Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2010, 23:47   #801
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Do sada odgledao sam sve filmove i nijedan od ovih troje "amatera" nije prevazisao Alan-a Rickman-a.Lik glumi za 10 u HP filmovima(i u drugim uglavnom ofc )

Edit:Nisam video da ima post posle Zidan-ovog.Njemu sam hteo odgovoriti

Poslednja ispravka: RUSuper (20.12.2010 u 23:56)
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 0:32   #802
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Njemu uvek daju uloge nekog bolesnika, jos od Umri Tvrdo. Nisam gledao novije HP (odgledao prva 3 pre X godina), ali pretpostavljam da im je pred kraj zabio noz u ledja, am I right?
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 4:17   #803
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZIDAN GROBAR kaže: Pregled poruke
Radcliffe je ubedljivo najgori glumac, dok je Rupert najbolji , a Ema odmah iza Ruperta.
Citat:
RUSuper kaže: Pregled poruke
Do sada odgledao sam sve filmove i nijedan od ovih troje "amatera" nije prevazisao Alan-a Rickman-a.Lik glumi za 10 u HP filmovima(i u drugim uglavnom ofc )

Edit:Nisam video da ima post posle Zidan-ovog.Njemu sam hteo odgovoriti
Mislim da je mislio na najboljeg od njih troje, sa čim se potpuno slažem.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2010, 11:44   #804
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Da, mislio sam na njih troje .

p.s. Kada bi gledali sve glumce Alan Rikman je ubedljivo prvi pa deset mesta prazno pa ostali.
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zidan grobar na korisnoj poruci:
RUSuper (21.12.2010)
Stara 21.12.2010, 14:58   #805
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao sinoć:

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader





Kao i raniji delovi , film je pun magije, interesantnih likova i animacija, sa nekom osrednjom misterioznošću u scenariju, baš ono što Decu privlači, scenario je mogao da bude i nešto bolji, ali deca pogotovu devojčice neće naći neku zamerku, inače film je planski izašao taman pred božićne i novogodišnje praznike , jer u tom periodu kao što znamo budi se veća mašta kod dece a izdavač kao i uvek uvideo priliku za većim profitom, bilo kako bilo ko je gledao (pa i ko nije) prethodne delove nije loše da pogleda, ja volim takve filmove, jer se prisetim mojih maštanja iz klinačkih dana i poželim da pobegnem od surove realnosti i da se vratim u to vreme


Poslednja ispravka: Predrag Stankovic (22.12.2010 u 15:50) Razlog: misteriozno nestajanje slike
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Predrag Stankovic na korisnoj poruci:
dzonihsv (21.12.2010), Thaedass (22.12.2010), uros@3D (21.12.2010)
Stara 24.12.2010, 0:57   #806
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

http://www.imdb.com/title/tt0775489/

The Illusionist



Poslednja ispravka: Iris (24.12.2010 u 14:12)
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Miki1987 na korisnoj poruci:
pentraksil (24.12.2010)
Stara 24.12.2010, 17:08   #807
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ово је изашло? Нисам знао, нема га нигде још
На основу трејлера сам ставио клањање
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 17:56   #808
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nema ga nigde zato sto se mahom prikazuje na filmskim festivalima, a koliko vidim, i u ogranicenom broju bioskopa. Tako da nesto sumnjam da ce ga tek-tako uopste i "biti"...

Inace, crtez i stil animacije veoma podsecaju na stara Diznijeva ostvarenja, posebno crtane filmove 101 dalmatinac, Uspavana lepotica i Aristocats.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 18:29   #809
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

A mene pa podseca na The Triplets of Bellville, pogledam na IMDBu i kakvo iznenadjenje, radio ih je isti lik. Nadam se samo da je ovaj crtac manje grozan (You cannot mix frogs with grandmothers! )
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Iris (24.12.2010)
Stara 24.12.2010, 18:47   #810
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Мене на The Rescuers
Посебно на Мадам Медузу
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2010, 23:29   #811
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Upravo odgledah YES MAN sa Jim Carry-jem i mogu reci da je film odlican Prica o zivotu ispricana na malo drugaciji nacin od mene ocjena 8,5/10 i preporuka da odgledate

Spoiler za Radnja:
Jim Carry je usamljeni lik koji se povukao skroz i odbija svako druzenje sa prijateljima. Sve mu ide nizbrdo dok jednom nije otisao na seminar na kome ga ubjede da govori YES na sva pitanja i sve prilike. Odatle krecu ludosti. Dalje necu pricati pogledajte da saznate
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2010, 23:50   #812
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole



Maločaš završi' gledanje filma i sve što mogu reći jeste - svaka čast ekipi i Zack Snyder-u (300, Watchmen...) na ovom divnom animiranom ostvarenju, još boljih ''specijalnih efekata'' i pričom vrednom trilogije ''Gospodara prstenova''. Animacija, vizuelno prelepi predeli i dobar soundtrack, filmu kod mene daju titulu animiranog Avatara. Priča, iako nije ništa totalno novo, zaista lepo zaokružuje sva dešavanja u filmu i otvara mesto za nove doživljanje ''Uzvišenih i Čuvara''. Jedino sam razočaran trajanjem filma (sat i po), ali...

