Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.9.2006, 22:18   #101
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Plusevi i minusi:

"Milion i po za Mobtel" (-) - najverovatnije greška ali u pitanju je uvodna reč časopisa od tri pasusa pa valjda ima ljudi koji su to trebali da "prenebregnu"

"Intel je keva" (+) - konačno nešto uzbudljivo i za čitaoce a i za ekipu koja se sigurno iživljavala opremom u vrednosti kapitala jedne omanje domaće banke

"Tekstovi vezani za internet" (+) - par poprilično interesantnih tekstova i zapažanja autora ovih tekstova

"Microsoft Office 2007" (+) - sad znam da ga neću koristiti u skorije vreme tako da hvala na upozorenju

"Test run" (-) - veoma malo "smislenih" programa

"PD kutak" (+) - konačno nešto što vredi u njemu mislim posebno na kolekciju "za oporavak i održavanje sistema"

"Laki pingvini" (+) - Fedora Core 5

"I/O port" (2 x -) - jedno od kvalitetnijih izdanja da prostite lupanja. Takođe mi se čini da I/O port počinje da opstaje samo zahvaljujući "pozajmljivanju" pitanja sa foruma "Drivers not less or equal!" jel zvuči poznato

"Test play" (-) - bljaks ali nažalost ne vašom krivicom. Leto je

"Test of Time" (2 x +) - za izbor igara. Klasici kao šti su "Cabal", "B.C.Kid" i "Alladin" u jednom testu! Hmmmmmmm

Naslovna strana (-) - ali samo za čika štampare koji su se malo igrali "odšrafljivanja" crne i magente Sorry, morao sam da pomenem ovo

"SK upakovan u PVC foliju (ne celofan )" (ogroman +) - nešto što nikada nije trebalo da se obustavlja. Jednostavno sada izgledate skoro kao ozbiljna novinska kuća Mada nisam baš siguran da gramatura spoljašnjih stranica nije "otplatila" "celofan

Poslednja ispravka: holodoc (2.9.2006 u 23:51) Razlog: Jao bog te zaboravio da pomenem celofan :)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2006, 22:33   #102
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
holodoc kaže:
Naslovna strana (-) - ali samo za čika štampare koji su se malo igrali "odšrafljivanja" crne i magente Sorry, morao sam da pomenem ovo
Pohvala za iskusno stamparsko (?) oko Cak sta vise jako mi je drago da neko razaznaje stamparske greske od onih u pripremi

Citat:
todos kaže:
Posle predjasnjeg a i priznacete da nije dobro prosao na trzistu,...
Odakle ti ta informacija ???
Prosli broj je prosao vise nego dobro.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2006, 22:37   #103
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
oluja kaže:
Odakle ti ta informacija ???
Prosli broj je prosao vise nego dobro.
Well,posto vidim da baratate takvim informacijama,mozes li da mi kazes koji broj je bio najtirazniji u zadnjih 2-3 godine,cisto iz radoznalosti pitam?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2006, 23:31   #104
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Ipak ste promenili "Intel je keva";ne znam ali meni je ovako izgledalo zanimljivije.
A kad ste poceli o plusevima i minusima,jedan veliki PLUS je za celofan.Ipak koliko toliko slusate ljude sa ovog foruma,i u ostalom sada sa ovim malim detaljem izgledate Mnogo ozbiljniji.
Poz!
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 3:38   #105
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
firefly kaže:
Ipak ste promenili "Intel je keva";ne znam ali meni je ovako izgledalo zanimljivije.
Ne citate ranije poruke
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 11:15   #106
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Pohvale za dizanjn stranice za novi OFFICE. Takva diz. originalnost bi prijala i ostatku casopisa.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 12:40   #107
FLASH
Član
 
Član od: 21.5.2006.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 50
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku FLASH
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

I meni se svidjeo dizjan stranice Office-a.
FLASH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 17:27   #108
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Фин број, игре су мало лошије, али она Пену-нешто ми се баш допало ))
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 20:14   #109
Patrick
Član
 
Član od: 12.6.2006.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Ovaj broj ima bas dobaru sadrzinu. Mozda je deo o igrama Malo dosadniji ali kao sto rekoste LETO JE!
Patrick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 22:37   #110
gaja
Novi član
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

-Pohvale za spoljni izgled ( pakovanje ) i za mali prikaz pristupačnih 7300 GT-a.

-Pokude za rubriku test play koja već godinama nije bila ovako siromašna,
na stranici 137.je reklama za Dark Star one a u pomenutoj rubrici je nema ,iako je u prošlom broju najavljena.

