Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.2.2013, 15:41   #1
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Sherlock Holmes:Crimes & Punishments



Citat:
In Crimes and Punishments, players will step into Holmes’ shoes through eight cases spanning murders, disappearances, and thefts all written in the “pure tradition” of Sir Arthur Conan Doyle’s novels. Each case will present moral choices which will have an influence in the game and affect your character’s reputation along with the possibility of unexpected, consequences.
Igra ce se pojaviti za PC,Xbox360 i PS3 tokom 2013 i to u novom ruhu posto su autori lincencirali Unreal 3 motor

Spoiler za SS:


http://www.sherlockholmes-thegame.co...s-infos&id=109
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
GATTUSO88 (3.2.2013)
Stara 3.2.2013, 17:27   #2
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Zar nije Testament bio u fazonu poslednja igra iz fransize?
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 18:03   #3
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Nope To je bila totalno providna varka, jadan marketinski trik (da li je iko stvarno pomislio da je Serlok negativac?)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2013, 23:28   #4
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

teaser
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2014, 1:52   #5
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

CRIMES & PUNISHMENTS: E3 TRAILER


Crimes & Punishments will be released on PlayStation®4, Xbox One®, PlayStation®3, Xbox 360® and PC early September 2014.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 17:28   #6
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

trejler
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2014, 18:12   #7
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Izašla je igra (7GB). Traži 14 na hardu.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2014, 8:24   #8
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Probao sam malo,ali ne mogu igrati grafika mi je igri sve kocke sive, nez dal je do mene ili do igre,inace sve druge igre rade normalno,kako vama deluje igra?
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2014, 16:47   #9
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Meni sve radi normalno.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2014, 23:18   #10
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Citat:
SportsGamer kaže: Pregled poruke
Probao sam malo,ali ne mogu igrati grafika mi je igri sve kocke sive, nez dal je do mene ili do igre,inace sve druge igre rade normalno,kako vama deluje igra?
Probaj ovo: desni klik na .exe fajl, pa idi na Properties. U po5u Target posle naziva fajla udari razmak, pa dopiši -nosettingslimit (sa sve crtom, i obavezno razmak pre toga). Onda Apply, pa staruj igru kao Admin...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2014, 21:36   #11
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Kakvo kasapljenje gejmpleja! Sto je najgore, atmosfera je mozda i najbolja od svih dosadasnjih Frogwares Sherlock Holmes igara - odlicne lokacije sa kontrastom pustoshi jedne zeleznicke stanice ala "Kosjeric" i koloritne 221B ili rimske saune... graja u pozadini, ubedljivi dramski momenti i zvuk.

A onda, podatak da sve sto radite, radite po principu "automatizacije" - pazi sad: imamo npr. cizme u inventaru, kao dokaz koji smo nasli kod osumnjicenog. Odemo na mesto zlocina, i osmotrimo tragove u basti. Igra AUTOMATSKI BIRA cizme iz inventara i stavlja ih na otisak tragova!!! Neverovatno. Da nesreca bude veca, igrachu je ostavljeno da spusti postavljene cizme par piksela dole na tragove, povlaceci ih misem Ako vam jos uvek nije jasno o chemu pricham, to je kao da igrate Monkey Island i dodjete do provalije i kliknete na kabl - a igra onda SAMA iskombinuje pile sa kablom, a vama eventualno ostaje samo mishem da "povuchete" Gajbrasa na drugu stranu. Najbolja stvar je sto, pricajuci ovo, ja uopste ne spoilujem igru jer ce igra to svakako uraditi umesto vas!

U "inventaru" se drze i drugi dokazi, koji se mogu upotrebiti u dijalogu, ali kakva vajda kada ce igra i tada automatski izabrati sta je bitno za svakog od sagovornika. Drugim rechima, Crimes and Punishments je igra koja UVEK SAMA BIRA predmet ili dokaz iz inventara na SVAKOJ lokaciji gde to treba da se uradi.

