Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.5.2017, 15:19   #6721
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom The Witcher 3

Ja sam oklop uvek miksovao. Nikad nisam nosio kompletan set, jel mi je delovalo neefikasno, cak i sa ekspanzijom koja daje bonuse za cele setove.

Obicno sto tezi grudni oklop i laksi devovi za ruke i noge (npr. cat zbog ofanzivnih bonusa). A wolf pantalone su jedne od najboljih. Plus dodas rezervni tezi newitcherski grudni oklop za borbe protiv ljudi, eventualno mozda jos neke pantalone, ako su bas dobre.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2017, 18:08   #6722
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Nastavio sam da igram W3 kako sam kupio rx 460, a prodao gtx 650. Treba reći da je sa g1820 i gtx 650 Witcher 3 bio (ne)igriv tako što se smanji rezolucija na minimum i sve zivo pogasi, ali i onda to ne ide nikako.
Sada rx 460 radi 30+- fps na high ponešto medium, međutim i dalje zabada. Znači u sred neke akcije, cinematic-a, hoda, trčanja bilo čega, slika stane na 2 sekunde i onda se nastavi. Kao da učitava deo koji sledi? Jel to ubogi g1820 stvarno nemoćan. Pratim u msi afterburner, fps ide oko 30ak i odjednom slika stane, cpu zakucan 100%, gpu varira, i onda kao kao da prelomi taj deo pa cepaš dalje. Kako se to zove, stuttering?

Inače 59h u igri još uvek po Novigradu i okolini, ima dosta da se radi. Pomalo me smaraju kvestovi koji te vode tamo-vamo, a finale bude bezveze, bez nekog moćnog protivnika. Eto čisto da završiš nekome nešto. Sve oko Dandeliona mi je bilo užasno dosadno.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2017, 14:47   #6723
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Kad se završi glavna priča u Blood and Wine da li ostajem u svijetu i mogu da rješavam preostale posredne questove (contract, treasure hunt, gwent)? Ili me baca u glavni meni i nema dalje?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2017, 15:27   #6724
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Možeš slobodno da se krećeš svuda i da rešavaš ostale questove Doduše neki sporedni questovi su vezani i za glavni i gubiš mogućnost da njih rešiš, ali nema ih mnogo. Ako te zanima koji su, možeš naći na netu, ali može se i intuitivno naslutiti, obično su to likovi koji su na ovaj ili onaj način usko vezani za samu glavnu priču.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2017, 19:03   #6725
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Inače može li neko ko je skoro igrao Blood & Wine da mi kaže koliko daleko treba da se odmakne u priči da bih mogao da nađem onaj quest sa podvrgavanjem mutacijama?
Ja sam sad završio glavnu priču i planiram da krenem sa Hearts of Stone, ali hteo bih da imam i te mutacije čisto da bih ih koristio duže, nego samo za jedan DLC.

Isto važi i za grandmaster opremu, ako neko zna bio bih zahvalan
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2017, 19:19   #6726
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Mislim da ne treba puno, možda čak ni malo, mene je kad sam šetao po Beauclairu našao neki klinac koji mi je dao pismo, to pokreće taj quest, pa možda je dovoljno da odeš u Beauclair i da se muvaš po gradu, možda ne treba da prelaziš glavnu pričću, a ako i treba to nije puno, ja sam tada imao možda par questova sa glavne priče.

Kad smo kod mutacija koje su vam se dobro pokazale? Ja imam dve, signs i combat prvog nivoa, sad mi je aktivna ta combat. Mada je to sve više zbog efekta, da se vidi, ali igra nije teška pa da su te stvari potrebne.

Skoro sam nabavio silver mač od Ladi of the Lake, pa ga malo isprobavam.

Mene recimo zanima šta bi se desilo da znaš lokaciju na koju treba otići pa da na nju odeš prije dobijanja samog questa. Da li bi se time moge dobiti mutacije?

To me inače znanima, obično dobijem quest i odem negdje pa pratim tragove da dođem do monstera, ali da li se moglo lutanjem naići na tog monstera pa da tek kasnije kod dobijanja questa imam opciju da kažem "ja sam to već obavio" i da tada odmah dobijem EXP i novac za quest? Ili se taj monster generiše tek kad se dobije quest, a do tada je ta njegova lokacija prazna? U Gothicu se dešavalo da se quest obavi prije nego što se zvanično dobije ali ovde ne znam kako je, a nisam se cimao sa tim da nakon obavljenog questa učitam neku raniju poziciju i odem na lokaciju prije nego što preuzmem quest.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2017, 19:07   #6727
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

https://www.youtube.com/watch?v=XNz-CLzEcCs

8K all on
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2017, 17:06   #6728
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Završen i Blood and Wine. Završeno sve.

