Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.1.2017, 12:02   #41
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Verujem da bi rubrika "Kako postati programer" mogla da bude opusteno izbacena jer je sigurno slabo ko cita a jos manje "vezba" citajuci je. A niko nece ni postati programer citajuci je tj nece se ni zainteresovati za programiranje. Programiranje nije vise Basic ili Fortran 77 da se moze obradjivati u ovakvim rubrikama kao sto je to bilo pre 25+ godina.
Jedan dobar clanak (ili serija clanaka) o savremenim programskim jezicima uz pregled kvalitetne literature, o mreznim resenjima, konfiguraciji kucnih mreza i sl, cesci pregled (besplatnih) antivirus, antimalware i sl sigurnosnih resenja, cesci pregled i opis (besplatnih) alata za izradu sajtova itd.. bi bili mnogo korisniji.
Tekstove o "malinastim resenjima" pozdravljam (iako me pomenuto resenje licno ne zanima) jer smatram da je podsticanje sopstvene inicijative, inovativnog pristupa i nacina misljenja u IT okruzenju bio osnovni cilj SK sve ove godine i treba tako i da ostane.

Poslednja ispravka: Laskaris (17.1.2017 u 13:48)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
igor7 (17.1.2017), Lex987 (19.1.2017), Oggy (17.1.2017), ZoNi (17.1.2017)
Stara 17.1.2017, 19:24   #42
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Ima knjiga druže!
Tekst može da zagolica maštu dvanestogodišnjaka ali čak i mene.
Glup sam za programiranje, ali tebe ili bilo koga izazivam na tzv cable managment. Nisam programer ali volim kompjutere. Smejaćeš se sigurno ali ja znam bar 20 načina da se prikupe kablovi. Da ne pričamo kako mogu da se dele...
Ne diraj SK , uvek treba periodično ovakvih tekstova. SK zna šta radi.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
igor7 (17.1.2017), Oggy (17.1.2017)
Stara 17.1.2017, 19:43   #43
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Mozda je previse koda prisutno, jer stvarno postoji mnogo nacina da se danas covek interaktivno udubi u programiranje. Probacemo da nadjemo balans izmedju toga, i onoga sto Todos kaze, da zagolica mastu nekoga ko nema ideju kako sve to radi.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Oggy na korisnoj poruci:
todos (17.1.2017)
Stara 17.1.2017, 20:55   #44
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

I ja sam mislio da je glupo krenuti sa tekstovima o programiranju ali se u glasanju preko SMS lepo vidi da su ti tekstovi uvek medju prvih 3. Znaci, publika za programiranje postoji. Nekada su se casopisi najvise cenili po tome sta pisu o programiranju i kakve imaju opise igara. Onda je nastupio period "debilizacije" citalacke publike i programiranje je jednostavno proterano iz IT casopisa. Jasno je da sada stanje nije crno kao 80-ih, postoji internet, tone knjiga na engleskom i dosta prevoda na srpskom ali casopisi su ti koji bi trebali da dalju ljudima podstrek da uce programiranje. Em zabavno, em korisno.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
Oggy (17.1.2017), todos (17.1.2017)
Stara 18.1.2017, 13:52   #45
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

^
Ne znam za tu anketu ali sam sasvim siguran da ljudi navedu temu "programiranje" samo zato sto je to jedna od podrazumevanih IT tema a o programiranju zapravo nemaju pojma. I ne treba da imaju ako od toga i ne zive. Nemam nista protiv takvih tema ali metodologija izlaganja u SK o programiranju je prosto prevazidjena. SK nije bas tako jeftin casopis da bi se citaocima na nekoliko strana prezentovalo nesto sto oni zapravo ne citaju. Bolje stavite makar reklame sa cenama komponenti kao sto je nekada bilo, informativnije ce biti i korisnije - i citaocima i SK-u. "Kaznite" Kuzmanovica privremenim prosirenjem njegove kolumne "tupaze" na tri strane Covek se extra isprovaljuje i kad i sam zna da preteruje Imam utisak da cesto zeli da kaze i vise ali prosto nema mesta, treca strana bi mu bila vec previse i primerena kazna za (meni uvek simpaticno) preterivanje u proslosti
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Lex987 (18.1.2017)
Stara 18.1.2017, 14:53   #46
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Nekada su se casopisi najvise cenili po tome sta pisu o programiranju i kakve imaju opise igara.
Na žalost, SK i dalje davi sa opisima igara
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 16:28   #47
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
^
Ne znam za tu anketu ali sam sasvim siguran da ljudi navedu temu "programiranje" samo zato sto je to jedna od podrazumevanih IT tema a o programiranju zapravo nemaju pojma. I ne treba da imaju ako od toga i ne zive. SK nije bas tako jeftin casopis da bi se citaocima na nekoliko strana prezentovalo nesto sto oni zapravo ne citaju. Bolje stavite makar reklame sa cenama komponenti kao sto je nekada bilo, informativnije ce biti i korisnije - i citaocima i SK-u.
+1 za ovo
Ne moze se postati programer tako sto ces procitati par zanimljivih primera u SK.
Umesto reklama sa cenama koje pominjes, vise bih voleo neki benchmark, poredjenje starijih i novih procesora, grafickih kartica...
Na internetu postoji gomila testova ali se mnogo razlikuju, nekako vise verujem nasim entuzijastima nego onim sumnjivim YouTube "strucnjacima".

