Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Pregled rezultata glasanja: Da li je mp3 mrtav?
Jeste. 5 6,85%
Nije. 36 49,32%
Još nije, a ka' će, ne znamo. 32 43,84%
Glasova: 73. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.5.2017, 14:39   #21
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Jesi li probao ili to govoriš tek tako. Imao sam prilke da spašavam grdnu količinu fajlova sa jednog nečitljivog CD-a, headeri su bili kako tako, čitljivi, ali je sredina bila razbucana, tj gde treba 1 bila je nula, i naravno plejer nije znao šta će sa tim falovima.
Evo upravo sada... Ako fajl otvorim u notepadu i iz njega promenim jedno slovo i sačuvam, mp3 bude kao iz kante ili player ne može da ga otvori. Ali to je zato što mu notepad skrši celu strukturu i promeni mnogo više od jednog bita, odnosno bajta.

Ali, ako fajl otvorim iz hex editora i tu promenim deo i sačuvam, fajl sasvim normalno radi.

Roger Shah pres Savannah - Body Lotion ( Inspirations mix )-promenjeno.zip

Tu imaš original i promenjen fajl.



Naravno, da sam promenio mnogo više bitova, pitanje je šta bi bilo, zimra me.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2017, 15:57   #22
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

Cisto jednu stvar da dodam u ovu vasu raspravu, i sve druge rasprave ticanja kvaliteta slusanja zvuka Generalno ne volim ljude koji sebe nazivaju audofilima jer se oni ne bave slusanjem muzike nego slusanjem kabla i termalnog suma...blablabla/ I jedna stvar jako bitna za dodati svi ljudi koji se hvale skupocom/kvalitetom svojih audio sistema zanemaruju jednu veliku stvar, a to je akustika prostorije u kojoj im taj sistem stoji. Akustika je 80% kvaliteta zvuka ako ne i vise, a ako imas najbolji sistem u dnevnoj sobi sa paralelnim zidovima i tako to i dalje ce da bude djubre zvuk
Najbolja stvar mi je sto ljudi/audiofili trose masu para na recimo strujne kablove od stekera do redjaja, gde se cena kabla krece od 100 do 1000 eura, a zanemaruju cinjenicu da kabl koji ide od bandere do stekera zajedno vredi mozda 100 dinara... mnogo zabluda ima u svetu audiofilije u subjektivnosti osecaja slusajnja i brzine navike na odredjeno ambijentno akusticko okruzenje.
Eto malo digresije niotkuda
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2017, 16:54   #23
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

E, pa dobar sam.

https://usnimi.me/slika/R5o

Ovaj Mocarta sam totalno omašio, 5 minuta sam vrteo u krug ali su mi sve tri zaista zvučale isto, verovatno takav tip pesme.

Poslednju i pretposlednju sam za sekund provalio. Lakše mi je kada postoji glas, tu nekako najviše osetim koji je najbolji kvalitet.

Mp3 128Kb se ipak čuje da je lošiji (sem kod Mocarta) , ali razlika između Mp3 320Kb/s i flaca/wava vrlo teško u kućnim uslovima.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2017, 9:02   #24
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Jesi li probao ili to govoriš tek tako. Imao sam prilke da spašavam grdnu količinu fajlova sa jednog nečitljivog CD-a, headeri su bili kako tako, čitljivi, ali je sredina bila razbucana, tj gde treba 1 bila je nula, i naravno plejer nije znao šta će sa tim falovima.
Svaki frejm u MP3 fajlu ima svoj header dugačak 4 bajta (jedan frejm je 1152 audio semplova, odnosno u slučaju bitrejta od 256k, to je oko 830 bajtova). Jedan minut pesme sadrži oko 2300 frejmova, svaki sa svojim headerom. Dokle god je header u frejmu ispravan, dekoder će se snaći. E sad, svaki sektor na CD-u je velik 2 kilobajta, tako da oštećen sektor nosi nekoliko frejmova u sebi. Ako dekoder nije mogao da se snađe sa izvučenim fajlovima, to znači da je bilo oštećeno mnogo više od nekoliko nula i jedinica.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
DArthShone (22.5.2017), petkos (26.5.2017)
Stara 22.5.2017, 23:13   #25
HMrules
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Lokacija: Somewhere in time
Poruke: 264
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