HoS sam prešao za tri dana a BaW sam razvukao na dve sedmice, iako sam igrao svaki dan. HoS za 15 sati a BaW za 40 sati.

Toussaint mi se dosta svidio, a Beauclair je dragulj.

Skoro tri mjeseca je trajala cijela Witcher 3 avantura, 205 sati po ingame brojaču dok GoG Galaxy kaže 234 sata.

Na kraju sam level 52, imam 60k zlatnika i 26 neiskorištenih skill poena.

Gledao sam kasnije o ostalim završecima i koliko vidim i ovde sam dobio najbolji, kao i u HoS a i u glavnoj igri.

Nemam ništa reći za Witcher 3 što već nije rečeno.
Sve u svemu odlična igra.
Dosta dobri questovi, razvnovrsni, ima i blesavih, i nekih koji razbijaju klišeje.
Odlična muzika.
Grafički divan i veliki svijet pun sadržaja.
Gwent odličan, dosta i rado sam ga igrao. Jedini quest koji mi je ostao je onaj da pokupim sve karte, ostalo mi je još 5.
Sviđa mi se što te questovi vode uzduž i poprijeko po gradovima i van gradova pa se tako može vidjeti kako je svijet lijep.

Ali nije baš sve gotovo, ostalo mi je dosta "upitnika" na Skelligama a i u Blood and Wine, kao i ganjanje onih 5 preostalih Gwent karata. To ću nekad kasnije, kad odmorim od W3 pa se poželim i malo navratim u taj svijet.

Zamjerka koja mi pada na pamet i koju sam još davno uočio je ta što po meni ima previše opreme za craftovanje i pronalaženje, pa se samim tim ne osjeti neka razlika između jedne i druge. Nekako mi je bolji onaj pristup kad nema toliko opreme i da se za neku dobru baš treba pomučiti ali kad je imaš da se to baš osjeti u borbi. U početku je craftovanje opreme zanimljivo ali kasnije kad imaš puno dijagrama i za svaki drugi level možeš craftovati kompletnu opremu to više nije to, najviše jer se ne osjeti razlika. Zbog toga sam znao dugo koristiti neki set koji mi se sviđa kako izgleda i nisam imao nikakvih problema što umjesto njega ne koristim neki dosta jači.

Druga zamjerka je što je igra nije nešto teška i na Blood and Broken Bones. Nisam probao Death March ali čujem da i na njemu nije puno teže. Mada mi ovo nije prevelika zamjerka, nisam ljubitelj ekstremno teških igara. Dosta teža igra na ovu veličinu bi uzrokovala još mnogo sati igranja, a po meni je ovih 200 sati sasvim dosta.

Ali nemam nikavih ozbiljnih zamjerki. Još uvijek mi nije jasno kako su ovo napravili za tri i po godine, glavnu igru. Ne mogu ni zamisliti šta prave u Cyberpunk 2077 na kojem ako se ne varam rade već par godina a nije ni blizu završetka.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2017, 18:48   #6729
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja sam juce resio quest koji mi je doneo mac Aerondight... ovo cudo je nevidjeno OP. Da li je GM Wolf oprema bolja od ovog? Bonus na 10 hitaca u nizu je lud...

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2017, 19:08   #6730
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ima opreme bolje od Grandmaster. Ja nisam ni pravio Grandmaster kad sam to vodio, i kad sam vidio koliko ona košta, iako novac imam ali nisam vidio svrhu. GM oprema je za level 40 što je po meni nizak nivo, da su je stavili negdje recimo na 47 tada bi bila dosta bolja.

Aerondight sam koristio od kada sam ga dobio pa do kraja kada je imao DMG 544-664.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2017, 19:36   #6731
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3



Folteste ti li si !?!

P.S. Novi film King Arthur.
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2017, 22:17   #6732
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Foltest 95% probability. Moze za Witcher movie.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2017, 2:27   #6733
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Cistim polako sporedne questove (u glavnoj prici u BW sam dosao tek do dela kada treba da se nadjem sa izvesnim vampirom na groblju). Ostalo mi je jos par komada i onda sam pocistio i sve notice boardove i sve sto mi je bilo dostupno do sada. Ono sto me kopka je da li sam se zaje** u questu sa Vivienne.

Spoiler za Vivienne:
Postovao sam njenu privatnost, odradio skidanje kletve pomocu Oriole egg-a i mislio da sam dobio relativno happy zavrsetak...
a onda sam tek skontao kad sam video na YT-u da je bolji kraj kada se detalji prenesu onom liku sto me je angazovao.
Lik mi deluje napadno i opsednuto, ali ocigledno njemu nije bilo nista nakon prenosa kletve, dok je Vivienne osudjena na jos nekoliko godina zivota.



Kako ste vi to odradili?

