Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.9.2009, 19:17   #1
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Plavi ekran 3. put

Pre nedelju dana kada sam radio nešto na kompu samo mi se iz čista mira isključio i pojavio plavi ekran. Naravno restartujem i ništa se nije događalo do sada. Primetio sam veoma jako seckanje u bilo kojoj igri, dok sam igrao Tiberian Sun iz 2000 i Titan Quest često mi je veoma usporavalo na nekim deonicama gde pre nije usporavalo. Onda sam sa neta skinuo za titan quest itemus mapu i u readme-u sam pročitao da je mapa prenatrpana detaljima pa treba jači komp. Radila je solidno naravno sa seckanjem ali je radila. Onda sam uključio Jdownloader i skidao nešto sa neta. Onda sam upalio titan quest i tu mapu (da kažem mod) i usred igre mi zasecka veoma dugo, nekih 10 sekundi zabaguje se skroz i pojavi se plavi ekran. Zanemarim i to a onda juče uzmem da režem neke filmove (sve vreme radi jdownloader najnovija verzija) i posle trećeg dvd-a mi se isključi net i nemogu ni da otvorim aplikaciju za konektovanje, probam odjavim modem za net (sezampro) i isključim pa uključim i posle pet sekundi opet plavi ekran.

Izvinjavam se zbog ovolikog posta ali mislim da je sve ovo potrebno da navedem. Inače imam sp3, nod 32, i spy bot s&d.

Hardware je amd athlon 1.89 ghz 3000+, ati radeon x1300pro, matična k9N Neo, hard wd 160 gb 7200 rpm. Merio sam i u hw monitoru temperaturu i procesor ne prelazi temperaturu preko 44 i 2200 rotacija coolera.

Ako može neka pomoć neka bude tačno navedena, da ne bude reinstall system. A ako to baš bude moralo gde mogu da nabavim norton ghost pošto mi je sistem gostovan, i neki sajt gde ima uputstvo za gostovanje.

Hvala unapred svima koji imaju neko rešenje.

Poslednja ispravka: ilic stefan (17.9.2009 u 20:03)
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2009, 19:31   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

Najbolje bi bilo da kada ti izbaci BSoD da slikas i okacis sliku ovdje, da se vidi kod greske, ovako ti samo napamet mozemo pricati. Za pocetak probaj nove drajvere za graficku.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2009, 20:02   #3
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

Citat:
lamborghini kaže: Pregled poruke
iskljuci automatic restart.
ovako:

1.
Right-click My Computer, and then click Properties.
2.
Click the Advanced tab.
3.
Under Startup and Recovery, click Settings to open the Startup and Recovery dialog box.
4.
Clear the Automatically restart check box, and click OK the necessary number of times.
5.
Restart your computer for the settings to take effect.
Mene zeza plavi ekran šta će ovo pomoći. Izvini ako ne znam ali meni se ne restartuje nego mi samo upali plavi ekran pa ja moram restart, jedino ako sam pogrešio u postu, ispraviću.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2009, 20:04   #4
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

Citat:
ilic stefan kaže: Pregled poruke
Mene zeza plavi ekran šta će ovo pomoći. Izvini ako ne znam ali meni se ne restartuje nego mi samo upali plavi ekran pa ja moram restart, jedino ako sam pogrešio u postu, ispraviću.
ovo sto ti je on napisao je da se automatski restartuje kada dodje do BSoD-a,da ne vidis taj famozni plavi ekran, nista vise. kada ti sledeci put izbaci slikaj i postaj ekran pa da vidimo koji je kod greske.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2009, 20:06   #5
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
ovo sto ti je on napisao je da se automatski restartuje kada dodje do BSoD-a,da ne vidis taj famozni plavi ekran, nista vise. kada ti sledeci put izbaci slikaj i postaj ekran pa da vidimo koji je kod greske.
Ok nema problema. Mada zapamtio sam nešto da je bilo ati.dll da je pravio problem, tako nešto se zvao falj. Čim se pojavi kačim sliku.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2009, 20:09   #6
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

Citat:
ilic stefan kaže: Pregled poruke
Ok nema problema. Mada zapamtio sam nešto da je bilo ati.dll da je pravio problem, tako nešto se zvao falj. Čim se pojavi kačim sliku.
ati.dll je neki fajl od graficke, logicno, tako kao sto sam ti i rekao u prvome postu instaliraj druge drajevere od graficke karte.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2009, 21:04   #7
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

Smrdi na mnogo stvari..da probas po onom startom: sve iz kompjutera pa redom 1 po 1 komponentu da stvis i vidis...
Može da bude napajanje,može da bude loše hlađenje,može da bude Gram il RAM...300 stvari..
možda da poteraš par rigoroznijih testova za ram pa odatle da kreneš redom...,ako možeš,moj savet,nađi sličan kompjuter i probaj da ĆukrstišĆ komponente i vidiš gde se dešava plavi ekran..
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2009, 21:08   #8
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

