Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.11.2006, 0:10   #1
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Genius wooden home theatre 5.1 3600w

Da li neko ima ove zvučnike i ako ima jel problem da pošalje njihovu sliku sa zadnje strane, to jest da se vide ulazi kablova u pojačalo (subwoofer).
Svađam se sa drugom koliko ovi zvučnici imaju ulaza pa mi zato ovo treba.

I jeste li ikada prije čuli da neko spaja zvučnike preko TV ulaza na komp.
Evo sada jeste?!!!!!!!!!!!!!!
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2006, 6:20   #2
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Genius wooden home theatre 5.1 3600w

Citat:
JovanK kaže:

I jeste li ikada prije čuli da neko spaja zvučnike preko TV ulaza na komp.
Evo sada jeste?!!!!!!!!!!!!!!
Jedan lik ih je uključio na 220V, pošto nije imao pojačalo. Koji je to bas bio!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 9:08   #3
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Genius wooden home theatre 5.1 3600w

Ako nameravas da kupujes ove zvucnike bolje uzmi Genius wooden home theatre 5.1 5000W imas opis u poslednjem broju SK-a.Inace oba modela imaju 3 ulaza.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 12:58   #4
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Genius wooden home theatre 5.1 3600w

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Ako nameravas da kupujes ove zvucnike bolje uzmi Genius wooden home theatre 5.1 5000W imas opis u poslednjem broju SK-a.Inace oba modela imaju 3 ulaza.
Ajd sto drugi greskom navode snagu za neki system ali zasto to cinis ti koji bi trebao to da znas.
Genius od 5KW. Pa taj Genius da je stvarno toliko jak bio bi prikljucen na trofaznu struju kao i svaka TA pec.
Jurim po forumu i ispravljam ljude da ne pisu snagu koja ne postoji niti je ikada postojala u akustici. Nju su izmislili stanceri iz Beca a nasi sverceri na buvljaku prodaju kasetofone od 500W.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2006, 15:15   #5
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Genius wooden home theatre 5.1 3600w

Citat:
AstraLogos kaže:
Ajd sto drugi greskom navode snagu za neki system ali zasto to cinis ti koji bi trebao to da znas.
Genius od 5KW. Pa taj Genius da je stvarno toliko jak bio bi prikljucen na trofaznu struju kao i svaka TA pec.
Jurim po forumu i ispravljam ljude da ne pisu snagu koja ne postoji niti je ikada postojala u akustici. Nju su izmislili stanceri iz Beca a nasi sverceri na buvljaku prodaju kasetofone od 500W.
To je oznaka modela samo sam uradio copy-paste naravno da se radi o P.M.P.O. snazi valjda nisam lud da kazem da je Genius napravio zvucnike od 5KW sinusa a i u skladu je sa naslovom teme u kome pise 3600W mislim da bi samo zbunio coveka da sam napisao nesto drugacijeSalu na stranu specifikacija je sledeca: 75w bas i po 15w sateliti(ukupno 150w RMS).odnos signal sum 85dB za te pare prilicno dobar zvuk kada se uzme u obzir da su i snazni.
Evo specifikacije po Geniusu:
specifications:
output power 150 watts RMS
Subwoofer: 75 watts, Satellites & Center: 15 watts each at THD10%
5000 watts P.M.P.O.
- Subwoofer: 6.5” Woofer
- Front Speaker: 4” Full Range and 1” Dome Tweeter
- Rear Speaker: 3” Full Range and 1” Dome Tweeter
- Center Speaker: 4” Full Range and 1” Dome Tweeter x 2
Impedance
- Woofer: 4 Ohms
- Satellites & Center: 4 Ohms
Frequency Response 40Hz ~ 20KHz, Signal-to-Noise Ratio (SNR) 85 dB@
Dimensions (WxHxD):
- Subwoofer: 220x412x344mm
- Center Speaker: 332x142x155mm
- Front Speaker: 140x217x165mm (each)
- Satellite Speaker: 120x197x140mm (each)

Remote Control: Battery 2025 3V x 1

Speaker body weight: 19,000g
Size of gift box (WxHxD): 658x468x386mm
PCS/Carton: 1 set
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2006, 1:45   #6
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Genius wooden home theatre 5.1 3600w

