Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.3.2006, 15:08   #41
dido
Član
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Podgorica - California
Poruke: 85
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku dido
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Zna li ko kako da pređem onaj nivo na Night of Raven na koji treba da odgovorim onome Quraquadronu na ona pet pitanja koja postavlja, da bi mi rekao kako da uđem u onaj hram u koji je Raven prethodno usao?
dido je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2006, 19:30   #42
goran.rs
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 284
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Sad bi ti rekao da se malo potrudis i odes u pecinu tamo blizu orkova.Procitas knjige i zakljucis odgovore.Ali ajde da se ne mucis:

The guardians of death.
The warrior caste.
The priests.
The warrior caste.
The scholars.
The healers.
There's no way I could know that.
goran.rs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2006, 12:04   #43
Aljosa
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Beograd - Zemun
Poruke: 504
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 51 puta na 38 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aljosa
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Bogami ja sam se namucio sa tim pitanjima.
Aljosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2006, 0:43   #44
Gerovit
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
101st Airborne kaže:
Ako neko ima neki koristan savet za Gothic II nek se ne ustrucava

Pre svega, kod koga pumpam strenght?


Najbolji savet za Gold Edition koji mozes cuti - svakog zmaja mozes ubiti dok pusis swampweed, tako sto ces prizvati demona sa scrola koji kosta 250 gold-a i trazi samo 30 mane !
Gerovit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2006, 0:51   #45
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Preporucio sam prijatelju da odigra prvo obican gothic tako sto ce instalirati samo prva tri diska od gold-a, i nece da radi?!?Pretpostavljam da problem pravi zastita ali zasto onda sa NOTR radi bez problema? Resenje? Potrebni alati? Help! (@mods please don't delete/ban me! )
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2006, 14:59   #46
Shobe
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 180
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 61 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

He, sad sam bas probao, posto sam ubio Undead Dragona, da pobegnem sa ostrva plivajuci Plivam, plivam, napustam pecinu, kad odjednom krene animacija, neke morske zivuljke (lice na neke azdaje) me pojedu, ovo nisam ocekivao
Shobe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2006, 16:31   #47
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

A pa azdaje su opasne
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 2:44   #48
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
F@n@T!c_KV® kaže:
I biti priest je taaaaaaaaaako mocno!
a da, to se podrazumeva
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 10:45   #49
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
darthmajor kaže:
Preporucio sam prijatelju da odigra prvo obican gothic tako sto ce instalirati samo prva tri diska od gold-a, i nece da radi?!?Pretpostavljam da problem pravi zastita ali zasto onda sa NOTR radi bez problema? Resenje? Potrebni alati? Help! (@mods please don't delete/ban me! )
Jos jednom, pviiiz help, poludecu ako ne uspem da pokrenem!!!
Jel' ima neko c*ack ili neki alat, ili savet ili bilo sta? Sada igram NOTR sa magom i ljudski se znojim, ali hocu kasnije da odigram vanila verziju sa dragon hunter-om a to ce biti tesko ako ne uspem da pokrenem :'(
HELP!
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 16:26   #50
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Ako ima među vama onih koji se sjećaju...djeluje mi da sam zapeo u NotR. Ne mislim pitati za neki quest već uopšteno.

Nisam ga igrao još od maja prošle godine kad sam stao, pa nedavno nastavio.

Teško je (mislim na NotR, ne čisti G2 koji nisam ni igrao), to sam čuo i na forumima, a i u nekim guide-ovima koje sam nedavno bio prinuđen da potražim na netu.

Dakle ovako, otvorio sam portal za Jharkendar, bio sam malo tamo, kod gusara na plaži, a jednom sam uletio i u Valley of the Mines, ima orkova na svakom koraku, samo sam trčao k'o lud i popentrao se preko onog stabla u zamak, mislim da su me ganjali svi orci iz Valley of the Mines, bio malo tu i onda učitao poziciju prije dolaska u Valley of the Mines. Gdje je bolje da prvo rješavam questove, šta je lakše: Jharkendar ili Valley of the Mines? Problem je što mi djeluje da sam slab, negdje sam 10 ili 11 level, imam svega 58 strenght, isti mač vučem već neko vrijeme, a mnogo bi mi dobro došao neki jači, mnogo jači, a problem je što mi za to treba dosta više strenght, a sad mi daju samo 5 strenght za teško zarađenih 10 level poena, koje sve teže dobijam jer svaki put treba sve više experience poena. A da ne kažem da bi mi dobrio došao i jači oklop, imam onaj Militia armor (40) i Ring of Water armor (50), ništa jače.