Drugi ogroman potencijal koji je bachen u kantu su tzv. sesta chula Sherloka - postoji "Imaginacija" i "Talenat". Prvo se odnosi na npr. zamisljanje enterijera kakvim je bio tachno u vreme zlochina (ili, u predivnoj sceni, zamisljanje voza koji ide shinama dan nakog njegovog misterioznog nestanka), dok je drugi detaljno osmatranje lokacije. Ali, nasuprot svakoj zdravoj logici, igra ce OPET automatski prijaviti koju od te dve moci treba da iskoristite cim se priblizite "vrucem mestu"! Igrachu nije ostavljeno da se sam "seti" ovih moci zavisno od situacije, a ne postoji ni iskljucivanje opcije pomoci! (iako je to vrlo lako bilo uraditi, sa jednim patchom, bas kao sto su stavili "skip" opciju za mini igre)

Nasuprot tome, ekran sa dedukcijom pruza iskru zivota i kreativnosti, i slicno LA Noiru, ovde se javlja revolucionarna ideja da igrach moze doneti vise verzija kraja sluchaja (iako je, na kraju, ipak jedna "ispravna" po autorima). Tachno je da se dedukcija moze reshiti i surovim, i sirovim kliktanjem, ali igrach moze da testira sebe i ono sto je nauchio u toku sluchaja - time koliko brzo i tachno pravi "ispravne" kombinacije, koje ce se granati sve do jednog od konacnog resenja.

Poslednja ispravka: dijego_ (6.10.2014 u 21:45)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Feferedon (6.10.2014), lukababic (7.10.2014), Oggy (7.10.2014), Stenmark (20.10.2014), svarogog (7.10.2014), Vladimirus86 (6.10.2014), Yonai (20.10.2014)
Stara 7.10.2014, 22:21   #12
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Igra AUTOMATSKI BIRA cizme iz inventara i stavlja ih na otisak tragova!!! Neverovatno. Da nesreca bude veca, igrachu je ostavljeno da spusti postavljene cizme par piksela dole na tragove, povlaceci ih misem
Da li je ovo samo na pocetku igre, kao neki vid tutorijala? Ili se ovaj trend nastavlja do kraja?
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2014, 22:47   #13
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Citat:
lukababic kaže: Pregled poruke
Da li je ovo samo na pocetku igre, kao neki vid tutorijala? Ili se ovaj trend nastavlja do kraja?
Nije tutorial, integrisano je u igru. Upotreba predmeta i dokaza je takva da cim mishem predjes preko hot-spota "tragovi u basti" npr., igra automatski stavlja ikonicu cizama preko njih. Znam, treba probati da bi se poverovalo.

Ipak, treba biti poshten pa reci da igra obiluje raznovrsnoscu - postoje i mini-igre za one koji to vole, a tu je i pogadjanje "argumenta" kada se dijalozi vrte u krug sve dok ne pogodite pravu protiv-tvrdnju. I tu je, nesumnjivo, ochito glavni deo igre sa spominjanom dedukcijom, pa se ova igra vishe svodi na "pogodi ko je zlochinac na osnovu gomile dokaza koje smo ti nabacali pod nos", nego "istrazi i pronadji dokaze, a potom i krivca".
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2014, 0:22   #14
reb0rn
Član
 
Član od: 30.1.2007.
Poruke: 135
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 31 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Skroz se slazem sa dijegom... avanture se i dalje krecu u pogresnom smeru... opet igra koja ima dosta toga zanimljivog neko na kraju skrese da moze debil sa IQ 50 da je igra bez problema, to sto isti nece svatiti 95% iste nema veze vazno da moze da je zavrsi... i kupi (najvaznije)

Takodje kontrola lika je ocajna i smesna koliko je trapavo odredjena!, proklet 3D hype

Po svemu sudeci ko je kesirao igru je odradio takvu kstraciju da je to smesno, jer igru programeri ovako zasigurno nisu zamislili
reb0rn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2014, 14:35   #15
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Stare igre na automatima su bile teske da bi vam izmuzli sto vise novcica dok ne predjete igru. Kada su igre migrirale iz igraonica u domove, onda su igre pravljene extremno teske da bi delovale dugacko, cak iako su imale samo par "tabli". Ovo se odnosi na "platformske" i "tabadzijske" igre...

... mada to vestacko naduvavanje duzine igranja putem teskih ili glupih zagonetka se prenosi i na avanture. Full Throttle sa skrivenim kamenom u zidu, ostavio sam igru na 2 nedelje zbog te zagonetke. Ili setanje cik-cak izmedju lokacija, kao u The Longest Journey kada treba na otpadu staviti CocaColu u industrijski sejker farbe i odneti to do pandura ispred policijske stanice, ja mislim da je potrebno proci 30 ekrana od jedne do druge lokacije.

Ali meni to ne smeta, sve je to deo "izazova". Doduse, ranije sam imao vremena da ostavim igru na dve nedelje i posle opet da nastavim sa igranjem. Sada od posla nemam vremena da nastavim da jedem, a ne nesto drugo.

