Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.4.2016, 10:07   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom 4/2016 "Amerika priznala"

Ako imate misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.
oluja je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2016, 10:16   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Pre nego sto pocne rasprava na temu "ja ne znam mnogo o medicini ali mislim..." moram da podelim sa vama jedan tekst da procitate pre daljeg postovanja.

Pozdrav

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Vakcinacija-forum.jpg
Viđeno:	312 puta
Veličina:	90,6 KB
ID:	54022
oluja je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Al Capone (4.4.2016), Crytek (8.5.2016), galebns (4.4.2016), Game fever (20.6.2016), goranmax (6.4.2016), namcor (4.4.2016)
Stara 4.4.2016, 16:06   #3
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Možda ne bih koristio iste fraze kao Qzma, ali ovo je jedan od njegovih tekstova sa kojim se apsolutno slažem. Prvi sam koji će braniti pravo na različito mišljenje, ali nema svako mišljenje jednaku vrednost, posebno kada se radi o nečijem zdravlju. Nisam lekar (), ali sam relativno dobro upućeni laik i prosto mi je strašno da čitam budalaštine koje pojedinci samouvereno prosipaju i koje podupiru nekakvim "argumentima" koji ne bi pristajali ni nekome ko je u OŠ imao dvojku iz biologije. O nedostatku bilo kakve logike da ne pričam. Kako nas se namnožilo 7 milijardi, ako nas kojekave tajne organizacije ubijaju i truju sve vreme? Kako je prosečan ljudski vek sa 30-40 povećan na blizu 80 (uračunate su i pojedine afričke zemlje gde primitivne budale namerno šire kojekakve zaraze* u bizarnim pokušajima da se izleče nekakvim mambo-džambo metodama)?

edit: da me ne shvatite pogrešno, treba preispitivati sve, pa i važeću medicinsku doktrinu, ali i razne proizvoljne tvrdnje kojekakvih "internet stručnjaka". Jednostavno, ja do sada nisam video ni jedno cirkularno pismo ili FB post protiv vakcinacije, GMO, kodeks alimentarijusa, HAARP-a i sl. koji posle pažljivog čitanja ne bih mogao argumentovano da osporim sa svih strana - sve je to kojekakvo trućanje bez osnova.


*nađite kako pojedini "leče" (a zapravo šire) AIDS i ebolu

Poslednja ispravka: namcor (4.4.2016 u 16:14)
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Game fever (20.6.2016), goranmax (6.4.2016), mvasic (4.4.2016), oluja (4.4.2016), player1 (8.4.2016), todos (11.4.2016)
Stara 4.4.2016, 16:10   #4
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Ja nisam ni znao da su i kod nas aktuelne te ludosti "vakcine su zle hoćemo da pomremo od boginja, kuge šta već".
Milsio sam da to samo u Americi lupaju polupismeni celebrity-ji i političari pored kojih i Trump zvuči normalno.
Mi naravno moramo da pokupimo sve najgore sa zapada.
Nije ni neko čudo, kod nas su oduvek teorije zavere bile popularne.
Ne verujem da je razlog tome odlazak pametnih ljudi trbuhom za kruhom. I budale idu u inostrastvo i to mnogo više.
Veći problem je umreženost idiota. Pre je svaka seoska budala bila ograničena na svoju neposrednu okolinu. A sad je svet globalno selo.
I onda se glupost širi kao pandemija, što ćemo i da imamo pošto se ovi štrokavci ne vakcinišu i ne veruju doktorima.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
Crytek (8.5.2016), goranmax (6.4.2016), oluja (4.4.2016)
Stara 4.4.2016, 16:33   #5
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Ljudi, na žalost, ne poznaju elementarne naučne principe i onda kreću sa nekom "zdravorazumskom" logikom koja jednostavno u nekim oblastima ne funkcioniše. Mislim da sam već jednom po nekom pitanju to poredio sa optičkom varkom ili mađioničarskim trikom. Jednostavno, tu zdrav razum nije uvek dovoljno dobar. Ako znaš kako nešto radi onda znaš, ako ne znaš sve to po malo liči na magiju, a bilo koje "uverljivo" objašnjenje koje je u skladu sa tvojim vrednosnim principima i ideologijom nekritički prihvataš da ne bi ispao glup.
U americi su to kojekakvi hrišćanski fundamentalisti, kod nas frustrirani ljudi koje već 30 godina maltretira prljavi zapad i koji su razvili tu nekakvu specifičnu nacionalno-klero-ksenofobnu ideološku kombinaciju koja je po mozak jednako štetna.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Alex (7.4.2016), goranmax (6.4.2016), oluja (4.4.2016)
Stara 10.4.2016, 0:57   #6
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Metodičko demontiranje srpskog vakcinalnog lobija