Ja recimo slušam mešovito MP3 i FLAC, plus ploče, pošto imam kvalitetnu Hi Fi opremu primećuje se razlika između FLAC i MP3, što se tiče ploča moram reći da ploče mogu da zvuče čak bolje i od FLAC koji je ripovan sa CD-a verovali ili ne, samo je važno da je ploča dobro očuvana i da se koristi kvalitetna gramofonska glava.
HMrules je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2017, 0:12   #26
Dobri_isak
Član
 
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 112
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 14 puta na 10 poruka
Određen forumom Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

Milsim da se ljudi previse opterecuju nebitnim stvarima kao sto je kvalitet zvuka. U dobroj muzici uživaš i na kasetarcu od babe i na PMC monitorima... Ako vas pali muzika kao benchmark onda je to vec svojevrstan problem.


Sent from my iPad using Tapatalk
Dobri_isak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2017, 8:36   #27
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

Otišao si u drugu krajnost. Nije isto slušati muziku na plastičnim kantama ili na kvalitetnijoj opremi.

Na poslu nisam mogao da podnesem plastikanere pa sam kupio ove zvučnike i to mi je neki minimum minimuma.

Naravno, ne razumem ni one likove što spucaju 10+k€ na hifi opremu, ali očigledno im se može.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2017, 8:48   #28
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

Citat:
Dobri_isak kaže: Pregled poruke
Milsim da se ljudi previse opterecuju nebitnim stvarima kao sto je kvalitet zvuka. U dobroj muzici uživaš i na kasetarcu od babe i na PMC monitorima... Ako vas pali muzika kao benchmark onda je to vec svojevrstan problem.


Sent from my iPad using Tapatalk
Važi za sve u životu, ne? U dobroj igri uživaš i na low detaljima sa 20 FPS-a i na ultra sa 60, u dobroj vožnji i u Jugu i u Poršeu itd ... Ili ipak nije tako?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2017, 8:57   #29
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

Naravno da nije isto. Postoji gomila instrumenata koji zalaze u frekventne opege koji se prosto ne čuju na kasetašu... Ono što je isto na oba je dobra glavna melodija, tekst, rif... ali kome se muzika svodi samo na te tri stvari nema potrebe da ide dalje ni od kasetaša ni od MP3-a.

Gomila odličnih Jazz melodija npr. zvuči dosadno ako se slušaju sa lošim zvukom jer ti onda ne čuješ sve one sitne detalje, perkusije... koje su vrhunski muzičari uklopoli. Takva pesma nema glavnu melodiju koja se sve vreme drlji na klavijaturi/gitari i koja te nosi. Ili ako glavnu melodiju nosi bas a ti ga slušaš na lošem 2.1 koji ne može da razdvoji note nego sve vreme ide jednotonski vrrrr... onda se naravno zaključi da je to dosadna i prazna pesma, to što se ne čuje stvarno ono što je odsvirano nikom ništa.

Inače ontopic, MP3 naravno nije mrtav, gledaćemo njegove repove još dugo dugo vremena. Mada bi bilo bolje kada bi ga kompletno zamenili AAC-om kao što u tekstu pominju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
C64freak (23.5.2017)
Stara 23.5.2017, 9:06   #30
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Gomila odličnih Jazz melodija npr. zvuči dosadno ako se slušaju sa lošim zvukom jer ti onda ne čuješ sve one sitne detalje, perkusije... koje su vrhunski muzičari uklopoli.
Važi i za trance muziku koju slušam. Jednostavno, na plastikanerima "pola fali".
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2017, 10:00   #31
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

^^ Naravno, ja sam samo naveo nešto iz ličnog iskustva.