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Na žalost, SK i dalje davi sa opisima igara
Kako te davi, niko vas ne prisiljava da citate opise igara, uvek mozes da preskocis taj deo. Bas ima dobrih opisa u ovom broju.
Najbolja recenzija za "Shadow Tactics" koju sam procitao do sada, sve pohvale.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 18:30   #48
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Mogu da preskočim, ali to je skoro pola časopisa. Ne želim da plaćam nekome da igra igrice
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 19:11   #49
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Question Re: Svet kompjutera 01/2017

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
^
Ne znam za tu anketu ali sam sasvim siguran da ljudi navedu temu "programiranje" samo zato sto je to jedna od podrazumevanih IT tema a o programiranju zapravo nemaju pojma.
Navode koji im se konkretni tekstovi svidjaju u proslom broju. Programiranje je tako retko zastupljeno u SK (u zadnjih 20-ak godina) da je lakse pogoditi sedmicu na lotou nego da je u tom broju pisano o toj temi
Citat:
I ne treba da imaju ako od toga i ne zive.
E ovde se ne slazemo. Apsolutno treba da znaju neke stvari, bar na elementarnom nivou. U protivnom bi o sportu trebalo da znaju samo sportisti, o politici politicari, o medicini doktori, o muzici muzicari... a znamo da to nije tako.

Citat:
SK nije bas tako jeftin casopis da bi se citaocima na nekoliko strana prezentovalo nesto sto oni zapravo ne citaju.
Uvek ima nesto sto niko ne cita. Ako u anketi ljudi pisu da im se svidja txt o programiranju, onda to znaci da ipak citaju. Ja uvek preskacem tekstove o telefonima, tabletima, laptopovima i foto aparatima. Da li treba da zbog toga branim drugima koje to interesuje da citaju?

Ja bi bio presrecan da je SK casopis posvecen ponajvise temama vezanim za programiranje. Ti bi voleo da je o necem drugom (pretpostavljam o hardveru). Pera i Mika bi voleli da su u njemu samo opisi igara itd itd. Tesko je pomiriti sve ukuse.

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Mogu da preskočim, ali to je skoro pola časopisa. Ne želim da plaćam nekome da igra igrice
video igre su neotudjivi deo racunarstva i veoma su zasluzne sto su se mnogi klinci zaljubili u racunare. Meni licno odavno nisu zanimljive ali ima dosta ljudi kojima jesu.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
Oggy (18.1.2017), player1 (18.1.2017), todos (19.1.2017)
Stara 18.1.2017, 20:50   #50
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Ne moze se postati programer tako sto ces procitati par zanimljivih primera u SK.
Većina nas koji se danas profesionalno bavimo softverom je upravo tako i počela. Tekst po tekst, prekucan kod po kod... Poenta je da namena tih tekstova nikada i nije bila da ikoga nauči programiranju, niti to može, već da nekoga ko nema predstavu o čemu se tu radi dovoljno zainteresuje da sam počne da uči. Baš zbog toga i kažem, samo napred sa tekstovima. Softver je budućnost i jedna od retkih grana industrije gde potreba za radnom snagom svakim danom sve više raste.

Moja jedina zamerka tekstovima bi možda bila što se uporedo koriste tri jezika. Jedan jezik, možda Java, bi po meni bio efektniji i koncizniji pristup pa ostali primeri ne bi delovali pomalo kao nepotrebno ponavljanje.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Oggy (18.1.2017)
Stara 19.1.2017, 9:35   #51
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Većina nas koji se danas profesionalno bavimo softverom je upravo tako i počela. Tekst po tekst, prekucan kod po kod... Poenta je da namena tih tekstova nikada i nije bila da ikoga nauči programiranju, niti to može, već da nekoga ko nema predstavu o čemu se tu radi dovoljno zainteresuje da sam počne da uči.
Ti imas sentimentalnu "vezu" sa takvim nacinom ucenja jer tako si poceo i to je u redu. Ipak, kada si pre nekih 20-ak godina pocinjao sa (verovatno) nekim bazicnim programskim jezikom tipa Basic, Fortran, Pascal nije postojao drugi nacin jer interneta maltene nije ni bilo. Metod "prekucavanja" je pomalo "srednji vek" danas i postoje mnogo atraktivniji nacini da se (mlad) covek zainteresuje za programiranje. "Prekucavanje" koda ga svakako ceka jer je neizbezno ali to ne mora da vidi bas na samom pocetku u casopisu. Spucati 4-5 listova casopisa na kod sa ciljem popularizacije programiranja je prosto spaljen novac danas. Tekst u SK stampanom izdanju treba da je kraci, bez koda, sa linkom ka kodu na web strani SK. Pa, ako neko hoce, neka radi copy-paste ili "prekucava" sa sajta. Trositi papir (citaj novac) na kod danas je neprakticno i glupo. Papir, koji nije jeftin, se moze daleko korisnije upotrebiti.