Mandatory and recommended vaccination in the EU:
http://www.eurosurveillance.org/imag...2/art20183.pdf
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	obavezna-vakcinacija.jpg
Viđeno:	116 puta
Veličina:	73,9 KB
ID:	54052  
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jim Bravura na korisnoj poruci:
pedjosav (14.4.2016)
Stara 10.4.2016, 13:31   #7
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Jao, majko bozija, andjeli s neba...
Odgledao sam prvih 10 min i nisam vise mogao da izdrzim.

A najjace mi je u komentarima: "treba da ima covek pravo da odluci da li ce dete da mu bude vakcinisano ili ne". Ok, neka bude tako, potpisi lepo da neces da ti se dete vakcinise, pa ako zakaci neku bolest koja je lako mogla biti izbegnuta vakcinacijom i ostavi trajne posledice po dete, a ti lepo da odgovaras za to pred zakonom.
I kome uopste trebaju lekari? Jesu li se nase cukun-babe i cukun-dede lecili bajalicama i sta im je falilo? Lepo kad dete dobije temperaturu i ukoci mu se vrat, a ti lepo kod baba-komsike da mu gasi ugalj

A sa filmom u vezi, vidi se da je kvalitetno odradjen, argumenti (bar ovi na pocetku) su iskazi lekara sa kraja 19. veka, poslednja rec nauke. A videh takodje u komentarima da se nije mogao gledati film iz Srbije. Vala jesam za slobodu govora, ali pred ovakvim glupostima zapitam se, mozda i ne treba dozvoliti ovo da gleda svako...
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
Game fever (20.6.2016), Juraj (16.4.2016), mvasic (10.4.2016), oluja (13.4.2016), voodoo_ (10.4.2016)
Stara 10.4.2016, 17:16   #8
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Jao, majko bozija, andjeli s neba...
Odgledao sam prvih 10 min i nisam vise mogao da izdrzim.
Штета, требао си одгледати до краја. Покушај још једном кад се мало смириш. Когнитивна дисонанца је незгодна ствар.
Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
A najjace mi je u komentarima: "treba da ima covek pravo da odluci da li ce dete da mu bude vakcinisano ili ne". Ok, neka bude tako, potpisi lepo da neces da ti se dete vakcinise, pa ako zakaci neku bolest koja je lako mogla biti izbegnuta vakcinacijom i ostavi trajne posledice po dete, a ti lepo da odgovaras za to pred zakonom.
Кад би то било тако једноставно. Вероватно ти је промакло да је вакцинација у Србији присилна, уз драстично повећане казне. Друго, одакле ти идеја да је нека болест могла бити избегнута вакцинацијом? Где си то прочитао? Има ли нека студија на ту тему? Да ниси ипак сањао?

