Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.11.2013, 15:10   #21
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
A sta vas sprecava da koristite stariju verziju Winampa ? Svi zapeli da instaliraju najnovije.
Zašto bi koristili? Bar plejera ima koliko hoćeš, nema potrebe tražiti posebno neke matore verzije
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 15:31   #22
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Pa kad smo vec kod starijih verzija meni se vise dopada AIMP2 od trojke Winamp lite je cak i u poslednjoj verziji sasvim dobar plejer. Instaler je open candy i pokusava da uvali korisniku svasta ali samo treba citati a ne klikati na "next" bez gledanja. Ne vidim da se u poslednjih 7-8 godina desio neki kvalitativni proboj na polju pustanja muzike na racunarima kada su obicni smrtnici u pitanju. AIMP, Foobar, Winamp, MPC i horda drugih imaju manje vise svi slicne mogucnosti kada je obicno pustanje muzike u pitanju a i kvalitet zvuka je veoma veoma slican ako covek nema sluh kao slepi mis.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 16:22   #23
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Nije da će uraditi nešto, ali... https://www.change.org/en-AU/petitio...go-open-source



Heh.

Poslednja ispravka: rudar (21.11.2013 u 16:30)
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 16:40   #24
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Pa ima plejera, koliko hoces ,samo Winamp (posebno lite) je prilicno savrsen za pustanje muzike i slusanje shoutcast radio stanica. Nisam video u zivotu bagove u tom plejeru. Meni je licno savrsen.


A ovo za starije verzije ,ne govorim, jer sam ljubitelj starijih verzija. Na primer nesto stariji Chromium zauzima (installer) 3x manje nego novi i daleko se brze pokrece ,cak i otvara brze stranice i YT radi odlicno, bez obzira sta YT vrslja na svom sajtu (iz mog iskustva).


Znam neke ljude koji drze ACDSee najnoviji koji je azdaja u megabajtima i onda dosao drug kod mene i ja mu pokazao Acdsee 2.43 (radi savrseno u Windows 7 i 8, tj identican je skoro kao Imagine) i on se odusevio. Cak otvara slike daleko brze nego FarStone Image Viewer. Zauzma cela 3 MB.


Ista stvar i sa Winampom. Nesto starija verzija je daleko manja, nema bloata i sto ASK/AOL cuda u installeru, a ima (na oko) sve iste opcije kao i poslednja verzija. Zato mi nije jasno zasto ljudi drze ukljucen automatski update. I zasto je pod moranje da imas najnoviju verziju. Novija verzija ne znaci da je uvek bolja ,brza ,stabilnija ,pa i bezbednija.


Nisam ni probao poslednju verziju Winampa, jer su sve verzije postale (tj ostale) iste (osim minorhih (ne)poboljsanja ispod haube).

Hocu da kazem da Winamp ne moze biti mrtav, jer je on vec dostigao savrsenstvo. Nema sta u njemu da se poboljsava. Ima podrsku za pluginove (stotine) ,skinova bezmalo milion (koristim classic), podrzava sve audio kodeke (cak i lite varijanti), pokrece se za milisekundu i barata desetinama gigabajta muzike u milisekundi. Ja ne znam sta moze biti bolje.


Mogu developeri da prekinu "razvoj", ali ovaj program nikako ne moze biti los. I dan danas mi je najbolji plejer. Ono sto je pogresno kod Winampa je sto su mu u full verziji dodali Media Library i dodali su mu prozorce za Video. Vidi se da je naknadno ubacen i da se nikada sustinski nije uklapao u interfejs. Obican Winamp, koji sluzi samo za pustanje muzike, tj Lite varijanta je savrseno parce softvera).


