Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.6.2012, 23:26   #41
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Slazem se sa mvasicem. Mislim takodje da je ciljana grupa van sr jer oni nemaju mogucnost odlaska na kiosk da kupe vec preko ipad-a. Isto se zalazem za iPad jer je tamo to najzastupljeniji tablet a android nema native app :-(.
Btw,ceo dan strebam pa se cujemo neki drugi dan. Sad cu da te dodam
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 23:32   #42
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

@ Mario: KompIjuter?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
doctor (11.6.2012)
Stara 10.6.2012, 23:40   #43
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Slazem se sa mvasicem. Mislim takodje da je ciljana grupa van sr jer oni nemaju mogucnost odlaska na kiosk da kupe vec preko ipad-a. Isto se zalazem za iPad jer je tamo to najzastupljeniji tablet a android nema native app :-(.
Btw,ceo dan strebam pa se cujemo neki drugi dan. Sad cu da te dodam
Otvori peticiju i stavi link.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 0:32   #44
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Realno, SK ima publiku zahvaljujući autorskim tekstovima, a ne pukim prenošenjem vesti iz IT sveta. Kreiranjem web portala bi se pretvorio baš u ovo drugo.
Realno, SK ima (uglavnom teen) publiku na prvom mestu zbog smešne cene, a ne zbog lupetanja raznih Kuzmanovića i "autorskih tekstova" koji se suštinski svode na "prenošenje vesti iz IT sveta".
SK je relevantan među ozbiljnijom populacijom IT profesionalaca i entuzijasta koliko i ScreenFun, zato je i logično da "Politika" nema nameru da ulaže dodatna sredstva u priču koja je u startu zamišljena kao jeftina razbibriga - nešto poput "Politikinog Zabavnika" u "kompIjuterskom" (© Mario Pavićević ) miljeu.
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 0:41   #45
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

^ Lupi i ostade živ. Pojma nemam odakle da počnem da objašnjavam koliko je tvoj post pogrešan. I neću, imam pametnija posla
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 0:53   #46
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom

^ what he said
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 0:58   #47
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Ako je sve tako sta ce on onda ovde ? U svakom slucaju pravim ja sutra peticiju pa kacim link... Laku noc
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 9:06   #48
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Realno, SK ima publiku zahvaljujući autorskim tekstovima
I ja ne verujem da je ovo tačno... Mislim da popularnost duguje: a) niskoj ceni, b) opisu ogromnog broja igara, c) neozbiljnom načinu pisanja. Ti "autorski tekstovi" (šta se podrazumeva pod time? Kuzmina kolumna?) možda dolaze tek na 4. mestu...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 10:44   #49
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Fora je u tome sto Politika vec ima webstore, u kom prodaje Politiku i Zurnal. Tako da mehanizam postoji. Zato bih i zeleo da cujem misljenje redakcije.
Problem je samo u tome što postoje dve "Politike".
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 11:52   #50
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstandu

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
^ Lupi i ostade živ. Pojma nemam odakle da počnem da objašnjavam koliko je tvoj post pogrešan. I neću, imam pametnija posla
Ti ćeš nekom nešto da "objasniš"...
SK je još 80-tih važio za "lako štivo" namenjeno mlađoj populaciji u poređenju sa ozbiljnijim časopisima tipa "Računari" ili "Moj Mikro", i kao takav je o(p)stao sve do danas. To što pojedinci misle da su l33t kada na trafici daju 150 dinara za Politikin SK Zabavnik je njihov problem, a ne moj.

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Ako je sve tako sta ce on onda ovde ?
Iz zezanja, a ti?

