Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.9.2013, 9:12   #21
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Steam

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
trebali su samo ostati na Steam OS-u, a ne ulagati silne pare u nešto što može sutra propasti.
Ten years ago

Zašto ulagati silne pare u Steam i digitalnu distribuciju igara kada to sutra može da propadne. Korisnici to verovatno neće prihvatiti i koristićemo retail do kraja života.

Innovation isn't always immediately accepted
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 9:14   #22
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Steam

Evo jos impresija od game developera

http://kotaku.com/valves-controller-...pre-1415579308
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Asmodeus (28.9.2013)
Stara 28.9.2013, 12:12   #23
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Stvarno dojadise ljudi sa ovim pljuvanjem hardvera, pogotovu kontrolera, a da ih u ruke nisu uzeli.

Kako iko od nas moze da zna kakav ce osecaj imati ovaj kontroler i kako ce funkcionisati. Izgleda drugacije, ali nikako ne mislim da ce neka velika kompanija izbaciti proizvod koji ergonomski i funkcionalno nije doveden do savrsenstva.

Mene brine samo cena, ne verujem da ce biti ispod 30e, mada je i to optimisticno do zla boga.
Mis i tastatura su savrsenstvo. Ko je ovo trazio, zasto ?
Sta ce mi "living room experience" Za sve su krivi lenji debeli amerikanci tesko im da drze d*pe udobno u fotelji.
Sta biva sa PC igranjem sada ?
Sta je sa strateskim igrama. Real time, role play igre gamepad ? Ma daj ...
Shooteri sa aim assist ? S*anje. Pet koraka nazad bilo koj gamepad.
Jedino sto sam igrao na gamepadu su sportske igre i ajde trke. Jer ti svega treba pet dugmeta i a to je nesto sto ne volim da igram.
Sta je sa hardverom cekas 10 godina na update ili mogu da ugradim noviju graficku kad hocu ... Sumnjam u ovo drugo.
Ovo je konzola jbm ti ja 'vaki steam PC.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 12:21   #24
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Steam

Sine, pre nego što počneš da pljuješ malo se informiši, pošto si Steam očigledno video samo na slikama. Jesi li možda video koje igre na Steam-u imaju podršku za Big Picture mod i full controller support?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 12:26   #25
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Mis i tastatura su savrsenstvo. Ko je ovo trazio, zasto ?
Sta ce mi "living room experience" Za sve su krivi lenji debeli amerikanci tesko im da drze d*pe udobno u fotelji.
Sta biva sa PC igranjem sada ?
Sta je sa strateskim igrama. Real time, role play igre gamepad ? Ma daj ...
Shooteri sa aim assist ? S*anje. Pet koraka nazad bilo koj gamepad.
Jedino sto sam igrao na gamepadu su sportske igre i ajde trke. Jer ti svega treba pet dugmeta i a to je nesto sto ne volim da igram.
Sta je sa hardverom cekas 10 godina na update ili mogu da ugradim noviju graficku kad hocu ... Sumnjam u ovo drugo.
Ovo je konzola jbm ti ja 'vaki steam PC.
Ko tebe tjera da igras igre u dnevnoj sobi? Steam ce ostati isti kakav je i do sada bio samo sto ce ljudi imati izbor d igraju PC igre u udobnosti dnevne sobe.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
3LANCER (28.9.2013)
Stara 28.9.2013, 12:29   #26
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Steam

Ja se potpuno slazem sa tobom sto se toga tice...
Ali steambox gleda da udje u skoro svaki dom, pa cak i kod ljudi koji ne igraju igre kao mi, da bude i za one okorele gamere pa i za one koji ponekad nesto odigraju.
Ja sam isto misljenja da je mis i tastatura daleko bolje od bilo kog kontrolera. Ali danas je na trzistu sasvim druga prica. XBOX i PS3 su postali ravnopravni sa PC-jem, tako da skoro svaka igra ima podrsku za njihov gamepad. Nazalost ali je to tako.
Postoje igre koje su stvorene za gamepad i bolje se igra sa njima nego sa misem i tastaturom... Kao sto je to fifa, prince of persia, razne platforme itd.
Ostali zanrovi sa PC nisu za to, moze da se igra...sve moze ali nije to to..
Koliko sam razumeo steambox ce da ima podrsku za misa i tastaturu, odnosno moci ce da mu se prikljuci.
FPS da igram na bilo kom kontroleru nema sanse, makar mi merio broj enzima.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 12:37   #27
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Steam

Valve neće praviti svoju konzolu, sada je to više nego jasno. Valve ovde pokušava da pokupi ono najbolje iz "oba sveta" i napravi nešto između, što bi bilo prihvatljivo najširem mogućem auditorijumu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 12:38   #28
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Steam

