Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2007, 21:00   #141
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
Bojan kaže:
Posle kad vam ljudi izbrišu postove plačete kao deca. Ajmo polako sada:

7/2006 = 120DIN = 148 Strana
8/2006 = 120DIN = 148 Strana
9/2006 = 120DIN = 148 Strana
10/2006 = 139DIN = 148 Strana
11/2006 = 139DIN = 148 Strana
12/2006 = 139DIN = 164 Strana
1/2007 = 139DIN = 148 Strana
2/2007 = 139DIN = 148 Strana

Ade sad ti meni ogovori koja od ovh dole jednakosti tebi nije tačna:

Ajvan = TheProphecy = Lupetanje
Kakav bezobrazluk prema redovnim kupcima ,a cak nisam ni rekao nista protiv lista, strasno.Srecom pa nekultura jednog pojedinca ne govori nista o casopisu, ni o ljudima koji ga prave, inace ga niko ne bi kupovao.Slobodno obrisi ovaj post,sto ce naravno biti jos jedan dokaz tvog (ne)vaspitanja.

Al' evo da upoznam sa nekim brojevim koji su vezani za caspos, ciji si ti saradnik.Naravno mrzelo me ja da brojim reklame u svim izdanjima koje si naveo pa sam bzvz odabrao dva primerka.

9/2006 = 120DIN = 147 Strana(54 strana reklama)
1/2007 = 139DIN = 147 Strana(57 strana reklama)
=>
poskupeo=isto strana=vise reklama

Covece ti ni ne znas koliko starana ima casopis u kom si saradnik, pa ti razmisli ko lupeta . A brojeve,strane i oglase nema potrebe da komentarisem.Poz.
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 21:04   #142
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Nešto sam pročitao od ovog broja. Not bad, not bad. (engleskim akcentom )

Moja je preporuka samo da se u svaki broj ubacuje po jedna tema iz Servisa. Još nisam pročitao ovu temu o povezivanju moba i kompa ali ne bi bilo loše da u svaki broj ubacujete po nešto.

Citat:
bobi kaže:
Sa druge strane neki hintovi, makar na jednoj stranici po broju bila bi prava stvar. Ali ovde mislim na prave hintove, a ne kako smanjiti rezoluciju slike u PS-u. Taman da uposlimo malo Oluju i pokrademo neke fore.
Ili nešto ovako.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 21:21   #143
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
Ajvan kaže:
Svaki sledeci broj je sve gori...Ovo je jedan od najgorih SK-ova koje sam imao prilike da citam...a citam ga zadnjih 15 godina...
Koliko sam zakljucio povrsno ga listajuci,ni po cemu se ne izdvaja od dosadasnjeg prosjeka...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 21:51   #144
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Pa nije los novi broj.Svi znamo da u ovim zimskim meseima po tradiciji nema nekih noviteta sve do CEBIT-a(i ostalih sajmova).
Naslovna strana je odlicna, bas da ubije ovu zimsku monotoniju(ovako sarena),evo za harware su uslisii zelje mnogih i dali uporedni test grafickih kartica najnize klase,ovog meseca tema internet je bas dobra i ima puno zanimljivih tekstova,igre su slabe kao i svake zime,standardno puno reklama pa se tesko nalaze tekstovi od njih(mora od necega da se zivi) .Ja bih licno izbacio sve vezano za mobilne telefone i konzole,jeste da njih kao racunamo u neke kompjutere ali i moja ves masina ima programator(to dodje kao neki kompjuter) pa hajde da opisemo i neke modele ves masina .Malo sale nije na odmet.
Sve u svemu sto je rekao dimo, prosek, mada ima nekoliko zanimljiivih tekstova koji odskacu od proseka.

samo da se na menja cena...pozz
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 22:06   #145
Ajvan
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Hvala ti saradnice Bojane sto si postavio na mesto mene i TheProphecy -ja.
Ja cu se uzdrzati od pljuvanja za sad.