Sledeci quest koji cu da jurim je Grandmaster oprema, ali dobro cu videti da li mi se isplati da investiram u nju. Skupio sam nekih 27k kruna za sada (sa nekih 3k sa koliko sam dosao u B&W), mahom rasprodajuci sve maceve i armore koje pokupim usput jer su merchanti ovde dobrostojeci i placaju dobro. Bilo je zao da izbacim Mastercrafted Wolven Silver Sword ali ovaj novi od Lady of the Lake je jednostavno previse dobar. Steta sto nema slotove za rune kako bi ga i obojio usput.
A sto se tice cene GM opreme, ulozio bih u nju bez razmisljanja cisto radi kompletiranja seta... ali onda ne verujem da cu imati za ulaganje u Geraltovo imanje. Tako mi i treba kad sam vecinu maceva bacao umesto preprodavao tokom glavne igre... A save koji je prethodio ovom NG+ me ojadili cuvari.

Nadam se da cu zavrsiti ovo u narednih par nedelja da mogu konacno da krenem sa Andromedom... Sa tim sto ne znam kako cu nakon ovog igrati neki drugi RPG odmah potom. Standardi su previsoki. Mozda ovaj narodnjak Niera pomogne.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2017, 8:54   #6734
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Isti slučaj kod mene sa Vivien, i ja sam kasnije vidio da postoji bolji kraj. Ali još je nisam sreo nakon tog questa a vidio sam da to može.

Možda ćeš sakupiti dovoljno i za GM opremu i za imanje. Ali stvarno si sa malo kredita ušao u BaW.

Ja sam otišao malo dalje od tebe u glavnoj priči prije nego što sam se potpuno posvetio sporednim questovima i tek kad mi je ostao samo glavni quest vratio sam se na njega.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2017, 11:29   #6735
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Vredi investirati u imanje zbog toga što dobijaš dobre bonuse kada tamo meditiraš (ili prespavaš, preciznije). GM oprema podrazumeva dosta resursa koji se teško nabavljaju ili su izuzetno skupi (enriched dimeritium ore/ingot koji koštaju preko 2 hiljade kruna po komadu a skoro za svaki deo opreme su potrebna dva). I dalje nisam siguran da li se isplati, iako koristim GM Feline opremu koja ima solidne bonuse, al uz to sam napravio i Manticore opremu čisto zbog izgleda (nju nosi Geralt u BW meniju), ali bonusi nisu podesni za moj stil igranja iako izgleda odlično.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2017, 11:50   #6736
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja sam koristio Feline sve do GM verzije, na njoj mi se nije svidjela kapuljača

Sad gledam slike i sviđa mi se GM Wolven, a i Manticore dobro izgleda.

Možda ih sada i napravim kad je sve gotovo, za ovo lutanje svijetom i rješavanje onoga što je ostalo.

Koliko sam vidio za GM Wolven se ne mora posjedovati prethodna verzija, može odmah da se craftuje, dok za GM Feline treba imati Mastercrafted Feline. To mi i odgovara jer od ranijih verzija imam samo Feline, pa bih mogao da napravim GM Wolven.

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
enriched dimeritium ore/ingot koji koštaju preko 2 hiljade kruna po komadu a skoro za svaki deo opreme su potrebna dva
Ali i ti dijelovi mogu da se craftuju iz drugih dijelova, isto nije jeftino ali je jeftinije nego kupiti gotov dio.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2017, 12:01   #6737
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

A da li je moguce craftovati GM opremu bez Mastercrafted verzija koja joj prethodi?

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2017, 12:44   #6738
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Može samo Wolven.
I može Manticore, ali se ona ne zove GM jer je nije bilo ranije, iako ima stats kao ostali GM setovi.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Paladin na korisnoj poruci:
buraz (8.5.2017)
Stara 8.5.2017, 13:21   #6739
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Ja sam koristio Feline sve do GM verzije, na njoj mi se nije svidjela kapuljača
Ali i ti dijelovi mogu da se craftuju iz drugih dijelova, isto nije jeftino ali je jeftinije nego kupiti gotov dio.
I meni se to nije svidelo, ali srećom postoji mod koji skida kapuljaču

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Ali i ti dijelovi mogu da se craftuju iz drugih dijelova, isto nije jeftino ali je jeftinije nego kupiti gotov dio.
Da da, to sam i ja radio, jeste zamorno malo jer postoji tri ciklusa pravljenja ali je jeftinije.


A to što govorite za Wolven opremu, po netu viđam da je potrebna mastercrafted wolven prethodnica za GM verziju... koliko ste sigurni da ne treba?
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2017, 15:06   #6740
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja nikad nisam pravio Wolven opremu a vidim da u B&W mogu da je craftujem, i tamo u listi potrebnih dijelova nema Wolven Mastercrafted dijela, dakle za GM Armor nema Mastercrafted Armor u listi potrebnih dijelova. Evo sad sam opet gledao i tako je.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com