-Takodje bih primetio jedan trend koji traje već duže vreme (redovan sam čitalac od 2000.), naime test drive rubriku kao da sponzorišu INTEL i ATI .
Bezbroj puta sam dolazio u iskušenje da vam dobronamerno skrenem pažnju ili da nadjem opravdanje za takve pristrasne tekstove, sve u nedostatku vremena da pronadjem sve slučajeve, da ih sortiram i nabrojim jer bez argumenata besmisleno je komentarisati ili kritikovati,tako bi i ostalo da nisam ugledao ono intel RULA na naslovnoj stranici još dok sam prilazio kiosku i prvi put na trenutak pomislio da li da kupim SK ili ne...Naravno da sam kupio Svet i kupovaću ga i dalje uprkos ...
gaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2006, 23:40   #111
Shodan
Novi član
 
Član od: 31.10.2005.
Lokacija: Hellhole
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Shodan Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shodan
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Nije tačno da se u SK godinama forsira ova ili ona strana. Da si iole pažljivije čitao sve te brojeve primetio bi da uvek pohvale dobija onaj proizvod koji je trenutno najbolji na tržištu. U ovom trenutku svako ko je upućen u materiju vrlo dobro zna da su na tronu trenutno Intel i ATI (što se vrlo lako da proveriti čitanjem reviewova na Netu ili, još bolje, kroz lično iskustvo) tako da nema govora o nekoj pristrasnosti. Ako ti već -t o l i k o- smeta sve to što piše o Intelu, onda si AMD fanboy i toliko o tome ko je pristrasan

Što se tiče nedostatka argumenata koje pominješ, zar tabele sa testovima nisu dovoljne?!

A kada je reč o igrama - uvek se opisuje ono što je trenutno dostupno. Šta da ti kažem, svi bismo voleli da igramo Assassin's Creed i UT2K7 ali to neće skoro Dakle, ne treba da kudiš rubriku/urednika/autore zbog toga, nego distributere i letnji period.
Shodan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 2:33   #112
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

ATI lider ?
Izvini, u cemu ?

Necemo ovde da diskutujemo ali 7300 sije x1300 seriju, 7600 bije x1600 a 7900gt je znacajno jeftiniji od x1900gt. ATI ima samo X1900XT i sada X1950XTX koji su dobri za ulozen novac, sve ostalo pokriva nVidia.

To zna i ATI i zato nailazi nova tura grafickih kartica, X1300XT, X1650 i X1900XT 256MB.
Bice prikaz vec u oktobarskom SK.

Ovo nije receno da bi se nastavila diskusija, ovo je moje misljenje (znaci i SK-ovo) po pitanju ko je trenutni lider. Komentare na ovo cu brisati

Sto se tice procesora, Intel ima brzi model ali je isplativost tu negde.

Pozdrav!
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 4:07   #113
Shodan
Novi član
 
Član od: 31.10.2005.
Lokacija: Hellhole
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Shodan Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shodan
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

OK sad je to već manje-više subjektivno - za nekoga je lider onaj koji daje najviše za uloženi novac, drugima su bitne performanse bez obzira na novac (ja spadam u potonje). Prema tome, jasno je zašto kažem da je ATI trenutno prvi - ne postoji ništa brže od X1950 XTX.

Naravno da nećemo da diskutujemo o tome, a ti si i sam sasvim lepo sad dokazao čoveku da se ne forsira ATI u SK
Shodan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 4:42   #114
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
Shodan kaže:
ne postoji ništa brže od X1950 XTX.
Nije tema, ali samo jedna reč: 7950GX2!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 16:31   #115
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
gaja kaže:
-Takodje bih primetio jedan trend koji traje već duže vreme (redovan sam čitalac od 2000.), naime test drive rubriku kao da sponzorišu INTEL i ATI .
Bezbroj puta sam dolazio u iskušenje da vam dobronamerno skrenem pažnju ili da nadjem opravdanje za takve pristrasne tekstove, sve u nedostatku vremena da pronadjem sve slučajeve, da ih sortiram i nabrojim jer bez argumenata besmisleno je komentarisati ili kritikovati,tako bi i ostalo da nisam ugledao ono intel RULA na naslovnoj stranici još dok sam prilazio kiosku i prvi put na trenutak pomislio da li da kupim SK ili ne...
Nije tacno da SK favorizuje bilo koji brend,evo kao primjer pogledaj tekstove o nVidijinim grafickim karticama serije 6xxx(6600,6800 i GT,GS i slicne varijante),cini mi se da je to br. 08/2004,da li sam ja tad trebao da dodjem ovdje i 'ladno kazem da Sasa/SK favorizuje Amerikance?Ako procitas clanak znaces o cemu pricam,zestoko su ishvaljeni nVidijini modeli i konstatovano je da je ta kompanija preuzela tron.To je bila cista istina,evo prizajem iako sam fan ATI-ja.Ista situacija je i sa serijom 7xxx,znaci,nama ljubiteljima Kanadjana ostaje samo da ocajavamo,ne i da kudimo po SK-u
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 17:44   #116
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 9/2006