Pada mi na pamet sada i fantastičan Soundtrack iz filma TRON koji me je oduševio kada sam prvi put gledao. Kada sam ga video pre neko vreme na TV-u, pola ga je nestalo, ne čuje se, a toliko dodaje na atmosferi da je neverovatno.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2017, 13:26   #32
HMrules
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Lokacija: Somewhere in time
Poruke: 264
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

Audiofilija, bolest najmilija

Ko je audiofil zna o čemu pričam, neće isto zvučati muzika npr. na zvučnicima od 700€ i 100€, koristim JBL ES 90 četvorosistemce sa pojačalom Harman/Kardon HK3490 sa 120W po kanalu, pustim Metallicu i album Ride the lightning na vinilu, original američko izdanje iz 1984, znači kada Lars Ulrich udari bubnjeve imam utisak da će kamenje da mi izađe iz bubrega

Slušam i FLAC koji je takođe dobar, uglavnom tek kada sam kupio ove zvučnike čuo sam koliko loše zvuči MP3 sa 128 kbps, 320 kbps je ok ali u odnosu na FLAC nekako mi zvuči ravno.

Što se tiče kaseta i one mogu dobro zvučati ali za njih treba kvalitetan troglavi dek i treba koristiti chrome i metal kasete koje imaju bolji frekvencijski ospeg u odnosu na standardne normal kasete.
HMrules je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HMrules na korisnoj poruci:
C64freak (23.5.2017)
Stara 23.5.2017, 17:25   #33
alexthekid
Član
 
Član od: 23.1.2011.
Poruke: 405
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 240 puta na 172 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Važi i za trance muziku koju slušam. Jednostavno, na plastikanerima "pola fali".
Tebi "pola fali" uz trens muziku, zamisli kako je nama koji imamo 3 gitare na različitom štimu, rafalni bas onako kako Harris ume, vokal, dva doboša, dupli bas bubanj, tamburinu, pikolo bubanj, i šest vrsta činela. Ili običan bend sa četiri vrste instrumenta, vokal, i kompletan simfonijski orkestar sa sve dečijim vokalima.
alexthekid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku alexthekid na korisnoj poruci:
HMrules (23.5.2017)
Stara 23.5.2017, 18:45   #34
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

Da ubacim misljenje sto se tice "audiofilije"...

Kao sto sam spomenuo, nisam audiofil, ali imam osetljivije uho od proseka, i znam da cenim dobar zvuk malo vise nego vecina. Da kazemo da sam negde na pola, ni ovamo ni onamo

Sto se mene tice, jaz izmedju audiofilske zajednice i obicnih, pa i malo naprednijih slusalaca je nepremostiv. Audiofilski savet cenim u smislu da to sto mi audiofil kaze u principu jeste nesto dobro, ali kad vidis stvari poput "zasto kupujete ta go*na* na pitanje o kupovini 2.1 zvucnika, dobijem dijareju. Dakle, audiofilija nije nista lose, naprotiv, ali je to vise hobi koji povremeno predje u *******va*e, kao sto je neko napomenuo da se kupuju kablovi od 1k $ za metar, ne uzimajuci u obzir da ostatak instalacije mozda nije na nivou toga.

Necu ni da zalazim u kompleks "superiornosti" koji vecina audiofila neguje (cast izuzecima, naravno). Do te mere da ljude pojedu, sazvacu, i pljunu kad pomenu neki mid-range sistem koji je realno dobar. Moje iskustvo, ako nemas sistem koji je kostao 10, 15k evra, kad se sretnes sa audiofilom, bezi u suprotnom smeru, sto brze. Ovo je u manjoj meri evidentno na ovom forumu, ali po inostranstvu i nekim drugim mestima, oh, boy...