Iole jače životinje ne mogu da ubijem, orke da ne pominjem, mislim da ne mogu ubiti ni lurkere, a pogotovo one kao dinosauruse kojih recimo ima u onom kanjonu u Jharkendaru.

Doduše nisam riješio ni sve questove na glavnoj mapi, ali mi djeluje da to sve nekako jako sporo ide, napredovanje, kolega mi reče da je to tako, kaže: "trudiš se maksimalno a napreduješ minimalno". Mogao bih pomoću uputstva gledati da se pomognem da riješim neke sitnije questove na glavnoj mapi, ako bi mi to pomoglo da ojačam pa da onda krenem dalje sam, ali sumnjam da bi mi to previše pomoglo, recimo iz nekih razloga neke questove više ni ne mogu završiti, jer je neki slijed događaja bio takav.

Ima li neko savjet, generalno ali prvenstveno za dobijanje strenght? Mislim da imam onih nekih travuljina da bih možda mogao sklepati bar jedan napitak za strenght, ali bih prvo morao naći nekoga da me tome nauči, a to me opet košta level poena, mada mislim da imam nešto raspoloživih. Koliko se strenght dobija od jednog napitka?

Kako se kopa na onim lokacijamam označenim sa crvenim X na zemlji? Imam ja onaj pick-axe ali kad klikam na tom X on samo maše kao da se tuče sa tim oružjem.

Ovih dana se razmišljam ili da pokušam da otčepim, ili da batalim i ne gubim vrijeme pa da uzmem nešto drugo da igram, ionako mi je ostao Baldur's Gate 2 na kome sam stao još prije nešto više od 2 godine , pa bih i njega pokušao nastaviti, došao sam bio tek do 2. chaptera.

Možda sam trebao prvo igrati obični Gothic 2...
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 17:17   #51
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Ovih dana se razmišljam ili da pokušam da otčepim, ili da batalim i ne gubim vrijeme pa da uzmem nešto drugo da igram, ionako mi je ostao Baldur's Gate 2 na kome sam stao još prije nešto više od 2 godine , pa bih i njega pokušao nastaviti, došao sam bio tek do 2. chaptera.

Možda sam trebao prvo igrati obični Gothic 2...
Ni slucajno ne prekidaj igru. Igra jeste teska na pocetku, pogotovo ako ne pratis njihov zamisljeno ucrtani put.. ali to je samo na pocetku... Cim stignes u grad gledaj da tamo po gradu obavis sve sto mozes i onda idi u okolinu grada i ubijaj sitne zivotinje... Treba malo strpljenja na pocetku- mene su i pacovi ubijali.. Ali posle neka 2h igre, vec polako pocinjes lakse da dises, i onda ako pozelis mozes da postanes nepobediv! Igra je fenomenalna! Moja omiljena RPG igra, a mozda i igra uopste!!! Znaci samo malo strpljenja na pocetku, cesca snimanja i na kraju, videces, bice ti drago sto si istrajao. A osim toga, bices zadovoljniji sobom- neke igre prosto smaraju jer ih predjes u jednom mahu, sa tek nekoliko loadovanja.... opusti se, i uzivaj.. polako.... igra je stvarno BISER! Nista slicno neces naci i uvek ces se pitati- ZASTO!?!?
Za svaki konkretan detalj koji te interesuje- skini walkthrough.... www.gamefaqs.com
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 17:27   #52
demiurgos
Novi član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Uf, ako si pocetnik u Gothic-u onda mislim da nisi trebao odmah da se bacis na NotR - ta igra ume da bude prilicno hard-core po pitanju tezine.

Definitivno bih ti preporucio da se klonis Valley of the Mines i da prvo odradis addon svet sa obzirom na to da su stvorenja tamo generalno slabija.