Obrisi drivere za graficku, pa instaliraj najnovije, ako opet ponovi, onda instaliraj one koje si dobiu uz graficku.. jedno od ova dva bi trebalo da resi problem...
Ako nisu driveri onda moze da bude grafa/napajanje/ram/hdd....
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2009, 12:13   #9
Boja Killer
Član
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 132
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

e ja sam imao isti problem, imam taj internet i koristim jdownloader, i onda sam uradio windows i posle mesec dana o5, i o5 sam uradio windows, al je sad bilo posle 15 dana, pa sam misilio da je do modema pa sam zamenio modem, posle toga o5 se pojavljivao, pa sam odneo da mi sve komponente ispitaju i na kraju je bila otisla maticna ploca.... al je sreca bilo sve pod garancijom....
Boja Killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2009, 19:31   #10
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

Evo ceo dan se nije pojavljivalo. Inače komp je star tri godine. Sačekaću još 10 dana a ako do tada ne izađe ni jednom onda je bilo izgleda slučajno. Inače Ram memorija nije jer sam nju juče proveravao sa memory test-om. Proveravao sam i hard sa HD tune-om i nije takođe ni on. Napajanje takođe nije jer sam ga promenio u maju ove godine. Ostaje samo matična i grafička, a možda ga je i Jdownloader zeznuo. Samo ova tri mogu da budu.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2009, 18:05   #11
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

I dalje ništa, nastaviću da vas obaveštavam do desetog dana, a posle desetog administrator može slobodno da zaključa temu.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2009, 19:37   #12
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

Nisam, nisam ni imao potrebe pošto se nije restartovao niti je izletao bsod.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2009, 20:02   #13
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

Citat:
ilic stefan kaže: Pregled poruke
Evo ceo dan se nije pojavljivalo. Inače komp je star tri godine. Sačekaću još 10 dana a ako do tada ne izađe ni jednom onda je bilo izgleda slučajno. Inače Ram memorija nije jer sam nju juče proveravao sa memory test-om. Proveravao sam i hard sa HD tune-om i nije takođe ni on. Napajanje takođe nije jer sam ga promenio u maju ove godine. Ostaje samo matična i grafička, a možda ga je i Jdownloader zeznuo. Samo ova tri mogu da budu.
Koliko ja znam, ovo ne moze biti slucajno, osim ako nisi koristio program koji zna da pukne tako. Npr meni je Chrome u pocetku pucao 2-3 puta uz BSOD... inace je sve (pu pu, da kucnem u drvo) ok
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2009, 21:47   #14
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

Moguće zbog Jdownloadera ili zbog modova koje sam koristio. Evo već četiri dana ništa. Čak je i seckanje u igrama prestalo od kada sam skinuo sve što mi je trebalo sa neta i ugasio Jdownloader. Takođe to je počelo da zeza odkad sam updateovao program na noviju verziju.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2009, 0:35   #15
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

Citat:
lamborghini kaže: Pregled poruke
probaj ono bez obzira sto se ne resetuje!
Da...a moguce je da je kao sto sam vec rekao, samo bio u pitanju maliciozni softver ili los program poz!
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 0:16   #16
laki1991
Veteran
 
Član od: 6.9.2009.
Lokacija: NBgd
Poruke: 757
Zahvalnice: 166
Zahvaljeno 32 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

meni se ovo desava kada igram S.T.A.L.K.E.R. CLEAR SKY prilikom loadinga...Ali uvek...
laki1991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 14:42   #17
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

Više čak ni ne baguje. Sto posto je Jdownloader. Nije mi se ni jednom restartovao. Mod sam igrao jedno 20 do sada i ništa se nije dešavalo. Moderator može slobodno da zaključa temu.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 15:28   #18
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Plavi ekran 3. put

Evo sad se pre pet minuta pojavilo, instalirao sam prince of persia 2 i nisam mogao da odem posle instalacije na net. Kada pokušam da otvorim aplikaciju za konektovanje neće ni da je otvori. Tada sam probao da odjavim modem i da ga ponovo uključim, to sam i uradio i čim se čuo zvuk da sam konektovao uređaj, bsod. Evo i slike.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Copy of DSCF0356.JPG
Viđeno:	25 puta
Veličina:	66,0 KB
ID:	30891  
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bsod, plavi ekran smrti

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Plavi ekran, da l' od starosti, čega li? Purple Kvarovi 8 8.7.2009 11:12
Plavi ekran i resetovanje računara donboske Kvarovi 5 19.3.2009 16:03
Plavi ekran slaven Kvarovi 2 23.11.2008 21:26
Sta je plavi ekran u windowsu? yahhoo Kvarovi 15 11.1.2008 4:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com