Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Male igre

Male igre Igre sa Interneta, Flash, online, igre „za kancelariju” i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.10.2014, 13:52   #1
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom The Long Dark (survival simulation)

Ajde strucnjaci da vas vidim. Odlican koncept, grafika i nije bas laka. I ako jos uvek u fazi izrade, super ispolirana i igriva.

http://intothelongdark.com/
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2014, 19:34   #2
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: The Long Dark (survival simulation)

Nije lose, svidja mi se

Da sam na njihovom mestu, malo bih preuredio inventar - sa sve preslikanom siluetom coveka iz RPG-ova, gde mu stavljas odecu. Ne iz nekog grafickog razloga, vec zbog toga sto bi bilo mnogo preglednije sta nosis i da li imas rezervnu odecu za taj deo tela.

Dalje, ova moja stoka je pojela i popila toliko toga za jedan dan - shvatam ja da se kalorije trose brze na hladnom vremenu, ali brate, 4 konzerve pork and beans, beef jerky, canned appricots i sta sve ne i gledam ga u pola 10 uvece - gladan.

Dalje, kad god izadje napolje iz toplog u hladno, napravi zvuk ko da ga je neko ubo. Kapiram da su to uradili da se oseti promena temperature, ali ko jos izlazi napolje i pocne da vice "aaaarrrghh" jer je hladno. A sto je najgore, temperatura -7, a feels like 0 (posto nosim neke tople stvari). Mislim 0 stepeni i on vice aaaarrghghghgh.

Ali ideja je stvarno zanimljiva, ovo je jos prebuild, od svih survivor simulatora, ovo mi je najsimpaticniji za sada. Jos kad padne mrak i pocnu vukovi da zavijaju a ti usred onog snega i leda, palis lampu i trcis ka kabini (naravno gladan), dobar je feeling.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2014, 0:51   #3
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: The Long Dark (survival simulation)

Ja sam Don't Starve morao da izbrisem jer sam previse igrao. Ne znam kako je ovo, pogledacu kasnije..
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2014, 15:57   #4
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: The Long Dark (survival simulation)

Nije losa igra, a ja ugrabio malo slobodnog vremena na poslu - i reko ajde nesto da napisem na brzinu. Trenutno sam na trecem danu mog prezivljavanja. Evo kako su izgledali prvih nekoliko sati nakon pokretanja igre. (izvinite za neke eventualne greske ili prejednostavan stil pisanja, ovo je napisano iz glave za 20 minuta).

---

Probudio sam se u pecini. Ne znam ni sam kako sam dospeo tamo. Kroz otvor je dopirala svetlost, i videlo se da se napolju polako razdanjuje. Osetio sam hladnocu, ali tek kada sam napravio par koraka, shvatio sam koliko je zaista hladno. Zakoracio sam na sneg, a iznad mene na nebu, sunceva svetlost je polako probijala krosnje.

Ispred mene sam u beskrajnom belilu video samo jednu stvar, ali nije mi bilo jasno sta je u pitanju. Sagnuo sam se i ugledao mladunce jelena, kako lezi nepomicno, zaledjeno, a nanosi snega su vec polako zakopavali njegovo telo.

Poceo sam polako da gledam oko sebe i da pokusam da raznaznam neki put, stazu, kojom bih mogao da se uputim. Krenuo sam uzbrdo, cinilo mi se da cu sa visine uspeti bolje da sagledam situaciju i da lakse vidim gde sam. Napolju je pocelo da duva jako, sve jace i jace kako sam se peo sve vise.

Kada sam stigao na vrh tog malog brda, ispred mene se ukazalo ogromno zaledjeno jezero. Sunce je vec pocelo da greje, i jasno se videlo koliko prostranstvo zauzima taj led. Krenuo sam nizbrdo ka jezeru i ka kabinama koje su se nalazile sa njegove druge strane. Hladnoca je pocela polako da mi ulazi u kosti, i ponadao sam se da ce mi ribarska kucica na sred jezera pruziti malo topline. U daljini sam video nesto crno kako prelazi preko jezera, i kako se to crno sve vise priblizavalo, ja sam poceo sve brze da hodam ka toj kucici. Medjutim, taj vuk, kako se ispostavilo, je imao pametnija posla i skrenuo u sumu pored jezera.

Svejedno, meni je bilo i dalje hladno. U kucici velicine 1 sa 2 metra, sam ugledao pec i pokusao da je upalim. U dzepu sam nasao sibice, ali drva nisam imao. Pregledao sam sve fioke, nasao par vunenih carapa i iznosene pantalone. I konacno nesto za pice. Iz jednog cuga sam popio sok od narandze. Medjutim, kucica nije predstvljala veliku zastitu od hladnoce, tako da sam resio da skloniste potrazim u obliznjim barakama na obali jezera.

Poceo sam sve losije da se osecam. Bio sam smrznut kada sam stigao ispred njih i nisam bio pripemljen za prizor koji sam ugledao. Les muskarca, zaledjenog, mi je dao jasno do znanja da nisam jedini koji se nasao u ovakvoj situaciji.

Otvorio sam vrata od kolibe i konacno osetio kako se ledena smrt odaljava od mene. Unutra pec nije radila, ali i ta cetiri zida su bila dovoljna da se osetim sigurnije i toplije. Konacno. Ispreturao sam kolibu, nasao nekoliko korisnih stvari, a najvise sam se obradovao pasulju i kobasicama. Naravno, konzerviranim. Nisam imao sa cim da otvorim, ali glad je uradila svoje, te sam konzervu razbio, pola prosuo usput naravno, ali konacno sam osetio kako stomak prestaje da krci.

