Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.7.2006, 11:01   #41
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
Sasa kaže:
Zasto je tekst los ?



Specifikacija ce nadam se biti vise, ali one su i postavljene da se ne bi previse davilo u tekstu. U ovom slucaju ce tekst biti zasto je nesto dobro ili lose i sta su plusevi i minusovi. Nabrajanja specifikacija u tekstu biti nece.



To se trazi u leto, a mi pratimo zelje korisnika koji citaju pod 1 da bi bili informisani a pod 2 da bi znali sta da kupe

Pozdrav!
Znas kako,evo recimo cist primer:Na naslovnoj slavni Tesla,a Vi u njegovo ime govorite o napajanju.Sto se teksta i nastavka u sledecem broju tice to je odlicno ali nije prikladan tekst o Tesli.Drugo sve manje hardvera,valjda i sami to vidite.Dalje nekako su sami opisi hardvera u silaznoj liniji,bar se meni tako cini.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2006, 15:12   #42
6ojaH
Novi član
 
Član od: 2.7.2006.
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Ово је часопис о компјутерима који имају везе са струјом која има везе са Теслом.

Мислим да је сасвим довољан текст о напајањима, треба да се држе своје бранше. Не би ваљда требало да пишу о Теслиним проналасцима??? Ово је компјутерски часопис. И чланак који су изабрали је права ствар.

(И чини ми се једино из рачунарства што се може повезати директно са теслом. можда грешим)
6ojaH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 1:32   #43
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
todos kaže:
Znas kako,evo recimo cist primer:Na naslovnoj slavni Tesla,a Vi u njegovo ime govorite o napajanju.Sto se teksta i nastavka u sledecem broju tice to je odlicno ali nije prikladan tekst o Tesli.Drugo sve manje hardvera,valjda i sami to vidite.Dalje nekako su sami opisi hardvera u silaznoj liniji,bar se meni tako cini.
Bez ljutnje, ali o cemu ti pricas ?

Dakle, u prvoj poruci si napisao:
- Tekst GX2 je los
- svidja ti se specifikacija asus ploce, ali ne i tekst
- ocenio da se polako pretvaramo u foto aparate i kartice

Na to, ja sam ti odgovorio, istim redom:
- sta ti se nije dopalo
- sta ti se nije dopalo
- leto je, logico je da se prica o aparatima kada ih sada svi kupuju

Na moja pitanja, pazi sad, U VEZI GF GX2 kartice i Asus nF5 ploce, ti si odgovorio:
- pa eto, na naslovnoj tesla a vi pricate o napajanjima, zar ne bi bilo bolje da ste napisali tekst o njemu
- sve manje hw
- tekstovi su u silaznoj putanji

Rezime
Kazes nesto, ja te pitam za obrazlozenje, a ti odgovoris potpuno nesto trece.
Kapish ?
Plasim se da pitam zasto mislis da ima sve manje hw i zasto su tekstovi u silaznoj putanji, kapiram da ces mi dogovoriti da je to zato sto je kuzma opet ljut na telekom.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 16:24   #44
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
Sasa kaže:
Bez ljutnje, ali o cemu ti pricas ?

Dakle, u prvoj poruci si napisao:
- Tekst GX2 je los
- svidja ti se specifikacija asus ploce, ali ne i tekst
- ocenio da se polako pretvaramo u foto aparate i kartice

Na to, ja sam ti odgovorio, istim redom:
- sta ti se nije dopalo
- sta ti se nije dopalo
- leto je, logico je da se prica o aparatima kada ih sada svi kupuju

Na moja pitanja, pazi sad, U VEZI GF GX2 kartice i Asus nF5 ploce, ti si odgovorio:
- pa eto, na naslovnoj tesla a vi pricate o napajanjima, zar ne bi bilo bolje da ste napisali tekst o njemu
- sve manje hw
- tekstovi su u silaznoj putanji