Apsolutno se podrazumeva da zvuk nece da bude isti na 2.1 sistemu od 50 e i na kvalitetnim trosistemcima od 1000. To niko ispravan ne spori, niti ima ikakvog smisla, i itekako se slazem da ploca ima zvuk koji kompjuter nema - neka bude da je placebo, moguce, ali ja cujem tzv. timbre, odnosno neku finiju boju zvuka koju kompjuteri, precizni kakvi jesu, ne mogu da reprodukuju. Cela stvar koja meni ide na zivce jeste kada audiofil nategne da ti za dobar zvuk treba pojacalo, kutije od 300+ eura, i gramofon. Ne treba. Na 2.1 sistemu, pravilno podesenom, u akusticno katastrofalnoj sobi, mogu da izvucem vrlo prijatan zvuk, priblizno slican onom koji dobijam na dobrim slusalicama.

Jos jednom, protiv audiofila nemam nista, niti imam zelju da bilo koga ovim uvredim, samo mislim da je red da neko kaze sta je problem i u cemu. Audiofilija je poput sakupljanja automobila - to sto prosecan covek nece da razume, ne znaci da nema car i merak, ali nikako nije u redu kad audiofil ne moze da razume da jednostavni sistemi mogu da daju prilicno prijatan i OK zvuk.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2017, 19:06   #35
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

"Тајна винила" је заправо у добром, квалитетном и аналогном појачалу (користе се лампе а не транзистори) па се добија "топлији" звук, који у комбинацији са самим винилом има занимљив ефекат. Па још када се ту пусти неки Pink Floyd, или нешто што је снимано наменски за винил.. Што се науке тиче, она је сасвим јасна - CD је далеко квалитетнији медиј али тајна уживања у музици никако није базирана искључиво на науци.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2017, 20:03   #36
Dobri_isak
Član
 
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 112
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 14 puta na 10 poruka
Određen forumom Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

Iskren da budem sto sam stariji to vise cenim zvuk kasteraca...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dobri_isak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2017, 23:31   #37
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Што се науке тиче, она је сасвим јасна - CD је далеко квалитетнији медиј али тајна уживања у музици никако није базирана искључиво на науци.
Stara priča, ljudi porede skup gramofon sa kvalitetnim pojačavačem i jeftin CD plejer sa lošim DAC-om i još gorim pojačavačem, i onda CD "ne valja"... valja i te kako, bolji je od vinila po svim karakteristikama, plus možeš da ga kopiraš u nedogled i da dobiješ bit-identičnu kopiju, dok sa analognom tehnikom zavisiš od mnogo faktora i opet ne možeš ni teorijski da dobiješ identičnu kopiju zbog prirode zapisa. Nego ne valja kad se porede babe i žabe.

Takođe, novija (re)izdanja na CD-u imaju probleme koji nisu vezani za same karakteristike medija nego za loše odrađen remastering. Audiofila je sve manje, zvuk se šteluje za jeftinije zvučnike i slušalice (jer se češće sluša van kuće na bubicama nego u kući na opremi od 1000 evra), što u praksi znači katastrofalno klipovanje i neki kretenski ekvilajzer preset, pa se često desi da takav remaster ne može da se takmiči sa prvim izdanjem bez obzira na medij.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
C64freak (24.5.2017), Spawn BG (24.5.2017)
Stara 24.5.2017, 0:03   #38
HMrules
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Lokacija: Somewhere in time
Poruke: 264
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

To za remastere je istina, da ne pominjem čuveni loudness war zbog kojeg album Metallice-Death magnetic zvuči očajno.
HMrules je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2017, 0:05   #39
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

E, tu moram da skinem kapu. Mastering zna da bude, najblaze receno, uzasan. Nekad low end totalno fali, nekad apsolutno nema high, a ponekad je mid toliko nacepljen da je zamorno slusati... Ko tu tacno zezne stvar, pojma nemam
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2017, 0:06   #40
HMrules
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Lokacija: Somewhere in time
Poruke: 264
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kraj jedne ere: MP3 je mrtav

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Da ubacim misljenje sto se tice "audiofilije"...

