Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.11.2006, 13:52   #1
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Zvuk se "mutuje" pri startovanju TV aplikacije

Pozdrav svima !

Imam jedan neobičan problem sa TV karticom Gigabyte GT-PTV-AF-RH, tj. sa TV/Radio aplikacijom koja dolazi uz nju.

Poslije podizanja sistema, zvuk normalno radi, sve dok ne startujem TV sekciju u Cyberlink PowerCinema 4 programu (koji dolazi uz karticu). Tada se zvuk mutuje. U Volume Control-u sam vidio da se mutuju "Front" i "Rear" sekcije. Kada maknem checkmarke, zvuk se normalno čuje.

Inače, u pitanju su obični stereo zvučnici (2 komada). I u Windowsu i u Powercinema-u je zvuk pravilno podešen (2 stereo zvučnika).

Neki savjet?

Hvala unaprijed
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2006, 16:55   #2
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Zvuk se "mutuje" pri startovanju TV aplikacije

Da li si siguran da je u pitanju problem? Da li ti se to dešavalo i ranije/od početka, ili je počelo da se dešava naknadno?
Po mom mišljenju u pitanju je normalan proces pri kom se automatski "mutuju" svi ostali izvori zvuka, da se ne bi mešali sa zvukom sa TV karte.
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2006, 18:01   #3
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Zvuk se "mutuje" pri startovanju TV aplikacije

Ma, problem je od početka ...

Moguće je da je pravi razlog to što ti kažeš (uopšte mi nije ni palo na pamet ), ali, to je prva TV kartica koju sam sreo sa tom "mogućnošću" (koja, usput, ne može da se isključi ) ) Sa Leadtek-om, ASUS-om, Apacer-om i ostalim karticama koje sam sretao, toga nije bilo. Zapravo, jeste sa jednom MediaForte, ali je sve proradilo poslije upgrade-a drajvera.

Međutim, dvije stvari mi onda nisu jasne :
- Ako je zbog zaštite od šuma, zašto se onda zvuk ne "odmutuje" nakon izlaska iz aplikacije? Također, zašto ne mutuje "Master Volume," ili "Line in" sekciju Volume controla, umjesto što mutuje "Front" i "Rear" sekciju? Usput, zvučnici su 2.0, nisu ni 4.1 ni 5.1.
- Zašto se onda ne čuje čak ni zvuk sa TV kartice, sve dok se ručno ne odmutuje pomenuta sekcija?

Mada, kao što rekoh, vrlo je moguće da si u pravu. Probaću da nađem kablić sa bananicama i povezati audio out sa TV kartice na line in zvučne kartice. On uopšte nije ni došao u paketu, a očigledno TV kartica predviđa upotrebu i aktivne zvučne kartice za svoje ciljeve (čim sve radi kako treba pri "odmutavanju") U svakom slučaju, hvala na sugestiji (stvarno prekomplikovano razmišljam, pa mi jednostavna rješenja ne padaju na pamet ))) ) Probaću, pa javljam !

Pozdrav !!
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2006, 20:05   #4
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Zvuk se "mutuje" pri startovanju TV aplikacije

Hmm... Čudne se stvari kod tebe zbivaju... Moj ortak ima Asusovu TV kartu i kod njega se prilikom startovanja Inter Videa dešavali slična stvar. Automatski su bili utišani svi kanali osim Mastera, što je u suštini OK. Ovo je i odgovor na jedno od tvojih pitanja - da se utišava i Master, onda zvuka uopšte ne bi bilo. Nakon zatvaranja programa takođe je morao manuelno da sve ponovo vraća na početne pozicije. No, otkako koristi Fly 2000, ovo se više ne događa. Znači, pored eksperimentisanja sa zvučnom kartom probaj i sa promenom softvera.
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 1:21   #5
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Zvuk se "mutuje" pri startovanju TV aplikacije

Kako imaš front i rear u volume controlu kad imaš stereo zvučnike? Zašto u control panelu ne podesiš deskop speakers ili u drajverima od zvučne. Smanjivanje jačine zvuka se dešava ako je u samoj aplikaciji zvuk smanjen pa kad je pokreneš, onda smanji i u volume controlu. Zavisi kako si povezao tuner (preko kog ulaza - AUX/Line In/Mic). Takođe, aplikacije znaju da utišaju i Wave slajder koji se odnosi na sve. Proveri da ti u samoj aplikaciji nije nešto mute-ovano.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 12:52   #6
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Zvuk se "mutuje" pri startovanju TV aplikacije

Citat:
Rocker kaže:
Kako imaš front i rear u volume controlu kad imaš stereo zvučnike? Zašto u control panelu ne podesiš deskop speakers ili u drajverima od zvučne. Smanjivanje jačine zvuka se dešava ako je u samoj aplikaciji zvuk smanjen pa kad je pokreneš, onda smanji i u volume controlu. Zavisi kako si povezao tuner (preko kog ulaza - AUX/Line In/Mic). Takođe, aplikacije znaju da utišaju i Wave slajder koji se odnosi na sve. Proveri da ti u samoj aplikaciji nije nešto mute-ovano.