Rezime
Kazes nesto, ja te pitam za obrazlozenje, a ti odgovoris potpuno nesto trece.
Kapish ?
Plasim se da pitam zasto mislis da ima sve manje hw i zasto su tekstovi u silaznoj putanji, kapiram da ces mi dogovoriti da je to zato sto je kuzma opet ljut na telekom.
Priznajem delimicno si u pravu mozda sam malo preterao i ispao sa koloseka.Zato sto ti nisam direktno odgovorio na tvoja pitanja,(valjda su krive ove vrucine).Ali mozda je na mene uopsteno ceo broj uticao da sam nezadovoljan tekstovima,(uostalom ko mene sta tu pita).Sto se Tesle tice,a ovo je njegova godina bar proglasena u svetu i mislim da je zasluzio drugaciji tekst.A tekst o Asusovoj ploci mi se nije dopao sto je kratak i na pola strane a ranije je obicno opis takvog hardvera bio na bar dve strane.ZaGX2 nije uzet neki komercijalni proizvodjac,gde bi se moglo videti pakovanje,i razlicitost,jedino ovde ako jos ovo nije niko poceo da proizvodi pa ga predstavlja sama n-vidia.Drugo igra meseca je samo na jednoj strani i nisam zadovoljan kratkim opisom takvog dela.Dalje, malo predloga o besplatnim programima sto ranije nije bio slucaj.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 17:03   #45
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Ima mnogo citalaca kojima smeta pisanje o digitalcima, karticama, phone zone, internetu, igrama, a ne shvataju da su se vremena promenila i da svet od pre 10 godina (i ono sto se tada pisalo u SKu i za kojim vlada velika nostalgija) se dosta izmenio i vise nije isti. Postoji 90% novog i podjednako interesantnog za sta takodje mora da se napravi mesta, na zalost na ustrb standardnih stvari. Ali, eto, ne moze samo da se prica o maticnim plocama
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 18:57   #46
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
Echo kaže:
Ima mnogo citalaca kojima smeta pisanje o digitalcima, karticama, phone zone, internetu, igrama, a ne shvataju da su se vremena promenila i da svet od pre 10 godina (i ono sto se tada pisalo u SKu i za kojim vlada velika nostalgija) se dosta izmenio i vise nije isti. Postoji 90% novog i podjednako interesantnog za sta takodje mora da se napravi mesta, na zalost na ustrb standardnih stvari. Ali, eto, ne moze samo da se prica o maticnim plocama
Mislim da se preteruje sa zastupljenošću fotoaparata i mobilnih telefona,jer ne da nisu u okviru "standardnih tema" već nemaju skoro nikakve veze sa kompjuterima,odnosno imaju veze isto koliko i usb-kuvala za kafu i usb-pegle i usb-šivaće mašine.
Ne samo da se previše tih uređaja opisuje već se to čini na preterano opširan način,tako prikaz nekog modela mob.telefona zauzima često čitavu stranu,iako je reč o relativno prostom uređaju u odnosu na računar,i koji ne treba opisivati baš u najsitniji detalj već samo navesti osnovne specifikacije i i ono što je specifično baš za taj model.Ne treba biti posebno pametan da bi se zaključilo da je u pitanju lepo plaćen oglas i reklama za konkretan uređaj koji je u formi "članka" a u stvari je reklama preko cele strane.
Što se tiče softvera ,neopravdano dominira komercijalni a ne besplatni,a naročito su smešni članci u kojima se neki program preporučuje zbog dobre cene koja je najčešće 50-70 evra,a skoro niko ovde ne kupuje te programe.
iurisvulgaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 21:18   #47
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Mislim da se preteruje sa zastupljenošću fotoaparata i mobilnih telefona,jer ne da nisu u okviru "standardnih tema" već nemaju skoro nikakve veze sa kompjuterima,odnosno imaju veze isto koliko i usb-kuvala za kafu i usb-pegle i usb-šivaće mašine.
Ne samo da se previše tih uređaja opisuje već se to čini na preterano opširan način,tako prikaz nekog modela mob.telefona zauzima često čitavu stranu,iako je reč o relativno prostom uređaju u odnosu na računar,i koji ne treba opisivati baš u najsitniji detalj već samo navesti osnovne specifikacije i i ono što je specifično baš za taj model.Ne treba biti posebno pametan da bi se zaključilo da je u pitanju lepo plaćen oglas i reklama za konkretan uređaj koji je u formi "članka" a u stvari je reklama preko cele strane.
Što se tiče softvera ,neopravdano dominira komercijalni a ne besplatni,a naročito su smešni članci u kojima se neki program preporučuje zbog dobre cene koja je najčešće 50-70 evra,a skoro niko ovde ne kupuje te programe.
Evo ovo gore sve navedeno ko da sam i ja reko,stim da iurisvulgaris se stvarno nadovezo odlicno na gore moje primedbe.Kakvi bre telefoni,bakraci i ostale drangulije,nije to SK.Postavio sam temu u vezi LCD TV-a,(uskoro treba da odaberem neki od modela) koju ste vi sklonili zato sto nema veze sa kompjuterima a imate par reklama u casopisu koji bas reklamiraju takve proizvode,sta reci dalje.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 21:37   #48
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