Kao sto sam spomenuo, nisam audiofil, ali imam osetljivije uho od proseka, i znam da cenim dobar zvuk malo vise nego vecina. Da kazemo da sam negde na pola, ni ovamo ni onamo

Sto se mene tice, jaz izmedju audiofilske zajednice i obicnih, pa i malo naprednijih slusalaca je nepremostiv. Audiofilski savet cenim u smislu da to sto mi audiofil kaze u principu jeste nesto dobro, ali kad vidis stvari poput "zasto kupujete ta go*na* na pitanje o kupovini 2.1 zvucnika, dobijem dijareju. Dakle, audiofilija nije nista lose, naprotiv, ali je to vise hobi koji povremeno predje u *******va*e, kao sto je neko napomenuo da se kupuju kablovi od 1k $ za metar, ne uzimajuci u obzir da ostatak instalacije mozda nije na nivou toga.

Necu ni da zalazim u kompleks "superiornosti" koji vecina audiofila neguje (cast izuzecima, naravno). Do te mere da ljude pojedu, sazvacu, i pljunu kad pomenu neki mid-range sistem koji je realno dobar. Moje iskustvo, ako nemas sistem koji je kostao 10, 15k evra, kad se sretnes sa audiofilom, bezi u suprotnom smeru, sto brze. Ovo je u manjoj meri evidentno na ovom forumu, ali po inostranstvu i nekim drugim mestima, oh, boy...

Apsolutno se podrazumeva da zvuk nece da bude isti na 2.1 sistemu od 50 e i na kvalitetnim trosistemcima od 1000. To niko ispravan ne spori, niti ima ikakvog smisla, i itekako se slazem da ploca ima zvuk koji kompjuter nema - neka bude da je placebo, moguce, ali ja cujem tzv. timbre, odnosno neku finiju boju zvuka koju kompjuteri, precizni kakvi jesu, ne mogu da reprodukuju. Cela stvar koja meni ide na zivce jeste kada audiofil nategne da ti za dobar zvuk treba pojacalo, kutije od 300+ eura, i gramofon. Ne treba. Na 2.1 sistemu, pravilno podesenom, u akusticno katastrofalnoj sobi, mogu da izvucem vrlo prijatan zvuk, priblizno slican onom koji dobijam na dobrim slusalicama.

Jos jednom, protiv audiofila nemam nista, niti imam zelju da bilo koga ovim uvredim, samo mislim da je red da neko kaze sta je problem i u cemu. Audiofilija je poput sakupljanja automobila - to sto prosecan covek nece da razume, ne znaci da nema car i merak, ali nikako nije u redu kad audiofil ne moze da razume da jednostavni sistemi mogu da daju prilicno prijatan i OK zvuk.
Može da se dobije ok zvuk, ja sam ranije slušao muziku sa kompa preko kućnog bioskopa na 5.1 sistemu, mada slušao sam kao 2.1, uglavnom zvuk mi je bio sasvim dobar, međutim kasnije kada sam ušao ozbiljnije u Hi Fi video sam koliko zvuk može biti bolji sa kvalitetnijom opremom.
HMrules je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
2 korisnika sa jedne adrese dragan u Forum o forumu 1 22.11.2011 16:58
Stiven Džobs najavio kraj PC računara Nergal Vesti 138 21.9.2010 11:25
Dodavanje memorije i mrtav windows??? Denis Kvarovi 14 31.7.2008 2:47
kratak spoj i racunar mrtav... Vladimir Majakovski Kvarovi 18 9.1.2007 12:11
Kada je kraj?? Kako Znati??? (CD/DVD rezaci) VeNoM Kvarovi 19 28.12.2005 0:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com