Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.5.2011, 20:25   #101
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Znam znam znam...Ne treba da se edukujem ko je superiorniji, pisao sam referat o samurajima... I nisam filozofirao, vec samo izneo sta mi je draze, a draze mi je ratovati u vreme antickog Rima i Grcke...Ali dobro...Probacu u julu, da se uverim koliko je dobra igra.

E sad kada smo kod Rome: TW, koji je i meni omiljeni, mnogo je bagovit i mnogo nerealan...Msm koja je fora da izaberes neku jaku naciju, kada je Rim i sa manjim brojem vojnika jaci, trupe jeftine, a da ne govorim o tri familije koje rasturaju druge drzave...Uvek sam razbijao i na hard...Samo uz neki mod, kao sto je Europa Barbarorum mogu se osetiti cari realnosti antickog Rima...Pa izgled trupa, pa regrutovanje varvara i sve ostalo.

Inace nameless1, sta bi rekao kada bi CA objavio da radi na WW1: Total War...? Ja bi se nadao da sve bude kako treba...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2011, 20:33   #102
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Ja iz nekog razloga ne volim WW1, 2.. Mislim volim romane, filmove smestene u taj period, ali me nekako samo ratovanje ne privlaci. Vise volim borbu prsa u prsa..

Mislim, cak i da im padne to na pamet, morace da saceka neizbezni Rome 2 i Medieval 3. Posle toga mogu i da ugase serijal, sto se mene tice (samo pod uslovom da izbace Greece ekspanziju za Rome)..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2011, 20:45   #103
_Grotesque_
Veteran
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Negotin
Poruke: 505
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 102 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Total War poznajem isuvise dobro, da bi mi neko govorio sta i kako i jos pisao ono sto ja uopste nisam naveo. Ukratko sam odgovorio. Nema filozofiranja, kao sto skoro svi cine...Ne znam ko bi se navikao na to u Total War serijalu...To je drugo, ja sam pisao o ww1. Tenkovi, avioni, moderne trupe...
Tebe decko neki kompleksi spopadose, sacuvaj boze.
Iskuliraj se malo, prolece jbt.


Da ne tupimo previse, doci ce i taj jun pa cemo cuti i zvanicne vesti.. I tako.
_Grotesque_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2011, 23:47   #104
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Citat:
Hiper produkcija ubija male i slabe timove, veliki razvojni timovi mogu da postignu isti rezultat za 6 meseci ili godinu dana kao sto bi neki manji tim za 2-3 godine...
Dovoljno se brzo radi ono sto se radi dobro.
Dakle, neka ga urade i za dve nedelje ili za dve godine ako treba, samo neka bude dobro. Ali kada je CA u pitanju uvek imam svojih rezervi...
Sad cu da cupkam narednih dva meseca...
Drzim palceve za Helenisticki Total War (Grci, Makedonci, Tracani, Persijanci, Kartagina itd.) pracen Rome-om 2. Rome sa 30 + frakcija, bez izmastanih jedinica i sa poboljsanom mapom, diplomatijom i Ai-jem...ehhhhhhhhhhhhhhh. Taman to da izbace i ja da se oprostim sa drustvenim zivotom.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Anceloti`85 na korisnoj poruci:
_Grotesque_ (21.5.2011)
Stara 21.5.2011, 15:21   #105
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Trenutno najbolji mod vezan za period Helenizma, a koji se i dalje radi, je Hegemonia City States (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=176304). Stvarno maestralni mod. http://img276.imageshack.us/img276/4581/32rv.jpg , http://img264.imageshack.us/img264/7439/00076yylk5.jpg. Pa ako ne CA ne bude izdao Total War vezan za anticku Grcku, imacemo vrhunski mod...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2011, 13:33   #106
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Sta god da bude WWI ili WWII nece bilo bi krajnje glupo i ubili bi serijal ...
Prvo je fizicki neizvodljivo.
Od relativno realnih i istoriski tacnih total war igara otisli bi u nesto "kako mali perica zamislja prvi svetski rat"
Koja je glavna razlika izmedju ratovanja pre 20 veka i posle ...

Pa do 20 veka (kao u svim total war igrama) vojske se sakupe na jednom mestu naprave formacije (linije kvadrate itd. ). Juris i ko prezivi pricace ...
U 20 veku se pojavlje industrija masovna proizvonjda. Puske (sad su preciznije) ne treba da vidish protivniku beonjace da bi pucao. Mitraljez niko vishe nije lud da stane u liniju i jurisa na protivnika. Onda topovi vise ne gadjaju direktno. Primenjuje se indirektna paljba. Recimo gadjas protivnika sa 10 km . Konjica je beskorisna. Mobilisani su milioni ljudi bitke vise nisu lokalne vec frontovi idu neprekidno stotine kilometara. Onda zbog rovova nema ni pomeranja mnogo za cetri godine rata se nije otislo vise od par kilometara u dubinu ...
Sta stim ???