Jedan nacin da brzo napredujes jeste da resavas quest sa nekim NPC-em. Npr. kod pirata imas quest da ubijes 6 razor-a u kanjonu zajedno sa jos trojicom NPC-a. Zaputi se sa njima i oni ce te pratiti ma gde isao u kanjonu. Sa njima bez problema mozes potuci sve razor-e plus dodatne orkove koji se nalaze ispred one stare biblioteke (dobijas exp kao da is ih sam pobio).

Btw, ubijaj sve sto se gmize a sto je u dometu tvojih snaga (svaka trunka exp-a vredi) iako bi takodje trebalo da se skoncentrises na questove koji ne zahtevaju previse borbe. Koristi magiju (preko scrollsa) npr. sleep da bi potukao jake NPC-eve.

Jos jedan stvar koja je meni prvi put mnogo pomogla: Nabavi neki transform scroll, npr. transform into snapper i u takvom obliku idi u sumu severno od grada i tamani slabije zveri. Pokusaj da nadjes (retke) scroll-ove tipa transform into dragonsnapper (ima jedan u glavnom gradu Khorinisu iako se ne secam gde (mislim da to vazi samo za NotR)). E vec sa tim mozes manje vise da potamanis celu tu mracnu sumu sto ce ti doneti sasvim pristojnu kolicinu exp-a.

Jos jedna stvar koja vazi za Gothic jeste ta da naprosto treba vezbati borbu (ne mislim da budzis one-handed weapon ili strength) vec na to da se ti sam naucis forama i fazonima sa macem (npr. znam ljude koji na lvl 3 ili 4 potuku snapper-a) iako ti to naravno na duze staze mozda i nece pomoci jer te low-lvl bitke sa jakim zverkama umeju da budu prilicno duge i frustrirajuce , niti ce ti pomoci kod npr shadowbeast-a i sl. extra jakih neprijatelja.


Sto se strength-a tice:

Pored trosenja learning points-a na sam strenght trosi ih i na ucenje jezika kojim mozes citati kamene ploce koje nalazis u igri (jos jedna stvar pored potion-a koja ti budze atribute). Da savladas jezik u potpunosti (tj. da mozes da citas najmocnije ploce koje ti logicno daju najvise na atributima) treba oko 30 lp ali se definitivno isplati jer npr. mozes preko toga nabudziti i +30 strenght-a, +30 hit points-a (i jos stosta).

Kopanje:

Ako se dobro secam sve sto treba da uradis je da stanes tacno ispred tog X-a i kliknes. Ako se razmahuje znaci da verovatno nisi dobro nacentrirao X. Ali ne secam se najbolje tako da jbg-a.

Stvar je u tome da je NotR prilicno spor po pitanju napredovanja PC-a i verovatno pretpostavlja iskustvo sa cistim G2. To najbolje pokazuju recimo zmajevi koji u G2 uz jedan Army of Darkness scroll padaju bez problema (prakticno ne moras ni da se mrdnes) dok u ekspanziji vec stvari nisu tako naivne jer im se health konstantno obnavlja, pa su samim tim prilicno zeznuti. Btw, kad smo vec kod Army of Darkness, nabavljaj summon scroll-ove za posebne bitke. Srecno...
demiurgos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 18:13   #53
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Prešao sam Gothic 1, ali nisam igrao Gothic 2 već sam odmah "upao" u NotR.

Što se tiče učenja jezika izučio sam prvi nivo, i "usisao" u sebe tablete koje sam sa tim mogao. Imam neke tablete za 2 i 3 nivo, ali među njima nema za strenght, uglavnom za life energiju i archering i tako nešto.

Što se tiče učenja borbe toga sigurno ima, pominju se ti neki combo udarci, nisam se pretjerano bavio sa tim, ali znam u borbi sa ljudskim protivnicima parirati, recimo one bandite bez problema pobjedim "1 na 1" bez da me i okrznu, udarim pa blokiram pa udarim i tako do kraja. Ne znam koliko bi to palilo sa životinjama, posebno jačim jer ako me bar malo dirnu odvale puno energije jer nemam jak oklop.