Да поставим контра питање, ко ће од лекара и политичара да одговара за трајне последице које вакцине проузрокују деци? Што они не "потпишу"? Пуна су им уста ЕУ, а тамо, у већини земаља, вакцинација је само препоручена! Нема обавезе, ни присиле. И ко је ту сад луд?
Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
I kome uopste trebaju lekari? Jesu li se nase cukun-babe i cukun-dede lecili bajalicama i sta im je falilo? Lepo kad dete dobije temperaturu i ukoci mu se vrat, a ti lepo kod baba-komsike da mu gasi ugalj
Друже, медицина је широка област. Ако се неки лекари понашају као штеточине и будале, то не значи да целу струку треба довести у питање. Нема потребе за таквим заменама теза.
Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
A sa filmom u vezi, vidi se da je kvalitetno odradjen, argumenti (bar ovi na pocetku) su iskazi lekara sa kraja 19. veka, poslednja rec nauke.
Изгледа да нисмо гледали исти видео, јер у првих 10 минута (за које кажеш да си гледао) су углавном лекари савременици. Узгред, ако је неки исказ или податак тачан, онда је његова старост небитна, зар не?
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jim Bravura na korisnoj poruci:
pedjosav (14.4.2016)
Stara 10.4.2016, 17:45   #9
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
I kome uopste trebaju lekari? Jesu li se nase cukun-babe i cukun-dede lecili bajalicama i sta im je falilo? Lepo kad dete dobije temperaturu i ukoci mu se vrat, a ti lepo kod baba-komsike da mu gasi ugalj
Zašto ugalj pored savremenih metoda poput gledanja u saudijsko sunce, sirove vegunjarske ishrane, srebrene vode, MMS kapi, CD protokola, zeolita, ...
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2016, 17:49   #10
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Pre nego sto pocne rasprava na temu "ja ne znam mnogo o medicini ali mislim..." moram da podelim sa vama jedan tekst da procitate pre daljeg postovanja.

Pozdrav

Prilog 54022
Olujo, mnogo hvala na ovom dasku normalnosti i zdravog razuma.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Crytek (8.5.2016), oluja (13.4.2016)
Stara 10.4.2016, 18:01   #11
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

@ Jim Bravura
Ne, nisam sanjao, nego sam ucio mikrobioloiju, unutar koje sam izucavao i imunologiju i epidemiologiju (ali ne brckajuci po forumima) i upoznat sam sa mehanizmima kojima deluju vakcine kao i sa potencijalnim (i retkim) nezeljenim efektima.
Nisam gledao dalje, jer bilo koji film koji moze da pocne nazivanjem Edvarda Dzenera nadrilekarom ne zelim da gledam (tacnije mogu da ga gledam, ali kao sto bih gledao Ancient Aliens i slican ,,naucni materijal", kada mi je bas dosadno). Drugo, porediti vakcine 19. veka i danasnje vakcine je van pameti (bar nekome ko se iole razume u materiju, proguglaj recimo termin ,,atenuacija").

Da, vakcina je obavezna u Srbiji, a da nije, verovatno bi se skupila kriticna masa ne bas bistrih ljudi koji bi veoma lako mogli da vaskrsnu neke veoma retke bolesti kod nas. Pitaj nekog starijeg sta se desilo u SFRJ 1972. godine i kako se tada sprecila katastrofa.

Moj post nije upucen tebi, nego komentar onoga sto sam video na "filmu" (osim ako nisi ti kreator filma, u tom slucaju, forum ne bi bio adekvatna platforma za debatu) i uopste nemam nameru da igram stoni tenis sa zidom.

Uzgred, cujem da su internet naucnici utvrdili da ne postoje dokazi da je Zemlja okrugla, te da je u stvari ploca ogranicena Antarktikom.
Da sam na tvom mestu, ne bih prihvatio okruglu Zemlju dok mi se ne prezentuju studije na tu temu.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
Alex (15.4.2016), Crytek (8.5.2016), Game fever (20.6.2016), Knight (24.4.2016), Mario Pavićević (11.4.2016), oluja (13.4.2016), Pandemonium (10.4.2016)
Stara 10.4.2016, 21:09   #12
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
@ Jim Bravura
Ne, nisam sanjao, nego sam ucio mikrobioloiju, unutar koje sam izucavao i imunologiju i epidemiologiju (ali ne brckajuci po forumima) i upoznat sam sa mehanizmima kojima deluju vakcine kao i sa potencijalnim (i retkim) nezeljenim efektima.
Сјајно, џекпот. Значи вакцине имају потенцијалне нежељене ефекте, али се ипак присилно убризгавају без одговорности оних који то раде. И ти као (будући) лекар не видиш ту никакав проблем?