Winamp 5.24 Lite installer : Winamp 5.24 Lite (1.22 MB)
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 16:54   #25
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Erm...
Neko je mene ovde pogrešno skontao - ja nisam rekao da želim pod obavezno da imam latest softver [na pr. koristim ACDSee 6.0 iz 2003.].
Samo sam rekao da se nije Vinamp skoro javio da ga apdejtujem, a ranije je to radio na tipa mesec-dva [lupam i ja sada].
A to - jel ja hoću Win8.1 ili ću da se kunem u XP je mislim za posebnu temu.
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 17:11   #26
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Ja sam dugo koristio WinAmp, a onda je dosao AIMP koji je imao sve sto mi je trebalo i nije gusio komp...ono sto sam voleo kod Winampa su bili oni kao skrinsejveri , i odlican UI.
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 17:18   #27
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Svima kao žao, a niko ga ne koristi
Istina, ali svako ga je barem jednom koristio, tj. kraći ili duži period
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 17:26   #28
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Meni je pod moranje da imam najnoviju verziju odredjenog softvera. Ne mora da znači da je bolja, brža (iako često jeste); ali u 99% slucajeva jeste bezbjednija i stabilnija. Npr., apsolutno nema smisla koristiti starije verzije fleša, jave (iako su često stabilnije) baš iz bezbjednosnih razloga, a ne, ne daj bože, browsera. Music player i može nekako da prođe, ali ne vidim poentu korišćenja starijih verzija winampa kada imaš foobar2000 koji ima nepuna 4mb i možeš da ga podesiš da radi BAŠ onako kako želiš.
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 17:39   #29
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Bezbednija ? Dobro hajde neka meni neko kaze sta je to bezbednije izmedju Winamp 5.25 i Winamp 5.5 ? Svi pricaju da je nesto bezbednije, a kad ja pitam sta je to bezbednije ,onda svi cute Moze li neko da mi nabroji koje su to bezbednosne rupe vas ikada pogodile ? Ja sam primetio da mi je racunar ,prepun virusa, crva ,keyloggera, zato sto nisam odradio automatski update. Svi pricaju o bezbednosti, a niko ne zna da kaze iz glave 1 razliku izmedju 2 verzije jednog programa.


Kada bih sad pitao nekog da mi nabroji 2 razlike izmedju Chromiuma 12 i 20, on to ne bi znao. Taj neko je "cuo" da je novija verzija bezbednija. (a od cega je bezbednija ,da nije od hakera ili nevidljivog zlonamernog softvera pisanog bas za tu verziju?). Cudi me kako to da na mojoj masini koja mahom ima 250 portable aplikacija iz perioda 2005-2010, vec 2 godine nema ni jednog virusa, ni jednog crva i ni jednog uljeza ? Ipak ja koristim programe, koje imaju gomilu bezbednosnih propusta.


Cak iz zezanja sam instalirao najnoviji antivirus i nasao 0 (slovima - nula uljeza). Jedine uljeze koje mozete dobiti jesu u installerima novijih verzija programa, posto se na mala vrata proturaju kojekakvi dodatni programcici za ciscenje registry i slicnih cica-boca.


Mogu da razumem bezbednosne propuste Windowsa (i tu je pozeljno koristiti novu verziju), ali me zanima kakve bezbednosne propuste imaju programi koji ne izlaze na internet ? Svi pricaju o nekoj bezbednosti. Mene zanima, gde smo mi to ugrozeni ?