Što se tiče skrolova imam neke, inače sam dosta štedljiv sa njima, uvijek mi je u ovakvim igrama frka da će mi neki skrol kasnije zatrebati u znatno većoj mjeri, ili da neću ni moći preći bez njega, pa ne znam šta smijem a šta ne smijem trošiti, a neki skrolovi su možda jedini na mapi. Tako se desi da završim igru sa dosta neupotreblneih stvari

Inače koristim one-handed oružja, e sad me zanima kada budžim da li da budžim strenght ili one-handed, šta je korisnije? Kontam da je strenght i inače idem na to jer mi to omogućava korištenje jačih mačeva.

Kad dobijam paladin armor ili nešto slično?

Gdje ima dobrih mačeva, da prave što veći damage a traže što manji strenght?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 18:14   #54
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Inače kad sam tek došao kod gusara prvo sam sreo Alligator Jacka pa sam sa njim išao u lov na one pacove, ali smo stali već na početku kanjona i on je uputio kritiku da ni jednog pacova nisam ubio pa me je poslao da idem u gusarski logor i odnesem meso, ne znam da li je taj naš pohodo mogao da se nastavi dalje. Dosta puta sam pokušao da ubijem nekog od tih pacova sa njim na početku kanjona ali je on bio toliko jači od mene da nisam stizao, treba mi oko 5 udaraca za jednog pacova a njemu samo jedan, pa on sve ubije prije mene. Ali dobro sad, to je prošlo, sad bih možda trebao obaviti neke questove tu kod gusara. Onaj na ulazu mi je rekao da uzmem nekoga sa sobom i počistim tu tvrđavu u blizini od bandita, ali još niko neće da ide sa mnom, nema te opcije u razgovorima. Valjda treba prvo da me prime među gusare.

Aktivirao sam dva portala i onda sam dobio quest da obiđem tih nekih 5 lokacija u Jharkendaru, ali mislim da je to puno ozbiljniji quest. Jednom sam napravio samoubilačko-izviđačku misiju, trčao sam kroz kanjon, ganjali me svi oni predatori , onda sam uletio među orke pa su me i oni ganjali, i uletio sam u neki kao hram u stijeni na dnu kanjona, tu me ubio neki duh (!). To je jedna od tih 5 lokacija koje moram obići i pokupiti neke artefakte. Ne znam kakav bih trebao biti da to sve sam pređem, pobijem , ali pokušaću to da povedem par gusara sa sobom, samo da vidim šta treba da bi oni uopšte iši sa mnom.

Da li da idem u kamp bandita u močvari kad nađem njihovo odijelo i da ganjam Ravena prije odlaska u Valley of the Mines?


Inače hvala vam na dosadašnjoj pomoći
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 19:00   #55
demiurgos
Novi član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Inače koristim one-handed oružja, e sad me zanima kada budžim da li da budžim strenght ili one-handed, šta je korisnije? Kontam da je strenght i inače idem na to jer mi to omogućava korištenje jačih mačeva.
Mislim da je OK da forsiras strength s obzirom na to da se lik prilicno sporo razvija i da ti to omogucuje veci spektar oruzja, ali nemoj ni slucajno zapostaviti samu tehniku tj. one-handed koje si izabrao vec pokusavaj uvek da ih u odredjenoj meri budzis paralelno (uz tu vec neophodnu nacinjenu razliku u korist strength-a).

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Kad dobijam paladin armor ili nešto slično?
Prilicno kasnije u igri (pod uslovom da ides Paladin putem). Mislim da je taj armor rezervisan za poslednje poglavlje sa dva militia i jednim knight armorom koje dobijes pre tog kroz napredak u igri. Ali u NotR imas sasvim odlicne bandit i gusarske armor-e (npr. prvi dobijes od Greg-a) sa tim nedostatkom sto banditski koji je za mene jedno vreme bio najjaci dok sam igrao nije bas najsrecnije resenje pred milicijom, gradjanima i sl. NPC-evima (zbog reputacije bandita) ali je vise nego koristan u divljini.

