Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.5.2016, 20:07   #61
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Vule991 kaže: Pregled poruke
Imaš nešto protiv? Prikupio mi je mnoštvo drajvera koje win inicijalno nije mogao. Ne libim se da koristim softver i nisam skeptik.
Devet od deset tih univerzalaca dolazi sa teškim malware-om posle kojeg od sistema ostaju samo dugmići.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 20:18   #62
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Devet od deset tih univerzalaca dolazi sa teškim malware-om posle kojeg od sistema ostaju samo dugmići.
Heeee ostali samo sistemski coskovi, dugmici.

Inace mene sluzi odlicno. Igram igre najvise. Za to je za sada odlican.
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 20:26   #63
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Nije mi u planu ni rasprava ni ubjeđivanje, j se meni ko će šta da koristi kao OS

AV/Firewall MORA da radi na novom OS-u kao sat. To je osnova. Ako ne radi, mijenjaš OS ili antivirus.

Drajveri MORAJU da rade kao sat, i Windows ne smije da ti preferira "njemu bolji" drajver koji baguje. Primjer: laptopi sa integrisanom + zasebnom grafikom, nVidia, AMD. Gomila primjera po domaćim i stranim forumima.
Podrazumeva se da moraju da rade. Ali se takođe i podrazumeva da na manjem broju sistema može doći do grešaka zbog stanja samog sistema ili konflikta između različitih programa i drajvera.
Ako i dođe do problema ne mora nužno OS da bude krivac. Može da bude i do samog AV/FW programa ili konfikta među softverom ili drajverima.
Evo, vezano za lično iskustvo. Meni blokira interfejs programa Bitdefender Free pod sva tri poslednja Windows OS-a. Mnogim ljudima radi Bitdefender Free bez blokade interfejsa. Da li to znači da su Win 7, 8.1 i 10 neoptimizovano đubre?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Vizuelni dio optimizacije odnosi se na kompletan izgled OS-a koji je bezvezan a istovremeno i prezahtjevan: flat interfejs ispod kojeg se krije neopravdano zauzeće grafičke memorije (pogledaj YT i forume pa ćeš vidjeti koliko primjera ima). Nema tema koje nisu flat, a kompletan izgled desetke je "fjužn" sa elementima iz XP, sedmice i osmice.
Imam Intelovu integrisanu grafičku. Sa pokrenutim FF-om zauzeće grafičke memorije je 133-172MB. Tako mi pokazuje GPU-Z. Nisam baš siguran po čemu je to veliko zauzeće grafičke memorije kad današnje grafičke karte imaju 1GB+ VRAM-a. Koliko tebi zauzima Windows OS koji koristiš i kako ti je podešen, tema, vizuelna podešavanja?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
DirectX i igre moraju da rade fluidno bez ikakvih compatibility gluposti i slično, a ako ne peglaju OS niko neće preći na njega zbog igara.
DirectX i igre i rade. Gde si video da ljudi masovno tvrde da im igre ne rade?

Početkom aprila 38,28% igrača na Steam-u je koristilo Windows 10 dok je Windows 7 bio na 39,96%. Trenutno je tamo najbolje usvajanje Windows 10 OS-a. Misliš da bi ozbiljni igraču u tolikom broju koristili Widnows 10 da igre rade loše pod njim, da su nestabilne, pucaju i imaju loše performanse?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Izguglaj samo "Windows 10 BSOD causes" pa ćeš vidjeti s kakvim su se random glupostima ljudi susretali. Opet kažem, nikog ne ubjeđujem ali sve što sam u prethodnim postovima rekao - itekako stoji.
BSOD nije izmišljen sa Windows-om 10. Postoji na svim verzijama Windows-a. Ne zaboravi da je najčešći razlog za BSOD problem sa drajverima. A drajvere rade proizvođači hardvera.

Citat:
yhaker kaže: Pregled poruke
Bas sam gledao neke testove mini pc-ija,windows 10 neke 4k video fajlove nije uspeo da reprodukuje,sa androidom druga situacija.
Ni 7-ica nije nesto sjajna kao sto je hvale,tvrdim da buducnost pripada androidu.
Koji je to miniPC na kome radi Android? Koliko znam Android ne podržava x86 aritekturu. Ako ništa drugo video reprodukcija je lošija pod Linux-om jer je teško naterati video plejer ili brazer da koristi hardversku akceleraciju.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Znači sa jedne strane "lično iskustvo nije merilo kako nešto funkcioniše" ali sa druge ti smeta pljuvanje nečega što "lično koristiš i vidiš kako funkcionioše"? Dakle, prihvataš da su iskustva subjektivna ali ti u isto vreme smeta što i ostali nemaju ista iskustva kao ti?

Niko te ne optužuje da si mazohista ili fanboy samo previše vremena i energije trošiš vodeći nekakav internet rat oko besmislene stvari.
U rečenici da lično koristim i vidim kako funcioniše si zaboravio još jedan bitan deo a to je i da pratim dešavanja po tom pitanju. Nisam ja bazirao svoje pozitivne ili negativne stavove samo na osnovu toga kako meni radi. Pratio sam i kako drugima radi ili ne radi, ko se žali i na šta.

Vidi, ako na većini računara radi a kod mene ne radi onda je možda nešto do mog računara. Loši drajveri, neispravan hardver, problematična kombinacija hardvera i/ili softvera koja pravi problem pod novim OS-om. Ima mnogo faktora.