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
I ja ne verujem da je ovo tačno... Mislim da popularnost duguje: a) niskoj ceni, b) opisu ogromnog broja igara, c) neozbiljnom načinu pisanja. Ti "autorski tekstovi" (šta se podrazumeva pod time? Kuzmina kolumna?) možda dolaze tek na 4. mestu...
Upravo tako. Slično nešto sam i ja napisao u pokušaju da ovim optimistimima skrenem pažnju na uzaludnost nekakvih peticija, jer sama koncepcija časopisa isključuje mogućnost da Politika uloži dodatna sredstva u takve i slične projekte, ali džabe. Zato, puno sreće sa peticijom.
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 12:35   #51
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Meni sasvim odg njihov nacin pisanja i nameravam i dalje da ga citam. Ako ne uspe peticija,Boze moj. Pokusao sam nesto da promenim i da im skrenem paznju na takav oblik izdavanja u najmanju ruku ako ne uspemo u ovome.
Na kraju, hey ako njima ne smeta melahonija i hoce da se drze stare skole,meni jos manje veruj mi
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 13:08   #52
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstandu

Citat:
Sonic kaže: Pregled poruke
Iz zezanja, a ti?
Wow...zreli okoreli profesionalac se "zeza" na forumu časopisa za nezrelu teen populaciju i dečurliju, koji i ne čita. Verovatno nemaš ništa pametnije da radiš nego da troluješ okolo.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 13:09   #53
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstandu

Citat:
Sonic kaže: Pregled poruke
Ti ćeš nekom nešto da "objasniš"...
SK je još 80-tih važio za "lako štivo" namenjeno mlađoj populaciji u poređenju sa ozbiljnijim časopisima tipa "Računari" ili "Moj Mikro", i kao takav je o(p)stao sve do danas. To što pojedinci misle da su l33t kada na trafici daju 150 dinara za Politikin SK Zabavnik je njihov problem, a ne moj.

Ne bih se slozio s tobom. Ja sam 80-ih citao i Racunare i Moj mikro. Razlika je bila u tome sto je SK poceo da opisuje i igre, i to na duhovit nacin, koji je postao zastitni znak istog. S druge strane, bilo je tu sasvim dovoljno "ozbiljnih" tekstova i autora, Jelena Rupnik, Branko Djakovic, Predrag Beciric...

Navedi mi neki primer, gde se vidi da je SK bio "lako stivo", a Racunari i Moj mikro "tesko".
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 13:21   #54
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstandu

Citat:
Sonic kaže: Pregled poruke
SK je još 80-tih važio za "lako štivo" namenjeno mlađoj populaciji u poređenju sa ozbiljnijim časopisima tipa "Računari" ili "Moj Mikro", i kao takav je o(p)stao sve do danas.
Apsolutna glupost, zbog toga što su Slovenci uglavnom pisali tekstove kao da im je praziluk u zadnjici nikako se Moj Mikro ne može okarakterisati kao "ozbiljnije štivo". BIGZ-ovi Računari su recimo u svakom broju imali nekoliko stranica posvećenih humoru (npr. android Marvin koji deli savete, sulude IT vesti...). Čak i kad se pogleda količina opisanih igara, svi su bili tu negde. Tek se negde 1989/1990 u SK primećuje povećanje dela časopisa posvećenog opisima igara.


Citat:
To što pojedinci misle da su l33t kada na trafici daju 150 dinara za Politikin SK Zabavnik je njihov problem, a ne moj.
Uh, izvini... sledeći put ću da uzmem PC World i Wired, pa da postanem stručnjak kao ti kad porastem.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Loodi (26.6.2012)
Stara 11.6.2012, 13:28   #55
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Problem je samo u tome što postoje dve "Politike".
Ok. Sta ovu "Politiku" sprecava da pocne da izdaje svoja izdanja u elektronskom obliku?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 13:36   #56
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstandu

U vezi SK vs Racunari:

Pocetkom devedesetih, Racunari prestaju da opisuju igre, i fokusiraju se na PC, dok SK nastavlja da opisuje igre, i cuva fokus i na Amigi i ostalim racunarima.

Inace, imali su "interesantne" fotografije na naslovnim stranama.


