Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.3.2015, 0:15   #1
ringloW
Banned
 
Član od: 20.11.2009.
Lokacija: GB
Poruke: 98
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ringloW Slanje poruke preko AIM-a korisniku ringloW Slanje poruke preko Yahooa korisniku ringloW Slanje poruke preko Skypea korisniku ringloW
Određen forumom .cue za Age Of Empires - ROR

Kako da napravim .cue image za Age Of Empires - The Rise Of Rome? Imam originalni soundtrack u .ogg formatu. Ili kako da mi AOE pusta .mp3 pesme, a ne midi? CD volume je ukljucen. Da li postoji neka metoda kojom se midi preusmerava na audio. Probao sam da promenim naziv pesme u .mp3 formatu u naziv od midi- ja, mislim da je naziv nesto xmusic.mid
ringloW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2015, 10:32   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: .cue za Age Of Empires - ROR

Potražiću CUE fajl kad dođem kući pa ću okačiti.

Uglavnom, CUE je deskriptor rasporeda staza na CD-u, i igra ne može da pušta ništa osim "sirovog" PCM zvuka sa CD-a (što je u suštini nekompresovani WAV). Dakle ono što treba da uradiš je da taj soundtrack prebaciš u nekompresovani WAV (koristeći bilo koji audio konvertor) i u CUE fajl upišeš da soundtrack staze na CD-u "gađaju" te WAV fajlove.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2015, 22:19   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: .cue za Age Of Empires - ROR

Ne mogu da nađem kopiju... uglavnom malo je komplikovana priča ako nisi upoznat sa načinom organizacije podataka na multi-track CD-ovima, lakše će ti biti da nađeš kompletnu kopiju na internetu nego da sam nešto budžiš.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2015, 23:56   #4
ringloW
Banned
 
Član od: 20.11.2009.
Lokacija: GB
Poruke: 98
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ringloW Slanje poruke preko AIM-a korisniku ringloW Slanje poruke preko Yahooa korisniku ringloW Slanje poruke preko Skypea korisniku ringloW
Određen forumom Re: .cue za Age Of Empires - ROR

Koji bi bio najbolji program da kreiram .cue file i pomocu kog programa se moze podesiti da se pesme mogu pustati u igri ?
ringloW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2015, 11:52   #5
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: .cue za Age Of Empires - ROR

Treba ti bilo koji program za CD mastering, kao što je UltraISO. Puštanje muzike u igri se ne podešava programima, igra to sama podržava uz razna ograničenja (pušta se samo CD audio sa diska; CD audio nisu audio fajlovi na disku, nego sirovi nekompresovani zvuk u posebnim audio stazama na disku; disk mora biti ubačen u prvi optički uređaj u sistemu).

1. File -> New -> Mixed-mode CD image
2. Ubaci instalacione fajlove u data stazu (koja ti je potrazumevano otvorena u gornjem delu prozora)
3. Actions -> Switch to Audio Tracks
4. Ubaci pesme u gornji deo programa. Ako su u MP3 formatu, UltraISO će ih sam konvertovati u WAV. Nisam siguran za OGG, tako da je najbolje da ih samostalno prebaciš u WAV pre dodavanja u CD.
5. File -> Save As -> Bin/Cue
6. Mountuj dobijeni CUE na virtuelni drajv i igraj. Ako imaš više optičkih uređaja u sistemu, bez obzira da li su fizički ili virtuelni, disk mora biti montiran na prvi od njih (npr ako imaš E:, F: i G:, disk montiraš u E: ), tako da ćeš možda morati da ih rearanžiraš preko Disk Managementa u Windowsu (ukloni virtuelni drajv preko njegovog programa, u disk menadžmentu pomeri fizički uređaj jedno mesto napred, i onda u programu za virtuelni drajv ponovo dodaj virtuelni drajv).


Još jednom, lakše ti je da pronađeš gotov "Age of Empires Gold" CD imidž sa audio stazama na internetu, nego da sam masteruješ ako to nisi ranije radio...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
ringloW (7.3.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Legendarni AGE OF EMPIRES II Usamljeni Revolveras Strateške igre 170 2.10.2023 14:03
Age Of Empires III LoneWolf Strateške igre 77 13.4.2015 8:02
Age of Empires Online Red Wing Mrežne igre 91 25.9.2012 14:01
Martial Empires Marezz MMORPG igre 49 14.8.2010 4:47
Empires of Steel Emx77 Strateške igre 0 14.10.2009 16:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com