Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.11.2008, 20:11   #21
sima strahota
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 76
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sima strahota
Određen forumom Re: Zvuk kasni za slikom

A postoji li nacin da se tacno sazna koliko je neslaganje u ms?
sima strahota je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2008, 15:05   #22
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Zvuk kasni za slikom

Imam jeedan problem (polu)vezan za ovo. naime nakon što sam film u .rmvb formatu pretvorio u DivX javilo mi se ono gdje mi zvuk brza i ja sam to napravio i sada je na kompjuteru OK. Ali, kada ga narežem u neru 7 i stavim ga u DVD plejer zvuk mi opet brza. U čemu je kvaka? Ili možda ima li neki porgram za rezanje koji prepoznaje ovaj format pa ga konvertuje i narezuje automatski na DVD.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2008, 16:14   #23
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Zvuk kasni za slikom

Nisi rekao kako si sredio desinhronizaciju ali pretpostavljam da si promenom fps videa. E, sad, ako DVD plejer podržava standardni framerate (23.976, 25, 29.97), onda verovatno plejer tvoj framerate od npr. 25.002 pusta kao 25.000, što dovodi do desinhronizacije.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2008, 17:08   #24
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Zvuk kasni za slikom

Sredio sam desinhronizaciju programom YAAI(et another avi info) sa kojim čučitam film divxu koji nije sinhronizovan idem na sync audio i dobijem plejer i u tab audio/vido delay podesim klizačom na željenu vrijdenost dok ne dobijem siinhronizaciju. Onda to snimim. Probao sam u winampu,powerdvd-u WMP-u, VLC-u i radi. E kad sa Nerom narežm i pustim u plejeru onda se vidi da je desinhronizovano. To je to. Nisam ništa mwenjao oko FPS-a.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2008, 17:47   #25
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Zvuk kasni za slikom

A da ti audio nije možda MP3 VBR? Neki plejeri ispravno funkcionisu samo sa MP3 CBR.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2008, 20:52   #26
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Zvuk kasni za slikom

Jel zna neko program uz pomoc koga mogu da uskladjujem titl sa serijom ali na malo protoji nacin recimo da mi se svaki tekst pomeri za 2 sec, da ne moram da ualzim u editor i za svaku liniju teksta da menjam podesavanja.

edit: promasio sam temu

Poslednja ispravka: nikola87 (3.12.2008 u 23:03)
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2009, 21:54   #27
kizabest
Novi član
 
Član od: 21.2.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zvuk kasni za slikom

ja na žalost nemam odgovor, nego pitanja. Skinuo sam sa rapidshare nekoliko
filmova, anzipovao ih u .AVI formatu, ali neki uopšte nemaju zvuk. Probao sam
u više codec-a, na drugom kompu ili na kućnom DVD player-u, ali isto. Dok mi
na nekim filmovima titl kasni. Šteta...dugo sam ih skidao. Šta mi je pametno činiti...s obzirom da mi je IQ jedva oko 90. Šalim se, potrebna su mi jednostavnija rešenja.
kizabest je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2009, 14:48   #28
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Zvuk kasni za slikom

Imam problem sa nekim avi snimkom. Naime na početku ima neki tekst koji desinhronizuje ceo snimak za nekoliko sekundi. Zvuk ustvari žuri nekih 5-6 sekundi. Ako je moguće da li se to može uraditi u Avidemux-u?
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2009, 16:59   #29
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Zvuk kasni za slikom

Citat:
ilic stefan kaže: Pregled poruke
Imam problem sa nekim avi snimkom. Naime na početku ima neki tekst koji desinhronizuje ceo snimak za nekoliko sekundi. Zvuk ustvari žuri nekih 5-6 sekundi. Ako je moguće da li se to može uraditi u Avidemux-u?
Ako sam ja tebe razumeo, zvuk se pojavljuje taman toliko ranije koliko traje tekst na početku videa? Ispada da treba da pomeriš zvuk tih par sekundi? Ako je tako, onda virtual dub, otvoriš taj video, u meniju video stavi direct stream copy, u meniju streams - stream list ćeš videti audio, desni klik, stavi na full processing mode, onda na interleaving stavi delay audio track xxx ms (stavi koliko zvuk treba da "kasni" da bi zapravo išao na vreme)... iz par pokušaja ćeš uspeti da ga "potrefiš".
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2009, 17:16   #30
Selver
Član
 
Član od: 6.8.2007.
Lokacija: Tripoli
Poruke: 394
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Selver
Određen forumom Re: Zvuk kasni za slikom

Citat:
sasha vukelic kaže: Pregled poruke
skini negdje virtualdub
otvori svoj fajl
idi na video > direct stream copy (znaci video ti ostaje isti)
pa idi streams > stream list
desni klik na prvi (i jedini) stream i interleaving i kod audio skew options podesi delay koliko ti odgovara

na taj nacin ce ti ostati fajl sa originalnim zvukom i slikom, samo sto je zvuk pomjeren.
A kako podesiti kada zvuk konstantno bjezi.Zajedno pocinje i zvuk zavrsi 5-10 minuta ranije??A na samom ubacivanju fajla u Virtual dobijem nesto kao bitrate nije onaj koji treba da bude....



