Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Male igre

Male igre Igre sa Interneta, Flash, online, igre „za kancelariju” i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.5.2013, 21:03   #21
Zort
Član
 
Član od: 10.3.2010.
Poruke: 170
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 43 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

Treba da pritisnes space u pravom trenutku.
Zort je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2013, 22:03   #22
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

Možeš i da držiš space, ali pazi da ne stojiš u blizini nečega sa čime možeš da interaguješ, jer će lik da se zatrči da pokupi to pored čega stojiš umesto da uhvati bumerang. Spemovanje spejsa je najbolja taktika, ako ne možeš da ubodeš baš pravi trenutak pre nego što te zvekne.

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
edit:dosla mi zima 4tog dana i prebila me na mrtvo ime i prezime jer sam bio poprilicno nespreman :S
Četvrtog dana? o.O
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2013, 15:48   #23
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

Citat:
Maladikt kaže: Pregled poruke



Četvrtog dana? o.O
Pa da,i meni bese cudno Ne znam dal ima veze sto sam nasao frizider i chest na jednom poljancetu i otvorio ih?
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2013, 21:47   #24
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

jbte,nikako da se sastavim,obavezno izginem ko zuti :S
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku cages na korisnoj poruci:
Oggy (14.5.2013)
Stara 14.5.2013, 23:18   #25
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Pa da,i meni bese cudno Ne znam dal ima veze sto sam nasao frizider i chest na jednom poljancetu i otvorio ih?
Ne bi trebalo. Ako nisi dirao ništa u podešavanjima, zima uvek počinje 21. dana. U Adventure modu je drugačije, zavisi od mape koju izvučeš.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2013, 23:36   #26
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Don't Starve

Farme nisu lose, pogotovo ona jaca. A bobice prizivaju curku koja moze da se ubije. A farma doziva zeceve koji hoce nesto da pojedu, pa mozda mogu da se ubiju postavljanjem zamki. Ako zasadis seme bundeve ona bas ume lepo da obnovi health i stomak.

Nemam vremena nazalost cesto da igram. Ali nikako da napravim dobar raspored svega da pozivim kroz zimu, uvek zaginem prvog ili drugog dana. NE znam dal' ima veze sto sam farme I bobice sadio na sumskom tlu. Kasnije sam probao da presadim travu I tamo zasadim bobice, ali nisam uspeo da primetime neku razliku za to vreme.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2013, 9:38   #27
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

Podloga ne utiče na rast biljaka, jedino obrati pažnju na to da farme ne rađaju zimi. Za bobice nisam siguran, nisam ih nikad presađivao kod sebe u bazi. Ako hoćeš da ti biljke brže rastu leti možeš da ih dodatno nađubriš. Mislim da su dovoljna 3 gomilice izmeta za rast od 0 do 100%. Možeš i trulež da koristiš, ali mislim da je 50% neefikasnija. Trulež dobijaš tako što pustiš neku organsku stvar (cveće, voće, povrće, meso) da joj "prođe rok trajanja", nakon čega će da istruli.

Što se tiče farmi, zečevi ne jedu plodove direktno, za razliku od ćurki koje brste bobice sa žbunja i toga se treba paziti. Zeca možeš da namamiš u zamku postavljanjem šargarepe ili tako nečega kao mamac u istoj, ali mislim da je to bespotrebno trošenje resursa, jer je sasvim dovoljno postaviti zamku na samoj rupi i loviš 100% makar 1 zeca dnevno tom zamkom. Ako imaš crock pot dovoljno ti je da uhvatiš 1 zeca dnevno, dodaš tome bilo koje 3 biljke i od toga dobiješ ćufte koje pune dobar deo stomaka. Jedna porcija ćufti dnevno je sasvim dovoljna za preživljavanje.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2013, 12:11   #28
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Don't Starve

Samo za zamku kada zec pridje farmi - mislio sam da postavis onu zamku koja "udara" neprijatelje. Teoretski zec ce doci do farme i to ce ga ubiti, a ta zamka moze da se resetuje.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2013, 13:56   #29
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

A jel moze da se umre od zime? Meni se cini da sam ja umro od zime a sto i kako neam pojma :S
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2013, 17:46   #30
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Samo za zamku kada zec pridje farmi - mislio sam da postavis onu zamku koja "udara" neprijatelje. Teoretski zec ce doci do farme i to ce ga ubiti, a ta zamka moze da se resetuje.
Može i to, ali ta zamka ima ograničen broj "okidanja" i zahteva pseće zube koji su jako ograničen resurs. Bolje ih je iskoristiti za iznenadne napade pasa (i drugih jačih mobova koji mogu da se spawnuju, da ne spojlerišem ) nego trošiti na zečeve.

