Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.8.2006, 0:47   #121
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Ma to su skripte AI-a. Ako imaju flote na mediteranu a neprijatelj je u Italiji, svako malo će pravit iskrcavanja na nju. Isto rade i u Etiopiji, u mojoj igri, a kod tebe u Suecu (možda zato što im je najbliža baza Cejlon).

Evo i ja gradim Naval Bombardere i koljem mornaricu. Ali malo je ostalo. Bez Amera ovi likovi su osakaćeni. A nije me volja sad da im objavljujem rat, jer na pacifiku gdje su mi garnizoni malo tanki (imam ogromne vojske u Kini i Aziji ali malo po ostrvima, pa me nije volja sa njihovom se mornaricom fajtat).

Poslednja ispravka: 4th Dimension (23.8.2006 u 1:06)
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 14:03   #122
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

samo da vratim temu gore

u poslednje vreme sam ponovo uhvatio da igram HoI2DD, i to kao Soviet Union na Hard težini.
Krenuo sam u početku da radim upgrade zastarelih jedinica, a kad sam to završio počeo sam da razvijam infrestrukturu i nekoliko fabrika... Tek sam od 1940 počeo da proizvodim land units (nekoliko tenkova i 20-tak pešadijskih/mountain/motorized jedinica). Nemci su naravno ubrzo osvojili evropu, a ja sam mislio da sam bezbedan sa po 9 divizija na svakoj oblasti na granici sa GER. Ispostavilo se da sam mnooogo pogrešio...
1941. GER me je napala, i to sa po 30-tak divizija sa org. na 79 protiv mojih 10-tak sa organizacijom jedva na 50
I krenu oni da guraju, svaki napad pobeđuju ... U vreme kad su već uzeli Kiev i Dnepetrovsk i gore na sever uz reku, počela je zima, tako da su stali sa ofanzivom. Jedino su na obali Crnog mora još uvek pokušavali da se domognu Sevastopolja, ali svaki put kad bi probili moju odbranu, uz maksimalnu pomoć avijacije sam ih ponovo vraćao preko Dnjepra ... Razmišljao sam se da li da se predam, i da batalim igranje sa SU ... mislio sam da nema šanse da zadržim nemce od marširanja u moskvu, a onda mogu da produže i u industrijom bogat Sibir, i onda bi i Saveznici imali problema sa slamanjem nemačke vojne mašinerije ...
U međuvremenu sam pravio samo pešadijske divizije, te sam tokom zime ojačao odbrambene linije.
Krajem Aprila 1942 Nemci kreću u nastavak ofanzive, udarajući na 3 mesta i na svim mestima probijajući moju odbranu kao paučinu... Međutim, Dok su oni bili u pokretu da zauzmu teritorije sa kojih su moje divizije oterane, avijacija (koja je tokom zime nakupila pozamašno iskustvo) se obrušila na njih svom silom, smanjući im organizaciju na nivo org. sov. vojnika. I onda su krenuli kontranapadi, praćeni stalnim bombardovanjem iz vazduha (nemački borbeni avioni su bili zauzeti na zapadnom frontu, tako da je vazduh bio čist za moje Il-ove). Zauzeo sam skoro sve teritorije koje je GER uzela od proleća 1942 i sad predstavljam maltene ravnopravnog neprijatelja...
Odoh sad da nastvim ...
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 17:00   #123
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Hm zanimljivo. Obavezno nas izvijesti o daljenjem progresu.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 17:27   #124
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Ja sam igrao sa SU na hardu, poceo sam da pravim pesadijske jedinice i gomilu fabrika, nakon sto sam izgradio fabrike poceo sam sa izgradnjom defanzivne linije, iza rijeke koja ide do Kijeva, ne znam kako se zove, ali je mjesto za defanzivu dobro: rijeka+bunker+gomila jedinica.
Doduse, kada su me ovi napali, odmah sam se povukao na moju ''bunkersku'' liniju [svaka provincija je imala po 5/10] ali, cak ni ona nije izdrzala napade, tacnije, pala je odmah
U svakoj provinicji sam imao po oko 15, najvise pjesadijskih divizija.
Gurali su oni tako, gurali, ali cim je dosla zima stali, i tako ja razvio najnovije doktorine, povecao organizaciju i upgradeovao sve jedinice. Do kraja 1942 sam drzao pola Njemacke, i sta bi? Bi to da mi je prso komp, i ostadoh bez finalne osvete