Poslednja ispravka: Selver (9.11.2009 u 17:55)
Selver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2009, 13:30   #31
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Post Re: Zvuk kasni za slikom

Citat:
Selver kaže: Pregled poruke
A kako podesiti kada zvuk konstantno bjezi.Zajedno pocinje i zvuk zavrsi 5-10 minuta ranije??A na samom ubacivanju fajla u Virtual dobijem nesto kao bitrate nije onaj koji treba da bude....
U tom slučaju teško da ćeš išta uspeti da uradiš. Ono što ti je Spawn BG predložio da uradiš odnosi se na situaciju kada imaš isto vreme kašnjenja zvuka od početka pa do završetka filma, a u tvom slučaju vreme kašnjenja je promenljivo. Nisam uspeo da vidim sliku (suviše je mala) ali pretpostavljam da te VirtualDub obaveštava da ti je zvuk promenljivog bitrejta (VBR), i da zbog toga može doći do njegove desinhronizacije.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2009, 20:23   #32
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Zvuk kasni za slikom

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Ako sam ja tebe razumeo, zvuk se pojavljuje taman toliko ranije koliko traje tekst na početku videa? Ispada da treba da pomeriš zvuk tih par sekundi? Ako je tako, onda virtual dub, otvoriš taj video, u meniju video stavi direct stream copy, u meniju streams - stream list ćeš videti audio, desni klik, stavi na full processing mode, onda na interleaving stavi delay audio track xxx ms (stavi koliko zvuk treba da "kasni" da bi zapravo išao na vreme)... iz par pokušaja ćeš uspeti da ga "potrefiš".
Hvala na pomoći ali sam uspeo to da uradim u avidemuxu. Opcija je na veoma vidnom mestu ali ja tu nisam očekivao da je nađem, nisam čak ni lepo gledao. Virtual dub nisam mogao ni da pokrenem jer imam Windows xp 64. Skinuo sam za 64 bitni sistem ali mi je opet izbacio istu grešku.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2009, 0:09   #33
Selver
Član
 
Član od: 6.8.2007.
Lokacija: Tripoli
Poruke: 394
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Selver
Određen forumom Re: Zvuk kasni za slikom

Citat:
Bolton kaže: Pregled poruke
U tom slučaju teško da ćeš išta uspeti da uradiš. Ono što ti je Spawn BG predložio da uradiš odnosi se na situaciju kada imaš isto vreme kašnjenja zvuka od početka pa do završetka filma, a u tvom slučaju vreme kašnjenja je promenljivo. Nisam uspeo da vidim sliku (suviše je mala) ali pretpostavljam da te VirtualDub obaveštava da ti je zvuk promenljivog bitrejta (VBR), i da zbog toga može doći do njegove desinhronizacije.
A da li moze nekako da se razdvoji video od audio "fajla" pa da se onda to podesi?Obavjestenje je ovako:
AVI:Variable bitrate (VBR) audio detected.VBR audio in AVI is non-standard and you may encounter sync errors up to 32145ms when attempting to extract WAV files or playing in some players.If this is a problem,use Full Processing mode is recommended to decompress or recompress the audio. (This warning can be disabled in Options,Preferences,AVI. bitrate 113.2 +- 19.0 kbps)
A mogu li da "ubrzam" video fajl???