Igra ide ovako ovaj puk 10.000 ljudi ide napred tamo je neprijateljski puk 10.000 ukopan. Juris !!! Mitraljez te pokosi hiljade zrtava nismo mrdnuli 10 metra. Nazad u rovove cekaj 4 godine.
U ovom ratu nema nikakvog taktickog genija, nadmudrivanja, manevrisanja itd. To je "war of atrition" ko proizvede vise oruzja ko ima vishe ljudi. Cija ekonomija moze da izdrzi duze ...
Onda nema ni raznoplikosnti jedinica nema nalickanih Husara, Dragoona itd. nema garde, viteza, samuraja ovo ono. Svi su pesadinci u istim zelenim uniformama. Sta regrutacija pesadija i to je sve ? Onda zgrade ni to nema smisla kao centar za regrutaciju, fabrika oruzja i to je sve ... Sigurno neces da pravis marketplace ili castle ...
Pomorske bitke opet ovo indirekta paljba oklopnjace nema boarding button. Pomorske bitke se sada vode na povrsini od vise desetina kvadratnih kilometra . Onda podmornice u total war ... Kako ???
Gas recimo kako implemetirati u igru ???
Avioni ??? WTF kako da izdajem naredjenja avionima ? Mozda kao iz realtime strategija neki offmap suport mozda bi i artiljerija mogala da ide tako ...
Na kom nivou vodim jedinice cete, bataljoni, pukovi, divizije, armije itd. itd.

Kratko zasto nemoze masovna proizvodnja, moderno oruzije, nema vise formacija, raznolikosti jediinica, mobilizacija miliona ljudi .... totalni rat ne ide bre ...
Igra o prvom svetskom ratu ili drugom moze da se pravi samo u turnbased delu (ili kao Hearts of Iron) realtime total war bitke nebi imale nikakvog smisla ... Ne bi funkcionisale ...
Postoje realtime strategije o uglavnom drugom svetskom ratu ... Ali se one koncetrisu na pojedinacne jedinice i mikromenadzment. Ne na cele frontove i upravljanje drzavom ... Prosetaju te kroz skriptovanu kampanju i ostave ti multiplayer nisu "armchair general" iskustvo ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
Red Wing (24.5.2011)
Stara 23.5.2011, 14:12   #107
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

@Romantic

E moj pravi igracu, ajde probaj ti igru prvo.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2011, 17:12   #108
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
E moj pravi igracu, ajde probaj ti igru prvo.
Shogun 2? Probacu krajem juna...A pravi igrac jesam, prvenstveno za strategije. Naveo sam u proslom postu koji je maestralan mod za period Helenizma, tako da videcemo kakve ce biti vesti sa narednom Total War igrom...Samo da ne bude ww1, jer prosto, neizvodljivo je...Upravo ono sto je M1L0SH napisao...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2011, 18:23   #109
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

U kom dobu se igra odvija totalno je nebitno,ako gledamo koji je total war najbolji. Nekom se vise svidja Rim,nekom Japan,stvar ukusa.

Shogun 2 je najbolji total war zato sto je unapredio gotovo sve elemente serijala,tehnicki je najsavrseniji, a i sama cinjenica da ima najbolju MP kampanju ga cini najboljim u serijalu.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2011, 19:07   #110
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Pa ne moze se igrati u ww1, ww2 dobu, nezamislivo je, ne znam stvarno kako kontrolisati sve ono sto je donelo novo doba...a uostalom, nebitno, postoji brdo modifikacija za sve Total War igre tako da ko voli warhammer, lotr, westeros, srednji vek u Rome:TW, anticku Grcku, vikinge i slicno sve je tu http://www.twcenter.net/forums/index.php...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2011, 20:04   #111
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Cudo da jos nema najave ili ce preskociti 2011 sa izlaskom igre.Dako bude ponovo onaj sat ili sta je vec bilo
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2011, 21:34   #112
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.320
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Nadam se da ce uskoro da stave onaj sat kao za Shogun 2 pa da mozemo da nagadjamo sta ce biti sledece. mada najverovatnije saznajemo malo pre ili na E3 Expo: June 7-9, 2011

Poslednja ispravka: Nestor (24.5.2011 u 21:51)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2011, 22:50   #113
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Evo sta je rekao Mike Simpson iz CA, pre:“We think about this a lot,” he told us, “There’s a big difference, going from Nineteenth Century to Twentieth Century… We could do a World War I game quite well but I’m not sure it will be fun to play.” A na pitanje o Rome 2 TW:“Rome 2, yeah… that’s interesting.” Zbunjujuce jako...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2011, 23:15   #114
Magister peditum
Novi član
 