Друго је питање да ли вакцине уопште функционишу, тј. штите од болести (па све и да нису штетне), јер зашто би људи плаћали нешто што не ради. За чије профите? Твој колега др Александар Радојевић на седници скупштинског одбора (06:52) тврди да је у својој пракси имао преко 100 случајева оболелих од туберкулозе и да је 90% њих било уредно вакцинисао и ревакцинисао! Такође, мале богиње. Обухват вакцинације у Србији око 95%, ипак избија епидемија. Ти то потпуно игноришеш. Причаш неке бајке о научницима из 19. века. Зар је то аргумент? Иначе, кад помињеш Џенера (1749 -1823.), то ти не смета
Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Nisam gledao dalje, jer bilo koji film koji moze da pocne nazivanjem Edvarda Dzenera nadrilekarom ne zelim da gledam.
Зашто га не би називали? Па Џенер је и формално надрилекар, јер није похађао студије медицине, нити положио иједан испит. А друга ствар, много важнија, он је и суштински надрилекар, јер нема резултате.
Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Da, vakcina je obavezna u Srbiji, a da nije, verovatno bi se skupila kriticna masa ne bas bistrih ljudi koji bi veoma lako mogli da vaskrsnu neke veoma retke bolesti kod nas. Pitaj nekog starijeg sta se desilo u SFRJ 1972. godine i kako se tada sprecila katastrofa.
"Питао сам", али боље да нисам. По тебе. Осим ако немаш намеру да се освестиш. Пази шта кажу непосредни учесници тих дешавања, рецимо др Ана Глигић:

""Vakcinacija je bila masovna", kaže dr Gligić. "Nažalost, posledice vakcinacije su bile veoma teške, bilo je i smrtnih slučajeva i smatra se da je od vakcinacije bila veća šteta nego od same variole", kaže dr Gligić navodeći da kod imunodepresivnih osoba koje nemaju imunitet dolazi do generalizovane vakcinije, što znači da čovek prosto bukne na mestu gde je vakcinisan, a može doći i do encefalita – da virus prodre do centralnog nervnog sistema (sin jedne infektološkinje je posle vakcinacije dobio zapaljenje moždanih opni, upravo od vakcine). Međutim, vakcinisalo se redom. To nije mimoišlo ni trudnice. Srećom, prema rečima dr Gligić, ni kod jedne nije došlo do prodora vakcine na plod."

или ово:

"Prema rečima dr Pantića, u vreme njegovog boravka u "Čarapićevom brestu" tamo je bilo dvadesetak ljudi. "Čovek koji je ležao pored mene, Nedeljko se zvao, bio je u lošem stanju i sav u ospama. Njegova desetogodišnja ćerka, koja je od variole vakcinisana godinu-dve dana ranije, epidemiju je praktično prošla sa dve tri bubuljice i temperaturom 37 sa 2. Ja sam imao srednji oblik, jer sam ipak bio delimično zaštićen. Desetak godina ranije bio sam u vojsci u Sloveniji i, uoči Beogradske konferencije, dobio naređenje da celu vojsku izvakcinišemo od variole. Vakcinisao sam ceo bataljon, 300-400 vojnika. Vakcinisao sam i sebe"

Вакцинисали се, а ипак оболели? Занимљиво

Извор: http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=1041070
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jim Bravura na korisnoj poruci:
pedjosav (14.4.2016)
Stara 10.4.2016, 21:19   #13
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Moj post nije upucen tebi, nego komentar onoga sto sam video na "filmu" (osim ako nisi ti kreator filma, u tom slucaju, forum ne bi bio adekvatna platforma za debatu) i uopste nemam nameru da igram stoni tenis sa zidom.
Upravo sam hteo da uradim bolodovano. Tvoj post me je sprečio i hvala ti na tome

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Da, vakcina je obavezna u Srbiji, a da nije, verovatno bi se skupila kriticna masa ne bas bistrih ljudi koji bi veoma lako mogli da vaskrsnu neke veoma retke bolesti kod nas. Pitaj nekog starijeg sta se desilo u SFRJ 1972. godine i kako se tada sprecila katastrofa.
Ne pitam iz zajedljivosti, već iz čiste radoznalosti: šta se desilo 1972. godine? Kakva katastrofa je sprečena?
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2016, 22:01   #14
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

https://en.wikipedia.org/wiki/1972_Y...llpox_outbreak
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nicpid na korisnoj poruci:
Game fever (20.6.2016), oluja (13.4.2016), Pandemonium (11.4.2016)
Stara 10.4.2016, 22:07   #15
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

@ Jim Bravura
Ok, evo ukratko o tuberkulozi: postoji primarna infekcija (prvi kontakt sa bacilom TBC) sto se obicno vrsi kroz vakcinaciju (atenuisan, umrtvljen bacil, najprostije receno mada je proces malo slozeniji), dolazi do zapaljenja, imuni sistem biva alarmiran na taj specifican antigen, stvori ,,vojsku" protiv TBC i spreman je da tu vojsku angazuje prilikom sledeceg izlaganja antigenu (odnosno bacilu). Svako izlaganje bakteriji nakon primarne infekcije je sekundarna infekcija, i upravo protiv nje se bori imunitet stvoren vakcinom.

