Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.7.2015, 12:22   #1
Zoran Milic
Član
 
Član od: 9.7.2015.
Poruke: 34
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Ne kupovati niposto

Asus ROG GL552JX
Intel i54200H
nvidia GeForce GTX950m 2GB ddr3
.....

Kupio dva, jedan pokvaren od otpakivanja i vracen a drugom riknula grafika posle 3 dana, oba su imala zavese ili probijanje osvetljenja ekrana... naravno citava peripetija je vratiti novac u WinWin radnjama. Ne Bih ovo nikome preporucio niposto da se ne opece kao ja.
Jednostavno ovaj laptop ne vredi ulozenih para a jos manje zivaca, podrska im je ocajna. Zvao sam ASUS vise puta i ne znaju apsolutno nista da odgovore i pomognu a na pitanje kome da se obratim dobio sam odgovor ,,zao nam je ali ne znamo ni jedan telefon niti mail adresu za konkretnu pomoc", osim stranih sajtoca za podrsku koji odhovaraju sablonskim porukama.
Nadam se da se niko vise nece opeci kao ja kupovinom ovog ,,gejmerskog" proizvoda.
Zoran Milic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2015, 15:53   #2
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Tuzno... Izgleda da se zaista ne isplati uzimati bilo sta sa garancijom kos ovih velikih firmi i da je boljenjuriti kod svercera, jer se oni barem cimaju za svoju reputaciju.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
todos (28.7.2015)
Stara 28.7.2015, 16:01   #3
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Cimaju se sigurno za reputaciju. Za neki levi proizvod koji nema veze sa kompjuterima imao sam desetak poziva na telefon sa njihove strane sve dok sve nije leglo na svoje mesto i greska bila ispravljena. Ovima nasima izgleda da je bitno samo da uvale proizvod bez ikakve dalje podrske.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (28.7.2015)
Stara 28.7.2015, 16:15   #4
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Cimaju se sigurno za reputaciju. Za neki levi proizvod koji nema veze sa kompjuterima imao sam desetak poziva na telefon sa njihove strane sve dok sve nije leglo na svoje mesto i greska bila ispravljena. Ovima nasima izgleda da je bitno samo da uvale proizvod bez ikakve dalje podrske.
Ovi drže monopol, uništili su male firme i eto... Ovako je mom bratu bilo za gamerski miš, doduše u GameSu.... Samo što ga nisu razapeli što mu se kablo deformisalo (jer je bilo loše konstruisano).

Zato kad kupuješ, garancija, sigurnost, bla bla bla...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
todos (28.7.2015)
Stara 28.7.2015, 18:07   #5
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Treba znati da ih lepo ,,zamolis"... I mene su u G...nu zavlacili za jedan Asus t300 par meseci i jedva izvukao novac nazad...
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2015, 21:40   #6
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Ne kupovati niposto

Ispravi se pa napiši "ne kupovati nipošto U SRBIJI", jer ISTI tip i brend laptopa koji se kupi bilo gdje na zapadu (ne moraš dalje od Mađarske iako je to vama sjever al dobro) ima sve ispravne i uredne komponente. To što do srbijanskih distributera dolazi roba koja je spala s kamiona pa je oni dalje rasprodaju [cenzurisano] nije razlog da ospeš paljbu po brendu generalno.

Poslednja ispravka: GoranSTX (28.7.2015 u 22:22) Razlog: niti je razlog da se kupci nazivaju pogrdnim imenima
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2015, 1:40   #7
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Pa cini mi se da nije po brendu nego po konkretnom modelu.. Da me nije mrzelo, verovatno bih i ja sastavio jedan dobar review Asusa t300, koga tada nahvalise i u SK. Mada sam napomenuo na forumu da ljudi obrate paznju ako uzimaju taj model...

