Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.7.2015, 20:54   #21
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Pa zato sto tesko vracaju pare.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2015, 21:32   #22
music4life
Novi član
 
Član od: 22.4.2015.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Nema sta oni tesko da vracaju. Isto svi rade kad nalete na nekog neiskusnog ko ne poznaje svoja potrosacka prava.
Vec sam napisala sta ima pravo i ako je laptop kupio pre par dana moze ga slobodno odneti nazad bez objasnjenja zasto vraca.
Moja iskustva sa njima i Emmijem su super.
music4life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2015, 23:16   #23
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Kul...znaci odes i kazes pare nazad Aaaa da se Lap Top prvo upali u radnji dok jos ne preuzmes i vidis jel probija???
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2015, 23:37   #24
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

ja kad sam kupovao netbook nisu mi dali da ga upalim u radnji kao pokreće se instalacija windowsa ovo ono, nego kupi pa probaj kući, doduše nije bio ww ali ono..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2015, 23:43   #25
music4life
Novi član
 
Član od: 22.4.2015.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

nije bas tako da udjes i kazes pare nazad. Postoji procedura, bitno je da ispostujes rokove koje ti zakon dozvoljava. Kad uredjaj vratis on ide u servis da se proveri ispravnost. To naravno za onu robu koju si narucio online i koju imas pravo 14 dana od dana kupovine da se predomislis i vratis, 7 dana je ako uzimas u radnji. Ali ista procedura, ide u servis da se proveri ispravnost. Ako si robu ostetio naravno nema novca nazad, ako nisi, opet sacekas proveru u servisu i uredno vrate. Meni jesu.

A kod ovih stvari, zato postoje sajtovi i to stranih ima na hiljade gde korisnici pisu iskustva i recenzije svega pa se pre kupovine uvek to pogleda. Nemaju nasi ljudi obicaj da provere pre kupovine, uglavnom se sve svodi na dobije pare ili skupi pare i odjuri isti dan da kupi onako s nestrpljenjem. Ne kazem da je konkretno postavljac teme to uradio, samo iznosim naviku nasih ljudi. Ne znaju ni svoja prava kao potrosaci pa im posle uvek neko drugi kriv.
music4life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2015, 1:02   #26
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Nevjerovatno mi je da laptop od 1000 i kusur evra može nešto tako sebi da dozvoli... I kažu posle, zašto dati 1200e za Apple :P

Gledah na you tube, svijetlost ne probija nigdje za taj model?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2015, 1:39   #27
music4life
Novi član
 
Član od: 22.4.2015.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ja kad sam kupovao netbook nisu mi dali da ga upalim u radnji kao pokreće se instalacija windowsa ovo ono, nego kupi pa probaj kući, doduše nije bio ww ali ono..
Mislim da moze da se isproba u radnji, ali nema potrebe. Po novom zakonu sve sto kupite online, van prodavnice imate pravo u roku od 14 dana da vratite bez objasnjenja. Neosteceno naravno.
Ja sam vec vracala i sve je bilo ok.
music4life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2015, 1:43   #28
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Citat:
music4life kaže: Pregled poruke
nije bas tako da udjes i kazes pare nazad. Postoji procedura, bitno je da ispostujes rokove koje ti zakon dozvoljava. Kad uredjaj vratis on ide u servis da se proveri ispravnost. To naravno za onu robu koju si narucio online i koju imas pravo 14 dana od dana kupovine da se predomislis i vratis, 7 dana je ako uzimas u radnji. Ali ista procedura, ide u servis da se proveri ispravnost. Ako si robu ostetio naravno nema novca nazad, ako nisi, opet sacekas proveru u servisu i uredno vrate. Meni jesu.