Probao sam Windows 10 2-3 meseca pre zvanične objave. Imao sam zamrzavanja računara. Mnogi su tvrdili da njima odlično radi, bez problema. Nisam pisao kao je OS smeće koje ne sme da ugleda svetlost dana već sam sačeko zvaničnu objavu. Ispostavilo se da su problemi koje sam imao sa beta verzijom otklonjeni.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 20:29   #64
Vule991
Član
 
Član od: 24.11.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 267
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 61 puta na 47 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Vule991
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Devet od deset tih univerzalaca dolazi sa teškim malware-om posle kojeg od sistema ostaju samo dugmići.
Eto vidiš, teška sam neznalica i treba mi neko da me poduči o sigurnosnom aspektu korišćenja programa koji ima dve instance: preuzmi drajver iz baze podataka i instaliraj ga bez zahteva za restartovanjem računara.

Čemu tolika potreba da mislite da je nekom bitno da obriše podatke sa vašeg računara? Nije više u modi destrukcija već enkriptovanje.

Interesantna mi je ta priča o malware-u. Bilo bi još interesantnije obrazloženje zašto mislite da je neki program inficiran?.

Koristite ovaj solidan sistem kad je za dž, a ako ste toliko paranoični potkrepite vaše sumnje VirusTotalom ili nekim tool-om za skeniranje (HitmanPro, Malwarebytes, Zemana, Emsisoft emergency kit...), a ne napamet.
Vule991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 20:50   #65
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Windows 10

Odosmo u off ali nema veze, i dalje se tiče Windowsa 10. Bitdefender je nepouzdan od postanka, ja koristim 360 Total security koji ima integrisan svoj+Avira+Bitdefender engine zajedno sa firewallom i na sedmici x64 Ultimate sistem se sa SSD diskom podiže za 7-10 sekundi. Zauzeće grafičke memorije sa Windows 7 temom u kojoj se vrte slideshow slike, sa Firefoxom i otvorenim Youtubeom + 4 taba drugih sadržaja, ne prelazi 80 megabajta (desk i lap iz profila). Eto o čemu pričam kad pominjem grafičku memorijsku optimizaciju interfejsa: na šta se troši tvojih 150-200 megabajta grafičke memorije, na prikaz jednog wallpapera? Bezvezarija. Sve zbog lijenosti developera da unaprijedi ISKORISTLJIVOST (usability) postojećeg hardvera. Opet kažem, nek koristi ko šta hoće, ali ja definitivno ne bih išao na desetku dok sve ne popeglaju.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 22:23   #66
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

nije stvar da ti bude prazna memorija nego da bude maksimalno optimalno iskorišćena i meni na win7 dynamic memory ne mrda od 84mb ali kad sam pustio video na yt dedicated memory mi je skočila sa 350 na 550, kad pokrenem adobe reader isto guta memoriju na grafičkoj i comic rack za stripove
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2016, 23:39   #67
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Windows 10

Isto sam to rekao u predzadnjoj rečenici prethodnog posta. Ljudi neće da se potrude da softverski izvuku maksimum koji hardver može pružiti nego se vode po principu "drži vodu dok majstori odu" ili "ko ih j, ako žele nov softver nek dokupe još rama/bolje komponente", iako bi i sa starijim/nešto slabijim komponentama sve moralo da radi kako treba.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2016, 16:10   #68
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

nisam win10 advokat i ja koristim win7 ali ti ne znaš šta ima u grafičkoj memoriji verovatno je nešto keširano da brže otvara
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2016, 0:57   #69
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Windows 10

^ Ne razumijem šta želiš reći.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2016, 4:31   #70
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Jel se razumeš u programiranje i keširanje? Nešto učita u memoriju da radi brže da ne čeka korisnik da učita sa hard diska... da bi imao utisak kako sve leti
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2016, 8:53   #71
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Windows 10

Sad te razumijem, a ne razumijem potrebu da Windows kešira grafičku memoriju "unaprijed". To je apsurdno i nepotrebno, šta njemu treba za prikaz taskbara i wallpapera, 10 megabajta plafon + "otkud od zna" šta ću ja sljedeće da pokrenem pa da mi keširanjem nepotrebno jede grafičku memoriju i zagrijava GPU? Glupost. Čak i swap memorija koja se uzima od hard diska se pokreće po potrebi, a ne uzme se odmah, izuzev onog initial dijela, ukoliko sam tako postaviš.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2016, 16:44   #72
Pedja_82
Član
 
Član od: 13.11.2010.
Poruke: 129
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 11 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Kupio sam original Windows 10,instalacija je u toku,pa me interesuje da li posle instalacije sam pronalazi i instalira drajvere ili moram rucno?Prvenstveno mislim na drajvere za maticnu plocu i graficku kartu.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
Pedja_82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2016, 18:44   #73
Dark Magician
Veteran
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 812
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 140 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Uglavnom sam povlači.
Dark Magician je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dark Magician na korisnoj poruci:
Pedja_82 (21.5.2016)
Stara 19.5.2016, 18:50   #74
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Možeš posle da skineš novije sa sajta proizvođača
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Pedja_82 (21.5.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
100 Useful Run commands for Windows (Shortcuts) wog326 Operativni sistemi 1 10.8.2010 13:45
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com