Sredinom devedestih, vecina bitnijih autora Racurara formira novi casopis PC-Press, a posle nekog vremena Racunari se gase.


P.S.
Kao rani PC korisnik, jos sa kraja 80tih, meni su Racunari uvek bili blizi, sve negde do sredine 90tih, kad je SK postao "1st choice".
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 13:46   #57
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Ok. Sta ovu "Politiku" sprecava da pocne da izdaje svoja izdanja u elektronskom obliku?
+1.Ajmo stvarno da krenemo diskusiju sta to zapravo sprecava izdavanje SK u elektronskom obliku a ne da se bavimo trolovima !

mvasic jel mozes da nam objasnis posto se bavis time koliko je to komplikovano napraviti iz pdf u format kome postoje hd slike, video snimci, linkovi itd ( .ipb koliko se secam je za newsstand) ?
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 14:13   #58
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke

mvasic jel mozes da nam objasnis posto se bavis time koliko je to komplikovano napraviti iz pdf u format kome postoje hd slike, video snimci, linkovi itd ( .ipb koliko se secam je za newsstand) ?
Na zalost ne mogu. Ja radim ebooks, koje se objavljuju u .epub i .mobi formatima (sto je u stvari xhtml) nisam radio casopise. Mario je lepo rekao da obicna konverzija ne ide, ali ono sto bi redakcija trebalo da nam objasni je upravo to, koliko je (za njih) komplikovan proces prebacivanja u newsstand format, odnosno koliko je za njihovu "Politiku" komplikovano izdavanje preko interneta.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 14:37   #59
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstandu

IZvolite.
Ako mislite da treba nesto da se dodao/ispravi u peticiji recite ...

Sirite vest putem fb,twittera,recite prvom komsiji itd

http://www.peticije24.com/casopis_sv...blikaciji#form

Aj s' Bozjom voljom!

P.S mislim da moze neko od MODERATORA da doda u naslovu PETICIJA SVET KOMPJUTERA U DIGITALNOJ PIUBLIKACIJI, mada mogli bi da stave i STICKY jer verujem da ovo svi clanovi treba da potpisu ! Takodje ako nekako moze da ovaj post stavi kao prvi post da ljudi ne traze link od peticije ...

Poslednja ispravka: Starface (11.6.2012 u 15:03)
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 14:47   #60
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: SK na Apple Newsstand-u

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Ok. Sta ovu "Politiku" sprecava da pocne da izdaje svoja izdanja u elektronskom obliku?
Nedostatak para, strateškog partnera, a možda i još ponešto.

Ono što ste videli u dnevnoj "Politici" potiče iz vremena kada je suvlasnik "Politike N&M" bio nemački WAZ i dok je dotična firma imala želju da u nju ulaže novac. Tako nešto danas sigurno ne bi pokrenuli.

Uz sve to, dnevna "Politika", za razliku od nas, ima mnogo čitalaca u dijaspori koji su voljni da je prate u elektronskom obliku. Kada su u pitanju ilustrovani stručni časopisi relativno niskog tiraža, kao što je "Svet kompjutera", stvari stoje potpuno drugačije.

S druge strane postoje ekonomski pokazatelji, isplativost, profitabilnost, "subjektivno stanje", ekonomska kriza i sve one lepe reči koje prate privredu u našoj zemlji, i koje odvraćaju rukovodstvo od preteranog ulaganja u bilo koji časopis, pa i u naš.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Gledanje online filmova uz prevod na srpskom Parsifal Video/TV softver 23 24.5.2012 15:38
Samsung T220 crkla podrška za HDCP, ličilo na "gremslinski" problem zokocx Kvarovi 1 23.6.2011 23:20
Mac računari MRajko Operativni sistemi 295 27.11.2010 11:47
Ne vide se dva računara! milicgoran Komunikacioni uređaji i umrežavanje 23 15.6.2009 22:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com