Sto se tice programa, vecina programa dostigne svoj zenit (programeri ne znaju ni sta da mu vise dodaju), pa krenu da budze nove skinove, pomeraju opcije iz jednog u drugi meni i slicno). A tek sto me zanima ko me spijunira kroz stariju verziju flasha (koja radi 2x bolje od bloatovane 11.x), tek to necu nikad saznati. Ali vazno da smo mi bezbedni. To sto svaka nova verzija po obicaju radi sporije, tromije i zdere sve vise resurse ,to nikom nista.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
BullyGod (13.4.2019)
Stara 21.11.2013, 17:59   #30
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Bezbednija ? Dobro hajde neka meni neko kaze sta je to bezbednije izmedju Winamp 5.25 i Winamp 5.5 ? Svi pricaju da je nesto bezbednije, a kad ja pitam sta je to bezbednije ,onda svi cute Moze li neko da mi nabroji koje su to bezbednosne rupe vas ikada pogodile ? Ja sam primetio da mi je racunar ,prepun virusa, crva ,keyloggera, zato sto nisam odradio automatski update. Svi pricaju o bezbednosti, a niko ne zna da kaze iz glave 1 razliku izmedju 2 verzije jednog programa.
Konkretno mene nikad nisu pogodile, da znam. Problem je što ne mogu da znam zasigurno (a ni ti ), a i ne mora baš mene da pogodi da bih zamijenio šupalj softver. Kad pogodi već je kasno.
Razliku napamet ne znam, a i kad bih pratio konkretne promjene ispod haube kod svakog softvera koji koristim, opet ti ne bih mogao reći konkretno jer razvojni tim u version history log-ovima ne otkriva konkretne rupe i kako se eksploatišu (i zašto bi?), već obično stoji "Fixed: potential security vulnerability".
Citat:
Kada bih sad pitao nekog da mi nabroji 2 razlike izmedju Chromiuma 12 i 20, on to ne bi znao. Taj neko je "cuo" da je novija verzija bezbednija. (a od cega je bezbednija ,da nije od hakera ili nevidljivog zlonamernog softvera pisanog bas za tu verziju?).
Ja prvi ne bih, jer koristim Firefox, ali nije isto čuti na ulici i "čuti" od razvojnog tima da su neke rupe zakrpljene. Složićeš se da oni imaju veći autoritet i krediblinost.
Citat:
Cudi me kako to da na mojoj masini koja mahom ima 250 portable aplikacija iz perioda 2005-2010, vec 2 godine nema ni jednog virusa, ni jednog crva i ni jednog uljeza ? Ipak ja koristim programe, koje imaju gomilu bezbednosnih propusta.
Ili ne znas da si imao upada, ili znaš da izbjegneš iste, ili si imao sreće. Ako je ovo drugo, to ne važi za svakoga.
Citat:
Cak iz zezanja sam instalirao najnoviji antivirus i nasao 0 (slovima - nula uljeza). Jedine uljeze koje mozete dobiti jesu u installerima novijih verzija programa, posto se na mala vrata proturaju kojekakvi dodatni programcici za ciscenje registry i slicnih cica-boca.
"Najnoviji antivirus" je jako široko polje, pa se pitam jesi li instalirao pravi. Ali nebitno, ja recimo ne koristim ni jedan. Nema tog antivirusa koji ti danas može pomoći, jer virusi u smislu devedesitih/dvijehiljaditih (je l' se ovako kaže? ) skoro i da ne postoje.
Dodatni programčići za čišćenje registrija i slične cica-boce se izbjegavaju nesrljanjem kroz next-next-finish, a ako to nije moguće, onda korišćenjem drugog softvera koji poštuje korisnika. (Npr. ja konkretno nikada vise ne bih upalio bittorrent/utorrent jer mi je jednom prilikom uvalio toolbar koji nije mogao da se uncheckira. Od tada sam ponosni korisnik qbittorrenta.)
Citat:
Mogu da razumem bezbednosne propuste Windowsa (i tu je pozeljno koristiti novu verziju), ali me zanima kakve bezbednosne propuste imaju programi koji ne izlaze na internet ? Svi pricaju o nekoj bezbednosti. Mene zanima, gde smo mi to ugrozeni ?
Tačno, nikakve, slažem se. Ali kao što rekoh, pored foobara, ne vidim poentu korišćenja toliko zastarele verzije. No, svakom njegovo.
Btw, ako koristiš Winamp za slušanje radija, izlazi na internet.
Citat:
Sto se tice programa, vecina programa dostigne svoj zenit (programeri ne znaju ni sta da mu vise dodaju), pa krenu da budze nove skinove, pomeraju opcije iz jednog u drugi meni i slicno). A tek sto me zanima ko me spijunira kroz stariju verziju flasha (koja radi 2x bolje od bloatovane 11.x), tek to necu nikad saznati. Ali vazno da smo mi bezbedni. To sto svaka nova verzija po obicaju radi sporije, tromije i zdere sve vise resurse ,to nikom nista.
Dijelim tvoju frustraciju što se tiče fleša, koji je trenutno nažalost nužno zlo, i nadam se usponu HTML5 (Koji koristim gdje god mogu, uprkos povremenoj bagovitosti.), ali koristiti staru verziju fleša nikako nije pametno danas kada svaki sajt koristi fleš. Pogledaj malo starije postove: http://krebsonsecurity.com/tag/flash-player/

