Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.5.2014, 17:38   #61
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2014

Evo da kazem neku od zavrsnih recenica u vezi ovog broja koji je izasao u vreme kad je Nojeva barka jedini spas bio za Srbiju.
Obicno pocnem sa hardverom ali ovoga puta cu nesto reci o novoj CorelDRAW verziji. Tekst je blago receno amaterski napisan. Tacno je da je zauzeo dosta mesta u SK. Cak je i glavna faca na naslovnoj. Opisavsi par noviteta nije dovoljno da se pretstavi jedan ovakav program koji je u SK bio pre mnogo leta. Kako kaze Autor: ne zeli da ponavlja osnovne stvari o programu kao sto to nije uradio i prethodni put. ( citat slican Autorovom). Kad je to bilo prethodni put? Kad je to izasao Corel zadnji put u ovom casopisu? Mislim da ne idem dalje ali opet dobro je sto je bar nesto izaslo u ovom broju.
Neku rec o hardveru. Zasto nikada ne uslikate i pakovanje odredjene komponente. Ovog puta ste izostavili i jako bitnu sliku u vidu koferceta, ne onoga na koga mislite vec koferce od graficke kartice. Nije dovoljna samo jedna relevantna slika proizvoda. Recimo kod fotoaparata fakticki imate dve iste slike iz profila doticnog aparata. Mogliste tu recimo da uslikate i pokazete kako mu izgleda npr. baterija. Isto tako kod stampaca nedostaje slika tpner kertridza. Kod svih stampaca kad ih testirate treba da stavite sliku i njihovih kertridza. Mogu ovako ceo dan. Za sve ovo sto sam nabrojao za dodatne informacije sam morao da idem na internet, sto zapravo kvari prvi utisak o testovima u SK.
Pohvalili ste sa najvisom ocenom Carbon seriju i sadasnju i predjasnju a da ste malo isli na strane sajtove videli bi ste veliku pljuvacinu i razocarenje ka ovoj seriji. Moguce da je nova bolja ali stara jednostavno nije.
Sto se reklama tice imam razumevanja ali nemam za reklamu lista iz vase kuce koji se zove Bazar. Malo razmislite i sami cete shvatiti da sam u pravu.
Dacu vam jedan primer iz sveta a s kojim sam ja dobro upoznat. Firma Jonsered je izmislila rucnu motornu testeru davne 1954 godine. Konglomerat u vidu firme koja se zove Husqvarna je ovu prvu firmu uvukla u svoje redove. Medjutim postoji jedan problem. Kljucne i napredne patente drzi i dalje Jonsered i da bi Husqvarna za svoje modele imala te patente mora da plati ovim prvima. I dalje jedan od patenta koji ima veze sa turbinskim ciscenjem piljevine iz motorne testere ljubomorno cuva Jonsered. Nikad ali nikad necete naci na sajtu jedne ili druge firme link ili baner koji ce vas voditi kod ovih drugih. Ovo u principu nema toliko veze sa Vama i Bazarom ali publika od 99,3% koja cita SK ne kupuje bazar. Toliko i ona turbina preciscava piljevinu iz svoje motorne testere.
Najbolji tekst po meni u SK je onaj ispred Bazara.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2014, 17:44   #62
Jan Čmelik
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Elona
Poruke: 146
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 124 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2014

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Obicno pocnem sa hardverom ali ovoga puta cu nesto reci o novoj CorelDRAW verziji. Tekst je blago receno amaterski napisan.
Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali... Ne samo da nije amaterski napisan, nego autor ima više iskustva nego svi mi ostali zajedno...
Jan Čmelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jan Čmelik na korisnoj poruci:
todos (26.5.2014)
Stara 26.5.2014, 17:49   #63
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2014

Citat:
Jan Čmelik kaže: Pregled poruke
Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali... Ne samo da nije amaterski napisan, nego autor ima više iskustva nego svi mi ostali zajedno...
Neka to iskustvo podeli i sa nama a ne ljubomorno da ga cuva za sebe!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 10:18   #64
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2014

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Neku rec o hardveru. Zasto nikada ne uslikate i pakovanje odredjene komponente. Ovog puta ste izostavili i jako bitnu sliku u vidu koferceta, ne onoga na koga mislite vec koferce od graficke kartice. Nije dovoljna samo jedna relevantna slika proizvoda. Recimo kod fotoaparata fakticki imate dve iste slike iz profila doticnog aparata. Mogliste tu recimo da uslikate i pokazete kako mu izgleda npr. baterija. Isto tako kod stampaca nedostaje slika tpner kertridza. Kod svih stampaca kad ih testirate treba da stavite sliku i njihovih kertridza. Mogu ovako ceo dan. Za sve ovo sto sam nabrojao za dodatne informacije sam morao da idem na internet, sto zapravo kvari prvi utisak o testovima u SK.
Ne slikam pakovanja, baterije i slicnu dodatnu opremu zato što mi nismo katalog proizvoda već se bavimo opisivanjem/testiranjem istih. Više slika bi značilo i manje teksta. I poslednji razlog je što ne bi stigao da obradim toliku količinu slika za svaki broj...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 16:09   #65
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2014