Igrao sam i scenario 1944 ili 1943, ne znam tacno koji, kada svi krecu na njemce, tacnije, tri puta sam ja pokusavao da se odbranim, ali bez uspjeha
Uvjek sam uspijevao da zaustavim SU, ali kada mi se Ameri iskrcaju u Normandiju, onda nema ikakve mogucnosti za odbranu. Englezi u juznoj Italiji i nisu bas toliko jaki, ali USA deru....

Poslednja ispravka: SFRJ-Forever [CG] (22.9.2006 u 19:00)
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 18:55   #125
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Претпостављам да деру због ваздухопловства тј. имају ненормалну количину ваздушних јединица тако да те толико избомбардују да те више није воља живјет.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 19:42   #126
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Pazi, problem je u tome da jednostavno nemam dovoljno jedinica da se odbranim. U prvim mjesecima sve resorse bacam na to da popravim postojece jedinice, tek kasnije mogu da pocnem sa gradnjom novih divizija, ali dotle je sve vec kasno. Ukoliko zelim da pokrenem avione, odmah potrose ono malo goriva sto imam i onda motorizovane jedinice mogu da kazu TRT.
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 21:15   #127
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Siguran sam da znaš ali ima dugme kojim gasiš potrebu za supply-vanjem neke jedinice. Poprilično sam siguran u to. Pa pregrmimalo sa jedinicama, i daj naftu samo onima koji će je korisitit u ofanzivi.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 21:58   #128
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Ne ne, postoji dugme za offensive, sto znaci povecanje kolicine supply-a i goriva za mjesec dana, ne mozes da odvojis gorivo od supply-a. Najgore je to sto pesadijske jedinice trose gorivo, tako da prakticno sve jedinice trose gorivo, osim militie
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 2:36   #129
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Pješadija ima oznaku za gorivo, ali fuel consumption im je 0. Sem ako to nije neka napredna obična pešadija.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 12:12   #130
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže:
Ja sam igrao sa SU na hardu, citavo vrijeme sam poceo da pravim pesadijske jedinice i gomilu fabrika, nakon sta sam izgradio fabrike poceo sam sa izgradnjom defanzivne linije, iza rijeke koja ide do Kijeva, ne znam kako se zove, ali je mjesto za defanzivu dobro: rijeka+bunker+gomila jedinica.
Doduse, kada su me ovi napali, odmah sam se povukao na moju ''bunkersku'' liniju [svaka provincija je imala po 5/10] ali, cak ni ona nije izdrzala napade, tacnije, pala je odmah
Sličnu ideju sam imao i ja i isto tako se povukao na obale rijeka koje su preprečavale napade. Trik je u pozadini, iza prvih linija, držati tenkovske i motorizovane jedinice, obavezno sa "Armijom", koje se mogu brzo prikupiti i sa kojima se može izvršiti brz protivnapad na svaki sektor koji je probijen, jer nema šanse, čak ni tako braniti cijelu liniju. Osim toga, debelo sam utvrdio Smolensk, a organizaciju napucao na nekih 70 prije početka ofanzive. Ostatak je bio sličan tome što se tebi desilo, razlika je u tome samo što liniju nijesu probili. Rekao bih da je igranje sa SU najteže od svih velikih sila ( nisam probao sa France, doduše).
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 18:59   #131
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Sada bas trazim neki mod koji mijenja sve slike, tacnije, nesto kao nova thema, ikone, slike, zastave......najvise me raduje PRAVA njemacka zastava
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 20:16   #132
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

i ja sam mislio da gradim defanzivna utvrdjenja iza reke (Dnjepar se zove ) ali sam onda mislio šta da radim ako nemci pređu tu liniju, imaću muke da ih pomerim sa linije ... pa sam od toga odustao