To za softwere se slazem da retko ko kupuje i da bi vise paznje trebalo da se posveti freewereu.
Ali sto se tice digitalaca i ostalog, SK nije pre pisao o tome jer nije ni postojalo u IT svetu... Tad nista nije postojalo... ovo ti je novi svet, novo doba, novi prohtevi. Nekima je u poslu bitniji digitalac i dobar PDA nego neki kompjuter...(naravno da je kompjuter glavno sredstvo i da tako treba da ostane, ali mora da se nadje mesta i za nove, nezaobilazne tehnologije). Meni je licno u ovom broju najbolji deo bio onaj sa karticama, jer mi treba za digitalac.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 21:38   #49
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Mislim da se preteruje sa zastupljenošću fotoaparata i mobilnih telefona,jer ne da nisu u okviru "standardnih tema" već nemaju skoro nikakve veze sa kompjuterima,odnosno imaju veze isto koliko i usb-kuvala za kafu i usb-pegle i usb-šivaće mašine.
Opisuju se, dakle, smartphone modeli mobilnih telefona (imaju operativni sistem, jelte), iliti kompjuteri u malom. Sad, to što imaju i GSM mogućnosti ne znači da sad treba anatemisati po njima i praviti halabuku oko 3 strane rubrike. "Zli mobilni telefoni hoće da unište SK". Yeah right.
Citat:
iurisvulgaris kaže:
Ne samo da se previše tih uređaja opisuje već se to čini na preterano opširan način,tako prikaz nekog modela mob.telefona zauzima često čitavu stranu,iako je reč o relativno prostom uređaju u odnosu na računar,i koji ne treba opisivati baš u najsitniji detalj već samo navesti osnovne specifikacije i i ono što je specifično baš za taj model.
Ne može, iurise, da se navede samo specifikacija modela, jer od toga čitaoci nemaju apsolutno ništa. Potrebno je opisati mogućnosti i ponašanje telefona u praksi. Hmmm, po toj logici, da se onda lepo krene sa navođenjem samo i isključivo specifikacija i kod svega ostalog što se opisuje. Da prostiš, al' ne mere tako. I da, po tebi znači fotoaparati (i memorijske kartice) poseduju sasvim iste relacije i korelacije sa računarima kao i pegle? Jeste sigurno, samo ne znam u kojoj galaksiji.
Citat:
iurisvulgaris kaže:
Ne treba biti posebno pametan da bi se zaključilo da je u pitanju lepo plaćen oglas i reklama za konkretan uređaj koji je u formi "članka" a u stvari je reklama preko cele strane.
Last time I checked, kod reklama se ne navodi kako je nešto loše kod proizvoda i gde su mu falinke. Mislim, ovo je takav nonsens, da je to smešno. Sa kojim li osnovama sve ovo pričaš nije mi jasno. Da si bar pročitao jedan taj tekst pa da se o nečemu i priča.
Citat:
iurisvulagris kaže:
Što se tiče softvera ,neopravdano dominira komercijalni a ne besplatni,a naročito su smešni članci u kojima se neki program preporučuje zbog dobre cene koja je najčešće 50-70 evra,a skoro niko ovde ne kupuje te programe.
Zastupljen je i freeware oblik softvera u korektnoj meri. Šta misliš, da li se štancuje besplatan, a pritom i bar osrednje kvalitetan softver, kao što je to slučaj onih sa shareware ili sličnom nebesplatnom licencom? Naravno da ne. Ako je nešto vredno pažnje, a još i besplatno, sigurno će se naći u časopisu. Ali takvi biseri ne padaju sa neba. Ljudi mnogo kvalitenije rade kada od toga imaju kakvu-takvu zaradu. Stara & proverena logika.

Visoka cena nekog programa sigurno nije određena na osnovu toga što je program đubre i amaterski je sklepan. Dakle, niko nije toliko malouman. Takva sugestija u tekstu je savršeno racionalana, a ko hoće/želi/može neka "kupi" (ili po srpski "kupi") program, ko neće - molim lepo, doviđenja prijatno.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2006, 2:35   #50
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 7/2006

@ Sasa
Meni su se baš svideli opisi i GX2 i Asusove pločice! Uopšte nisu suvoparni i imaju sasvim dovoljno informacija. Mislim, šta više treba reći o jednom "master piece" hardveru kao što su ova dva!