A to ne znaci da sam otpisao Asus, njihovi predstavnici su mi izasli u susret maksimalno. A to da samo kod nas stize roba ispala iz kamiona-cini mi se da DOA nije kovanica koja je strana kupcima na zapadu...
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2015, 8:54   #8
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Ne kupovati niposto

Roba koja je dead on arrival je na zapadu rijetka jer prije shippinga prolazi testove i dobija certifikat za razliku od robe koja švercerskim kanalima dospjeva do Srbije bez carinskih kontrola: idući put kad budeš nešto kupovao testiraj ovo, sva skuplja akcizna roba iz uvoza mora imati deklaraciju i uvoznicu; ako nema - mutili su i švercuju. Na zapadu se DOA roba lako i brzo zamijeni bez pogovora, testira prije dopremanja kupcu da se ne bi ponovio fail i produžava se garancija onoliko dana koliko je kupac bio bez uređaja.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2015, 9:36   #9
KratkoCebe
Član
 
Član od: 6.10.2013.
Poruke: 80
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Nije to samo do Win Win-a. Moj ortak je imao potpuno isti problem sa tri ta modela. Dva su bila sa tim i5 cpu-om a treci je bio onaj sa i7 ok skoro 150k. I sva tri su probijala. Ali su sva tri vracena i dobio je novac nazad. Uzeo je N seriju koja ima iste performanse i nikakvih problema.
Iz ASUS-a mi odgovorili kad sam slao mail sta da radimo da je to normalno za te modele. Ej normalno da na laptopovima od 100-150k probija osvetljenje. Nigde veze.
A da ne pricam i o domacim servisima koji nista nemogu navodno da kazu, svi se prave kao nikad nisu culi za to. Nego ko zna odakle su ih uvezli i gde su ih cuvali pa su ekrani propali. Ili je ASUS debelo nesto zeznuo sa tom serijom i modelima. Al mi je to malo nerealno. Mada ko zna mozda se vode politikom da u nerazvijenim zemljama sve moze da prodje pa i skart laptopovi.
Evo sta sam dobio na mail kada sam pitao direkt ASUS za misljenje posle drugog laptopa.


Poštovani,

probijanje svetlosti je normalna karakteristika ekrana za GL552JX.

Sa poštovanjem



ASUS West Balkans – Service department
---------- Original Message ----------
From : ++++++++++
Sent : 7/9/2015 2:50:26 PM
To : "techsupport@asus.com"
Subject : <TSD> Notebook GL552JX

[CASEID=WTM20150709225025949]

Apply date : 2015/07/09 14:50:25(UTC Time)


[Contact Information]
Name : +++++++
Email Address : ++++++++
Country : Serbia[Србија]

[Product Information]
Product Type : Notebook
Product Model : GL552JX
Product S/N :+++++++++
Place of Purchase : Serbia
Date of Purchase : 2015/07/09
Operating System : Windows 8.1 64bit

[Problem Description]
Hello,i got this laptop few days ago,and he has light glow in corners of screen when
black picture is on display. I did reclamation and got brand new laptop today. And this
have the same problem just a bit lower. What can i do now,is it whole series like
this? Is this common problem?
KratkoCebe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2015, 10:42   #10
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Ne kupovati niposto

Sto mi je drago sto nisam imao nikakvih problema sa ASUS G551JW.

Kupljeno u Monitoru.

Inace ove godine je Asus dobio veoma nisku ocenu za tehnicku podrsku u poredjenju sa drugim proizvodjacima, na jednom sajtu koja je reviewovao sve proizvodjace u raznim kategorijama, dok je bio prilicno pristojan u svemu ostalom.

http://blog.laptopmag.com/laptop-brand-ratings

A ako pogledate razne lokalizovane verzije Asus sajta za ROG laptopove koje nude videcete da ponuda nije ista, tj. odredjeni modeli su namenjeni za odredjena trzista, sto naravno moze da povuce za sobom (sto ne znaci da stvarno tako) razliku u kontroli kvaliteta za odredjene modele.

Poslednja ispravka: player1 (29.7.2015 u 10:59)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2015, 15:01   #11
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Tehnička podrška im je izgleda bedna i za druge proizvode, nešto sam imao problema sa BIOS-om za neku ploču i rešenje našao na nekom forumu, uz gomilu kuknjave kako im podrška ništa nije pomogla i kako su rešenje našli sami.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2015, 15:11   #12
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

A kad se setim da je Alti nekada u svom matičnom gradu imao samo jednu prodavnicu na dvajes kvadrata gde je uvaljivao računare sa najnovijim vidom hardverskog DRM-a - zaštitnom nalepnicom "za na kućište"
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (30.7.2015)
Stara 30.7.2015, 17:18   #13
škot
Član
 