Poslednja ispravka: rudar (21.11.2013 u 18:15)
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 18:13   #31
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Pa mene zato i zanima o kakvoj je bezbednosti rec. Sobzirom da je neko pre par dana postovao grafikon gde sam Windows 7 eliminise 92% pretnji, a antivirusi izmedju 85% i 100%, uzdam se u povremeno skeniranje 1x u mesec, dva.


Tacno, nisam nikad naisao na bezbednosti problem i slazem se da ne postoje virusi u smislu devedesetih. Zato me zanima, zasto se danas vise prica o nekim nevidljivim rupama, nego pre 10 godina. Ne mogu da se nacudim.


Isto tako nova verzija programa isto ima potencijalne bezbednosne propuste, koje ce developer otkriti posle "hakera". Da bi se otkrio bezbednosni propust, mora proci kroz ruke "iskusnog kriminalca ". Tako da ni nova verzija nije bezbedna. Dok developer sazna za rupu, neko ju je vec iskoristio odavno (ako cemo po toj logici)


Ono sto mi nece biti jasno, kako jedan program sa identicnim opcijama moze teziti 3 ili 5x vise, nego neka prethodna verzija, nemoguce da silni kod otisao na bezbednost. Ne razumem ni razlike izmedju verzija flasha, osim sto svaka nova verzija - radi losije.


Zato imamo milion pitanja o Chrome / Chromium / Operi / Firefoxu ,zasto losije ucitavaju stranice, zasto se sporije pokrecu, zasto YT secka, zasto Blic ne radi. I onda ljudi postave pitanje ? Pa sta da radim ? Pa lepo instaliraj 2 verzije stariji program i nema problema. To bih napisao svakom tamo. No ne daj Boze da uklone najnoviju verziju. Cackace satima i opet ce ici jednako lose i cekace sledecu. To je ono sto ne razumem.