Apsolutna preporuka sa moje strane, već neko vreme nisam pogledao bolji animirani film.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
mp3lopov (26.12.2010), pharaon.92.bc (28.12.2010)
Stara 26.12.2010, 4:02   #813
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mutant Girls Squad



Rin, glavna junakinja filma, na svoj 16. rođendan saznaje da nije čovek, već pripadnik neke elder mutant rase. Pošto ljudi žele da je ubiju, ona se pridružuje grupi mutanta koji počinju konačni obračun protiv ljudske rase.

Nikakva duboka ili puno razrađena priča, ali sasvim dovoljno, niko ni ne očekuje nešto više sa te strane.
Zato su tu sve stvari koje ovakav film treba da ima - krvi kao u 6 prosečnih horor filmova, bizarni likovi još bizarnijih sposobnosti i dosta komičnih scena.
Film ima 3 režisera, od kojih je svaki režirao po jedno poglavlje - osim Igučija i Nišimure, tu je i Tak Sakaguči (valjda sam im dobro napisao imena).

U svakom slučaju, zanimljiv film, definitvno preporuka za gledanje!
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2010, 4:11   #814
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Хвала некоме ко је препоручио The Hudsucker Proxy јер је филм урнебесан.. на тренутке ме подсетио на Грим Фанданго због архитектуре и тако неког Арт Деко дизајна ко ће га знати, није да се баш разумем, али ето... препорука
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Miki1987 na korisnoj poruci:
bela lampa (26.12.2010)
Stara 26.12.2010, 11:25   #815
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
The Town



Za razliku od filma Skyline, The Town ima zaista zanimljivu priču koja se vrti o lopova i policajaca. Istina, nema neki zaplet od kojeg bi vam vijuge pomahnitale, ali to što se našlo u filmu je zaista i više nego ok. Doug (Ben Affleck) je pljačkaš banaka koji se zaljubljuje u devojku sa kojom su imali kontakta prilikom jednog ''posla''. Dolazi na red sledeći posao a on je rastrgan između nje, FBI agenta koji ga juri i spasavanja žive glave. Da ne zalazim previše, ovo je sasvim dovoljno da oni koji nisu čitali zaplet, shvate o čemu se radi u filmu. Treba napomenuti da je ovo Affleck-ov režiserski debi u kome ima glavnu ulogu koju je zaista dobro odradio. Film nema napucanih specijalnih efekata, sve što se može desiti i u stvarnom životu i ovde je tako predstavljeno. Nema mega eksplozija, niti nekih mega-kul jurnjava automobilima kao u filmu ''Umri muški'' naprimer... ali ono čega ima je na veoma prihvatljivom nivou. Ko voli filmove na ovu foru, neka ga obavezno pogleda, sigurno će mu/joj se svideti. Traje podosta (2 i po sata), i mogu reći da su to bili pametno utrošeni sati sa moje strane.
Nadovezao bih se na rečeno sa par komentara. Režiserski debi mu je zapravo bio Gone Baby Gone, sa kojim je imao više uspeha nego sa novim ostvarenjem. The Town po meni odaje utisak zbrzanog filma, kojem fali bar još pola sata da bi se radnja razvila i ispričala kako treba. Takođe, Affleck se slepo držao by-the-book režije, bez iznenadnih obrta, zapleta, iznenađenja, tako da film po mom mišljenju pati i od preterane linearnosti. Kao da se plašio eksperimentisanja, te slepo držao režiserske bukvice za početnike igrajući na sigurno.

Daleko od toga da je film loš - poredeći ga sa standardnim holivudskim ostvarenjima je čak i dobar. U svakom slučaju, vredi ga pogledati, a i Affleck je još jednom dokazao da je bolji režiser nego glumac.
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2010, 11:32   #816
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Wall Street : Money never sleeps



Upravo (tek sada) sam odgledao navedeni film i prosto ne znam sta nakon svega reci za isti.
Licno, nakon svega vidjenog, prvi utisak je osecaj odredjene nedovrsenosti i nedorecenosti - kao da prica nije ispricana do kraja i kao da su film na samom kraju poprilicno ubrzali i na kraju ga i prilicno skratili (prava rec bi bila osakatili ga).
Jednostavno kada tek ocekujes neki rasplet i kulminaciju svega sto se dogadjalo od samog pocetka, umesto navedenog citav rasplet (ako se na kraju ista uopste i moze nazvati pravim raspletom) se odigra u ekstremno kratkom vremenu, a neke stvari koje ocekujes da se odigraju se jednostavno preskoce i odjednom vidis zadnju scenu i nakon nje odjavnu spicu. A kada se za film koji traje preko 2 sata kaze da je nedovrsen i nedorecen onda to ne moze da znaci nista afirmativno za isti.
Licno, poprilicno sam razocaran filmom u celini, cemu naravno u najvecoj meri doprinosi i definitivno prilicno zbrzani kraj tako da sto se mene tice ovaj film u najboljem slucaju moze da dobije 4,5/10.
Ako nisi, pogledaj prvi deo iz 1987. Nebo i zemlja...
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2010, 12:02   #817
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Odgledao sinoć:

