Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2011, 23:10   #1
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Sony Nex 3D

Sony je prošle godine predstavio novu NEX seriju fotoaparata uređajima Nex-3 i Nex-5 (sa različitim podvarijantama).
Razlika je mala - Nex 5 može da snima Full HD (Nex3 720p) i ima aluminijumsko kućište. Naravno, i skoro 200e je skuplji.




Rekao sam da aparat dolazi u nekoliko varijanti. Varijanta sa 18mm-56mm i sa 16mm objektivima u beogradu košta oko 650e (mada ga i nema u puno radnji). Ja sam ga uzeo (bolje rečeno dobio) u Crnoj Gori.

U pakovanju dobijate još i punjač za bateriju, nestandardnu litijum jonsku bateriju (oko 300 fotki jednim punjenjem), usb kablo i još par sitnica.

Specifikacije:

Megapixels 14
Optical zoom 3
Card type SD/SDHC/SDXC/MS Duo Pro/MS PRO-HG Duo
Screen 3.0″
Movie mode Yes, with sound
Flash Yes
Battery type User-replaceable proprietary
HDMI-mini, HD, with 16mm + 18-55mm Lens
Stunning DSLR-quality images in an ultra compact, beautifully styled camera that’s so easy to use
Interchangeable lenses plus compatibility with a: lens family
Smart features like HD video and 3D Sweep Panorama
14.2 megapixels Exmor APS HD CMOS sensor
Sony 18-55mm f3.5-5.6 OSS Lens and Sony 16mm f2.8 Pancake Lens
MPEG4 720p video shooting
7.5cm/3″ tilt-angle TruBlack LCD
Intuitive user interface
Intelligent AUTO
Background Defocus Control
High speed burst shooting

Tehnologija

Senzor koji aparat koristi je EVIL tehnologija - u suštini to je DSLR čip. Jedino, zbog veličine i kompaktnosti aparata nema sistema ogledala - to znači da nema optičkog tražila (koje može da se dokupi posebno, ali naravno ne kod nas...). međutim, to i nije neka mana, jer je ekran dobro pokretljiv i sjajno reaguje na sve promjene fokusa itd. Kada bih birao između veličine aprata i optičkog tražila, uzeo bih ovo prvo.

Što se samih fotografija tiče, one su zaista sjajne. E sad, ja sam popriličan početnik, pa nećete još gledati neke bolje fotke. Evo jedne kad sam pokušavao sa manuelnim fokusom (inače, slabo mi ide...)

Uskoro ću postaviti još.

Opcije

Jedna zanimljiva opcija je smile shutter - prepoznavač osmjeha. Naime, u aparat je ugrađena tehnologija koja prepoznaje jačinu osmjeha na licu ljudi, i to preko skale od 5 stepeni. Možete uključiti opciju da aparat sam okine prilikom nečijeg osmjeha određene jačine. Poprilično beskorisna ali mnogo zanimljiva opcija

Aprat snima video u 1280x720 i mogu vam reći da je izvrsnog kvaliteta usled automatskog fokusa koji sjajno radi. Na 16gb karticu staje oko 230 minuta filma. Inače, aprat prima SD i MS Duo pro kartice. Takođe, SD mora biti minimum klase 4 da bi snimao video (takve su sve danas).

3D verzija aprata koju ja imam ima mogućnost fotografisanja 3D fotografija. Princip je prost, traje 10tak sekundi i veoma je lako napraviti 3D fotografiju. Nažalost, nemam 3D televizor pa ne znam kako bi to izgledalo.

Jedna od mana aprata je ta da su sve opcije prikrivene i da se čovjek mora dobro pomučiti da bi sve našao. To je ispravljeno najnovijim firmverom (cca 50mb) gdje možete sami praviti svoje prečice.

Druga mana je nestandaran priključak za blic (koji dobijate u kompletu). Međutim, nisam primjetio da mi je blic nedostajao čak i u izuzetno mračnim uslovima. Jednostavno sam izbacio isti iz upotrebe

Treća mana je što, ako imate starije objektive, morate kupiti poseban adapter (oko 230e košta). Inače, 18-200 objektiv za Sony Nex 3 košta čitavih 845 evra...

Opis ću dopuniti kad budem imao vremena. U suštini, ako ste amater, svaka preporuka za aparat, jer je mnogo hvaljen na netu, pravi zaista odlične fotografije sa kit objektivima. A ono što je najbitnije - ne morate da teglite veliki fotoaprat. Čak sa 16mm pancake objektivom može da vam stane u džep od jakne.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Aleksandar1987 (3.4.2011), Fickey (3.4.2011), todos (3.4.2011), unique93 (3.4.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nex, nex 3d, review, sony, test, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sony Open Days, 3–6. jun 2010. VojaM Dešavanja i događaji 0 2.6.2010 20:09
SONY Alpha A200 ili Nikon D3000? Devet1 ŠDK - Foto i audio/video 2 13.2.2010 15:07
GC Leipzig-official thread donator99 O igrama uopšte 5 29.8.2008 14:20
Zracenje mobilnih telefona Pantelija Aparati i oprema 13 8.2.2006 21:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com