Citat:
Bojan kaže:
Posle kad vam ljudi izbrišu postove plačete kao deca. Ajmo polako sada:

7/2006 = 120DIN = 148 Strana
8/2006 = 120DIN = 148 Strana
9/2006 = 120DIN = 148 Strana
10/2006 = 139DIN = 148 Strana
11/2006 = 139DIN = 148 Strana
12/2006 = 139DIN = 164 Strana
1/2007 = 139DIN = 148 Strana
2/2007 = 139DIN = 148 Strana

Ade sad ti meni ogovori koja od ovh dole jednakosti tebi nije tačna:

Ajvan = TheProphecy = Lupetanje
uradio sam malo istrazivanje pre par minuta...posto imam tonu SK-ova nisam imao vremena da listam sve brojeve u zadnjih godinu dana pa prelistah poslednja 4 komada...daklem, suma sumarum, ako ja dobro brojim situacija je sledeca:

SK 11/06 br. strana 148 sa koricama - 62 pune strane reklama (ukljucujuci i korice), nisam brojao one koje zauzimaju pola strane ili manje
pri tome ...
WoW burning crusade beta st. 109
WoW reklama st. 120

SK 12/06 br. strana 164 sa koricama - 69 punih strana reklama (ukljucujuci i korice), opet i bice tako i dalje, nisam brojao one na pola ili manje strane
i opet...
WoW DotA mod st.145

SK 01/07 br. strana 148 sa koricama - 58 punih strana reklama (+ korice)
i jopet...
WoW 110 st. jedite kod dzoa

SK 02/07 br. strana 148 sa koricama - 47 punih strana (+ korice)...popravljamo se
i naravno...
WoW the burning crusade st. 120 opis

Sumarno...WoW u svim varijantama...gde otvorim novine keze mi se Orkovi, patuljci, zmajevi i ostali deo Gang-a...
reklama kao sto rekoh, ko` u telefonoteci, samo mi ona stize za
Dz i ima svakakvih oglasa
o sadrzaju, mozda kasnije, ako ugrabim malo vremena
Ajvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 22:30   #146
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

jesi u pravu za WOW(koji ja uzgred mrzim)ali moras razumeti da postoji ogroman broj WOW igraca kojima znaci kada vide neki tekst o WOW-u u SK.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 22:33   #147
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Svet kompjutera 2/2007

All i wanna say is that they reall don't care about us!
Tntntnnntntntnntntntnntntn....
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 23:46   #148
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Pa sad, i meni smeti što toliko prostora u SK-u ode na reklame ali ako ne može finansijski da se postigne drugačije, onda dobro, šta da se radi...
Ali se slažem da su rublike o telefonima iskorak u odnosu na tematiku časopisa, pitanje je koliko je tu mesto i digitalnim aparatima i DVD plejerima/rekorderima, makar samo ako se uzme u obzir jagma sa prostorom.
A za rubliku o flesh igricama (jednom da i termin "igrica" bude na mestu ) mislim da je potpuno nepotrebna. Čini mi se da je za to zainteresovan izuzetno mali broj čitalaca.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2007, 23:53   #149
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
Nergal kaže:
Pa sad, i meni smeti što toliko prostora u SK-u ode na reklame ali ako ne može finansijski da se postigne drugačije, onda dobro, šta da se radi...
Ali se slažem da su rublike o telefonima iskorak u odnosu na tematiku časopisa, pitanje je koliko je tu mesto i digitalnim aparatima i DVD plejerima/rekorderima, makar samo ako se uzme u obzir jagma sa prostorom.
A za rubliku o flesh igricama (jednom da i termin "igrica" bude na mestu ) mislim da je potpuno nepotrebna. Čini mi se da je za to zainteresovan izuzetno mali broj čitalaca.
nemoj molim te, ja obozavam flesh igre
AkulM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 0:01   #150
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

I baš ti trebaju tekstovi u SK-u da bi došao do njih?
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 1:22   #151
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Pa svi bi, naravno, i jare i pare. Ako može. E pa ne može. Sad znam da nabrojim koliko hoćeš ljudi samo sa foruma koji bi pošizeli istog momenta kada bi se zakinulo na oblastima u HW rubrici, tj. rubrici Test Drive kako je Ajvan predložio. Dok bi tamo neko deseti voleo da se izbace konzole i mobilni telefoni, gde opet postoji ako ne jednak, onda približno jednak i samim tim nezanemarljiv broj čitalaca i ljubitelja tih rubrika u časopisu. Nekakav balans mora da bude prisutan, a kao što ste i videli u proteklim brojevima, povremeno se ubacuju manje adaptacije i osveženja u vidu kliznih rubrika koje su bile želje većeg broja čitalaca. Ali SK ne može preko noći, ili uopšte, da se pretvori u nešto što se samo grupi od 5% čitalaca sviđa, te samo zato što je njima merak kad je tako. Ne ide. Ni svih ovih godina sigurno nije svima sve bilo "onako kako bi voleli", ali bila je, u globalu, vrlo slična kompozicija časopisa kao što je to danas slučaj. Uspeh nije izostajao, bez obzira.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 8:37   #152
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
TheProphecy kaže:
Kakav bezobrazluk prema redovnim kupcima ,a cak nisam ni rekao nista protiv lista, strasno.Srecom pa nekultura jednog pojedinca ne govori nista o casopisu, ni o ljudima koji ga prave, inace ga niko ne bi kupovao.Slobodno obrisi ovaj post,sto ce naravno biti jos jedan dokaz tvog (ne)vaspitanja.