Ok Mario to sto kazes da nisi hteo da zbunis coveka. Medjutim ja bih ipak zamolio da se vise ne pise P.M.P.O snaga koja vec sam napisao ne postoji kao termin u akustici.
Inace cuo sam u kucnim uslovima kako rade ti Genius zvucnici i mogu reci da im nedostaju definisani visoki tonovo dok je bas malo prenaglasen.
Odnos signal shum od 85db i nije nesto ako se zna da je minimum za reprodukciju digitalnog zvuka potrebno 80 db potiska iz zvucnika.
Na mojoj Audigy 2 kartici specifikacija je 106DB ( kad bi se kezili ) dok su slusalice po specifikaciji 108DB ( one koje sam postovao ) pa sad vidi koliki zvucni potisak ( dinamika ) ostvaruju Genius zvucnici.
Dakle cist prosek i nista vise od toga. Ako tome dodamo i THD od 10% ( izoblicenje ) moze se reci pristojan zvucni system za te pare ali nikako ni prici recimo AL-u u tom rangu osim snazi koje daju.
Dakle, ko voli mnogo galame uz osrednji zvuk za taj tip zvucnih systema, onda je ovo pravi izbor za njega.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2006, 9:17   #7
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Genius wooden home theatre 5.1 3600w

Zvucnici za mase sto bi se rekloAli opet kazem ljude interesuje konkretan model pa sam samo predlozio varijantu koja je 20-ak evra skuplja a prilicno bolja.Ne znam da li si cuo ovaj model koji sam naveo ali ima poboljsanja zvucne kutije za satelite su malo vece pa su se visokotonci malo lepsi naravno nista spektakularno ali za te pare se ne moze ocekivati bog zna sta.Problem je sto Altec ne nudi nijedan 5.1 sistem te snage na nasem trzistu.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2006, 9:29   #8
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Genius wooden home theatre 5.1 3600w

Citat:
AstraLogos kaže:
Ok Mario to sto kazes da nisi hteo da zbunis coveka. Medjutim ja bih ipak zamolio da se vise ne pise P.M.P.O snaga koja vec sam napisao ne postoji kao termin u akustici.
Druže, čini mi se da je on mislio na naziv modela. 5000W je verovatno oznaka a ne P.M.P.O.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2006, 10:05   #9
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Genius wooden home theatre 5.1 3600w

Citat:
Rocker kaže:
Druže, čini mi se da je on mislio na naziv modela. 5000W je verovatno oznaka a ne P.M.P.O.
Bas tako.Tacna oznaka modela je SW-HF5.1 5000W
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2006, 21:25   #10
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Genius wooden home theatre 5.1 3600w

Ovo mi je trebalo jer sam se svadjao sa jednim kolegom, koji je tvrdio da se ovi zvučnici ne mogu priključiti na drugi način već preko TV ulaza.
Uzgred ovo 3600W je vjerovatno oznaka, a ne P.M.P.O jer u prospektu ovih zvučnika lijepo piše da je sinusna snaga 120W.

Poslednja ispravka: Miloš (9.11.2006 u 20:21)
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2006, 22:39   #11
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Genius wooden home theatre 5.1 3600w

Citat:
JovanK kaže:
Ovo mi je trebalo jer sam se svadjao sa jednim kolegom, koji je tvrdio da se ovi zvučnici ne mogu priključiti na drugi način već preko TV ulaza.

Ovo je samo dokaz da su kosmos i ljudska glupost beskonačni, mada za ovo prvo nisam siguran.


Uzgred ovo 3600W je vjerovatno oznaka, a ne P.M.P.O jer u prospektu ovih zvučnika lijepo piše da je sinusna snaga 120W.
Ne bih se slozio da je bas oznaka jel i neki drugi modeli takodje imaju u svom nazivu recimo 3600W i sto je vec Mario postovao za Geniuse u specifikacijama lepo pise citiram:
5000 watts P.M.P.O.
A na buvljaku sam vec napisao da sam video kasetofone na kojima stoji nalepljena papirna nalepnica i pise P.M.P.O. 500W sto je neki izmisljeni termin na koje se loze kupci a ne oznaka systema.
Pozdrav drustvu!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2006, 22:54   #12
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Genius wooden home theatre 5.1 3600w

Citat:
AstraLogos kaže:
Ne bih se slozio da je bas oznaka jel i neki drugi modeli takodje imaju u svom nazivu recimo 3600W i sto je vec Mario postovao za Geniuse u specifikacijama lepo pise citiram:
5000 watts P.M.P.O.
A na buvljaku sam vec napisao da sam video kasetofone na kojima stoji nalepljena papirna nalepnica i pise P.M.P.O. 500W sto je neki izmisljeni termin na koje se loze kupci a ne oznaka systema.
Pozdrav drustvu!

Dobro, aj mi sada objasni jednu stvar jer sam u nedoumici.

Ako je P.M.P.O. 3600W kako onda može sinusna snaga da je 120W. Pa zar se ne dijeli sa 100. Znači prema tome sinusna snaga bi trebala da bude 36W, a ne 120W.??????
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2006, 23:41   #13
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Genius wooden home theatre 5.1 3600w

Citat:
JovanK kaže:
Dobro, aj mi sada objasni jednu stvar jer sam u nedoumici.