Član od: 20.2.2011.
Poruke: 23
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 10 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Verovatno su blizi Rome-u 2,nego WWI.Samo,ako misle da ga prave kao prvi Rome,i da ga samo graficki "napucaju",bolje i da ga ne zapocinju.Ako se budu odlucili za tako nesto,bas me zanima kako ce to da izgleda u poredjenju sa Europa Barbarorum,sem sto ce grafika da bude bolja.Cisto sumnjam da ce diplomatija da bude unapredjena,u smislu da se KONACNO ubaci opcija koja bi omogucila jednoj frakciji da posreduje u ime druge i od porazene frakcije zahteva da trecoj(bilo da je u pitanju njen saveznik,ili da samo ima sa njom sklopljen trade rights) isplati jednokratni iznos,tribut ili joj preda neku svoju teritoriju.Cudi me da takva opcija nije postojala u Napoleon-u 2.Uzgred,na TWC forumu je neko ostavio neproverenu vest da bi beta verzja Hegemonia-e trebalo da se pojavi do kraja ovog meseca.Verovatno od toga za sada nece biti nista,ali vredi se nadati...
Magister peditum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Magister peditum na korisnoj poruci:
Nestor (2.6.2011)
Stara 2.6.2011, 19:56   #115
Gwynbleidd
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 63
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Meni nekako u celoj priči nedostaje period izmedju Medieval i Empire, dakle XVI i XVII vek. Period opakih religioznih Totalnih Ratova širom Jevrope. Puške i mačevi u ravnopravnoj upotrebi, fanatični religiozni zanos, svi protiv svih, plaćenici i pljačkaši na sve strane.
Mogao bi da se zove Reformation Total War ili tako nešto.

Inače, Empire je bio baš ambiciozno zamišljen ali AI nikad nije naučio da ga igra, što je više nego ozbiljna zamerka. Tako je i nastao Napoleon. Ali posle ETW on nekako deluje skučeno.
Gwynbleidd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2011, 1:25   #116
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Sad sam se setio odlične teme za Total War igru: Američki gradjanski rat (American civil war). To jeste malo novija istorija od dosadašnjih TW ali je tip ratovanja i oruzjje bilo slicno kao u Napoleonovo doba tako da mogu upotrebiti istu tehnologiju.

Taj rat je bio na velikom prostoru sa velikim brojem vojnika, i trajao je oko cetiri godine. Dogadjaji su precizno zabelezeni u istoriji, postoje cak i fotografija iz tog rata. Lokacije bitaka su i danas sacuvane u americi. Ima i jako mnogo literatre i dokumentarnih filmova o tome. ...Tako da igra moze biti potpuno realna.
Ja bi samo voleo da jedan potez bude trajanja jedan dan je mi je to nekako najrealisticnije za to doba istorije.

Ako vas zanima atmosfera tog rata mozete pogledati sjajan film Gettysburg
Gettysburg Trailer


Takodjhe ima odlicana stara igra History Channel Civil War: A Nation Divided. Ja je bas ovih dana igram

History Channel Civil War A Nation Divided Fredricksburg Gameplay

History Channel Civil War: Trailer: Secret Missions
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2011, 10:49   #117
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Pa ja sam cuo jos kada je izaso Empire da ce da rade Americki gradjanski rat.
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2011, 12:57   #118
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Jedino sto bi blio samo 2 frakcije. Ali zato Konfederacija!!!!
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2011, 21:59   #119
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Sad sam se setio odlične teme za Total War igru: Američki gradjanski rat (American civil war). To jeste malo novija istorija od dosadašnjih TW ali je tip ratovanja i oruzjje bilo slicno kao u Napoleonovo doba tako da mogu upotrebiti istu tehnologiju.

Taj rat je bio na velikom prostoru sa velikim brojem vojnika, i trajao je oko cetiri godine. Dogadjaji su precizno zabelezeni u istoriji, postoje cak i fotografija iz tog rata. Lokacije bitaka su i danas sacuvane u americi. Ima i jako mnogo literatre i dokumentarnih filmova o tome. ...Tako da igra moze biti potpuno realna.
Ja bi samo voleo da jedan potez bude trajanja jedan dan je mi je to nekako najrealisticnije za to doba istorije.
American Civil War mod za Napoleon TW - http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=420621 , http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=452026 ... Great War (WW1) mod
Napoleon: Total War WW1
i Balkan mod
Napoleon: Total War Serbia vs Croatia part 1
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
Stranger2 (5.6.2011)
Stara 5.6.2011, 21:50   #120
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Pa pretpostavljam da ima modova na tu temu. Ja sam hteo da skrenem paznju da na tu temu ima toliko obilje sačuvanih materijaal i preciznih istorijskih podataka da može cela jedna prava TW igra da se napravii a ne samo mod ili ekspanzija.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
total, war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
DotA SuperG Mrežne igre 3586 27.8.2014 0:32
Napoleon Total War simets Strateške igre 253 27.4.2013 23:09
Total TV i računar sa monitorom od 22" djuro88 Video/TV softver 3 24.7.2010 15:01
Najbolja igra iz Total War serijala masteri Strateške igre 13 15.12.2009 23:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com