Al' evo da upoznam sa nekim brojevim koji su vezani za caspos, ciji si ti saradnik.Naravno mrzelo me ja da brojim reklame u svim izdanjima koje si naveo pa sam bzvz odabrao dva primerka.

9/2006 = 120DIN = 147 Strana(54 strana reklama)
1/2007 = 139DIN = 147 Strana(57 strana reklama)
=>
poskupeo=isto strana=vise reklama

Covece ti ni ne znas koliko starana ima casopis u kom si saradnik, pa ti razmisli ko lupeta . A brojeve,strane i oglase nema potrebe da komentarisem.Poz.
Eto kako chovek nadrlja za dzabe. Pitash me koja jednakost nije tachna, ja ti lepo odgovorim i ti se sad ljutish, a ja ispadoh nekulturan. Prijatelju, sujetu ostavi iza kada pishesh po forumu. Opako se vidi . Postove necu brisati, nije to moj fazon. Moderator sam da odrzavam red na forumu, a ne zbog toga shto si ti naveo.

Napisano je bilo da je povecan broj stranica sa poskupljenjem, a ja sam vam jasno stavio do znanja da nije. Ti si se zbog toga uvredio, ok tvoj problem shto te nervira kad nisi u pravu. Zao mi je ali moram josh dodatno da te iznerviram. SK ima 148 strana sa sve koricama (shto je i tvoj kolega dole potvrdio), a ne 147, jako dobro znam broj strana, a i da ne znam ne bi bila propast. Dakle josh jedna optuzba bez razloga. I eto odgovora na tvoje pitanje: "Covece ti ni ne znas koliko starana ima casopis u kom si saradnik, pa ti razmisli ko lupeta " Sasvim sigurno ti ne znash mnogo detalja o firmi u kojoj radish (npr. broj prostorija koju ima, ili broj radnika).

Za reklame ja nisam nishta pominjao tako da mozete slobodno da me izostavite iz te priche. Samo mogu da vam navedem da poskupljenje ne moze biti zbog toga da bi stavili vishe reklama, mislim, nama placaju da se reklamiraju kod nas, ne placamo mi tudje reklamiranje . Vec smo vam 60.000 puta napomenuli da su poskupeli svi chasopisi politike i da poskupljenje nije do nas. Zashto ga onda konstantno stavljate nama na dushu?
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 9:29   #153
Ajvan
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Saradnice Magneto, nisam uopste predlozio ukidanje HW rubrike...ili Test Drive, nemam nameru da predlazem ukidanje bilo cega...samo koncept je onako...smesan zadnjih godina...da li je obavezan opis grafickih kartica u svakom broju??? Jeste li vi to pod nekim ugovorom? Pa preskocite ga jedan broj, majku mu...nikom nece faliti...
Predlozio sam uvodjenje nekih drugih tema....programiranje...konkretno...neko mi rece da je to suvise usko specijalizovana stvar...ali nije komplikovano sto smo u zadnjih godinu ili koliko vec saznali za sve moguce distribucije linux-a...
Ima toliko stvari o kojima bi mogli da pisete...pisanje aplikacija za mobilne telefone na primer, kad vec forsirate slobodan softver (samo napred) onda pomenite da postoje stvari van operativnog sistema koje su free (ne mislim na open office)...sigurno ima ljudi koje to interesuje, neko je pomenuo mreze, Wireless Uredjaje, Domain-e, Mreznu opremu, antivirus zastitu...
Ajvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 9:43   #154
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Zasto se recimo ne opise u tri dela:

1. deo: Instalacija primerice Fedore, update, iskljucivanje nepotrebnih servisa, konfiguracija firewalla i priprema za mail server
2. deo: Konfiguracija postfixa, virtualne domene, antivirus CLAMD, antispam, webmail
3. deo: U dubine, fine tuning postfixa, relay domena, izigravanje sekundarnog MX, fine tune antivirus, antispam.

Zatim s vremenom dodaci za Squirrel.

Sta je DNS, kako radi, skica hijerarhije domenskog prostora. TTL? Master - slave domenski odnos. Zatim na temelju tog clanak jednom transfer zona, default vrednosti, savetujte vrednosti ...