Zasto ne napisaste intel Razbija kao ja sto sam sta bi vam falilo?
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2006, 12:34   #117
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
Auror kaže:
Zasto ne napisaste intel Razbija kao ja sto sam sta bi vam falilo?
Ne bi bilo zanimljivo - tako svi pišu
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2006, 21:36   #118
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
oluja kaže:
Pohvala za iskusno stamparsko (?) oko Cak sta vise jako mi je drago da neko razaznaje stamparske greske od onih u pripremi


Odakle ti ta informacija ???
Prosli broj je prosao vise nego dobro.
Pa evo kako znam u jednom objektu koji prodaje novine 30-og je bilo cetiri primeraka sto me je u svakom slucaju neprijatno iznenadilo-Cacak.(A pre jedno dve godine kad sam jurio jedan broj oko petog u mesecu nasao sam ga u"poslednjem"kiosku u gradu). Kad smo kod ovoga ako nije tajna gde i kolicinski koliko vam zavrsavaju neprodati brojevi.Inace da dodam u vezi ovog novog broja jos da je Office legend.Sta su se oni dosetili.Zamislite jedna od osnovi funkcionisanja "prozora" je i padajuci meni koji izgleda ide u penziju..
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 13:19   #119
ton_majstor
Član
 
Član od: 24.11.2005.
Poruke: 352
Zahvalnice: 355
Zahvaljeno 574 puta na 209 poruka
Thumbs up Re: Svet kompjutera 9/2006

Потпуно уредно је могло да остане оно у наслову за Интел. Ионако је у тексту то потврђено.
Добар број. Кузма одличан, правилно указао на декаденцију "младежи". Као да ми је читао мисли.

Игре су лоше? Ионако их је све мање које ваљају, погледајте уназад по бројевима. Ретко шта пређе 75%. И заслужено.

Најзад одличан текст о неком музичком аспекту рачунара. Онај текст о КОРГ-у. Похвале аутору!

Целофан је потпуно ОК, доприноси озбиљности и треба да остане.

Сада можете и да поскупите на 150.- динара, што се мене тиче.

Поздрав!
ton_majstor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 14:38   #120
Belinea
Banned
 
Član od: 7.6.2006.
Lokacija: Visoko-BiH
Poruke: 72
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Belinea
Wink Re: Svet kompjutera 9/2006

Citat:
Sasa kaže:
Izvini "mangupe" jel ti zaista mislis da iko sa ovog foruma ima pravo odlucivanja u SK, a da to nema npr Vojislav Mihajlovic koji je uz SK od prvog broja ?

Mnogo ovde ljudi dopustaju sebi, a ne da nemaju osnova nego treba samo da cute i citaju jedno 6 meseci pa tek onda da pitaju da li smeju da iznesu misljenje.

Dakle, nije ovo socijalizam, nema samoupravljanja, nema oura, ura, sura i ostalih gluposti, kapitalizam bato, odlucuje onaj ko je na poziciji da odlucuje, a clanovi foruma to nisu.

Da se pogresno ne razumemo, ceni se vase misljenje, ali do odredjene granice. Jedno je kad se sugerise, a drugo kada se insisitra, ucenjuje i preti. Ajmo malo prst na celo. Mislite da zato sto kupujete casopis odmah imate i pravo u odlucivanju? Ili jos bolje da imate pravo da postavljate neke uslove ?
Mislim, alo, zemlja zove!

Kako me neko iznervira, to je strasno, stvarno ima ljudi kojekakvih.
mislim da svi imaju pravo sugerisati i raspravljati...koliko god da citaju imaju pravo reci nesto jer su oni kupci..a bez kupaca se list i ne kupuje,zar ne...mislim da je poslije onog "Ko kaze??"bio i jedan smijesak sto znaci da je sve salica mala ...nemoj da se toliko nerviras zbog takvih stvari Sasa.. pozz
Belinea je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 12/2013 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 90 25.12.2013 10:03
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com