A ne razumem sto je Winamp zastareo a foobar nije ? Da li Winampu fali nesto ? Losiji zvuk ? Skinovi ? Nema pluginove ? Nema ekvivalajzer ? Nema efekte ? Sta mu to fali ,pa da je on postao "zastareo". Da je zastareo ne bi mogao pustiti sve danasnje formate ,kako audio ,tako i video. Ali gle, nekim cudom ih pusti.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 18:56   #32
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Pa mene zato i zanima o kakvoj je bezbednosti rec. Sobzirom da je neko pre par dana postovao grafikon gde sam Windows 7 eliminise 92% pretnji, a antivirusi izmedju 85% i 100%, uzdam se u povremeno skeniranje 1x u mesec, dva.
Ne bih znao konkretno, nisam ni haker ni pen-tester. Ali guglaj "exploits in [koji konkretan program te interesuje]", mozda iskoci nešto interesantno.
Citat:
Tacno, nisam nikad naisao na bezbednosti problem i slazem se da ne postoje virusi u smislu devedesetih. Zato me zanima, zasto se danas vise prica o nekim nevidljivim rupama, nego pre 10 godina. Ne mogu da se nacudim.
Virusi kao takvi ne postoje više vjerovatno zato što postoje bolji načini da onaj ko zna šta radi uradi to što hoće da uradi.
Citat:
Isto tako nova verzija programa isto ima potencijalne bezbednosne propuste, koje ce developer otkriti posle "hakera". Da bi se otkrio bezbednosni propust, mora proci kroz ruke "iskusnog kriminalca ". Tako da ni nova verzija nije bezbedna. Dok developer sazna za rupu, neko ju je vec iskoristio odavno (ako cemo po toj logici)
Tome služe pen-testeri, javnost kao pokusni kunići, i naravno, hakeri. Ali, ako ćemo po toj logici, starija verzija vjerovatno ima sve rupe koje ima i nova + stare. Problem je što dok se nova rupa nađe i proširi, već je izašla nova verzija, a stara uvijek ostaje stara.
Citat:
Ono sto mi nece biti jasno, kako jedan program sa identicnim opcijama moze teziti 3 ili 5x vise, nego neka prethodna verzija, nemoguce da silni kod otisao na bezbednost. Ne razumem ni razlike izmedju verzija flasha, osim sto svaka nova verzija - radi losije.
Konkretno kod fleša - pitam se pitam. Kod ostalih, zavisi... Rijetko se skače sa v3 na v4 ako nemaš vidljivih promjena (Ako nisi browser. To je postalo popularno kod njih, pogotovo kod FF.), tome služe 3.xy verzije. Za male promjene.
A to što ti pričaš za povećanje same težine je malo zeznuto, jer je malo potrebno da se skoči sa 1mb na 3mb ili sa 3mb na 9mb. Za skokove sa 50mb na 150mb stoji, ali to je rijetkost.
Citat:
Zato imamo milion pitanja o Chrome / Chromium / Operi / Firefoxu ,zasto losije ucitavaju stranice, zasto se sporije pokrecu, zasto YT secka, zasto Blic ne radi. I onda ljudi postave pitanje ? Pa sta da radim ? Pa lepo instaliraj 2 verzije stariji program i nema problema. To bih napisao svakom tamo. No ne daj Boze da uklone najnoviju verziju. Cackace satima i opet ce ici jednako lose i cekace sledecu. To je ono sto ne razumem.
U pravu si definitivno, dešava se da ulete nevjerovatno bagovite verzije koje se "prodaju" kao nove i poboljšane. Ali npr. konkretno YT secka zato što je YT bagovit, i ne možeš naći browser koji će da popravi manu samog sajta.
Ali kod npr. FF-a se meni upravo suprotno dešavalo. Vizuelne promjene mi se nekad sviđaju, nekad ne, ali uglavnom svaka verzija radi bolje i tečnije od predhodne. No je srećom highly customizable, pa se vizuelne stvarčice i srede.
Citat:
A ne razumem sto je Winamp zastareo a foobar nije ? Da li Winampu fali nesto ? Losiji zvuk ? Skinovi ? Nema pluginove ? Nema ekvivalajzer ? Nema efekte ? Sta mu to fali ,pa da je on postao "zastareo". Da je zastareo ne bi mogao pustiti sve danasnje formate ,kako audio ,tako i video. Ali gle, nekim cudom ih pusti.
Nije zastareo jer je zadnja verzija izašla juče ako se ne varam, ali od 20og decembra neće biti dalje. I poslije toga neka iskoči neki drugi, bolji format i vidjećeš kako je zastareo. Isto stoji za skinove, plug-inove, custom ekvivalajzere itd, jednostavno neće biti novijih.

Ali za to osuđivanje je rano, svakom svoje, što se mene tiče ti koristi Win98 ako ti se više sviđa od 8.1, moj otac je i dalje na XP-u.
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 20:07   #33
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Meni je licno savrsen.
...i tu bi tvoja borba sa vetrenjačama trebalo da se završi. Tebi je savršen, slobodno ga koristi, ali se onda i pomiri da postoji poveća grupica ljudi koja se sa tvojim mišljenjem ne slaže, umesto kucanja kilometarskih postova o tome kako je Winamp savršen, a objektivno ne postoji savršeno parče softvera, a ovo je daleko od toga.

