Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.12.2015, 19:05   #3081
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Popravljen je net, problem kod cvorista je bilo, stara instalacije pa su me prebacili na novo gde ima i pojacivac koje je udjedno i blize meni.
Tako da je to bio problem.

Inace nije bilo povecanje nego su imali neki kvar nekih 12h zato su neki korisnici imali brzi internet. Voleo bi takve kvarove vise da imamo u buducnosti.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2015, 19:56   #3082
NecroMancer996
Novi član
 
Član od: 12.11.2014.
Poruke: 18
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Evo i mene muci svakodnevno "restartovanje" modema, svako vece oko 22h, bas kad pricam sa nekim drustvom na skajpu i igram smite sa njima, em poziv na skajpu zabaguje, em izgubimo partiju. Kao desava se zato sto menja ip adresu. I kao i u jednom od prethodnih postova, rekli su da je neki signal los i malo su se igrali sa kablovima. Imam osecaj da cu jos da se ganjam sa njima oko ovoga.
NecroMancer996 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2015, 7:00   #3083
Dolazim
Novi član
 
Član od: 9.9.2014.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ja igram na The Progenitor podosta nasih ima ali nisam usao u igru nekih 2 meseca. Bedak je to sto nemam para da uzmem subb pa da probam ove nove stvari
Dolazim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2016, 13:31   #3084
njupadzija
Član
 
Član od: 9.6.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Да не отварам нову тему, питаћу овде.

Ускоро ми истиче уговор са Телекомом (АДСЛ), па размишљам да пређем на СББ. Узео бих код њих кабловску телевизију и интернет.

Занима ме да ли је могуће кабловску гледати на више телевизора без доплате за сваки? Хтео бих да кабловску развучем по целој кући, на три спрата, па да рачун плаћамо на три дела :d. Интернет бих делио вајрлесом...
njupadzija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2016, 13:49   #3085
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Vaše iskustvo sa SBB-om

Dobijaš analognu kablovsku koja bi imala kakav-takav kvalitet na 3 televizora, dok je sve preko toga loše. Ako želiš da na svim televizorima imaš D3, za prvi dobijaš risiver dok se za svaki naredni doplaćuje jednokratna naplata (u zavisnosti od modela risivera/CAM modula), dužina kabla i mesečna renta od 290 dinara.

Ukoliko bi na jednom imao D3 a ostali standardnu kablovsku, moraćeš da doplatiš (600 dinara je bilo ranije) za treći televizor kako bi imao dobar kvalitet slike. O onim spliterima sa buvljaka i slično ni ne razmišljaj, pošto ove koje oni koriste nema u prodaji. Takođe kada ugrade njih, pojačaju ti signal iz čvorišta.

Za WiFi traži modem umesto njihovog rutera, pošto je domet slab za 3 sprata. Dosta lakše da nabaviš jači ruter nego ovo što oni nude.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
njupadzija (3.1.2016)
Stara 3.1.2016, 13:50   #3086
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ako nije IPTV a nije naravno da može. Kod mene imamo tri televizora i svako gleda ko šta hoće i ne plaćamo nikakvu nadoknadu. Čak i ako instalater hoće da pribeleži da postavlja priključke za više televizora i da to dodatno naplate, mislim da bi mogao to i sam. On priključi jedan a ti kupiš onu razvodnicu ili lopova kako se već zvaše, i kablove za ostale televizore, kao što smo radili 90ih sa običnim krovnim antenama.

Edit: D3 usluga će ti raditi samo na tv na kome je priključen DVTB uređaj, na ostalima ćeš imati "normalnu" kablovsku.
Edit 2: Sad vidim da ti je Mare037, to mnogo bolje i stručnije objasnio.

Poslednja ispravka: Pinstripe (3.1.2016 u 14:02)
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pinstripe na korisnoj poruci:
njupadzija (3.1.2016)
Stara 3.1.2016, 13:59   #3087
njupadzija
Član
 
Član od: 9.6.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Значи ја инсталатеру пријављујем само један телевизор, а после сам развежем на преостала два телевизора уз помоћ тих разводника?