Ping, brzine, latencija, MTU, layeri.
Enkapsulacije, tuneli, enkripcije.
Rutanje, source rutanje-
ARP, RARP ... Protokoli na raznim nivoima.
Onda jednog lepog dana:

Instalacija prvog DC u windows domenu. Njegova namena, instalacija drugog. Backup i restore Active directory

Pod rubrikom tips and tricks iliti pomoc:

Saveti za popravke u registru, eto pred neko vreme sa updatom na windowsima outlook ne prikazuje attachmente. Napisite resenje. Znaci probleme tog stila a ne nesto mi klikce u drajvu sta bi bilo. Cik pogodi.

Zatim jednom malo apache, pa onda malo i Exchange, a neznam dali ste culi dolazi 2007 verzija. Backup exchanga. Zasto je Exchange bolji od Postfixa i zasto to nisu isti proizvodi.

Ljudi pa zar nemat ideje ili nemate kadra. Boli nas uvo za tu i tamo neki drugi memory stick na kojem nema ni grafa prenosa podataka.

Hardware? Ultrium, DAT, Ultrium robot, SCSI smart kontroleri, iSCSI, layer 4 switchevi.
Administracija vece grupe racunara? CA orudja, GFI orudja ...
Primena? VoIP na racunaru, kucne PBX. Asterisk, Asterisk@Home ....
Sigurnost? RAID preko mreze, RAID ovako i onako, backup strategije, full, incremental, differential. Testiranje backupa. Saveti za server logbook.
Za laike? Saveti, uglavnom sa ciljom izobrazbe citaoca.

Nek mladji mogu nesto da nauce da jim SK pomogne da dodju do kruha, fakulteti sumnjam da to cine.


Eto.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 10:13   #155
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Što se mene tiče, mobilni telefoni imaju itekako svoje mesto u SK, tj. oni sa OS-om (kojim god), one druge (bez OS-a) zaista nema puno smisla pominjati. Mnogo pre nego dvd/divx plejeri, miševi, gomile mp3 plejera i slično.
Slažem se potpuno sa ovim što je napisao korisnik, ali moram da dodam da sve zavisi od ciljne grupe čitalaca koju cilja SK. Ukoliko su to u najvećem broju korisnici uzrasta 12-19 godina (a čini mi se da je časopis "kao saliven" za njih) onda bi možda 2-3% bilo zainteresovano za teme koje su malopre navedene. Što je šteta, ali ipak realnost.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 11:43   #156
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
Ajvan kaže:
Saradnice Magneto, nisam uopste predlozio ukidanje HW rubrike...ili Test Drive, nemam nameru da predlazem ukidanje bilo cega...samo koncept je onako...smesan zadnjih godina...da li je obavezan opis grafickih kartica u svakom broju??? Jeste li vi to pod nekim ugovorom? Pa preskocite ga jedan broj, majku mu...nikom nece faliti...
Nismo pod ugovorom nego dobijamo mnogo zahteva da pisemo o svemu sto se pojavi na nasem trzistu od grafickih kartica i procesora.
Citat:
Ajvan kaže:
Predlozio sam uvodjenje nekih drugih tema....programiranje...konkretno...neko mi rece da je to suvise usko specijalizovana stvar...ali nije komplikovano sto smo u zadnjih godinu ili koliko vec saznali za sve moguce distribucije linux-a...
Nema potrebe za nervoznim razgovorima, uveravam vas da urednici citaju ovo sto pisete.
Citat:
Ajvan kaže:
Ima toliko stvari o kojima bi mogli da pisete...pisanje aplikacija za mobilne telefone na primer, kad vec forsirate slobodan softver (samo napred) onda pomenite da postoje stvari van operativnog sistema koje su free (ne mislim na open office)...sigurno ima ljudi koje to interesuje, neko je pomenuo mreze, Wireless Uredjaje, Domain-e, Mreznu opremu, antivirus zastitu...
Mozda bi mogao i sam nesto da napises i posaljes da objavimo
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=10038

@Korisnik
Odlicni predlozi IMHO
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 12:59   #157
Ajvan
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Ehe...druze...treba znati pisati...nemam ja ambicije, vremena i mozda pre svega znanja za to. A za razliku od nekih, ako nesto ne znam onda necu ni da se mesam u to.
Shvatam ja da vi gadjate mladju populaciju, ali ostadoste bez starijih citalaca...samo 4-5 mojih drugova je batalilo SK u poslednjih par godina..a i ja sam resio da batalim, poslednji broj je najvece smece koje je izaslo u skorije vreme...
Ajvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 13:46   #158
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 2/2007