Ja sam lično dugo godina koristio Winamp, šteta što je ovako završio, ali sam isto tako dugo godina na nečem boljem. Starije verzije nemaju funkcionalnost koja mi je potrebna, novije verzije su tromi bloat i jednostavno nema šta da traži tu.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Game fever (24.11.2013), Nikola16789 (22.11.2013), ZoNi (22.11.2013)
Stara 21.11.2013, 20:18   #34
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Sladjan85- Slažam se sa tobom u potpunosti oko svega što si ovde napisao.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 20:36   #35
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Poenta koju je Slađan hteo da istakne je ta da je besmisleno toliko nužno hrliti ka najnovijim verzijama aplikacija za puštanje muziku, samo zato što su, eto, novije. Samim tim nije strašno ni staviti nešto stariju verziju Winampa. Evo, znatiželje radi sam pogledao verziju svog Winampa i videh 5.56. Super radi, nemam zamerki niti razloga da prelazim na 5.7 koja je najnovija. Bloat sam izbegao prilikom same instalacije, jednostavnim ne-čekiranjem opcija za browser toolbarove itd.

Jednostavno muzički formati se ne razvijaju tom brzinom da bi bilo strašno ukoliko vam plejer nije updateovan neko vreme. I u tom smislu, nije baš najsrećnija analogija sa browserima iz razloga što se web mnogo brže razvija i što se tiče porrške za nove jezike na webu (HTML5, CSS3 i ostalo) i što se tiče optimizacije brzine učitavanja strana (jer su sajtovi sve "šareniji" i "teži").

Šta kome leži od plejera je druga priča. Kad smo se već dohvatili browsera, nikog ne treba osuđivati ako koristi Chrome, a ne Firefox ili obrnuto. Smešno je reći da je FF/Chrome teško đubre, oba browsera su sjajna i sa te strane je jednostavno pitanje subjektivnog karaktera šta kome odgovara, a ne objektivne nadmoći jedne aplikacije u odnosu na drugu.

Kada se pojave takvi formati da Winamp zaista ne podrži neki od njih (lični primer - HD filmovi i MV2 player) ili kada mi neko pokaže revolucionarni feature non-Winamp plejera koji Winamp nema, vrlo rado ću se prebaciti. Do tad je i za mene Winamp itekako živ.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Laskaris (21.11.2013), Lich_king2 (24.11.2013), player1 (24.11.2013)
Stara 21.11.2013, 20:38   #36
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Premda ga ne koristim vec duze vremena (nemam pojma iz kog razloga iskren da budem jer su pre-bloat verzije radile savrseno) ne mogu a da ne primetim da su po funkcionalnosti matorije verzije winampa iz 2005-6 sasvim ravnopravne sa sada popularnim pprogramima AIMP i Foobar. I koji su to novi formati audio fajlova sada u upotrebi a nisu bili pre pet pa cak i osam godina? U poslednjih desetak godina nema nijednog znacajnijeg novog audio formata "za svaki dan" pa mislim da je i winamp iz 2006 sasvim dobar izbor ako ce da radi na Sedmici ili Osmici (a verujem da hoce). Na net ga svakako i nisam pustao a prvo sto bih uradio je bilo da iskljucim winamp agent. Intenet zaebancije poiskljucujem odmah i AIMP-u a bas mi se dvojka vise svidja od trojke jer ima manje mogucnosti "internet saobracaja". Meni plejer sluzi da slusam muziku a ne da mi jos uz pesmu da i lyrics, poveze me sa online prodavnicama, da mi wiki link ka diskografiji autora, skida vizualizacije automatski i cuva decu. Neka svako korsti sta mu se svidja. Volim da je sto jednostavnije. Zato uglavnom i koristim XMPlay.

edit: evo sad bas videh da je Partybraker pomenuo spor razvoj audio formata. Sasvim tacno. A sto se flash playera tice: long term support je tek u junu prestao za 10.x verziju. To sto ona ne ide preko automatskih apdejta je druga stvar, podrska je postojala sve vreme i izlazile su nove verzije i performanse su drasticno bolje nego sa 11.x verzijama na nesto starijem hardveru. Poznavaoci flasha trebalo da se informisu prvo pa onda da pisu

Poslednja ispravka: Laskaris (21.11.2013 u 20:47)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 20:41   #37
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Naravno i Win XP je npr. na kraju životnog ciklusa, pa ga i dalje koristi ogroman broj korisnika širom sveta. Meni je čak i WMP pristojan, a u krajnjoj liniji ne bi se Winamp gasio da je baš toliko popularan
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 21:00   #38
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Customizacija plejera se podrazumeva, svako ko kuka na bilo koji plejer bez toga jednostavno nema pravo glasa.

