene:

- Na strani 8, u Taze je dva puta stavljena Mozilla Firefox 2.0.0.3.
- Na strani 27 je besmislena rečenica na kraju prvog pasusa:
U pravu si za Firefox. To je stvarno propust.
Za drugo nisi. Priča se o nVidija grafici, a pominju se nForce čip-setovi za AMD procesore a te čip-setove pravi takođe nVidia. Ako sam dobro shvatio...
Citat:
- Na strani 132:

Tekst je očigledno napisan pre početka F1, ali kako je promaklo urednicima tako nešto, kad je F1 sezona počela!
Uvek važi pravilo - sve što piše, važi u trenutku pisanja teksta.
Moglo je da se izbegne, naravno, ali nije greška ni ovako.
Citat:
Nije opisana Europa Universalis III! Igra izašla 26. januara, i već dva broja ništa (ne računam februarski prvi utisak). Zaista tužno... Bitno je da se opisuju Xbox 360 igre (PSP ne vredi ni pominjati)...
O uredničkoj politici može da se raspravlja, možeš da se ne slažeš s njom, ali ne možeš govoriti da je u pitanju greška. Nisam pričao sa Vasom o tome, ali neki razlog sigurno postoji. A da li se opisiju Xbox igre takođe ne spada u domen grešaka, nego onoga "meni se to ne sviđa". Zar ne?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 13:38   #85
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2007

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Da dodam da me cudi sto nema ni opisa igre: UFO Afterlight Igra je bila u prvim utiscima, izasla je jos sredinom februara, a jos uvek nema opisa
Da, zamisli!
A šta ćemo ako nikad ne bude opisana?
O tuge, o žalosti
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 19:00   #86
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2007

Pohvala za tekst o Visti na srpskom,glavno je da idemo u korak sa vremenom i da je prevod makar solidnog kvaliteta,a koliko ljudi ce je koristiti na nasem jeziku je u domenu licnih afiniteta.Rekao bih da ce vecina old usera da ostane na engleskoj varijanti...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 20:22   #87
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Lightbulb Propusti i malo kritike

Citat:
Bojan kaže: Pregled poruke
Tačno tako, tekst je pisan pre nego što je počeo šampionat Formule 1. Ali stvarno, greška ne da je glupost, nego ju je sramota pominjati.
Dogodi se i profesionalcima.

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
U pravu si za Firefox. To je stvarno propust.
Dogodilo se slučajno...

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Za drugo nisi. Priča se o nVidija grafici, a pominju se nForce čip-setovi za AMD procesore a te čip-setove pravi takođe nVidia. Ako sam dobro shvatio...
Biće da nisi dobro shvatio. Rečenica je besmislena, jer se spominju nForce procesori, što ne postoji.

Citat:
O uredničkoj politici može da se raspravlja, možeš da se ne slažeš s njom, ali ne možeš govoriti da je u pitanju greška. Nisam pričao sa Vasom o tome, ali neki razlog sigurno postoji. A da li se opisiju Xbox igre takođe ne spada u domen grešaka, nego onoga "meni se to ne sviđa". Zar ne?
To nisam ni mislio da je greška. Zato sam i napravio dva razmaka od prethodnog pasusa.
Samo mali protest zašto nije EUIII opisana, iako je Kuzma najavio u februarskom broju da će biti u sledećem broju ako sve bude ok. A ono prošla dva meseca...
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2007, 23:07   #88
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Propusti i malo kritike

Već je četiri godine od zadnjeg menjanja dizajna, planirate li neke promene? Ni ovako nije loše, ali su slova sa serifom imala "dušu"...
(Ovo mi pade na pamet čitajući stranicu o Amigi )
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2007, 0:44   #89
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Propusti i malo kritike

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Biće da nisi dobro shvatio. Rečenica je besmislena, jer se spominju nForce procesori, što ne postoji.
Ne znam da li je autor mislio na ovo, ali pogledaj
Citat:
To nisam ni mislio da je greška. Zato sam i napravio dva razmaka od prethodnog pasusa.
Samo mali protest zašto nije EUIII opisana, iako je Kuzma najavio u februarskom broju da će biti u sledećem broju ako sve bude ok. A ono prošla dva meseca...
Pa... mislim da ćeš to morati da raspraviš sa Kuzmom
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2007, 1:02   #90
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2007

Meni je iz konteksta teksta delovalo da se misli da AMD nForce chipsetovi idu dobro dok se Intel nForce chipsetovi prodaju lose. Mislim da je u tome poenta...