Ako se eksperimentalni mis zarazi ZIVIM TBC bacilom, mis ce oboleti od tuberkuloze ali ce poceti da stvara limfocite koji su specificni za borbu protiv TBC bacila (ali tada je vec kasno, jer ne moze da spreci primarnu infekciju, koja se brzo razvija) Zato se kaze da mis umire od tuberkuloze iako je imun na nju, jer dok on umire limfociti se umnozavaju i spremni su da reaguju na novi prodor bacila.

A zasto obole ako su vakcinisani? Pa sam si napisao, kod imunodeficijentnih stanja, imunitet (kako urodjeni, tako i steceni) je oslabljen, i tada moze da se razvije TBC. E sad kod takvih pacijenata (AIDS, primena visokih doza kortikosteroida/ imunosupresiva kad autoimunih bolesti, kod pacijenata sa transplantiranim organima...) javljaju se i oportunisticke infekcije, odnosno bakterije i gljivice koje svi mi imamo na kozi i sluzokozi kod njih izazivaju bolest. Naravno da u takvim slucajevima vakcina ne pomaze.

Sto se Variolae Verae tice, upravo ono sto si ti napisao potvrdjuje da vakcina radi (jer je devojcica prosla samo sa dve tri ''bubuljice" dok je njen ne-vakcinisan otac bio sav u ospama, ne znam sta tu nije jasno) Za imunodepresivne, slicno je kao i kod TBC.

E sad, zasto nekoga prisiljavati? Zato sto da je taj Albanac bio vakcinisan verovatno ne bi bilo epidemije u SFRJ i zato sto nisi vlasnik svog deteta vec to dete ima pravo da bude zasticeno (opet, postoje nezeljeni efekti, 1 u milion MOZDA ima ozbiljniju nezeljenu reakciju, ali vakcina je lek, trenutno najbolji koji imamo, a svaki lek moze i verovatno ima nezeljna dejstva).
Ima mnostvo drugih nezeljenih efekata koji mogu da se jave kao posledica vakcinacije ali njihova ucestalost i tezina su visestruko prevazidjeni pozitivnim efektom vakcine tako da je vakcinacija VISE NEGO OPRAVDAN RIZIK.


E sad, ovo sam napisao najsmirenije sto sam mogao i pokusao da ti objasnim cinjenice. U potpunosti podrzavam skepticizam u globalu, ali neke stvari su dokazane i nisu dogme. Medicina je nauka (koja evoluira, i daleko od toga da je savrsena, i to samo sa naucne strane, da ne pricamo o lobiranjima farmaceutskih kompanija ali to je vec druga tema). Hoces da budes skeptik? Evo ti reklama za kreme, lekove koje od baba prave kosarkase, od deda tenisere i slicno, napadaj do mile volje.

TL;DR vakcine mogu da imaju nezeljena dejstva, ali njihova korisnost daleko prevazilazi rizik (i autizam nije jedno od nezeljenih dejstava). Uhhh...

Poslednja ispravka: makiem (10.4.2016 u 22:15) Razlog: Dodao kome je upucen post
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
Crytek (8.5.2016), Game fever (20.6.2016), Knight (24.4.2016), Mario Pavićević (11.4.2016), oluja (13.4.2016), player1 (11.4.2016)
Stara 11.4.2016, 1:05   #16
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Ja sam naravno za procedure u vezi vakcine ali imam primer iz komsiluka gde se covek posle vakcine jednostavno istopio i umro. Ajde vi ubedite njegove rodjene da nije zbog vakcine?!? I nije jedini primer za koji ja znam. U pitanju su bile one vakcine kad je bila afera sa jednim od bivsih ministara zdravlja. Recite mi da su pojedina bezakolholna pica dobra kad znam mnoge primere gde je bezalkoholicarima jetra jednostavno unistena i gde su ljudi sa zivotom zavrsili zbog toga, pa pesticidi, pa zracenje...