A što se tiče formata, meni nije dovoljno samo to da je plejer u mogućnosti da pusti neki format, već kako se sa njima i ponaša. U vreme kada sam ja koristio Winamp (mislim da je 5.2.3 bila poslednja, ili tako nešto), strašno je zabadao sa lossless fajlovima, a i niko me ne može ubediti da nije bio trom. To što je učitavao 10 000 fajlova u milisekundi je beznačajno, jer je ID3 tagove izvlačio iz keša, a ne učitavao ih ponovo, a sam rescan tagova je neuporedivo sporiji nego kod AIMP-a. Tu su i 1001 sitnica zbog kojih preferiram AIMP, od kojeg su neke revolucionarne, većina nije, ali je više nego korisna posle kraćeg navikavanja. Na trojci sam zbog gadnog baga koji je AIMP 2 imao, inače nisam imao zamerki na starije verzije.

@Laskaris - možeš da pogasiš manje-više sve pluginove viška u AIMP-u 3, ja sam dobio skoro pa istu jednostavnost kao dvojka.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 21:15   #39
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Ne bi me čudilo da uskoro izađe "novi plejer od tvoraca Winampa..."
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2013, 21:20   #40
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: RIP Winamp 1997-2013

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
...i tu bi tvoja borba sa vetrenjačama trebalo da se završi. Tebi je savršen, slobodno ga koristi, ali se onda i pomiri da postoji poveća grupica ljudi koja se sa tvojim mišljenjem ne slaže, umesto kucanja kilometarskih postova o tome kako je Winamp savršen, a objektivno ne postoji savršeno parče softvera, a ovo je daleko od toga.

Ja sam lično dugo godina koristio Winamp, šteta što je ovako završio, ali sam isto tako dugo godina na nečem boljem. Starije verzije nemaju funkcionalnost koja mi je potrebna, novije verzije su tromi bloat i jednostavno nema šta da traži tu.
Sa kakvim se vetrenjacama borim ? Savrseno parce softvera je nesto sto nema bagove. Winamp sam koristio na Windows 95, NT 4, Windows 2000, Windows XP ,Vista , Windows 7 i nisam u zivotu imao 1 bag sa zvukom ,da sam dobio poruku "not responding", "error" ili da je blokirao. To je za mene savrsen softver. Meni zameras sto hvalim Winamp i odmah potom kazes "da si ti na necem boljem". Kako si ti utvrdio da je nesto bolje od Winampa ? Ne znam da li si ti probao Winamp Lite, ali ako mu je installer 1.22 MB ,ne znam kako moze biti bloat. Cak ni full verzija nije bloat, ako pazis sta cekiras (hoce i oni da zarade koji evro), jer u full verziji dolaze i kodeci za Video fajlove.


Ako najobicniji video plejer pojede 20 i kusur megabajta, onda ne znam sta je bloat, ako Winamp pusta Audio / Video i pojede na primer isto 20 Mb ? Za Winamp se ne moze reci da je trom. Ne znam koju si verziju i kako si koristio, nisam video verziju Winampa koja se ne pokrene za manje od 1 sekunde i ne ucita 10000 pesama, za manje od 1 sekunde.


Winamp je plejer sa ogromnom tradicijom i ako je mogao da ga pokrene P1 na 166 mhz ,onda me stvarno zanima kako je on to trom.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Winamp miki98 Ostale komponente 1 18.3.2011 10:02
Winamp i VP6 Flash Video Suad Novic Audio softver 0 26.5.2008 9:40
Winamp plugins Master Neo Aplikativni softver 6 24.1.2008 17:11
Winamp pitanje... Master Neo Aplikativni softver 5 2.5.2007 11:44
winamp 5.24 ostaje u processes nakon gasenja darko kovacevic Aplikativni softver 28 3.11.2006 3:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com