Kad je postojanje vise opcija kad je u pitanju nacin igranja igara postalo losa stvar? Kljucna rec je OPCIJA. Ako neko ne voli da igra FPS-ove, strategije, TPS-ove, sportske igre na gamepadu, niko ga ne tera. Niko ne prestaje da podrzava tastaturu, cak koliko vidim SteamPad simulira rad tastature i misa. I u cemu je problem? Ima ljudi koji vole kontrolere, ja volim kontrolere i igrao bi sa njima sta god mogu i ja sam sad neka pretnja likovima koji se kunu u mis i tastaturu.

vise opcija = dobra stvar

Niko ne oduzima nikome mogucnost da bira na koji nacin zeli da igra svoje omiljene igre. NIKO! Samo ce biti moguce igrati ih na nove nacine. U cemu je tu problem?

I stvarno bi trebali da se informisete, "SteamBOX" ili kako se sad zove Steam Machines predstavlja grupu brandname PC-eva koji su specificno dizajnirani za odredjene primene. Dakle, ako ne zelis da lupas glavu o zid koje napajanje, grafika i procesor (pun forum ljudi koji traze preporuke), pogledas odredjenu Steam brendiranu masinu sa zagarantovanim performansama u tvom cenovnom rangu i kupis je. Nikakvo izmisljanje tople vode, samo priblizavanje PC-a ljudima koji se ne razumeju u hardver.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
2SaiNt4U (28.9.2013), 3LANCER (28.9.2013), bokela (30.9.2013), Eni (28.9.2013), JzmA (28.9.2013), M.C. (28.9.2013)
Stara 28.9.2013, 14:24   #29
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Steam

Ja sam zakleti mišotastaturac, al' s obzirom da nisu pečurkice nego touchabilni trackpadi visoke rezolucije, ne bih imao ništa protiv da na njima igram L4D2 ili 3 kad izađe... Ili tako neki singleplayer/co-op. Pa ako vidim da ide fino i naviknem se, OK, ako ne ide, tu je uvek miš (i naravno, za neke ozbiljnije stvari) - nije kao da imam neku grdosiju od 300€, koristim matori RX300 i dan danas i radi odlično.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
2SaiNt4U (28.9.2013), 3LANCER (28.9.2013), bokela (30.9.2013)
Stara 28.9.2013, 14:30   #30
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Ten years ago

Zašto ulagati silne pare u Steam i digitalnu distribuciju igara kada to sutra može da propadne. Korisnici to verovatno neće prihvatiti i koristićemo retail do kraja života.
Al to je i bilo, kada su počeli sa Steamom ljudi su pi*deli što moraju da imaju nalog kad kupe original, a drugi su im se smejali jer je digitalna distribucija glupost.
A sad svi znamo kako je.

Ja mislim da je u MS-u neko rekao gejbenu da je debeo i sad je rešio da ga ostavi bez posla
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
3LANCER (28.9.2013), Asmodeus (28.9.2013)
Stara 28.9.2013, 15:38   #31
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Re: Steam

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Kad je postojanje vise opcija kad je u pitanju nacin igranja igara postalo losa stvar? Kljucna rec je OPCIJA. Ako neko ne voli da igra FPS-ove, strategije, TPS-ove, sportske igre na gamepadu, niko ga ne tera. Niko ne prestaje da podrzava tastaturu, cak koliko vidim SteamPad simulira rad tastature i misa. I u cemu je problem? Ima ljudi koji vole kontrolere, ja volim kontrolere i igrao bi sa njima sta god mogu i ja sam sad neka pretnja likovima koji se kunu u mis i tastaturu.

vise opcija = dobra stvar

Niko ne oduzima nikome mogucnost da bira na koji nacin zeli da igra svoje omiljene igre. NIKO! Samo ce biti moguce igrati ih na nove nacine. U cemu je tu problem?

I stvarno bi trebali da se informisete, "SteamBOX" ili kako se sad zove Steam Machines predstavlja grupu brandname PC-eva koji su specificno dizajnirani za odredjene primene. Dakle, ako ne zelis da lupas glavu o zid koje napajanje, grafika i procesor (pun forum ljudi koji traze preporuke), pogledas odredjenu Steam brendiranu masinu sa zagarantovanim performansama u tvom cenovnom rangu i kupis je. Nikakvo izmisljanje tople vode, samo priblizavanje PC-a ljudima koji se ne razumeju u hardver.
A većina onih koji ne razumeju sta si ovde napisao je kupila svoj komp negde na stelaži u rodiću, metrou, itd...

