Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.5.2007, 13:19   #1
DelFun11
Član
 
Član od: 22.3.2007.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 6 poruka
Question DelFun-ov predlog !

Ovaj predlog je samo predlog koji možete da prihvatite ako želite. Bio sam jednom prilikom na jednom malom skupu u jednom kafiću, gde dolaze članovi tj. ljubitelji Linux-a. Oni se povremeno sastaju i svi dogovori se odvijaju preko sajta. Moj predlog važi samo za programere ali u krajnjoj liniji ni ostali članovi foruma koji nisu iz te branše neće smetati. Npr. dogovorimo sastanak u nekom kafiću u Beogradu i na taj način možemo i da se bolje upoznamo, družimo, razmenjujemo iskustva itd. Video sam da članovi Linux org. to veoma uspešno rade, pa će čak uvesti i članske karte. Što je jako originalno. Ustvari moja prva i prava ideja je da se na neki način napravi krug ljudi koji vole Borland-ov Delphi - "LJUBITELJI DELPHI-JA". Nemam ništa protiv da to isto urade ljubitelji Jave ili C++ programskog jezika. Voleo bih da mi kažete šta mislite na tu temu. Nadam se da ću naići na dobar odziv članova foruma a posebno Delphi programera.

Pozdrav svim članovima foruma !
DelFun11 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 13:16   #2
DelFun11
Član
 
Član od: 22.3.2007.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 6 poruka
Exclamation Re: DelFun-ov predlog !

Poštovani članovi voleo bih da znam čemu takvo NEinteresovanje za druženjem. Da li to nije dozvoljeno da se dogovara preko foruma ili su svi toliko ne druželjubivi (bez uvrede), ne znam. Ali u svakom slučaju nije problem ako ne želite da napredujete brže i mnogo brže. Iz iskustva znam da je direktna komunikacija najbolja za brže i efikasnije učenje. Sve u svemu, u redu. Ostaviću topic još par dana a onda ga brišem.

Pozdrav svima !
DelFun11 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 13:27   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: DelFun-ov predlog !

Mlađima nedostaje znanje, stariji imaju druga posla ili ih jednostavno mrzi da žive, a kamoli da se organizuju u fan klubove
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 18:22   #4
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: DelFun-ov predlog !

Citat:
DelFun11 kaže: Pregled poruke
Poštovani članovi voleo bih da znam čemu takvo NEinteresovanje za druženjem. Da li to nije dozvoljeno da se dogovara preko foruma ili su svi toliko ne druželjubivi (bez uvrede), ne znam. Ali u svakom slučaju nije problem ako ne želite da napredujete brže i mnogo brže. Iz iskustva znam da je direktna komunikacija najbolja za brže i efikasnije učenje. Sve u svemu, u redu. Ostaviću topic još par dana a onda ga brišem.

Pozdrav svima !
DelFun, nemoj biti nervozan. Postovao si danas i već se ljutiš što ti se niko ne javlja
Nije zabranjeno ovako pozvati ljude na druženje, jer je to pouzdan način razmene znanja i napredovanja, naravno i za zabavu usput.
I u Mensi postoji vrlo slična organizacija ljudi u grupe sa posebnim interesovanjem za neku oblast, tzv. "sig" (special interest group), gde se ljudi učlanjuju i organizuju na dobrovoljnoj bazi. Pojavi se tema za koju je zainteresovano bar 3 osobe, onda se oformi SIG i okupljanje počinje. Tada se dogovori mesto i termin okupljanja i rešena stvar. Uveren sam da ćeš pronaći zainteresovane.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 21:00   #5
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: DelFun-ov predlog !

Citat:
DelFun11 kaže: Pregled poruke
Video sam da članovi Linux org. to veoma uspešno rade, pa će čak uvesti i članske karte. Što je jako originalno.

Pozdrav svim članovima foruma !
Pozdrav!

Podrzavam ideju iako nisam programer i necu se druziti sa vama...
Hteo bih samo da malo pojasnim tvoju informaciju. U pitanju je ekipa sa foruma www.linuxo.net i ta druzenja su prerasla u NVO. Otuda i clanske karte. Samo organizovanje je iznedrilo i nekoliko zajednickih akcija o kojima mozete da se informisete na nvo.linuxo.net

Stoga, zelim vam lepo i uspesno druzenje!!!
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 12:26   #6
DelFun11
Član
 
Član od: 22.3.2007.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 6 poruka
Smile Re: DelFun-ov predlog !

Hvala vam momci, na informacijama !

Bio sam na sajtu SIG-a i mislim da to nije loše, mada sam imao ideju da se nadjemo pa se i ovako malo družimo, upoznajemo i ne samo da pričamo isključivo o programiranju već o svim temama.

Evo i jedna informacija ili najava. Prijavio sam se za učešće u velikom bratu, pa ako budem ušao u kuću javiću Vam se, onda me neće biti jedno vreme na forumu ali za sad to je ogroman ZNAK PITANJA !


Videću kakav ću uspeh da imam u SIG-u, u svakom slučaju ja nikad ne odustajem.

Pozdrav svima i ako neko bude hteo da se druži barem onako neobavezno (jedno pićence u knezu vikendom) neka se javi !
DelFun11 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 14:48   #7
Milos.s
Novi član
 
Član od: 9.11.2006.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: DelFun-ov predlog !

zvucalo je kao solidna ideja...

a onda si rekao da si se prijavio za velikog brata...
sada ne bi mogao sa tobom ni rec da progovorim, jedva podnosim one koji to mogu da gledaju, a oni koji bi da budu deo cele farse...
nemam reci

P.S.
inace naravno da ne bi u svakom slucaju dolazio, jer kolko god volim sk da citam, tolko ne volim forum jer mu je u neku ruku suprotnost, a citam svremena na vreme kada se smorim, pa bi malo da se nasmejem
Milos.s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 16:37   #8
DelFun11
Član
 
Član od: 22.3.2007.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 6 poruka
Smile Re: DelFun-ov predlog !