Ako je P.M.P.O. 3600W kako onda može sinusna snaga da je 120W. Pa zar se ne dijeli sa 100. Znači prema tome sinusna snaga bi trebala da bude 36W, a ne 120W.??????
Jovane i o tome sam pisao bas ovde u sobi o zvuku i trebao bi procitati recimo zadnji post.. Kako je snaga 120W? Navodim iz specifikacije koje je dao Mario:

Subwoofer: 75 watts, Satellites & Center: 15 watts each at THD10%

Prostom racunicom zbrajanja dobije se: 75W za sub + 15W center + 4x 15W satelites = 60w sto prostim zbrajanjem daje 150W a to je u specifikaciji:
output power 150 watts RMS .
Nema deljenja nekakve P.M.P.O. snage sa 100 jel i sam vidis da nemaju veze sa specifikacijama proizvodjaca a deluje mocno kada se ta cifra nadje na nalepnici.
Mada je i ovo zbrajanje snage takodje jedna velika prevara za kupca, jel snaga navedenog Geniusa ne moze biti 150W sinusne snage vec negde oko 75W ( ako je i tolika ) koliko je jak subwoofer. A sedamdesetak wati sinusne snage je poprilicno jako za kucne uslove.

I eto setajuci se od jedne do druge, trece, jacine systema stigosmo do one prave koja ce se zaista cuti bas onoliko koliko ona daje pri pobudi od 70W.
Zasto bas 70W? Pa proizvodjac ne sme da rizikuje i ugradjuje pojacalo jace od nazivne snage subba u ovom slucaju 75W da ne prosvira ako ga neki klinac odsrafi do kraja. Sateliti po pravilu uvek izdrze vise nego sto im pise u specifikacijama jel daju visoke tonove koji tesko mogu da ostete kalotu dok kod basa zbog same konstrukcije i velikog hoda membrane i zavojnice moze lako doci do ostecenja ako se preforsira zvucnik.
Nadam se da sam bar malo pojasnio neke stvari, jel sam i sam nekada rucno po narudzbini izradjivao HI FI zvucne kutije.
Pozdrav.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2006, 23:59   #14
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Genius wooden home theatre 5.1 3600w

O zvuku i ne znam puno.
Znao sam da ono što piše uopšte nije tačno, ali sam mislio da je neki orijentir kad se podijeli sa 100.
Ali mi nije jasna sitnica, zašto ne daju jačinu u dB!!!

Znam da se na profesionalnim muzičkim kutijama stavlja samo ovaj podatak, bar na jednim koje sam ja gledao.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 0:52   #15
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Genius wooden home theatre 5.1 3600w

Citat:
JovanK kaže:
O zvuku i ne znam puno.
Znao sam da ono što piše uopšte nije tačno, ali sam mislio da je neki orijentir kad se podijeli sa 100.
Ali mi nije jasna sitnica, zašto ne daju jačinu u dB!!!

Znam da se na profesionalnim muzičkim kutijama stavlja samo ovaj podatak, bar na jednim koje sam ja gledao.
Pazi Jovane ovo je jako kompleksna oblast da bi na tako jednostavno pitanje koje to bas i nije dobio isto tako jednostavan odgovor.
Bicu najkraci sto mogu da bi ti razresio dilemu u glavi.
Na pasivnim zvucnicima ( oni koji nemaju pojacalo u sebi ) ne moze da stoji potisna snaga zvuka izrazena u db jel otkuda zna proizvodjac na kom pojacalu ce raditi ti zvucnici.

Na profesionalnim zvucnicima moze postojati samo taj podatak koji si naveo u db jel ostale karakteristike se podrazumevaju za tu klasu zvucnika. Obicno je to klasa A ali ne ona koju pise recimo Tehnics A, AA, AB....
Treba da se zna i podatak da snaga zvuka od 120db pa navise ostecuje covekov sluh a pri vecem potisku stvara se mucnina i vrtoglavica. Iznad 150db ugozeno je covekovo zdravlje jer telo pod pritiskom zvucnog talasa pocne da osciluje kao membrana zvucnika sto ugrozava rad srca, pluca, dijafrgme....
Ako proizvodjac i navodi kao bitnu specifikaciju db onda ona moze biti samo u tom smislu gde takvi zvucnici trebaju biti postavljeni a da ne ugrozavaju zdravlje ljudi. Naravno potisak u db u zatvorenom prostoru je jedna prica i na otvorenom druga.
U svakom slucaju malo je korisnika ili nimalo na ovom forumu koji imaju takve systeme.
Ja sam postovao jedan takav koji je prodat i otisao za Svetsku sa cevastim pojacalom u A klasi i Infinity zvucnicima. Mozes to pronaci bas u ovoj sobi post od prosle godine cini mi se.
Pozdrav
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 1:02   #16
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Genius wooden home theatre 5.1 3600w

Ko zna zna, ko ne nauči!!!!!!!!!
Hvala sad mi je dosta jasnije
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Home Theatre Nikola Grbic ŠDK - Zvuk na računaru 6 27.1.2007 3:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com