Problem je u hiperprodukciji. Izdavaci hoce pare, hoce da se igre "samo stancuju". Ali ne moze svaka igra biti masterpiece, pa je kvanitet zamenio kvalitet. I onda kad imate gomilu sljastecih "jeftinih" naslova u izlogu, kako da ne odolite da probate svaki? Kao moj jedan ortak: igra 4 igre paralelno, oci mu gladne lepe grafike, a nijednu ne zavrsi do kraja. I sa tim poznanikom uvek ista prica, covek se iscrpljuje igrajuci svakodnevno te igre paralelno, kao da mu je to posao. I cim naidje na neki tezi deo ode da "odmori" tako sto predje na drugu igru.

I kako zadrzati paznju igracu na jednoj igri dovoljno dugo dok ne izadje DLC? Ili zainteresovati igraca za nastavak? Pa ekstremno lakom igrom, regenerisucim zdravljem, checkpointovima, hint sistemom i ostalim glupostima. Zapravo, ne lakom igrom, nego laznim osecajem da ste extremno dobri u igri (koja je laka do bola). Kao deca u skolama, ako deca imaju los prosek umesto da deca uce jace drzava spusti kriterijum i odjedanput su svi vukovci... a i drzava gresna sa svojim uzasnim skolskim ssitemom.

Tako svugde, pa i u igrama. Imate krsh ali lake igre i odjednom su svi maheri. Odjednom je svako Sherlok Holms! I naravno da ce i u sledecoj igri biti maher, jer mu se svidelo prosli put.

Ali nema nazad. Mozda ce neka igra odskociti tezinom, inovativnom pricom, novim vizuelnim stilom... ali nikada svim tim elementima odjednom, jer Indie naslovi ne mogu da prisute sve te stvari a velike izdavacke kuce nece da uloze gomilu para u inovativnu, tesku i lepu igru od koje ce neki klinja videti samo prva 3 ekrana. Bacene pare!

Resistance is futile, you will be assimilated.


P.S.
AdventureGamers dao igri 4/5? Barem su priznali: "Adventure lite, with a lot of hand-holding and little challenge"
http://www.adventuregamers.com/articles/view/27411

Poslednja ispravka: lukababic (9.10.2014 u 14:39) Razlog: AG 4/5 ?
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku lukababic na korisnoj poruci:
Emx77 (10.10.2014), fisfikus (22.10.2014)
Stara 18.10.2014, 0:10   #16
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Odigrah ovo i zadovoljan sam. Nema nekog izazova, ali slučajevi su zanimljivi (mada ima pomalo nejasnoća, naročito sa onim vozom). Najbolja je glasovna gluma, ne znam ko daje glas Šerloku, ali mi se čini da je isti kao u najboljoj avanturi ovog tipa Case of the Rose Tattoo...
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2014, 17:00   #17
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Jeste, sasvim je korektna igra.

Svaki ljubitelj Šerloka treba da joj da šansu, nije da je nešto mnogo dugačka, a zabavna je. Akcenat je na izvođenju zaključaka i treba je posmatrati kao priliku da se uđe u Šerlokove cipele a ne kao avanturu iz udžbenika jer toga nema ni u tragovima. Ko to može, sasvim će se lepo zabaviti.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2014, 0:36   #18
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Ja sam posle prosle Frogwaresove Serlok igre resio da ih vise ne igram. To sto sam fan Serloka ih ne cini nimalo boljim, naprotiv. Nije mi problem "kezualnost", nego losi scenariji
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2014, 14:54   #19
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Nije mi problem "kezualnost", nego losi scenariji

Onda mu daj sansu. Velika je sansa da ce, bar 1-2, od 6 slucajeva da ti se svide.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
caine (20.10.2014)
Stara 20.10.2014, 20:35   #20
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Volim da čitam Dojla, ali većina njegovih dela nije značajno bolja od slučajeva iz ove igre, tako da ako je do toga, pogledaj igru.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
caine (20.10.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Agatha Christie ili Sherlock Holmes? zx3m Avanturističke igre 41 29.8.2013 22:12
The Testament of Sherlock Holmes Red Wing Avanturističke igre 32 22.10.2012 5:54
Sherlock Holmes: The Awakened dijego_ Avanturističke igre 3 27.4.2012 22:45
Sherlock Holmes: The Case of The Silver Earring Iwan88 Avanturističke igre 12 19.5.2008 20:25
Sherlock Holmes versus Arsene Lupin Deviant Avanturističke igre 5 13.5.2008 8:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com