Tek tada sam osetio koliko sam umoran. Napolju je bilo sunce u zenitu, i savrsena prilika da po dobroj vidljivosti istrazim jos malo okolinu. Medjutim, umor je preovladao. Krevet je izgledao kao prilika koja se ne propusta.

Navio sam sat da zvoni za nekoliko sati, i zaspao brzinom svetlosti.

Poslednja ispravka: Rainman (29.10.2014 u 16:07)
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Тормунд (29.10.2014), Atwa013 (29.10.2014)
Stara 30.10.2014, 2:28   #5
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: The Long Dark (survival simulation)

Није ово добро. На страну што је алфа верзија у питању, темељи игре су погрешно замишљени и не верујем да ће то променити у каснијим верзијама. Развојни тим је мало побркао лончиће, па су тежину хтели вештачки да повећају потпуним глупостима. Одрасли човек крене да умире од глади пар сати после поједене срне, отварачи за конзерве се покваре готово одмаха, јакна те мање греје после неколико дана ношења (хеј! па у Сибиру носе исте јакне годинама пре него што се истање)... Углавном, свакако ћеш умрети, јер конзерви и муниције за лов просто нема довољно. Која је поента трудити се да преживиш кад знаш да ће се партија завршити чим обиђеш сва места на мапи?
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Тормунд na korisnoj poruci:
Asmodeus (30.10.2014)
Stara 30.10.2014, 11:01   #6
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: The Long Dark (survival simulation)

Ja nisam stigao da igram duze (preziveo sam za sad 2 i po dana i tu save-ovao), ali apsolutno se slazem sa tim zamerkama koje si naveo. Kao sto sam vec rekao u prvom postu, ovaj moj bi masno cebe pojeo, non-stop je gladan, to me mnogo nervira.

Za zedj sam nasao resenje, otapam sneg, prokuvam vodu i jedna boca totalno resi situaciju (sto je i realno).

Meni se ipak svidela atmosfera, mada stvarno moraju da dorade mnogo stvari. I iskreno, nisam imao pojma da nema kraj, ocekivao sam negde da mapa ima izlaz, bez obzira sto nije ovo story mode. Znaci sta god da radis, crknes na kraju. To je bas bezveze.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2014, 15:14   #7
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: The Long Dark (survival simulation)

Добра је атмосфера, графика је лепа, звукови су сјајно урађени, али џаба све то када нема поенте. Project Zomboid је урађен на сличан начин, као "прича о томе како си умро", али тамо постоји могућност да правиш ресурсе узгајањем пшенице и и поврћа и воћа. Овде чим пронађеш сва насумична места где су се створиле конзерве и муниција, умиреш и онда нема сврхе трудити се да што дуже останеш жив.
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Тормунд na korisnoj poruci:
Rainman (31.10.2014)
Stara 31.10.2014, 21:45   #8
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: The Long Dark (survival simulation)

OK. Ja je vala posle te tvoje informacije nisam vise ni pokrenuo. Ako je vec survival game, pa poenta je preziveti, a ne preziveti kolko ti igra dozvoli.

Mozda ce story mod da bude bolji, i mozda ce da isprave neke nelogicne stvari u full verziji (alavost pod broj 1 ). Treba ovo drzati na oku.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Тормунд (1.11.2014), Asmodeus (1.11.2014)
Stara 20.11.2014, 10:26   #9
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: The Long Dark (survival simulation)

Ima li nekih novosti u vezi sa ovom igrom?

Odigrao sam dobar dio alfe, kočila je poprilično na mom laptopu (zahtjevni sav onaj snijeg i šumetine), ali atmosfera izuva iz cipela, probijanje kroz snijeg, životinje koje skaču među stablima, zubato sunce preko jezera, osjećaj da nemaš pojma šta se dešava, ali da stvari nisu dobre...

Bezveze ako je istina ono što ste naveli u gornjim postovima, ali ja bih dao šansu konačnoj verziji igre (i famoznom story modu). Za razliku od Don't Starve i The War of Mine, ovo je survival iz prvog lica, a to samo čini ugođaj boljim.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2015, 11:54   #10
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: The Long Dark (survival simulation)

@Moderatori

Da li bi se ova tema mogla prebaciti u avanturisticke igre? Ne prati puno ljudi ovaj podforum, a bila bi steta da igra prodje neopazeno ovde jer je rec o odlicnom naslovu.

Uskoro izlazi i full igra, uz story based kampanju.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2015, 15:11   #11
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom The Long Dark (survival simulation)

Može li ovo da se vrti iz trećeg lica?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 13:50   #12
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: The Long Dark (survival simulation)

Ovo izgleda izvrsno i ja jedva čekam full verziju. Ovakve igre bi mogle uljepšati indie scenu. Već sam u jednoj temi pisao o Long Darku, Stranded Deepu i sličnim igrama, ljubitelj sam istih pa nestrpljivo čekam, ali sam se opametio nakon kušanja Stranded Deepa u Early Accessu, bilo je prosto neigrivo pa mi je bolje da ne čupam kosu i lupam stvari po kući, nego lepo k'o čovek sačekam i izguštam se.
Dantheus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2017, 4:40   #13
SHMEKER
Član
 
Član od: 23.9.2014.
Poruke: 202
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 22 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: The Long Dark (survival simulation)

Izasla full verzija, postoji prica u igri koje ja sacinjena od 5 delova, presao prvi deo, odlicna za sad!
SHMEKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SHMEKER na korisnoj poruci:
Dantheus (2.8.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Into The Dark Extreme Player Akcione igre 2 10.11.2012 22:00
Dark Fall 3: Lost Souls MarkoNI Avanturističke igre 19 24.3.2010 20:25
WH40K Dawn of War: Dark Crusade voodoo_ Strateške igre 439 5.3.2009 12:45
VB tutorials Highlander Programiranje 19 8.12.2005 13:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com