Ja zauske nisam imao ni dva dana, izlecen sam bajalicom...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2016, 15:52   #17
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Ponoviću (retorsko) pitanje iz prvog posta na ovoj temi: kako je prosečan životni vek skoro dupliran u poslednjih stotinak godina ako nas sve vreme truju???
Da li znate da je početkom dvadesetog veka u Srbiji svako drugo dete umiralo pre 14. godine?
Da li znate koliko je slučajeva tuberkuloze (ili neke druge bolesti) bilo pre obavezne vakcinacije, a koliko danas?
Koliko je dece vakcinisano u Srbiji, a koliko slučajeva autizma je dijagnostifikovano?

Ako nešto osporavaš, valjda treba da imaš i neki argument...


btw. kako tupsoni koji nisu sposobni da detetu u 5. razredu pomognu sa školskim gradivom mogu da budu kompetentni da odlučuju o vakcinaciji?


edit:
@todos
pretpostavljam da misliš na vakcinu protiv svinjskog gripa - ni ja ni moja deca je nismo primili, ali grip (svinjski ili neki drugi) je drugačiji od dečije paralize ili tuberkuloze. Osoba prosečnog zdravlja preboli grip bez posledica, što se ne može reći za dečiji paralizu ...

Poslednja ispravka: namcor (11.4.2016 u 16:04)
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
acaf (15.4.2016), Crytek (8.5.2016), Game fever (20.6.2016), oluja (13.4.2016), Spawn BG (13.4.2016), voodoo_ (12.4.2016)
Stara 11.4.2016, 16:43   #18
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Sto se tice same price o autizmu, stvar je prilicno jednostavna: uzrok autizma je trenutno nepoznat, i zato je nemoguce reci "vakcine definitivno ne uzrokuju autizam" a da ne usledi pitanje "sta ga onda uzrokuje". Neznanje je pogodno tlo za spekulacije. Ima dobar clanak koji navodi preko dvadeset nezavisnih studija koji opovrgavaju uzrocno posledicnu vezu izmedju MMR vakcine (koja se se povezuje sa autizmom) i autizma, a link iz nekog razloga ne mogu da dodam sa mobilnog ( dodacu kasnije pa ko ima volju neka cita).

I da razjasnimo jednu stvar, mislim da je bitno, kada se tumace clanci koji su vezani za materiju koju bas ne razumemo najbolje.
Naslov jednog clanka je " porodice koje imaju vise od 2 televizora u proseku imaju manje dece". U tom clanku je navedena neka studija koja je vrsena na odredjenom uzorku i zakljucak je da porodice sa jednim ili nijednim televizorom imaju vise dece.

Da li to znaci da ako zelite vise dece treba da se resite televizora? Ne, vec ta studija govori u prilog tome da porodice koje imaju veca primanja (sto je na zapadu u manje-vise uzrocno-posledicnom odnosu sa stepenom obrazovanja) su sklonije da planiraju porodicu i koriste kontracepciju od ljudi koji su nizeg stepena obrazovanja.

Drugim recima, nije svaka veza uzrocno-posledicna.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
Crytek (8.5.2016), player1 (11.4.2016)
Stara 11.4.2016, 17:15   #19
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

U prethodnom postu sam malo preterao sa kritikom nepismenih tupsona, ali da ne editujem, ispraviću se ovde: verovatno da ima veze i sa obrazovanjem, ali problem je više na "emotivnom" planu - ljudi se u ovakvim stvarima često vode iracionalnim razlozima koji nisu strani ni obrazovanim ljudima. Jednom prilikom sam bio svedok da mlada doktorka kao pacijenta na prenatalnom UZ nikako nije mogla da se složi sa dijagnozom i savetom koji je dobila od lekarke koja ju je pregledala i uporno je ponavljala da ona jeste lekar, ali je i majka, kao da su to nekakve suprotstavljene uloge. Svi (normalni) roditelji se brinu za zdravlje i budućnost svog deteta, pa često u toj brizi postanu iracionalni i nesposobni da objektivno sagledavaju bilo šta vezano za dete, pa se čak i kod najmanjih prekršaja u vrtiću ponašaju kao da je dete optuženo za najteži zločin, prave dramu jer lekar neće preko reda da primi dete koje ima temperaturu 38 (kao da su druga deca tu iz zabave) ili prepiše neki lek za koji su čuli od komšinice, upućuju najgore pretnje detetu koje je fauliralo njihovo na utakmici "petlića"... ili odbijaju da vakcinišu dete zbog tupavih internet "s(h)eratora" i nadrilekara.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Spawn BG (13.4.2016)
Stara 11.4.2016, 21:37   #20
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: 4/2016 "Amerika priznala"