Član od: 26.2.2012.
Lokacija: Mejdan, Banja Luka, RS
Poruke: 111
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Cimaju se sigurno za reputaciju. Za neki levi proizvod koji nema veze sa kompjuterima imao sam desetak poziva na telefon sa njihove strane sve dok sve nije leglo na svoje mesto i greska bila ispravljena. Ovima nasima izgleda da je bitno samo da uvale proizvod bez ikakve dalje podrske.
Slabo narod ubija prevarante. Na zapadu ljudi odleže i sitnije prevare, pa ti stisni bollockse i uvali lošu robu. Negdje sam čitao da dobar dio osuđenih za ubistvo u SAD leži jer su ubili/trajno onesposobili nekog ko im je uvalio pokvaren računar ili telefon. Dakle, raja, ulje i DRNČ u ruke i na posao
škot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2015, 18:34   #14
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
A kad se setim da je Alti nekada u svom matičnom gradu imao samo jednu prodavnicu na dvajes kvadrata gde je uvaljivao računare sa najnovijim vidom hardverskog DRM-a - zaštitnom nalepnicom "za na kućište"
Eh, istina. Konkretno, u Kragujevcu, Alti je uspeo da ''ubije'' vecinu malih radnji, medju njima i onu u kojoj sam ja radio. Jednostavno, uvoz za male radnje je neisplativ, s obzirom na carine i ostale peripetije, a Alti ti proda proizvod, i cena kod njih je niza nego sto si ga ti platio tamo. Naravno da niko nece da kupi skuplje. Tako se pravi monopol ovde, prvo prodajes svima po malim cenama, kad se rasiris spustis svoje cene, pa kad svi zatvore svoje radnje zbog nemogucnosti da budes konkurentan, ti onda nabijes cene kako ti odgovara, a naravno nesposobna drzava nije u stanju da regulise reklamacije ili da kontrolise kvalitet proizvoda.

A sto se tice reklamacija, imao sam jedno napanjanje kod njih, cekao sam 5 nedelja da se smiluju da mi zamene (Chieftec od 500w). Na kraju sam trazio pare nazad i nabavio napajanje preko grane.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2015, 19:41   #15
music4life
Novi član
 
Član od: 22.4.2015.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Zoran Milic, kad je laptop kupljen? Po novom zakonu imas pravo da im vratis robu bez objasnjenja. Ako si kupio online taj rok je 14 dana, ako si kupio u radnji taj rok je 7 dana. Posle toga ako se problem javi u narednih 6 meseci takodje se mozes zaliti, a oni su ti koji su duzni da dokazuju to sto tvrde. Konkretno, ako nigde nije bilo naznaceno da probija imas pravo da reklamiras. Da li se to probijanje odmah javilo?
music4life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2015, 20:09   #16
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Uf sada ste me iscimali...Vec par meseci se stelujem da uzmem http://www.itsvet.com/proizvod/asus-...aptop/20/16498

i kad je doslo na par dana pred kupovinu...vidim ovaj TOPIC za Asus

Sta sad, sta kupiti...??
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2015, 20:12   #17
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Pa nije isti model ko u ovoj temi.
Samo preskoci winwin.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Shonkas (31.7.2015)
Stara 31.7.2015, 20:14   #18
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Ali opet...Asus...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2015, 20:15   #19
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Pa sta? Ja imam Asus pa sam zadovoljan. A imao sam i ranije. Jedan star 3 godine i dalje sluzi mog brata bez problema.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2015, 20:41   #20
music4life
Novi član
 
Član od: 22.4.2015.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Samo preskoci winwin.
Zasto? Pa svi se oni snabdevaju na istom mestu. Winwin je isto sto i Emmi i isto sto i PC Practic. Jedna firma ih drzi.
Kad nestane u WinWin-u nestaje i na drugim mestima osim ako je nekom ostao neki visak na lageru.
music4life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku music4life na korisnoj poruci:
Shonkas (31.7.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li kupovati kuler? Kobilic Kvarovi 3 31.10.2014 20:31
Miš bežični koji nikako ne treba kupovati? Zoranb007 Ostale komponente 21 27.3.2012 18:22
Da li je sigurno kupovati preko interneta? Misone Konzole 23 19.8.2010 23:43
Da li kupovati produzenje garancije Nenad Zivic ŠDK - Prenosni računari 13 20.11.2007 0:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com