Kažem, pogledao sam i u control panelu i u drajverima od zvučne i u podešavanjima od aplikacije, svugdje su stereo zvučnici. Po defaultu nemam u volume control-u Front i Rear, nego tek kad sam dodao front i rear u volume control, vidio sam da se oni mutuju kad se pokrene Cinema, i da tada zvuk ne radi.

Usput, TV kartica nema audio out, znači, zvuk se potpuno oslanja na zvučnu karticu.

Znači, divota
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 13:12   #7
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Zvuk se "mutuje" pri startovanju TV aplikacije

Citat:
ezenkiel kaže:
Kažem, pogledao sam i u control panelu i u drajverima od zvučne i u podešavanjima od aplikacije, svugdje su stereo zvučnici. Po defaultu nemam u volume control-u Front i Rear, nego tek kad sam dodao front i rear u volume control, vidio sam da se oni mutuju kad se pokrene Cinema, i da tada zvuk ne radi.

Usput, TV kartica nema audio out, znači, zvuk se potpuno oslanja na zvučnu karticu.

Znači, divota
Zvuk se prenosi preko PCI magistarle.Najbolje ti lepo skini nove drajvere za TV tjuner a i za zvucnu za svaki slucaj!
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 15:55   #8
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Zvuk se "mutuje" pri startovanju TV aplikacije

Vjerovatno je do aplikacije .... Na Cyberlink-ovom sajtu je izašao patch za sličan problem, ali samo za neki model Fujitsu Siemensa, neće da radi na ovoj mašini.

E, da .... Instalirao sam najnovije drajvere, i ne pomaže

Hvala svima na sugestijama ...
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 16:23   #9
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Zvuk se "mutuje" pri startovanju TV aplikacije

Citat:
ezenkiel kaže:
Vjerovatno je do aplikacije .... Na Cyberlink-ovom sajtu je izašao patch za sličan problem, ali samo za neki model Fujitsu Siemensa, neće da radi na ovoj mašini.

E, da .... Instalirao sam najnovije drajvere, i ne pomaže

Hvala svima na sugestijama ...
Sta znam..Koristim isti program na Ati 550pro tv tjuneru i nisam imao slicnih problema.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2006, 20:53   #10
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Zvuk se "mutuje" pri startovanju TV aplikacije

E, samo da vam javim, konačno sam riješio ! kao što su mnogi i pretpostavljali, problem je bio u aplikaciji ...

Brisanje i ponova instalacija Powercinema-e 4 sa CD-a koji je došao uz karticu nije donijela rezultat. Trial verziju skinutu sa Cyberlinkovog sajta nisam mogao registrovati ključem sa CD-a. Na phazeddl.com sajtu sam našao piratski PowerCinema V4.0.2401 (istu koja je i na Cyberlink sajtu) koju sam normalno registrovao ključem sa CD-a i ona radi besprekorno

Pa. šta da kažem ..... Živjela piraterija )))

Hvala svima na sugestijama
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2006, 8:58   #11
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Zvuk se "mutuje" pri startovanju TV aplikacije

Samo da napomenem da pri instaliranju Power DVD 7 posle instalacije Power Cinema 4 mozete imati slicne probleme sa zvukom tako da prvo instalirajete Power DVD a zatim Power Cinema.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2006, 18:52   #12
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Zvuk se "mutuje" pri startovanju TV aplikacije

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Samo da napomenem da pri instaliranju Power DVD 7 posle instalacije Power Cinema 4 mozete imati slicne probleme sa zvukom tako da prvo instalirajete Power DVD a zatim Power Cinema.
Uz ovu TV karticu uz, Powercinema, dolazi i PowerDVD 6, i oba su instalirana. Moguće je da je pogrešan redosljed instalacije i ovdje napravio zbrku ...
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Cudan zvuk pri paljenju racunara Ron_Jeremy Kvarovi 8 17.2.2006 19:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com