Momci moze li ovako?Sad SK kosta 2 eura.E moze li da se nesto doda,mozda dodatak od 10 strana(max) koji bi sadrzao neka umjetnicka djela(tekstove ili photoshop radove i mozda slike sa digitalaca)ljudi sa foruma.Tako ce svi ovi sto kazu da je SK *****e moci da procitaju ili vide nesto kvalitetno i mozda se potruditi da nesto oni naprave sto bi se moglo pojaviti na tim stranama.Meni je SK
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 13:48   #159
Nenad Vasovic
Član
 
Član od: 22.8.2005.
Poruke: 277
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 511 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Citat:
Ajvan kaže:
SK 11/06
WoW burning crusade beta st. 109
WoW reklama st. 120

SK 12/06
WoW DotA mod st.145

SK 01/07
WoW 110 st. jedite kod dzoa

SK 02/07
WoW the burning crusade st. 120 opis

Sumarno...WoW u svim varijantama...gde otvorim novine keze mi se Orkovi, patuljci, zmajevi i ostali deo Gang-a...
Sorry, covek, ali malo brkas pojmove...

1. DotA nije mod za WoW nego za obican Warcraft... Razlika je, otprilike, kao kada bi poredio Empire at War i Star Wars Monopoly - odvijaju se u istom univerzumu... I provereno znamo da ljudi koji igraju DotA-u nisu obavezno paljevina i za WoW, i obrnuto...

2. Jedite kod Dzoa... (svidja mi se referenca, BTW ) - pazi, da li ce oglasivac da reklamira prodaju krckalica za orahe ili WoW-a, to je vec njegova stvar...

3. WoW TBC Beta - da, stvarno, bas je glupo da pisemo o tome kada smo dobili ekskluzivnu priliku da ucestvujemo u zatvorenom beta testiranju za javnost i da prvi u ovoj zemlji obavestimo ljude sta ih ocekuje u toj igri... Ma, ustvari, najbolje da ukinemo tu rubriku potpuno, jer krajnje neprincipijelno pisemo i po dva puta o nekoj igri... Pa se likovi iz tih igara "keze sa svih strana"...

4. WoW TBC opis... Hm, zar ne mislis da igra koja se vec prvog dana prodaje rasproda u svih 5000 zvanicnih primeraka, i to u Srbiji gde je piraterija cvrsto utemeljena, ne zasluzuje da joj posvetimo posebnu paznju? Znas, ne pricamo bas o novoj verziji Zume... Nego o svetskom fenomenu koji igra 8 miliona ljudi, and counting...

5. Mene licno WoW nevidjeno smara i ne vidim nista zanimljivo u njemu... Al' ne pravim casopis za sebe i par mojih drugara iz kraja, pa da guramo samo ono sto se nama svidja... Nekako cenim da se ono sto samo mene zanima ne bi prodavalo dalje od prvog coska... (tu, naravno, ne ubrajam pasionirano pracenje karijera Playboyevih lepotica... )

6. Duhovito pises i bilo bi mnogo bolje da svoj talenat upotrebis za neki koristan tekst za nas, cak ces i neke pare zaraditi, umesto sto se ovde zezas...
Nenad Vasovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 15:03   #160
Ajvan
Novi član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2007

Vidi, ja se uopste ne zezam,
sve je pocelo tako sto sam rekao da je poslednji broj smece, a i ovi pre njega nisu mnogo bolji i predlozio par stvari koje bi po mom misljenju trebalo uvesti da bi se sadrzaj osvezio. Nigde nisam pomenuo da to bas mora tako jer nisam ja urednik..dao sam samo svoje vidjenje stvari, koje ne mora da bude tacno.
Zao mi je sto se casopis srozao jer pratim SK jos od kraja 80-tih, mada nemam sve brojeve prilicno sam u toku sa desavanjima. Meni je zao sto vi svaku kritiku dozivljavate kao napad na vas...ne mora se svaki moj komentar citirati i ne treba mi se objasnjavati zasto je bas to toliko neophodno.
Nemam nameru da zaradjujem pisuci tekstove jer vec imam posao, kazem ti, da sam hteo da pisem zavrsio bi novinarstvo a fakultet koji sam zavrsio (a mislim da bas i nemam smisla za pisanje...)
U svakom slucaju, ja cu prekinuti ovu raspravu sto se mene tice..necu vise komentarisati ovu temu jer je bespredmetno.
Rekao sam sta mislim, ako mogu da pomognem u necemu, tu sam, na vama je da promenite nesto ako zelite...bilo je ovde super predloga o raznim temama o kojima bi trebalo pisati i bez mojih, meni je samo drago sto vidim da nisam usamljen u svojim zapazanjima.
pozdrav
Ajvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 12/2013 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 90 25.12.2013 10:03
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com