U ovom broju sam i ja primetio par gresaka (poneka rec progutana i slicno) ali mi takve stvari uopste ne smetaju. Uostalom nije lako izbacivati svaki mesec ovoliko tekstova a da ljudi koji koriste internet budu i dalje zainteresovani da citaju iako to sve mogu da saznaju i sami. Jos ako treba da obracamo paznju na svaki zarez, onda stvarnoooo
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2007, 1:03   #91
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Propusti i malo kritike

Citat:
voodoo_nbgd kaže: Pregled poruke
Već je četiri godine od zadnjeg menjanja dizajna, planirate li neke promene? Ni ovako nije loše, ali su slova sa serifom imala "dušu"...
(Ovo mi pade na pamet čitajući stranicu o Amigi )
A prošli dizajn je trajao... koliko godina? Ne mogu da se setim. Ali mnogo dugo.
Ne znam šta da ti kažem po tom pitanju, tu je Oluja nadležan. Mogu samo da ti kažem da se dizajn po pravilu ne menja tako često.

Za ovih nekoliko godina nešto malo je izmenjeno, uglavnom su neke stvari uprošćene, a neke prilagođene potrebama rubrika. Dakle, nije da ništa nije pipnuto

Recimo, info-boksovi su pojednostavljeni i izjednačeni sa celokupnim dizajnom (nekadašnje oble linije malko su odudarale od celokupnog stila, a i pravile su komplikacije pri prelomu). U hardverskim rubrikama je jedno vreme bilo po dva info-boksa, pa je to posle spojeno u jedan. S druge strane, kod matičnih ploča i notebook kompjutera uveden je sažeti boks "Specifikacije" kako bi se iz teksta izbacili delovi koji isto to daju u manje sažetom obliku i time sve učinilo čitljivijim.

U kolažnim rubrikama tipa Hard/soft scena i Bonus level smanjena je količina linija za razdvajanje, čime se dobilo to da tekst bude manje opterećen grafičkim elementima i da ima više belina za razdvajanje (tekst "ima prostora da diše", kako bi to rekli stariji tehnički urednici).

Što se tiče naslovne strane, uveden je bar-kod kao standardan element strane u trenutku kada su na kioscima postavljene fiskalne kase sa bar-kod čitačima. "Glava" lista (logotip) je doživela sitnije prepravke kako bi se slova prilagodila dizajnerskim i tipografskim standardima. Reč "Svet", svojevremeno napisana flomasterom i vektorizovana u Corelu, podebljana je, a obline su sada pravilnog oblika. Kod reči "KOMPJUTERA" popravljen je kerning (podešavanje razmaka između slova tako da vizuelno izgledaju najbolje), što se najviše vidi na paru slova RA. Takođe je popravljen oblik nekih slova tako da horizontalne linije kojima su slova "presečena" dodiruju tačno "trbuhe" slova P i R kao i crte na A i E i špic od M. Glava sada izgleda čistije, pravilnije i ubedljivije, što možeš i sam uporediti ako imaš neki stariji broj.

Kao što vidiš, osnovni dizajn se uvek menja sporo, ali stalno ima nekih evolucija.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2007, 22:51   #92
tosheen
Član
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: subotica
Poruke: 59
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tosheen
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2007

Mislim da u novom svetu ima jedna greshka (100%) u vezi cene graficke kartice, na strani 108 cena asusove 7600gs agp koshta 2215 din
. A ja se bash ponadao .............
tosheen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 11:28   #93
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2007

Dodaj jedinicu ispred tih brojeva (=12215) i dobićeš pravu cenu.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2007, 11:44   #94
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2007

Citat:
tosheen kaže: Pregled poruke
Mislim da u novom svetu ima jedna greshka (100%) u vezi cene graficke kartice, na strani 108 cena asusove 7600gs agp koshta 2215 din . A ja se bash ponadao .............
To je oglas, ako nisi primetio.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 12/2013 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 90 25.12.2013 10:03
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com