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
A zasto obole ako su vakcinisani? Pa sam si napisao
Шта сам написао? Користи цитате, немој ми импутирати речи. Нигде нисам помињао имунодефицијентна стања, а богами ни др Радојевић. Није ваљда да су свих 90 и кусур оболелих од туберкулозе имали пресађене органе, да су пре тога оболели од АИДС-а или су били изложени кортикостероидима? Пошто је то твоја хипотеза, контактирај човека, па га питај јел то био случај?
Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
kod imunodeficijentnih stanja, imunitet (kako urodjeni, tako i steceni) je oslabljen, i tada moze da se razvije TBC. E sad kod takvih pacijenata (AIDS, primena visokih doza kortikosteroida/ imunosupresiva kad autoimunih bolesti, kod pacijenata sa transplantiranim organima...) javljaju se i oportunisticke infekcije, odnosno bakterije i gljivice koje svi mi imamo na kozi i sluzokozi kod njih izazivaju bolest. Naravno da u takvim slucajevima vakcina ne pomaze.
Ако разбољевање зависи од стања целокупног имуног система, а не од вакцине за ту конкретну болест, чему онда вакцине?
Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Sto se Variolae Verae tice, upravo ono sto si ti napisao potvrdjuje da vakcina radi (jer je devojcica prosla samo sa dve tri ''bubuljice" dok je njen ne-vakcinisan otac bio sav u ospama, ne znam sta tu nije jasno) Za imunodepresivne, slicno je kao i kod TBC.
Поента је што није требала имати ни те „две-три бубуљице, нити температуру 37/2, ако вакцина против те болести заиста штити. Отуд у њој заразне клице, ако је вакцинисана? То исто важи и за оног војника. Није ваљда да су и они били имунодефицијентни сидаши или са пресађеним органима? Да се подсетимо још једном шта је рекла докторка Глигић: „Nažalost, posledice vakcinacije su bile veoma teške, bilo je i smrtnih slučajeva i smatra se da je od vakcinacije bila veća šteta nego od same variole“! Хеј, то сами лекари признају.
Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
E sad, zasto nekoga prisiljavati? Zato sto da je taj Albanac bio vakcinisan verovatno ne bi bilo epidemije u SFRJ
Чекај, зар нисмо мало пре констатовали да су те 1972. од вариоле оболели и вакцинисани људи? Што је још горе, и тај Албанац је био вакцинисан, додуше као дете (тако стоји у тексту). Да није и он био „имунодефицијентан“?
Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
i zato sto nisi vlasnik svog deteta vec to dete ima pravo da bude zasticeno (opet, postoje nezeljeni efekti, 1 u milion MOZDA ima ozbiljniju nezeljenu reakciju, ali vakcina je lek, trenutno najbolji koji imamo, a svaki lek moze i verovatno ima nezeljna dejstva).
Ако ја нисам власник, још мање су власници лекари и политичари да одлучују о туђој деци. Иначе, вакцине нису лек, поготово нису „најбољи лек који имамо“. Подаци и пракса то демантују, не ја.
Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Ima mnostvo drugih nezeljenih efekata koji mogu da se jave kao posledica vakcinacije ali njihova ucestalost i tezina su visestruko prevazidjeni pozitivnim efektom vakcine tako da je vakcinacija VISE NEGO OPRAVDAN RIZIK.
Да ли би био љубазан да ову тврдњу поткрепиш доказима?
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jim Bravura na korisnoj poruci:
pedjosav (14.4.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 4/2016 oluja Sadržaj novog broja SK 50 29.4.2016 3:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com