Poslednja ispravka: Laskaris (19.1.2017 u 9:59)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Lex987 (19.1.2017)
Stara 19.1.2017, 11:47   #52
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Svaki treći Zonijev post je napomena kako ne voli igre, ne igra igre i kako treba izbaciti igre... aman, ti tekstovi su "duša" ovog časopisa, a ko ne voli, nek kupuje PC Press, jes da je 90% časopisa marketing ali eto, bar nema tih groznih igara. Jedino što ne volim da plaćam već plaćene tekstove.

Što se tiče tekstova o programiranju, cenim trud jer znam koliko je cimanje, ali pokušao sam da čitam i odustao još kod prvog, jer sam počeo da se nerviram koliko je detalja propušteno i koliko je sve "banalizovano" da bi se uguralo u ograničenu količinu strana, a opet znam da drugačije ne može...

Pre 20+ godina, qbasic je dolazio uz DOS, a instalacija ostalih razvojnih okruženja je svodila na kopiranje nekoliko fajlova sa diskete. Danas dok instaliram Android Studio i komponente SDK-a, prođe me želja za životom, a o dešifrovanju šta su mladi genijalci iz Googlea hteli da kažu kriptičnim porukama u GUI-ju, i da li će novi apdejt nešto da mi pokvari u projektu, da ne govorim.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
LoneWolf (19.1.2017), Mocko (19.1.2017), player1 (19.1.2017), Vlajk@ (22.1.2017), ZoNi (19.1.2017)
Stara 19.1.2017, 13:33   #53
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Svet kompjutera 01/2017

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Svaki treći Zonijev post je napomena kako ne voli igre, ne igra igre i kako treba izbaciti igre... aman, ti tekstovi su "duša" ovog časopisa, a ko ne voli, nek kupuje PC Press, jes da je 90% časopisa marketing ali eto, bar nema tih groznih igara. Jedino što ne volim da plaćam već plaćene tekstove.

Hahahaha epic!
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Mocko (19.1.2017), Wolverine (20.1.2017)
Stara 19.1.2017, 13:46   #54
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ti imas sentimentalnu "vezu" sa takvim nacinom ucenja jer tako si poceo i to je u redu. Ipak, kada si pre nekih 20-ak godina pocinjao sa (verovatno) nekim bazicnim programskim jezikom tipa Basic, Fortran, Pascal nije postojao drugi nacin jer interneta maltene nije ni bilo. Metod "prekucavanja" je pomalo "srednji vek" danas i postoje mnogo atraktivniji nacini da se (mlad) covek zainteresuje za programiranje. "Prekucavanje" koda ga svakako ceka jer je neizbezno ali to ne mora da vidi bas na samom pocetku u casopisu. Spucati 4-5 listova casopisa na kod sa ciljem popularizacije programiranja je prosto spaljen novac danas. Tekst u SK stampanom izdanju treba da je kraci, bez koda, sa linkom ka kodu na web strani SK. Pa, ako neko hoce, neka radi copy-paste ili "prekucava" sa sajta. Trositi papir (citaj novac) na kod danas je neprakticno i glupo. Papir, koji nije jeftin, se moze daleko korisnije upotrebiti.
Nema tu nikakve sentimentalne veze, reč je reč, nebitno gde je napisana. I taj internet u koji se svi danas kunu je postao čist šum gde svako može da se proglasi autoritetom i napiše gomilu gluposti od kojih korisni izvori informacija ne mogu da isplivaju na površinu. S druge strane neko ko se zapravo razume u materiju našao je vremena i volje da napiše nešto, pa još na srpskom jeziku. A koliko se samo na ovom forumu javlja ljudi koji traže bar nekakav domaći uvod u programiranje? Ja ću biti među prvima koji će takvim osobama reći da za maratonsku dužinu u softverskoj industriji treba da nauče engleski jezik ali da su za sam početak dobri izvori na srpskom sasvim dovoljni. A takvih izvora koji su uz to još i autorski tekstovi a ne vrljavi prevodi sa drugih jezika je veoma malo.