A kod ovih stvari, zato postoje sajtovi i to stranih ima na hiljade gde korisnici pisu iskustva i recenzije svega pa se pre kupovine uvek to pogleda. Nemaju nasi ljudi obicaj da provere pre kupovine, uglavnom se sve svodi na dobije pare ili skupi pare i odjuri isti dan da kupi onako s nestrpljenjem. Ne kazem da je konkretno postavljac teme to uradio, samo iznosim naviku nasih ljudi. Ne znaju ni svoja prava kao potrosaci pa im posle uvek neko drugi kriv.
Najbolja varijanta, 'udjes i kazes - pare nazad'
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2015, 8:09   #29
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

I veš mašinu kad sam kupovao prvo sam pogledao recenzije za taj model na našim i stranim sajtovima.
Ne da favorizujem Lenovo ali kad bih morao ponovo da kupujem laptop ne bih dalje tražio od ovog brenda i opet bih za svaki slučaj obišao sajtove i video šta drugi kažu o tom ciljanom modelu.
Na primer ovaj sad što koristim toliko je dobar da prosto ne verujem kad čujem kroz šta sve drugi prolaze.
I novi windows je tečno instaliran i isto tako radi a drugi se žale koji su daleko iskusniji od mene da ih zeza instalacija.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2015, 15:14   #30
macola_games
Novi član
 
Član od: 23.7.2015.
Lokacija: Youtube
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

WinWin, Gigatron i ostali, citaj "prodavci računara"...
macola_games je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2015, 15:42   #31
music4life
Novi član
 
Član od: 22.4.2015.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Recenzije uvek pogledati pre kupovine.

Nema postavljaca teme, a bas me zanima kad je kupio te laptopove. Uzimajte online jer uvek imate rok od 14 dana da vratite proizvod bez objasnjenja. Prodavci su duzni da vam uz proizvod i fiskalni racun dostave obrazac za raskid ugovora na daljinu.
music4life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2015, 20:52   #32
Zoran Milic
Član
 
Član od: 9.7.2015.
Poruke: 34
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Evo me nazad na temi, kupio sam ih putem call centra ali dostava je bila do radnje gde sam ga preuzeo. Kupio drugi sa novim fiskalnim racunom 24.07. a vratio 28.07. tako da imam taj rok i u tom roku su vraceni. Pogledao sam mnogo stranih recenzija, bilo je i reci hvale i protiv za mnogo jace modele Asusa ali da se dva puta za redom desavaju isti pa cak i veci problemi na modelu koji toliko kosta i predstavlja de la crem seriju Asusa to mi je neverovatno. Asus tehnicka podrska je uzasna, ostaje jedino popa da pitate za problem.
Najveci mi je problem sto sam za isti ispisao 12 cekova pri kupovini i ostatak dao kes a pri povratu novca isti su kao bili u guzvi u radnji i maksimalno me kulirali, pri cemu su mi samo rekli da su sve cekove poslali u banku na realizaciju uli da ne mogu da mi ih vrate, vec da ce mi ,,eventualno isplatiti ceo iznos na racun a cekove pustati redovno". Sto meni ne odgovara. Zbog tog kuliranja je malo falilo da nekoga za gusu uhvatim jer kada ga preuzimas i placas svi trce oko tebe, a kada treba da vrate novac i proizvod je neispravan onda se prave ludi.
Imao sam dva Asus modela ranije i zadovoljan sam bio sa njima jako pa sam se ponovo odlucio za isti brend ali neko duze vreme ih necu kupovati.
Iskreno ne bih nikome preporucio konkretno ovaj model, za ostale nw mogu da tvrdim nista.
Samo se nadam da ce vracanje novca proci kako treba ili u suprotnom sledi tuzba protiv prodavca

Poslednja ispravka: Zoran Milic (1.8.2015 u 21:02)
Zoran Milic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2015, 21:23   #33
music4life
Novi član
 
Član od: 22.4.2015.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Proci ce kako treba, cim u servisu potvrde da ih nisi ostetio, odnosno da su vraceni u stanju u kakvom su isporuceni. Samo se strpi, to traje 2, 3 nedelje. Ja sam par stvari uzimala i vracala bez problema, uvek je to 2, 3 nedelje rok bio i uvek vrate. S tim sto sam ja kesom placala.
music4life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2015, 13:21   #34
Zoran Milic
Član
 