Odgovor za Milos.s !

Od milion prijavljenih mogućnost da udjem je 0,0000000001% kao prvo. Kao drugo ti si još mlad pa ćes tek naučiti da ljude ceniš po dobru ili zlu a ne po načinu razmišljanja ili opredeljenosti za učestvovanje u nekim emisijama. Samo za primer. Moj najbolji drug svira harmoniku na Grand-u(GrandShow) koji ja organski ne podnosim, ali i dalje on je moj najbolji drug i prijatelj. I mladji si od mene 7-8 godina(bez uvrede), nismo generacijski na istom nivou.

U svakom slučaju pozdravljam tebe i postujem tvoje misljenje !
DelFun11 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 21:05   #9
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: DelFun-ov predlog !

Koliko sam ja shvatio ti hocjesh da se vecjina Delphi programera ili uopshte programera, okupi uzivo? Ako si na to mislio odziv cje ti biti slab iz istog razloga kao i ovdje, ne kazem da cje tamo biti slab ali nikada necje svakom odgovarati datum/mjesto/vrijeme. I josh ako iz cjelokupnog broja iskljuchish ne-programere bicje vas bash malo... Ja bih prvi doshao ali s'obzirom da cje to okupljanje biti negdje u Srbiji (vjerovatno) , necju mocji...
Ali ipak podrzavam ideju!
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2007, 12:51   #10
DelFun11
Član
 
Član od: 22.3.2007.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 6 poruka
Lightbulb Re: DelFun-ov predlog !

Tako je rudar, dobro si shvatio moju ideju. Naravno mislio sam na okupljanje programera u najužem krugu Delphi, u širem krugu ostali programeri i u najširem krugu bilo koji članovi foruma. Okupljanje sam zamislio naravno u centru BG-a. Znam da imaš dobru volju da dodješ ali Bar je daleko a ja sam se zarekao da u CG više nikad neću otići, da ne nabrajam razloge. Saznao sam za SIG pa ću preko te organizacije da pokušam sve što mogu.

Pozdrav !
DelFun11 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2007, 15:32   #11
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: DelFun-ov predlog !

Citat:
OffTopic kaže:
Shta je SIG?
?????
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2007, 15:41   #12
DelFun11
Član
 
Član od: 22.3.2007.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 6 poruka
Smile Re: DelFun-ov predlog !

SIG je skraćenica od (special interest group). Bio sam na njihovom sajtu. Dovoljno mi je da imam tri člana, mogu da sastavim organizacionu grupu. Nadam se da će ta grupa pre svega činiti ljude iz moje okoline, da bih se češće okupljali i eventualno zajedno razvijali razne aplikacije. rudar, tako da znaš da ti je jedina solucija da dodješ u Srbiju tačnije Beograd, ako ikada odlučiš.
DelFun11 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DelFun11 na korisnoj poruci:
rudar (22.5.2007)
Stara 22.5.2007, 17:26   #13
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: DelFun-ov predlog !

Citat:
DelFun11 kaže: Pregled poruke
SIG je skraćenica od (special interest group). Bio sam na njihovom sajtu. Dovoljno mi je da imam tri člana, mogu da sastavim organizacionu grupu. Nadam se da će ta grupa pre svega činiti ljude iz moje okoline, da bih se češće okupljali i eventualno zajedno razvijali razne aplikacije. rudar, tako da znaš da ti je jedina solucija da dodješ u Srbiju tačnije Beograd, ako ikada odlučiš.
Delfun, ovde ima i jedna potencijalna poteškoća ostvarenju tvog plana: na sajtu Mense kaže i ovo: "SIG moraju osnovati članovi Mense SCG, ali članovi SIGa mogu biti i oni koji nisu članovi Mense SCG". A sa druge strane, što moraš praviti SIG, ja sam ti to samo dao kao primer kako se ljudi okupljaju. Ja jesam član, ali nemam vremena da dolazim u Bg toliko često a trebala bi ti još najmanje dvojica. Ako ti je baš do SIGa, javi pa mogu videti sa ostalim članovima ako ima zainteresovanih, jer mi imamo SIG Edit u Novom Sadu, koji se bavi sličnim stvarima, moguće je da bi neko bio zainteresovan za formiranje SIG-a u Beogradu.
Pozdrav!
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2007, 20:31   #14
DelFun11
Član
 
Član od: 22.3.2007.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 6 poruka
Smile Re: DelFun-ov predlog !

Aha OK. Pa nisam skroz upucen sta je sve to u globalu ali mislio sam na nesto ne tako ozbiljno. Ocekivao sam da ima vise zainteresovanih ljudi, ali shvatio sam da je uopste programiranje ogromnoj većini u ovoj državi POJAM. Da te ne opterećujem (dbaja), druzićemo se i dalje preko foruma.

Pozdrav !
DelFun11 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li će mi raditi memorija na novoj mašini... + predlog za novu mašinu :) ? Turbulence Šta da kupim? 9 17.1.2007 23:14
predlog za rubriku "Staro Za Novo" dodgeme Tekstovi u SK 3 14.8.2006 11:43
Predlog Do@ OldSchool Forum o forumu 2 1.8.2006 16:40
Predlog Željko O SK-u uopšte 8 4.7.2006 16:48
SMS payment (predlog) smrad Tekstovi u SK 4 8.11.2005 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com