Većina ljudi ovde rezonuje po analogiji - ako jedna osoba ima određen stav automatski zaključuje da i svi ostali tako razmišljaju. To je izgleda bolest savremenog društva. Kako god, poenta je da svako ima primedbe na nešto u časopisu. Neko ne voli igre. Daj da ih onda sve zamenimo reklamama. Sećam se da je u par navrata bilo kritike na tekstove o telefonima jer "nepotrebno zauzimaju prostor". Daj da i njih zamenimo reklamama. Ili tekstove o Raspberiju? Ko još čita takve tekstove sa 'artije (na stranu što se recimo najpopularniji RPi magazin na svetu, The MagPi, izvorno distribuira u papirnom izdanju odakle ljudi prekucavaju kod)? Jel treba da uzimam u usta nadaleko "popularne" kolumne? Prosto 90% časopisa se pretvori u reklame i problem rešen? Znam da bi Politika bila prva koja bi tako nešto volela da uradi. "Svet kompjutera" je časopis za široke narodne mase po principu za svakoga po nešto. Ne treba od njega očekivati dubinu tekstova koji imaju usko specijalizovani časopisi ali ni da se časopis pretvori u Halo oglase samo zato što se svakome ponešto ne sviđa u časopisu. Pogledaš šta te interesuje, instaliraš par Pisodorovih "freeware" programa prepunih malware-a (), preskočiš tih par stranica koje ti se ne sviđaju (zamisliš da su reklame) i mirna Bačka.

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Što se tiče tekstova o programiranju, cenim trud jer znam koliko je cimanje, ali pokušao sam da čitam i odustao još kod prvog, jer sam počeo da se nerviram koliko je detalja propušteno i koliko je sve "banalizovano" da bi se uguralo u ograničenu količinu strana, a opet znam da drugačije ne može...
Pisao si tekstove u časopisu, znaš kakvih tu sve ograničenja ima. S druge strane postoji klasičan problem "spuštanja" profesionalaca na nivo početnika koji iz cele priče treba nešto i da nauči. Zato i kažem, tekstovi u tako tematski generalizovanom časopisu kao što je SK ne treba da budu preterano detaljni i "picanski". Dovoljno je da upute početnike u određenom pravcu i da im objasne neke fundamentalne stvari.

Moja jedina primedba na tekstove je što mislim da ipak nije trebalo da se odrađuju tri uporedna programska jezika u isto vreme, posebno što su im filozofije poprilično različite. JavaScript je prototipizirani funkcionalni jezik, C++ je orijentisan na multi-paradigmu dok je Java strogi OOP. Možda je samo Java mogla da bude dobar uvod u tematiku.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 13:48   #55
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
kako treba izbaciti igre...
Nikako - samo ih treba ograničiti na max. 5-10 strana.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 13:52   #56
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Nikako - samo ih treba ograničiti na max. 5-10 strana.
Poenta je u tome što jako puno ljudi časopis kupuje upravo zbog opisa igara. Mnogi mlađani poletarci verovatno čak ni ne znaju da je časopis jedno vreme bio podeljen na klasičan "Svet kompjutera" u kojem nije bilo opisa igara i "Svet igara" koji se iskjučivo bavio igrama pa se to pokazalo kao veoma loš potez jer je fragmentisao čitaoce.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Wolverine (20.1.2017)
Stara 19.1.2017, 13:59   #57
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Ja sam prilično siguran da su igre oduvek bile u SK, Svet Igara je izlazio samo kao "podrška" matičnom listu, jer nije bilo dovoljno prostora da se opiše sve što je izlazilo.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 14:32   #58
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Upravo tako, nema nijednog broja SK bez igara, mada u prvim brojevima jesu bile ređe.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Wolverine (20.1.2017)
Stara 19.1.2017, 14:49   #59
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Upravo tako, nema nijednog broja SK bez igara, mada u prvim brojevima jesu bile ređe.
Imaš online arhivu pa pogledaj koliko je ranih brojeva iz druge polovine osamdesetih dolazilo sa jednom ili jedva dve igre. To ne možeš baš da nazoveš svetom igara.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 15:08   #60
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Ja sam i rekao da NISAM potpuno protiv opisa igara, samo da sam za smanjenje broja strana. Primer: 5-6 "jakih" igara bi dobilo po pola strane (možda neki ultra-hit celu stranu), što je ukupno 3 strane. Još toliko bi ostalo za manje igre, tako da bi 5-10 strana bilo dovoljno.

Naravno, ovo je samo moje "glasno" razmišljanje, nije potrebno niko da se buni, jer svi znamo da se sadašnje stanje sigurno neće menjati
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com