Може ли нека препорука за те разводнике? Какви треба да буду, шта треба избегавати, итд..
njupadzija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2016, 14:08   #3088
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Vaše iskustvo sa SBB-om

Svi spliteri su gotovo isti, ali opet, bolje je sa njihovim jer nećeš imati problema u kvalitetu slike. Još kada prijaviš jedan televizor, neće ti pustiti dovoljno jak signal sa "bandere", pa ćeš opet morati njih da zoveš za loš prijem i probleme. S obzirom da je sada uvođenje kablovske 1 dinar, nije strašno da doplatiš za treći televizor.

Ukoliko će na televizorima biti samo analogne kablovske, onda možeš da probaš sam da odradiš i nadaš se najboljem. Ovo može da ti prođe sa katodnim televizorima, dok će LCD prikazati svaku manu u prijemu signala.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
njupadzija (3.1.2016)
Stara 3.1.2016, 14:57   #3089
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Vraćao sam film i setio sam se da je nama instalater sve to privezao i nije napisao u fakturama da je povezivao tri televizora i ne plaćamo toliko.
Častili smo ga kao i svakog drugog svejedno da li bi to uradio za dž ili ne.
Slika je na sva tri uređaja vrlo dobra osim naravno na lcd tv na kome je povezan dvtb uređaj e tu je odlična zbog digitalnog signala.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2016, 22:15   #3090
Boza.ts
Novi član
 
Član od: 11.12.2014.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Da li jos neko ima problema sa brzinom.Zadnjih mesec dana brzina mi varira od 1-8mbps.Inace treba da imam 50 i sve je bilo super predhodnih godinu dana.U jutarnjim casovima brzina je oko 30-40mbps ali kasnije brzina drasticno padne.Da napomenem da je brzina u kasnim nocnim satima isto 30-40mbps
Boza.ts je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2016, 22:24   #3091
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Jesi li zvao Korisnički servis da reklamiraš? Jer teško ovako da ustanovimo do čega je jer zavisi od uređaja koji imaš, mesta u kojem si i sl.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2016, 22:34   #3092
Boza.ts
Novi član
 
Član od: 11.12.2014.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ma jesam,bili danas ali nista nisu mogli da urade.Navodno sam imao jaci signal....Sada sam pitao par ljudi preko skajpa iz mog mesta da provere brzinu i izgleda da je problem do njih.Svi smo u nekom radijusu od 5km i svi nemamo vecu brzinu od 5mbps trenutno.Ovo mi sve mirise na problem od ranije:kada se previse ljudi "zakaci" na net brzina padne i obrnuto
Boza.ts je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2016, 22:49   #3093
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Onda najbolje da se skupite svi vi koji imate problem i da lično odete da prijavite reklamaciju. Mislim kakav im je to odgovor da je signal ranije bio veći!? Plaćaš pretplatu za 50/3Mbps a dobijaš 3.5/3Mbps.

Samo budi uporan, stalno zovi KS i isteraj to do kraja.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2016, 22:54   #3094
Boza.ts
Novi član
 
Član od: 11.12.2014.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Hvala puno na odgovoru.Inace radi se o Trsteniku.Provericu jos par njih da vidim da li neko ima slican problem
Boza.ts je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2016, 23:03   #3095
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Obično je čvorište problem kada u tvom kraju ima problema (uglavnom kada priključuju nove korisnike pa ne raspodele jačinu signala pravilno), ali pošto je radijus od ~5km takav, definitivno je do samog "dovoda" signala.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 1:19   #3096
Boza.ts
Novi član
 
Član od: 11.12.2014.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Bice da je problem do "dovoda"
Trenutno vecina ljudi spava i net je ok
Boza.ts je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2016, 1:43   #3097
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Vidi sačuvaj merenja od danas i sada, pa im pokaži da ne nameravaš da koristiš net tek kada deo zemlje legne da spava.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2016, 14:04   #3098
srgor
Novi član
 
Član od: 22.7.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Prijatelji dragi, molim pomoć od Vas iskusnih korisnika Sbb usluga.

Koristim SBB analognu tv godinama unazad, i Telekomov fiksni. Nemam neku preveliku potrebu za nekim posebnim kanalima, niti kvalitetom slike jer su mi oba TV-a stari CRT modeli. Za moje prohteve sasvim zadovoljavajuća slika, ne patim se sa gomilom kablova, rutera, risivera, daljinaca i slično. Čak i telefon mi nije bežični, nego obični, žični, koji ne mora da radi na struju i da se puni redovno. I ja zadovoljan.