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ne slikam pakovanja, baterije i slicnu dodatnu opremu zato što mi nismo katalog proizvoda već se bavimo opisivanjem/testiranjem istih. Više slika bi značilo i manje teksta. I poslednji razlog je što ne bi stigao da obradim toliku količinu slika za svaki broj...
Ponavljaju ti se u uslovno dve iste slike kod fotoaparata?! Ne znam šta toliko obrađuješ kad su ti većina slika generičke. Ne želim da ulazim u debatu sa tobom jer i onako znam da imaš previše posla ali ne vidim razlog zašto ne bi bile slike koje sam naveo?!? Testovi nisu kompletni ako moram zbog istih da idem na net i da vidim ono što je isto tako bitno da bi proizvod bio kompletno obrađen tj. testiran. Da ne ispadne da zbog nekih propusta više ne kupujem časopis kao što neki malo malo pa nabace. To kod mene neće da se desi bar u narednom periodu ali kako sve više čitam SK imam utisak da dosta gubi na kvalitetu što zbog loših testova što zbog gramatičkih grešaka. Jedino je cena korektna s obzirom da je sve poskupelo ili nerealno skuplje.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 16:26   #66
Jan Čmelik
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Elona
Poruke: 146
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 124 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2014

Zbog čega je toliko bitan izgled baterije, kertridža, ambalaže?
Jan Čmelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jan Čmelik na korisnoj poruci:
ZoNi (28.5.2014)
Stara 27.5.2014, 16:48   #67
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2014

Ja to gledam iz svog ugla. Nadam se da bar pročitate sugestije (kao što i čitate) ako već ne usvajate iste.
p.s. Valjda imam pravo da iznesem svoje mišljenje koje se poklapa sa mojim interesovanjima i potrebama.
p.s 2. Ambalaža lako proda proizvod koji je polovan i ozbiljnost proizvođača koji nudi određen proizvod na tržište.
p.s.3. Kertridž je u većini slučajeva bitan kad se odlučuje pri kupovini određenog proizvoda u ovom slučaju štampača ili MFS.
p.s.4. Baterija je u dosta slučajeva vaga na tasu pri kupovinu nekog uređaja koji je troši. (laptop, tablet...).
p.s.5. Znam da ste na forumu isto kao ja i u mnogim forumskim temama gde se pominje bilo kakva kupovine gore navedene stavke su jako bitne pri odabiru određenog proizvoda.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 17:22   #68
NaL-Ra
Banned
 
Član od: 11.4.2012.
Poruke: 114
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 53 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2014

Citat:
Jan Čmelik kaže: Pregled poruke
Zbog čega je toliko bitan izgled baterije, kertridža, ambalaže?
Boldovano nije dovoljno za inteligenciju nekih ljudi.
NaL-Ra je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2014, 0:28   #69
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2014

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ponavljaju ti se u uslovno dve iste slike kod fotoaparata?! Ne znam šta toliko obrađuješ kad su ti većina slika generičke.
Ako su se ponovile to je zbog toga što je urednik tako izabrao. Svaku sliku moraš da obradiš da bi bila po standardima za pripremu i slanje u štampariju.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
todos (28.5.2014)
Stara 28.5.2014, 9:32   #70
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2014

Citat:
NaL-Ra kaže: Pregled poruke
Boldovano nije dovoljno za inteligenciju nekih ljudi.
Da,uspeo si da pogodis u centar. Pamet poput tvoje je vrlo bitna za funkcionisanje ovog foruma. Ja nemam IQ 142 (verovatno tvoj IQ) ali sam vrlo zadovoljan i sa mojih skromnih 115.
Ja nisam rekao da bas svaki ful proizvod treba da ima sliku svog pakovanja ali kofer za graficku karticu zasluzuje svoju sliku. Kod kertridza nije dovoljno reci da ima kapacitet 3000 listova, usput treba dodati da je popunjenost tih listova do 5% standardne office stampe. Zato velicina i oblik kertridza je zanimljiva potencijalnom kupcu tog stampaca. Takodje i baterije sa svojim podacima iz neke tabele nisu dovoljne da prosecnom kupcu docaraju kvalitet i autonomiju odredjenog laptopa, tableta ili slicnog uredjaja.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2014, 10:54   #71
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2014

Mislim da je uglavnom svuda i napomenuto da se kapacitet ketridza odnosi na dokument standardne pokrivenosti, a za to se više ne odnosi podatak od 5% zatamljenja koji je bio aktuelan u davna vremena, već ISO 19752 test stranica koja izgleda ovako:
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2014, 9:11   #72
Žexonije
Veteran
 
Član od: 4.3.2011.
Poruke: 1.152
Zahvalnice: 401
Zahvaljeno 613 puta na 305 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2014

Izasao je novi SK sad sam kupio, na naslovnoj je kisobran i pise racunanje (ne)vremena.

Poslednja ispravka: Žexonije (31.5.2014 u 9:26)
Žexonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2014, 11:10   #73
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2014

Nego... jel ima neki razlog zasto tema o novom broju nije otvorena ovde?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2014, 12:14   #74
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2014

Em nije otvorena tema em sam ga ja vec kupio tj danas stigao


Ili su kinezi uspeli i Kuzmu da iskopiraju

Poslednja ispravka: maska (31.5.2014 u 12:22)
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2014, 12:31   #75
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2014

Citat:
bojan1080 kaže: Pregled poruke
kako se zove osakacena verzija windowsa 7 koju ste opisali u ovom broju, opet niste azurirali sajt a sad trenutno nemam proslomesecni broj pri ruci da prelistam i vidim ovo sto me zanima
Windows Thin PC.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
bojan1080 (3.6.2014)
Stara 3.6.2014, 12:53   #76
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 5/2014

Sasvim zadovoljavajuće se pokazao na netbook-ovima. Jedna od najvećih prednosti je što su dosta smanjeni resursi pa je samim tim komotniji za rad od "pune" Sedmice, što je značajno za starije PIII/4/Atom konfiguracije.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com