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
A jel moze da se umre od zime? Meni se cini da sam ja umro od zime a sto i kako neam pojma :S
Može da se umre od zime. Kada ti postane jako hladno pojaviće ti se led na ekranu kao upozorenje da pronađeš izvor toplote što pre, pa ako to ne uradiš ubrzo će se led na ekranu povećati i health će da počne da ti opada. Baklja može solidno da ti posluži dok se ne vratiš u kamp trčećim korakom, a ako si jako daleko možeš i da zapališ neko drvo pa da se pored njega ogreješ. Samo pazi da ne napraviš šumski požar.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
cages (15.5.2013)
Stara 16.5.2013, 21:08   #31
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

Oooo Boze,sve odradim kako treba,napravim citavu farmu i sve u fulu i ubije me drvo iz moje sopstvene sume........
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2013, 23:15   #32
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

Da, zato ne treba saditi drveće direktno pored baze. Nisi ni prvi ni poslednji koji je tako nastradao. To drvo je zeznuto za borbu (posebno ako je najveće), ali možeš da ga zaustaviš sađenjem šišarki. Otprilike ako posadiš novo drvo direktno pored njega (samo paziš da tajmiraš dobro da te ne mlatne) imaš 33% šanse da ga umiriš.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2013, 23:21   #33
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Don't Starve

mene je to drvo jurilo taman kada su me napale one svinje/psi sta su, I onda su se oni medjusobno mlatili a meni je baza bila dovoljno daleko da me zaborave. Inace sam zapalio to drvo ali ni to mu izgleda ne skodi, samo ide onako zapaljen i pali sve na sta naidje. Drugi put kada su me napali psi, namamio sam ih u paukovo gnezdo.

Inace imam ideju da ti one zidove nosis sa sobom uvek (moze valjda I one od sena), I ako cujes divlje pse napravis improvizovani zid da na brzinu pa imas neki teren na kom mozes da eksiviras oba napada istovremeno.. samo nemam trenutno vremena da igram toliko da sve probam a vuce me igra ne mogu da verujem koliko.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2013, 0:06   #34
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

У добро сте ми рекли за дрвеће, мораћу значи све да их посечем из базе. Шта оживи дрво и почне да ме јури? Која луда игра :d

Ја сам до сад највише издржао са Волфгангом. 28. дан, зима траје, а здравље ми је на ниском нивоу. Заузео сам одличан стратешки положај. Направио сам базу и десетак фарми између две саване. Е левој обитавају бафалои, а десно зечеви. Тако да уз доста замки и ђубрива немам проблем са храном. Нервирају ме пси који ме нападају, али навукао сам их на бафалое тако да су се међусобно поклали. Опет сам имао огромних проблема са рудником. Нисам нашао нити један златни рудник дан до почетка зиме. Срећом на гробљу сам нашао један комад злата који ми је послужио за прављење оне справе за истраживање. Колико иначе траје зима, и постоји ли још неки ефикасан начин за лечење сем коришћења оног чуда које остаје после убијања паука (под тим подразумевам и рецепт са тим предметом)?
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2013, 10:00   #35
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

@Oggy

Oštećuje ga vatra, ali ima previše healtha (1400-2500, zavisi od veličine). Poređenja radi ti imaš 75-225, zavisi od izabranog lika. Da bi ga ubio vatrom mora baš dugo da gori, a slična situacija je i ako ga biješ kopljem koje radi 34 damage (51 ako si Wolfgang).

@batakpudla

Ako nisi menjao default podešavanja zima traje 15 dana. Osim healing salve koji praviš od paukovih žlezda (leči 20 hp) imaš i honey poultice koji se pravi od papirusa i meda (leči 30 hp). Kao ispomoć možeš da koristiš osušeno meso ili leptirova krila (padaju kad ubiješ leptira, logično) koja pojedeš direktno. Samo pazi da se ne zaneseš, jer igra broji "nevina" stvorenja koja si ubio (leptiri, zečevi, beefaloi, ćurke, one krakate ptice itd), pa ako pređeš određenu granicu sledi kazna.