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader





Kao i raniji delovi , film je pun magije, interesantnih likova i animacija, sa nekom osrednjom misterioznošću u scenariju, baš ono što Decu privlači, scenario je mogao da bude i nešto bolji, ali deca pogotovu devojčice neće naći neku zamerku, inače film je planski izašao taman pred božićne i novogodišnje praznike , jer u tom periodu kao što znamo budi se veća mašta kod dece a izdavač kao i uvek uvideo priliku za većim profitom, bilo kako bilo ko je gledao (pa i ko nije) prethodne delove nije loše da pogleda, ja volim takve filmove, jer se prisetim mojih maštanja iz klinačkih dana i poželim da pobegnem od surove realnosti i da se vratim u to vreme

Odgledao ga i ja sinoć, složio bih se sa navedenim, scenario je mogao da bude malo bolji jer film baš i ne drži pažnju. Odraslih, naravno. Najveća zamerka ide na kraj filma i petnaestominutni rastanak koji se skoro pa može meriti sa onim prenemaganjem na kraju LotR: The Return of the King.

Stoga, onima koji traže malo više dinamike preporučio bih:




Simpatična priča o... pa, večnoj borbi dobra i zla, sa neobičnim i neočekivanim ishodom . Znam da nisam rekao skoro ništa, ali iskren da budem, ne znam kako da pomenem bilo koji detalj, a da ne otkrijem radnju filma . Po mom mišljenju, slogan kojim nas bombarduju: "The superhero movie will never be the same." je preteran. A i malo su zakasnili - u mom svetu to je rezervisano za Kick Ass. No, film je dinamičan, duhovit, sa par odličnih ideja u rukavu, dovoljnom dozom humora i za decu i za odrasle, kao i odličnim Ferrell-om i Pit-om koji su uradili veoma dobar posao sa pozajmljivanjem glasova. Možda se ne može meriti sa nekim od ranijih ostvarenja DreamWorks studija (Shrek, Madagascar, Shark Tale, Kung Fu Panda, How To Train...), ali je vredan investiranja sat i po života - zabava je svakako zagarantovana.
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2010, 12:24   #818
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Neuro kaže: Pregled poruke
Ako nisi, pogledaj prvi deo iz 1987. Nebo i zemlja...
Pogledao ga jos negde tamo pred kraj 1989. godine prvi put i posle toga jos jednom pocetkom ovog veka i slazem se sa tobom.
To je samo jos jedan razlog vise zbog cega mi se ovaj nastavak bas nesto i nije dopao.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2010, 22:15   #819
akilone
Novi član
 
Član od: 27.12.2010.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao sam Inception, odnosno stigao sam negde do polovine filma. Kada su krenuli da se multipliciraju snovi u koje ulaze, i kada je sve postalo poptuno nejasno (a do tada mi je kao bilo sve jasno ) odustao sam od daljeg gledanja. Prica je vestacki zakomplikovana bez ikakve logicke osnove, i napravljeno je da bude nejasno. Prica nije ni fluidna, ide na preskoke, sve je uradjeno sa ciljem da se stvar ucini slozenom sto je vise moguce. Ako posotoji neko ko je razumeo svaki detalj u filmu i sve povezao, mogao bi da se javi i da objasni i da pokaze da sam u "krivo". Do tada, film je odlozen na nedostupne delove hard diska.
Odusevio sam se Iron Man-om. Prvo sam odgledao drugi deo, i on mi se svideo sto zbog vizualnih efekata u 1080p, sto zbog zanimljive i pitke price. A onda sam odgledao i prvi i mogu da kazem da je jedan od boljih, ako ne i najbolji marvelov film, odnosno jedna od najboljih ekranizacija strip junaka.
Downey JR je odlicno odglumio. Sve u svemu, sve preporuke da pogledate Iron Man-a.
Transformerse sam gledao, ne znam ni zasto. Toliko truda oko vizualnog dela, toliko detaljni i realisticni modeli robota, a toliko los scenario i rezija, da je prakticno negledljivo. Takav scenario je trebao zavrsiti u kanti, a ne na platnu sa tolikim utrosenim budzetom. Ne razumem producente koje ulazu toliko para na takvo djubre od scenarija. Mada, da se ne lazemo, jasno je kome su takvi filmovi namenjeni i jasno je zasto je tu Megan Fox, koja lagano pokriva rupe u scenariju.
Budite ljubazni pa mi preporucite neke dobre filmove koje vredi skinuti u 1080p.
akilone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2010, 22:16   #820
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
akilone kaže: Pregled poruke
Budite ljubazni pa mi preporucite neke dobre filmove koje vredi skinuti u 1080p.
Imaš temu koju sam otvorio baš povodom tih pitanja.

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=39351
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com