Meni nemci nisu mnogo prodrli pošto sam stalno terao moje jedinice u masivne kontra napade kako bi usporio napredovanje do dolaska zime ... Švabe su zaglavile negde izmedju Kieva i Staljingrada kad je došla zima, a u proleće sam ja krenuo polako da ih pritiskam nazad.

Sad je Avgust 1942 i stigao sam na severu do stare granice s Nemačkom, dok se na jugu još spremam za prelazak reke i oslobođenje Kieva ... Nemam uopšte slobodnih garnizona sa policijom koji bi čuvali osvojene nemačke provoncije od partizana, pa sam kontraofanzivu malo usporio, dok ih ne napravim par desetina. ..


Inače, mod koji dodaje mnogo više slika i realne zastave je Historical Stony Road . Mogu da se nađu i neki gfx pakovi sa slikama ministara i generala u boji
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 22:45   #133
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Samo jedna napomena. Prema onima koji su igrli Stony Roa, Njemačka je tamo mlogo pojačana tako, za one koji čak i sad imaju problema sa Švabama, ovo bi mogao biti pakao.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 23:58   #134
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

da, nemačka ima SS ali saveznici imaju Rendžere, i ostale elitne trupe...
a da su nemci jaki, jesu

doduše, kad sam sa nemcima u stony raod kampanji osvajao sovjete, čim dođem do prve reke, na njoj stoje ukopani garnizoni sa fortovima na negde 5 lvl-u. I tako nekoliko linija odbrane, oko kojih treba prilično da se pomuči ...

Nego, jel neko isprobao Editor scenarija u Doomsdayu ?? kaže mi drug da je odličan, može da se menja sve živo ...
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2006, 17:34   #135
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Upravo igram sa SR mod i mogu vam reci da je odlicno sredjen. Doduse, nisu mi se svidjale ikonice u build meniju pa sam vratio stare, ali sve ostalo je OK, osim toga sto mi je cudno sto mi Infantrie 39 nije jos otkljucana, April 1939
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2006, 22:10   #136
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Errr, zar ne treba to istražit? Ili mod to mjenja te se samo istraži?
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2006, 22:40   #137
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Otkrio sam, treba da se istrazi Basic AT i Basic A
NAZALOST, to sam otkrio tek sredinom 1939, tako da sada moram sve iznova
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2006, 18:18   #138
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Eve ga još jedan potpuno suludi AAR, sa čehoslovačkom.
http://forum.paradoxplaza.com/forum/...7&page=1&pp=25

Obratite pažnju kome je Juga objavila rat.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2006, 20:44   #139
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

UJEEE, nevjerovatno, ne mogu da vjerujem sta se sve izdesavalo
Najzad sam stigao do poslednje stranice, uhhh, 32, masa, sada lik mora da oslobodi Kinu i Japan.

Usput, u SR modu, YU je mnogo jaca, tacnije jaki smo kao Spanija

Poslednja ispravka: SFRJ-Forever [CG] (25.9.2006 u 20:00)
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2006, 20:21   #140
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Igra li neko Hearts Of Iron 2 ?

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže:
Upravo igram sa SR mod i mogu vam reci da je odlicno sredjen. Doduse, nisu mi se svidjale ikonice u build meniju pa sam vratio stare, ali sve ostalo je OK, osim toga sto mi je cudno sto mi Infantrie 39 nije jos otkljucana, April 1939
Ajde postavi link za taj mod, nešto ne mogu da ga nađem. Jel ovo mod za Doomsday ili može da se igra i na HoI2?
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
arsenal of democracy, hearts of iron, hearts of iron 2, iron cross, rat, strategija, wwii

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com