Poslednja ispravka: Selver (11.11.2009 u 0:27)
Selver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2009, 8:58   #34
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Post Re: Zvuk kasni za slikom

Možeš da probaš da rekompresuješ zvuk koristeći konstanti bitrejt (CBR), kao što ti VirtualDub i predlaže, pa da onda proveriš da li i dalje dolazi do desinhronizacije. Takođe možeš i da pustiš film iz više plejera da bi eliminisao mogućnost da je problem u plejeru koji standardno koristiš.
Možeš da ubrzaš video kada iz menija Video izabereš Frame Rate i tu odabereš novi FPS (možeš da probaš da probaš sa čekiranjem opcije Change so video and audio durations match) i ne zaboravi da izabereš Direct stream copy iz menija Video pre nego što snimiš novi fajl, kako ne bi radio rekompresiju filma.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bolton na korisnoj poruci:
Selver (11.11.2009)
Stara 11.11.2009, 13:27   #35
Selver
Član
 
Član od: 6.8.2007.
Lokacija: Tripoli
Poruke: 394
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Selver
Određen forumom Re: Zvuk kasni za slikom

Citat:
Bolton kaže: Pregled poruke
Možeš da probaš da rekompresuješ zvuk koristeći konstanti bitrejt (CBR), kao što ti VirtualDub i predlaže, pa da onda proveriš da li i dalje dolazi do desinhronizacije. Takođe možeš i da pustiš film iz više plejera da bi eliminisao mogućnost da je problem u plejeru koji standardno koristiš.
Možeš da ubrzaš video kada iz menija Video izabereš Frame Rate i tu odabereš novi FPS (možeš da probaš da probaš sa čekiranjem opcije Change so video and audio durations match) i ne zaboravi da izabereš Direct stream copy iz menija Video pre nego što snimiš novi fajl, kako ne bi radio rekompresiju filma.
Odradjeno.Audio se poklapa sa slikom.Dub je in progress ALI funkcioniste.Podesio sam Frame rate na 39.000 i nesto i fercera.Hvala na sugestijama
P.S.Mozda bi trebalo da se postavi kakav tutorijal sa slicnim problemima a koji se mogu rijesiti sa VirtualDub-om.POzz
Selver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 0:54   #36
MarkoNI
Veteran
 
Član od: 30.7.2007.
Poruke: 580
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 68 puta na 37 poruka
Question Re: Zvuk kasni za slikom

Film je u mp4 formatu i zvuk kasni, čime/kako uskladiti zvuk i sliku?

Dugo za filmove koristim Media Player Classic, nisam imao problema.
MarkoNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 22:07   #37
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Zvuk kasni za slikom

Any Video Converter

Пребацујем у mp4 ради пуштања на мобилном. У мом случају звук иде раније. Заправо, пре бих рекао да слика касни јер је звук на слух ок.

Ако знате неки други сигурнији начин за пребацивање у mp4 формат за мобилни, реците.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2010, 18:37   #38
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Zvuk kasni za slikom

Citat:
MarkoNI kaže: Pregled poruke
Film je u mp4 formatu i zvuk kasni, čime/kako uskladiti zvuk i sliku?.
Probaj sa Avidemux. Ukljuci Shift, unesi pozitivno ili negativno odstupanje i kao Format umesto AVI stavi mp4. Sacuvaj kao imefajla.mp4. Ako ti se pojavi upozorenje kao na slici idi na Yes.

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Any Video Converter

Пребацујем у mp4 ради пуштања на мобилном. У мом случају звук иде раније. Заправо, пре бих рекао да слика касни јер је звук на слух ок.

Ако знате неки други сигурнији начин за пребацивање у mp4 формат за мобилни, реците.
Ja koristim XMedia Recode i radi bez problema. Program ima gomilu predefinisanih profila za razne telefone. A mozes da kreiras profil u programu Staxrip koji je malo tezi za rukovanje ali podrzava Custom profile (Templates).
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2010-11-17.png
Viđeno:	75 puta
Veličina:	18,0 KB
ID:	37392  
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2017, 23:06   #39
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Čudan problem sa W10

Pozdrav!


Od kako sam instalirao Windows 10 imam čudan problem - posle nekog vremena gledanja bilo kakvog videa, slika i ton se razilaze (Slika kasni za zvukom). Međutim, ono što je čudno je da se to dešava i online, u browseru (YouTube, Twitch...), kao i kad puštam lokalne fajlove sa kompa (bilo da je windows media player ili MPC)...
Instaliranje K-lite codeca nije pomoglo BTW.

Da li je još neko imao ovakvih problema?
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
desinhronizovan video, zvuk kasni

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zvuk na Sony "bean" mp3 plejerima aca84 Foto i audio/video 4 22.2.2010 23:30
Stalno mi je mono zvuk na tv kartici... stankefa Video/TV softver 4 23.9.2007 14:44
Zvuk se "mutuje" pri startovanju TV aplikacije ezenkiel Zvuk na računaru 11 30.11.2006 18:52
Zvuk secka i kasni Veljko the King Kvarovi 8 16.11.2006 18:45
windvr 3 nema slike samo zvuk dm@ricn Aplikativni softver 5 17.5.2006 16:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com