Jedino sam se za internet dovijao na razne načine, ili uplaćujući pripejd na mesec dana od 2 Mbps preko SBB, ili postpaid tarifni paket od 5 i kusur GB za potrošnju u toku 4 meseca.

Sad vidim da SBB ima neku ponudu Silver Duo Tv+Tel za 1759 dinara, u koju ulazi tv, fiksni sa 200 minuta mesečno (povoljnije i jeftinije od Telekoma), i ono što je najinteresantnije - internet od 512 Kbps! I pravo na korišćenje Unifi mreže, a i to znači jer je to 5Gb mesečno po normalnoj brzini, a posle toga usporeno.

Moja pitanja su:
1. Koliko je tih 512 Kbps dovoljno za neki običan surf - nikakvo igranje online, chat, Skype, gleanje filmova - čisto za neki običan surf, čitanje foruma, vesti i slično? Kontam da je i tih kablovskih 512 Kbps bolje nego većina ADSL usluga sa većim brzinama?

2. Da li tih 512 Kbps dele fiksni i net, pa kad razgovaram fiksnim trpi net? Mada to i nije strašno, ne traju ti razgovori satima. I koliko ste uopšte zadovoljni SBB fiksnom telefonijom?

3. Mogu li tu njihovu fiksnu IP telefoniju da koristim sa najobičnijim telefonskim aparatom marke Panasonic? Najobičniji, nije na struju, nije bežični, ima samo mogućnost izbora tonskog/pulsnog biranja, i priključak mu je ona klasična žabica.

4. Pretpostavljam da mi to uvođenje digitalne TV ne bi ništa donelo po pitanju slike, i dalje bih na mom CRT televizoru gledao analognu sliku. Ali, da li bih taj njihov STB uređaj uopšte mogao da priključim ako na TV-u imam samo antenski ulaz? Dobio bih samo povećanje broja kanala sa 64 na 96 kada bi STB mogao da se poveže na moj TV.

5. Da li je tih 1759 dinara mesečno zaista toliko, ili se na to dodaje onih 1245 dinara mesečnog održavanja? Plaćaju li se neke mesečne rente ili još bilo kakvi troškovi svakog meseca? Plaćaju li se neki početni troškovi instalacije, nije nikakva mudrost sve to povezati kad već u stanu imam njihove priključke.

Unapred hvala svima koji izdvoje vreme za odgovor!
Živeli!
srgor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2016, 2:00   #3099
Al3k5an9ar
Veteran
 
Član od: 9.6.2008.
Poruke: 707
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 160 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ja radim u SBB-u pa mogu da ti odgovorim na par pitanja tehničke prirode ali pošto nisam korisnik(nije što neću nego kod mene nemaju mrežu) ne mogu da ti kažem iz iskustva kako to sve radi.

1. Meh 512 je 512 bio on kablovski ili adsl ali je dovoljno za običan surf a i za igranje, igre vuku malo neta i ne zaboravi da je pre par godina to bila prosečna brzina. Ne možeš sad baš da gledaš stream sadržaj ali to ti i nije cilj. Po mom mišljenju bolja je ovo solucija nego prepaid net jer tebi da je do brzine ti bi koristio postpaid, samo nisam baš siguran da imaš pravo na unifi u tom paketu, proveri još jednom sa ovima koji su ti to pričali.

2. Ne trpi ti net.

3. Može.

4. U principu doneće ti malo lepšu sliku i naravno da može na antenski ulaz.

5. Jeste 1759, tu ti je uključeno mesečno održavanje. Tj, fiksni ti je 390 nakon šest meseci grejs perioda, i to se ne menja za vreme trajanja ugovora. Troškovi instalacije, koliko znam, se ne plaćaju ali tu me ne drži za reč pošto nisam u tom sektoru pa ne znam kako to funkcioniše. Ne zaboravi da je cena mesečnog održavanja dignuta posle 1. Januara ove godine na 1369din(pa na to dodaš 390 kad prodje 6 meseci).

Poslednja ispravka: hacker_aca (14.3.2016 u 7:18) Razlog: uklonjen citat, nema potrebe citirati poruku iznad, posebno ako je ovako velika
Al3k5an9ar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2016, 11:32   #3100
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Jel sam ja nesto propustio ili su oni povecali brzinu interneta?
Imao sam do relativno skoro 50/3 a sad 60/4?
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com