Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.8.2006, 7:39   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Ne mogu da kopiram neke fajlove (uglavnom .dll) sa DVD-a na HDD!!?

Ovaj problem pocinje da me nervira- neke fajlove sa nekih DVD ili CD-ova ne mogu da procitam, iako vecinu drugih mogu! Ovo mi i ne bi bilo cudno da diskovi nisu sveze i polako narezani, a fajlovi uglavnom .dll! Kada disk probam na drugom kompu ili citacu- ISTI fajlovi ne mogu biti procitani tj. kopirani...
Kako i zasto se ovo desava, i jel to moguce resiti; i postoji li program koji bolje cita disk od standardnih, ako to uopste ima logike!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2006, 8:58   #2
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Ne mogu da kopiram neke fajlove (uglavnom .dll) sa DVD-a na HDD!!?

Citat:
polarnimeda kaže:
Ovaj problem pocinje da me nervira- neke fajlove sa nekih DVD ili CD-ova ne mogu da procitam, iako vecinu drugih mogu! Ovo mi i ne bi bilo cudno da diskovi nisu sveze i polako narezani, a fajlovi uglavnom .dll! Kada disk probam na drugom kompu ili citacu- ISTI fajlovi ne mogu biti procitani tj. kopirani...
Kako i zasto se ovo desava, i jel to moguce resiti; i postoji li program koji bolje cita disk od standardnih, ako to uopste ima logike!
A mozda su to systemski dll fajlovi koji se vec nalaze u Win-u pa je normalno da iste i ne mozes kopirati jel ti nece dozvoliti. Najbolje je da compresujes ( arhiviras ) takve fajlove u RAR-u i zatim snimis na CD/DVD i onda ces biti u mogucnosti da kopiras takve fajlove na HDD.
Bas zato sto na drugom kompu isto ne mozes da kopiras fajlove, mislim da su upravo oni bitni systemski koji svaki win ima tako da ti nije potreban program za kopiranje, niti je pogresno narezan CD/DVD.
Ako sam te dobro razumeo, uradi tako - RAR-uj i bez brige.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2006, 16:47   #3
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da kopiram neke fajlove (uglavnom .dll) sa DVD-a na HDD!!?

Probao sam ali ne moze. A nisu sistemski fajlovi jer je u pitanju igra... A i nije prvi put da se ovako nesto desava- i to na 2 kompa (3 citaca)... Mora da je lose narezano ili je disk los... TNX
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2006, 0:27   #4
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Ne mogu da kopiram neke fajlove (uglavnom .dll) sa DVD-a na HDD!!?

Citat:
AstraLogos kaže:
A mozda su to systemski dll fajlovi koji se vec nalaze u Win-u pa je normalno da iste i ne mozes kopirati jel ti nece dozvoliti.
Pa ovo je tačno ako pokuša da ih kopira preko već postojećih .dll-a u Win direktorijumu, ali ne vidim zašto ne može da ih iskopira u neki drugi folder?! Jedino ako je disk oštećen!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2006, 13:50   #5
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Ne mogu da kopiram neke fajlove (uglavnom .dll) sa DVD-a na HDD!!?

Citat:
Rocker kaže:
Pa ovo je tačno ako pokuša da ih kopira preko već postojećih .dll-a u Win direktorijumu, ali ne vidim zašto ne može da ih iskopira u neki drugi folder?! Jedino ako je disk oštećen!
Bice bas tako kako si rekao/napisao.
Pozdrav!
PS. A mozda se Win ubagovao sto nije redak slucaj, a onda samo nova instalacija. Mada nece i na drugom win-u da se kopiraju pa je verovatnoca da je CD/DVD lose narezan ili je medij los. Znam bar za 3 fabrike Verbatima u Srbiji pa ti vidi sta kupujemo kao originale.???!!!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2006, 23:42   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da kopiram neke fajlove (uglavnom .dll) sa DVD-a na HDD!!?

Eh da je disk bar verbatim Ovaj nikada nisam video! 95% sam bio siguran da je do diska ili loseg rezaca, ali sam pitao jer mi se ovaj problem desavao vise puta na slican nacin i na raznim medijima! Sada sam nabavio novi disk, pa radi sve kako treba! T N X
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
TV kartica Gyle Grafika 71 29.3.2009 12:46
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37
Slika sa kompa na TV Svideo komunista Grafika 5 16.1.2006 23:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com