Što se tiče "hrvatizama", ja ih nisam primetio nešto. "Izvedba" nije "copyright" hrvatska reč. Kuzmino "Atomsko osjetilo" je replika iz čuvenog stripa "Alan Ford" (za neupućene ) koji je često citiran u njegovim tekstovima. Svi koji su ga čitali složiće se da je hrvatski prevod imao onaj neki šmek koji naš prevod jednostavno nije uspeo da postigne, i zato kad se priča o "Alan Fordu", uvek se priča o hrvatskoj varijanti.

Ceo broj je OK, nekima je izgleda udarila vrućina u glavu, pa se žale malo više, ali nema veze

Poslednja ispravka: Sasa (7.7.2006 u 4:04)
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2006, 11:08   #51
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
Rocker kaže:
"Izvedba" nije "copyright" hrvatska reč.
Perhaps,a sta kazes za rec "mogucno" koja se isto cesto pojavljuje?Ako to nije hrvatizam,onda ne znam sta je.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2006, 12:39   #52
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
Dimo kaže:
Perhaps,a sta kazes za rec "mogucno" koja se isto cesto pojavljuje?Ako to nije hrvatizam,onda ne znam sta je.
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi.
http://www.maxbunker.it/
Tko razume shvatice...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2006, 16:34   #53
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Rocker:To nesto na moj racun,tako sam se izrazio jer sam malo preterao sa tekstom.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2006, 17:26   #54
miha
Banned
 
Član od: 7.7.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
Magneto kaže:
Zastupljen je i freeware oblik softvera u korektnoj meri. Šta misliš, da li se štancuje besplatan, a pritom i bar osrednje kvalitetan softver, kao što je to slučaj onih sa shareware ili sličnom nebesplatnom licencom? Naravno da ne. Ako je nešto vredno pažnje, a još i besplatno, sigurno će se naći u časopisu. Ali takvi biseri ne padaju sa neba. Ljudi mnogo kvalitenije rade kada od toga imaju kakvu-takvu zaradu. Stara & proverena logika.
Visoka cena nekog programa sigurno nije određena na osnovu toga što je program đubre i amaterski je sklepan. Dakle, niko nije toliko malouman. .
Koliko tipičnih predrasuda o besplatnom softveru.Ispada da je besplatan softver po defaultu loš uz poneke izuzetke,a komercijalni softver je u principu odličan a tek poneki „izrod“ nije vredan pažnje.Zato nije ni čudo da je besplatni Linux po zastupljenosti u SK gotovo izjednačen sa Symbianom i igricama za mobilne telefone(phone zone).A u Linuxu besplatan i kvalitetan softver se itekako „štancuje“ i „pada sa neba“,a uprkos tome što ga koristi 30 % posetilaca ovog foruma zauzima 3-4 % prostora u SK.Ukoliko postoji nedostatak kvalitetnog freeware-a na Windowsu to je razlog da se više prostora posveti besplatnim rešenjima na Linuxu ako ih već nema u dovoljnom broju u Windowsu.No,to nije slučaj pa je besplatni softver i za Windows i Linux marginalizovan a ogroman prostor se posvećuje preskupim,precenjenim i glomaznim programima koji nemilice troše i novac i resurse računara,i to u jednoj ovako siromašnoj državi.
miha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2006, 17:28   #55
miha
Banned
 