Član od: 9.7.2015.
Poruke: 34
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Nisu fer postupili radnici kada sam rekao da zadrze cekove, i to vise puta napomenuo jer ne znam hocu li i drugi vratiti posle par dana s obzirom na iskustvo sa prvim, vec su cekove namerno prosledili u banku iako ne mogu pre 15 avgusta da puste prvi... videcemo sta ce uraditi, receno mi je u njihovom servisu da obicno dobiju odg do 8 dana od vracanja pa cekam jos malo da vidim.

Nebitno vec za mene, javicu kako sam prosao, pokrenuo sam ovu temu da se ljudi ne prevare i kupe ovaj naizgled dobar i dobro izreklamiran proizvod koji ne vredi ulozenig novca da sebi kasnije ne bi zivce kidali, to je moj savet a sad svakom na volju...
Zoran Milic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2015, 21:23   #35
music4life
Novi član
 
Član od: 22.4.2015.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

8 dana je njihov rok u kojem su duzni kupcu da odgovore na reklamaciju.
music4life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2015, 21:48   #36
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Ti stalno ponavljas neka pravila koja su oni duzni da se pridrzavaju a oni jednostavno ta pravila ignorisu. Covek lepo opisao situaciju da ga konstantno maltretiraju i daje savet drugima da ne bi prolazili isto kao sto je prosao on. Kad kupis neki proizvod ti si za njih jednostavno nebitan, nebitna sve jedno. Tako kako su krenuli sa domacim kupcima uskoro ce prodavati krompir, paradajz i eksere.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2015, 21:59   #37
music4life
Novi član
 
Član od: 22.4.2015.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Ja vam ponavljam ono sto pise u Zakonu o zastiti potrosaca. Mogu oni da ne postuju, ali za to snose sankcije ako je potrosac upoznat sa svojim pravima i rokovima i procedurom. Potrebno je samo da ih prijavi. I to je tako. Ja sam prijavila jednu firmu koja je dobila kaznu zato sto nije ispostovala moja zakonom predvidjena prava. Da ih nisam prijavila oni bi to nastavili dok ne nalete na nekog ko je upoznat i ko ce uraditi ono sto sam ja.

I ne vidim sta su ga oni zeznuli? Zato sto nisu drzali cekove? Pa ne moze radnik da ih drzi u dzepu ako firma ima proceduru da se cekovi odmah nose. Ne razumem vas, na sta se vi ljutite i sta vam smeta? Odneo je uredjaj nazad, uredjaj je u servisu, kad prodje zakonski rok i uredjaj bude proveren oni ce ga pozvati da se dogovore sta i kako. Ne vidim da je ostecen.
music4life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2015, 8:55   #38
Zoran Milic
Član
 
Član od: 9.7.2015.
Poruke: 34
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Ne kupovati niposto

Dodao bih par screen shotova da vidite sta je radila grafika ali ne snalazim se kako da ih dodam
Zoran Milic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2015, 10:59   #39
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

Koristi sajtove poput dodaj.rs, tynipic.com, imgur.com... pa samo prekopiraj linkove.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2015, 11:33   #40
Zoran Milic
Član
 
Član od: 9.7.2015.
Poruke: 34
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ne kupovati niposto

http://www.dodaj.rs/f/1Q/Wv/3UHKKEr3/shot001.jpg
http://www.dodaj.rs/f/24/102/1vyOg7be/shot003.jpg
Zoran Milic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li kupovati kuler? Kobilic Kvarovi 3 31.10.2014 20:31
Miš bežični koji nikako ne treba kupovati? Zoranb007 Ostale komponente 21 27.3.2012 18:22
Da li je sigurno kupovati preko interneta? Misone Konzole 23 19.8.2010 23:43
Da li kupovati produzenje garancije Nenad Zivic ŠDK - Prenosni računari 13 20.11.2007 0:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com