Sent from my KX-megaTEC 2000, 24 karat gold plated toilet seat.
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 15:39   #32
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Steam

Ostaje pitanje da l' će bilo šta od toga biti moguće kupiti u Srbiji
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 16:05   #33
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Fino, bogami. Da sam ja tebi (ili nekom drugom) rekao da si narikača post bi nestao bestraga i još bih fasovao opomenu. THQ sam možda spomenuo par puta, i s dobrim razlogom. I šta ako je Valve prošao sa Steamom? Znači da će dovjeka prolaziti sa svim svojim idejama? Nek je njima sa srećom, ali mislim da im je ovaj potez bespotreban i trebali su samo ostati na Steam OS-u, a ne ulagati silne pare u nešto što može sutra propasti. Ostaje da se vidi, a čemu služi forum nego da ispoljavamo svoja mišljenja.
Znas kako, ni Sonyju nije trebalo da investiraju i da naprave Playstation, pa kad gledas listu najprodavanijih kucnih konzola, na prvom, drugom i cetvrtom mestu je Playstation. Nista bez novih ideja. U Valveu ne rade debili, godinama rade na ovome, nece sigurno glupost da naprave. Gabe pad () izgleda vrlo zanimljivo i koristi neuobicajenu tehnologiju, vredi pruziti sansu. A po utiscima developera, izgleda da je vrlo dobar.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 16:13   #34
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Re: Steam

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
Znas kako, ni Sonyju nije trebalo da investiraju i da naprave Playstation, pa kad gledas listu najprodavanijih kucnih konzola, na prvom, drugom i cetvrtom mestu je Playstation.
Takodje, Sony tada nije imao konzolu, a napao je na, tada, mnogo jake Segu i Nintendo.
mvasic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 16:28   #35
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
Ostaje pitanje da l' će bilo šta od toga biti moguće kupiti u Srbiji
Potpuno nebitno, uvek možeš da napraviš komp za sobu i instaliraš SteamOS.
Što se kontrolera tiče, uvek možeš da koristiš bilo koji drugi.
Jedini problem ostaje u nabavci specifično ovog kontrolera, al verujem da će ga biti, ako ne zvanično, uvek ima onih koji prodaju.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 17:31   #36
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Steam

Ma bice sigurno da se kupi kontroler ako ne u radnjama, onda kod nekih preprodavaca iz uvoza.

U krajnjem slucaju, ebay. Ne verujem da ce cena biti van opsega "ne podlaze carini".
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 17:42   #37
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Steam

Za Steam Machines nemam ni mrve interesovanja, mada je još rano da to kažem, možda pošto sam stresao bogatstvo u moj PC onomad...

Steam OS, i kontroler su druga stvar. Još kad u jednačinu dodam i ovaj novi API koji razvija AMD, Mantle, ili tako nekako. Kada bi Valve usjeo da dovede više AAA naslova na svoj OS (ili barem većinu onih koje posjedujem) Windows bi polako mogao biti istisnut. Možda pljucnu i kakav ugovor sa sitno napisanim slovima koji obavezuje developere da ako misle distribuirati svoj naslov na Steam moraju ga učiniti kompatibilnim sa SteamOS-om. Vidjećemo.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 17:46   #38
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.490
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Steam

pa ako će na SteamOS-u igra raditi recimo 10ak % brže nego na Win-u, neće biti frka staviti SOS na zasebnu particiju uz dual-boot.
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 17:51   #39
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Steam

Pošto se Windoza uspori gadno na svakih 100 fontova koje instaliram (I need dis), uopšte mi ne bi loše legao jedan OS samo za igre, makar i kroz dualboot (ne pada mi na um da uzimam nov komp kad već imam jedan). Ne sumnjam da će Valve uspeti da uradi to što obećava, ne sećam se da su obećavali išta što posle nisu uradili (vreme im je možda rastegljivo, al' obećanja su im do sad k'o kamen).
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 18:42   #40
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Za Steam Machines nemam ni mrve interesovanja, mada je još rano da to kažem, možda pošto sam stresao bogatstvo u moj PC onomad...
Pa to i jeste divota, što ti ne treba njihova kutija. Kutije će biti ako baš oćeš PC u obliku konzole, pa opet i ona će moći da se modifikuje samostalno kao i bilo koji komp, a ako i bude skuplja, lako možeš kupiti komp sa istim delovima, ili instalirati na svoj.

Nećkam se sve vreme al ajde da postavim

Steam Machine


EDIT: Možda bi bilo pametno napraviti temu u konzolama za steam mašine i kontroler, da se ne spamuje ovde.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam SirDuck Online kupovina igara 13419 18.3.2024 21:15
Steam Greenlight Acanen Online kupovina igara 8 20.2.2014 10:49
Šta imate od originala? voodoo_ O igrama uopšte 937 25.12.2013 9:28
Menja se STEAM kad iskljucim ATA Hard Mare13 Operativni sistemi 1 15.5.2013 12:00
Black Friday rasprodaja igara dex3108 Online kupovina igara 13 23.11.2012 20:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com