Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.4.2012, 21:37   #1
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Potrebna pomoć oko wirelessa

Pozdrav,

potrebna mi je pomoć oko wirelessa. Na desktop PC-u iz profila (ASUS P5B i ostatak konf.) imam wireless PCI karticu sa koje hvatam otvorenu mrežu WiFi signala obližnje benzinske pumpe. Imam i wireless router (tačnije wireless access point) proizvođača Zy-XEL model P320W, a zanima me kako da pomenutu konekciju sprovedem unutar cijelog stana putem rutera? Postoji li način da "bridžujem" konekciju sa PCI kartice na ruter, pa da imam WiFi signal u cijelom stanu? Kako da to najlakše uradim? Hvala.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2012, 22:49   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć oko wirelessa

Najlakše bi bilo da šeruješ tu vajerles konekciju, a onda da na lan karticu priključiš ap i trebao bi onda da imaš internet preko njega bežično.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2012, 23:55   #3
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Potrebna pomoć oko wirelessa

Kako da je šerujem na ruter kad nemam pristup rezidentnom LAN-u pumpe, a ovamo mi traži parametre? Kako da ih pokupi automatski? Ruter/AP izgleda ovako pa me zanima kako da kvalitetno šerujem (podijelim) konekciju iz kartice na ruter? Uz ruter/AP je došao CD i kad pristupim podešavanjima rutera/AP-a, nisam u mogućnosti da pristupim internetu. Čim ištekam kabl iz rutera/AP do kartice, dobijam internet nazad. Znači, direktno sa kartice - hoće, a iz kartice u ruter/AP - neće. Kako to da sredim i podesim?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2012, 4:24   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoć oko wirelessa

Ček bre, ti u kompu imaš vajerles karticu koja se kači na neki vajerles. E pa kada se konektuješ s njom na taj neki vajerleš šeruj tu konekciju . Tu konekciju šeruješ sa lan karticom koja se nalazi na ploči, u tu lan karticu ubockaš tog zaiksela i na njegovom vajerlesu bi trebao da dobiješ internet koji si šerovao sa vajerles kartice koja ti se nalazi u kompu.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2012, 11:05   #5
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Potrebna pomoć oko wirelessa

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Tu konekciju šeruješ sa lan karticom koja se nalazi na ploči, u tu lan karticu ubockaš tog zaiksela i na njegovom vajerlesu bi trebao da dobiješ internet koji si šerovao sa vajerles kartice koja ti se nalazi u kompu.
Bi' trebao, ali ne dobijam, zato sam i otvorio temu

P.S. Nakon pokušaja upada na šerovanje konekcije pojavio mi se BSOD i sad ne mogu da ga se riješim.
Pišem s drugog kompjutera van stana jer ovaj desktop mi je bio "izlaz" na internet i sad ne funkcioniše.
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL je error koji mi izbacuje i poziva se na fajl ndis.sys, što sugeriše da je problem u drajverima za wireless.

Ne mogu da uđem u safe mode with networking, probaću da deinstaliram pa povratim wireless karticu jer mi dozvoljava samo ulaz u obični safemode bez command prompta. Ne znam kako se ovo moglo desiti, ali me strašno iritira, i prestao je zvuk da mi radi na kompjuteru. Sve vezano jedno za drugo, jedan problem krenem da riješim a drugi mi se nakači
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
router, wifi, wireless

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Potrebna pomoć u vezi instalacije [UBUNTU] koaKsi Slobodni softver 23 25.12.2011 0:36
Potrebna pomoć u vezi novog HDD-a :-( Fatamorgana ŠDK - Nosači podataka 17 12.12.2011 17:13
Hitno potrebna pomoć beocanin Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 30.9.2009 22:08
Nova konfiguracija - potrebna pomoć Ivan452 ŠDK - Osnovne komponente 11 4.7.2009 21:56
Potrebna pomoć Didi ŠDK - Prenosni računari 0 14.3.2008 0:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com