Član od: 7.7.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
Magneto kaže:
Opisuju se, dakle, smartphone modeli mobilnih telefona (imaju operativni sistem, jelte), iliti kompjuteri u malom. Sad, to što imaju i GSM mogućnosti ne znači da sad treba anatemisati po njima i praviti halabuku oko 3 strane rubrike. "Zli mobilni telefoni hoće da unište SK". Yeah right. .
U bliskoj budućnosti će verovatno svi mobilni telefoni biti smartphone i imati neki vid operativnog sistema.Znači ako je smartphone kriterijum koji će mobilni telefon biti ubačen u SK,taj kriterijum će ubrzo otpasti pa će se morati da piše o svim mobilnim telefonima.Da li su mobilni telefoni „kompjuteri“ to je veliko pitanje,možda i jesu ali po kriterijumima od pre 10 godina.Uglavnom se pod „kompjuterom“ kod nas podrazumeva PC,a ne razni surogati koji imaju određene elemente kompjutera ali im je sasvim drugačija glavna namena.I današnji televizori su po kriterijumima od pre 20 godina pravi kompjuteri,pa se nešto o njima ne piše u SK.Danas u većini uređaja ima nekih elemenata kompjutera,pa ako je to kriterijum onda se bilo koji uređaj može podvesti pod kompjuter,pa je stvarno grehota što su samo mobilni telefoni i fotoaparati dobili tu privilegiju u SK.Naravno,i ovakav „univerzalni“ pristup po kome se skoro svaki uređaj može smatrati kompjuterom u širem smislu,je legitiman ali bi onda umesto „Sveta kompjutera“,bolji naziv bio „Digitalni svet“ ili nešto slično.
Citat:
Magneto kaže:
. I da, po tebi znači fotoaparati (i memorijske kartice) poseduju sasvim iste relacije i korelacije sa računarima kao i pegle? Jeste sigurno, samo ne znam u kojoj galaksiji.
.
Ako pegla ima usb priključak i još postoji program koji joj kontroliše temperaturu,onda je stepen (ko)relacije isti kao kod fotoaparata.Postoje i šivaće mašine koje se priključuju na usb a specijalizovani softver kontroliše operaciju šivenja,i tu je stepen interakcije kompjutera i šivaće mašine jednak kao i kod fotoaparata.Ako se već mora pisati i o fotoaparatima,treba se i redovno osvrtati i na ove uređaje(usb-pegle i usb-šivaće mašine) a to će značajno povećati broj čitalaca SK-a među domaćicama,na primer.
miha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2006, 17:29   #56
miha
Banned
 
Član od: 7.7.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
Magneto kaže:
Last time I checked, kod reklama se ne navodi kako je nešto loše kod proizvoda i gde su mu falinke. Mislim, ovo je takav nonsens, da je to smešno. Sa kojim li osnovama sve ovo pričaš nije mi jasno. Da si bar pročitao jedan taj tekst pa da se o nečemu i priča. .
Ako se ima u vidu da u SK od 100-tinak strana(ne računajući ostatak posvećen igrama koji je nekada bio poseban časopis a sada je mehanički „prilepljen“ uz SK)ima oko 45 strana reklama,što je ogroman procenat,nije ni čudo da se prosečnom čitaocu mogu „priviđati“ reklame i u ostatku časopisa.Pored stranica koje su u celosti posvećene oglasnom prostoru postoje i „normalne“ stranice sa reklamnim prostorom na levoj ili desnoj strani ili u donjem delu.Tako se stiče utisak da su neki članci bukvalno pisani između reklama,čisto da se popuni prostor.
Svako predstavljanje uređaja je i njegov marketing,na neki način,a to što se pominju i „falinke“,znači da je u pitanju poštena i realna reklama ali ipak reklama.Što se tiče mobilnih telefona i fotoaparata u SK,mislim da je njihovo prisustvo u časopisu isključivo motivisano marketingom i potrebom da se reklamni prostor dodatno proširi,jer je velika masovnost ovih uređaja,a njihova vrlo tanka veza sa kompjuterima je čist izgovor za njihovu sve veću prisutnost.
Citat:
Magneto kaže:
Takva sugestija u tekstu je savršeno racionalana, a ko hoće/želi/može neka "kupi" (ili po srpski "kupi") program, ko neće - molim lepo, doviđenja prijatno.
Sugestija da neki program ima povoljnu cenu nema nikakvog uticaja da ga neki čitalac zaista i kupi već će 99,99 % čitalaca požuriti da pribavi crack ili serial za program koji im se svideo bez obzira na cenu.Znači predstavljanje komercijalnog softvera u SK samo pospešuje pirateriju a niko stvarno ne kupuje te programe po „povoljnim“ cenama počev od 30-tak evra pa do
više stotina evra.
miha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2006, 20:02   #57
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
miha kaže:
Koliko tipičnih predrasuda o besplatnom softveru.Ispada da je besplatan softver po defaultu loš uz poneke izuzetke,a komercijalni softver je u principu odličan a tek poneki „izrod“ nije vredan pažnje.
Pardon? Ja nemam apsolutno nikakve predrasude prema besplatnom softveru. Lepo piše, ako program vredi, nema nikakvih prepreka da se nađe u časopisu. Naprotiv, ako je nešto dobro i besplatno onda s pravom zaslužuje svoj deo časopisa.
Citat:
miha kaže:
No,to nije slučaj pa je besplatni softver i za Windows i Linux marginalizovan a ogroman prostor se posvećuje preskupim,precenjenim i glomaznim programima koji nemilice troše i novac i resurse računara,i to u jednoj ovako siromašnoj državi.
Ah, da. Jadna nam je Srbija - da udarimo onda po open source i freeware rešenjima bez pardona i kriterujma. Hmmm, let me think, NO. Grasping ti je očajan. Dakle, ovde si ti zašao u krajnosti i naravno u sve uvukao babe i žabe, kao po pravilu.