Svako nevino stvorenje "vredi" određeni broj poena. Zečevi i leptiri su 1 poen, svinje 3, beefaloi 4 poena itd. Na 30-50 poena te strefi ta kazna ako previše ubijaš, ali dobra stvar je što ti poeni i opadaju. Oduzima ti se po jedan poen svaki put kada ne ubiješ ni jedno nevino stvorenje čitav minut. Primera radi, ako odjednom ubiješ 5 zečeva koje si nosio u rancu dobićeš 5 tih poena (koji se inače ne beleže ni na kakvom vidljivom mestu). Ako u naredna 3 minuta ne ubiješ ni jednu nevinu živuljku imaćeš 2 poena, a nakon 2 minuta bez ubijanja ćeš opet biti na nuli. Nije teško održavati normalan nivo, samo se ne treba zanositi. Tipa pobiješ krdo beefaloa.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
cages (17.5.2013)
Stara 17.5.2013, 12:39   #36
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

На дифолту све играм. Заврши се зима, ту сам неки 35. дан ваљда. Сад ћу мало да се посветим рударству јер сам са злато катастрофалан. Чини ми се да одржавам баланс убијених и поштеђених животиња. Одмах закољем 4-8 зечева, а онда сам миран што се тиче убијања наредних дан и по.

Папирус још нисам открио. Извалио сам и да поједено цвеће враћа по један хелт.

Шта је са семенкама, јел се оне насумично појављују или има неко правило у вези њих?


Едит: И загинуо сам 40. дана Да полудиш... На коју фору се најбоље одбранити од непријатеља, конкретно дивљих паса?

Poslednja ispravka: batakpudla (17.5.2013 u 14:39)
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2013, 15:38   #37
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

Za papirus ti je potrebno da nađeš močvaru. U njoj raste bambus od kojeg se pravi papirus, samo pazi na pipke i ljude-žabe. Semenke se pojavaljuju nasumično, ali samo leti.

Što se tiče odbrane - log suit, koplje i football helmet. Kad vidiš da je neka od tih stvari ispod 40% napraviš rezervnu, automatski je obuče kada se istroši stara. Možeš da napraviš i ice staff (koplje + plavi dijamant). Drago kamenje možeš da nađeš kopanjem grobova, samo pazi na sanity koji tako dosta opada, a ponekad ga dropuju i plavi i crveni psi. Zamke koje praviš od psećih zuba su isto jako dobre.

Probaj da strejfuješ dok se biješ i gledaj da te ne udara više njih istovremeno, nego 1 po 1. Koristi WASD za kretanje umesto miša, ako to već ne radiš, a za borbu možeš space ili drži pritisnut levi taster na psu kojeg hoćeš da udaraš (space zna da bude neprecizan jer ponekad udara malo jednog, malo drugog, ako ih ima više). Leti nikako nemoj da se boriš pored zapaljivih stvari, a posebno ne u kampu, zato što leti posle nekog vremena počnu da dolaze i vatreni psi koji eksplodiraju nakon smrti. Ako umru nasred baze mogu celu da ti je spale, tako da biraj dobro mesto borbe.

Generalno je pametna ideja napraviti "zonu za borbu", kao mini tvrđavicu, izvan baze. Ogradiš je kamenim zidom (drveni može da izgori), na sredini postaviš fire pit (za slučaj da se napad zadesi tokom noći) i ostatak poda popločaš zamkama. Ostaviš samo mali ulaz, taman da možete ti i kučići da se provučete kroz njega.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
batakpudla (17.5.2013), cages (17.5.2013)
Stara 18.5.2013, 18:37   #38
Eris
Član
 
Član od: 30.6.2007.
Poruke: 487
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 103 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

Jel ima neki drugi fazon pored branja cveca da se ostane normalan ?
I jos nesto, prilikom kuvanja i jedenja one cudne hodajuce repe(sto vraca sve na 100%), kad lik padne u nesvest da li je moguce umreti ?
Eris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2013, 20:48   #39
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

Nemoj da jedes hodajucu repu jer je retka i treba ti za neke recepte. Ludilo lecis spavanjem u vreci ako se ne varam ali ti se glad spusta na minimum tako da je neophodno da imas spremnu hranu.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2013, 3:07   #40
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Don't Starve

Možeš da napraviš venac od cveća koji nosiš na glavi i postepeno ti podiže sanity (mislim da ti je potrebno 12 cvetova da ga napraviš). Takođe neka odeća ima isti efekat, kao i amulet. Određena hrana je jako dobra za ovu svrhu, posebno bombone (prave se od meda) Ili, što kaže cage, možeš da prespavaš u šatoru ili vreći za spavanje.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com