Na karikrianje sa peglama i ostalim glupostima više se ne osvrćem. Pitanje zdravog razuma.

Citat:
miha kaže:
U bliskoj budućnosti će verovatno svi mobilni telefoni biti smartphone i imati neki vid operativnog sistema.Znači ako je smartphone kriterijum koji će mobilni telefon biti ubačen u SK,taj kriterijum će ubrzo otpasti pa će se morati da piše o svim mobilnim telefonima.Da li su mobilni telefoni „kompjuteri“ to je veliko pitanje,možda i jesu ali po kriterijumima od pre 10 godina.
Odlično. Postojaće veliki izbor za opisivanje. I ne vidim otkud ti ovolika množina, kada se opisuje jedan (1) primerak po broju. Smartphone je integracija OS-a i mobilnog telefona, to ti i dalje ništa ne govori? E onda stvarno ne mogu da ti pomognem.

Poslednja ispravka: Magneto (7.7.2006 u 20:18)
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2006, 20:14   #58
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
miha kaže:
Ako se ima u vidu da u SK od 100-tinak strana(ne računajući ostatak posvećen igrama koji je nekada bio poseban časopis a sada je mehanički „prilepljen“ uz SK)ima oko 45 strana reklama,što je ogroman procenat,nije ni čudo da se prosečnom čitaocu mogu „priviđati“ reklame i u ostatku časopisa.Pored stranica koje su u celosti posvećene oglasnom prostoru postoje i „normalne“ stranice sa reklamnim prostorom na levoj ili desnoj strani ili u donjem delu.Tako se stiče utisak da su neki članci bukvalno pisani između reklama,čisto da se popuni prostor.
Is there actually a point to this?
Citat:
miha kaže:
Svako predstavljanje uređaja je i njegov marketing,na neki način,a to što se pominju i „falinke“,znači da je u pitanju poštena i realna reklama ali ipak reklama.Što se tiče mobilnih telefona i fotoaparata u SK,mislim da je njihovo prisustvo u časopisu isključivo motivisano marketingom i potrebom da se reklamni prostor dodatno proširi,jer je velika masovnost ovih uređaja,a njihova vrlo tanka veza sa kompjuterima je čist izgovor za njihovu sve veću prisutnost.
Miho, sinak, prosipaš iz šupljeg u prazno, a lot. Napomenuću ti da "Svet kompjutera" nije jedini IT magazin na kugli zemaljskoj, niti je izmislio neku avangardu "reklama-članak" pisanja.

Vidi, tokom ove teme više puta se potanko obajšnjavao (novi) sadržaj i potrebe čitaoca u sprezi sa više različitih okolnosti, te stvarno nemam nameru da papagajišem. Prisutnost i predstavljanje IT uređaja i aparata u, gle čuda, IT magazinu je znači promišljeni marketinški potez. O Bože.
Citat:
miha kaže:
Sugestija da neki program ima povoljnu cenu nema nikakvog uticaja da ga neki čitalac zaista i kupi već će 99,99 % čitalaca požuriti da pribavi crack ili serial za program koji im se svideo bez obzira na cenu.Znači predstavljanje komercijalnog softvera u SK samo pospešuje pirateriju a niko stvarno ne kupuje te programe po „povoljnim“ cenama počev od 30-tak evra pa doviše stotina evra.
Pa fino, znači od sada, uz tekst, da se ćušne lepo i linak ka kreku (ili serijskom broju, of skroz) pa da bude mirna Bačka. (Da, ova rečenica ima smisla koliko i citirani tekst iznad nje).
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2006, 1:41   #59
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
todos kaže:
Rocker:To nesto na moj racun,tako sam se izrazio jer sam malo preterao sa tekstom.
Ma jok! Zar je tako zvučalo?! Da sam hteo, citirao bih te i to bi onda bilo lično. Ovako je uopšteno. Ova tema i služi da bi autori tekstova u SK malo "oslušnuli" naše želje i prohteve, ali nekad se ipak preteruje u kritikama.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2006, 10:52   #60
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2006

Citat:
Rocker kaže:
Ova tema i služi da bi autori tekstova u SK malo "oslušnuli" naše želje i prohteve, ali nekad se ipak preteruje u kritikama.
Bas tako, ali nije problem ni kad je ostrija kritika ako je konstruktivna i na mestu.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com