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Gdje ima dobrih mačeva, da prave što veći damage a traže što manji strenght?
Pa to ces jako tesko naci u Gothic-u...veoma su retka takva oruzja koja imaju veliku disproporciju izmedju potrebnog strength-a i damage-a (a da je u korist prvog naravno). Koliko se secam Wolf's Tooth je bilo jedno od tih ali je generalno slabo oruzje za likove koji nisu low-lvl. Nista mi drugo ne pada na pamet...pogledaj malo kod trgovaca (secam se u NotR-u lika na dokovima gde su paladini...Mario or something - vidi sta on ima da ti ponudi).

Naravno jedan bitan razlog zasto bi trebalo da se sto vise skoncentrises na addon svet jeste upravo zbog oruzja koje dobijes na kraju glavnog questa sa Raven-om (koje ce praviti haos u VoM )
demiurgos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 19:08   #56
demiurgos
Novi član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
...ali pokušaću to da povedem par gusara sa sobom, samo da vidim šta treba da bi oni uopšte iši sa mnom.
Ne, ne, ona prica oko gusara saputnika vazi samo za kanjon i taj jedan quest...za ostatak tog dela ostrva neces imati puno druzine.

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Da li da idem u kamp bandita u močvari kad nađem njihovo odijelo i da ganjam Ravena prije odlaska u Valley of the Mines?
Ako se dokopas bandit armora definitivno nastavi sa tim questom do tacke do koje mozes. Ima mnogo toga sto mozes uraditi kod bandita za odgovarajucu kompenzaciju u iskustvenim poenima, a ne zahteva ne znam kakve podvige (stavise tu imas jos jedan quest (low na swampsharks) koji mozes raditi sa NPC-em i tako grbaviti exp. poene ). Ali kada vidis da stvari postaju bolne (i ako dodjes do te situacije) uvek se mozes okrenuti nekim drugim stvarima u igri kao npr. Valley of the Mines. Nije da je addon svet jednostavan (naprotiv) ali sigurno ima neke olaksice u odnosu na VoM koja je prepuna dragonsnapper-a (400 hit points-a!) i orkovskih patrola. Naravno, prva poseta VoM i ne mora da bude tako strasna ukoliko umes dobro da dodge-ujes. Drugim recima kupi par speed potion-a i koncentrisi se na dati quest (tj. lokaciju na mapi) izbegavajuci susrete sa neprijateljima.

Ali kao sto rekoh, neka ti za sada prioritet bude osnovni deo ostrva (gde je glavni grad Khorinis), istrazi tamo sve sto mozes i odradi sve sto pokupis u logbook.

Sasvim je moguce da si prerano zapoceo taj quest o 5 rusevina. Ako nisi uradio sta se sve moglo odraditi na mapi gde je Khorinis nemoj trcati pred rudu i uradi tamo sve sto mozes (prespartaj svuda, pokupi sve questove i sl.). Setaj se slobodno izmedju razlicitih delova ostrva...kada negde zaglavis okreni se necemu drugom...pokusaj neka alternativna resenja za budzenje lika koja sam naveo gore i sl. jer nisi primoran da odredjeni quest zavrsis u jednom cugu. Nece nigde NPC-evi pobeci, to je sigurno...
demiurgos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2007, 20:13   #57
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

MNOGO je bitno da treniras paralelno strenght i one handed skill, jer dzabe ti imas neko strava oruzje ako ne mozes da ga dobro iskoristis. Koliko se secam weapon skill ti odredjuje koliko ces cesto da ubodes critical hitove, koji cine mnogo vecu stetu od obicnih udaraca.
Isto je strasno bitno da naucis sva tri dela tog jezika pomocu kojeg ces da citas te tablice. Secam se da sam ja skupio tone tablica, mada su one malo teze da se vide, ali pravilo za njih je da ih ima bas svuda.
Znaci bilduj one handed skill paralelno sa snagom, skupljaj tablice i pricaj sa svakim likom i pokusaj da predjes svaki quest.

Poslednja ispravka: caine (2.7.2007 u 4:56) Razlog: spelling
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 1:45   #58
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Evo ovako, igrao sam juče i danas i fino mi je išlo, napredovao sam za 2 levela, i vidio sam da ima dosta prostora za napredovanje na glavnoj mapi. Sad me prije svega zanima jedna stvar, i to hitno da bih mogao nastaviti igrati. Izučio sam pravljenje napitka za strenght (koštalo me 20 learning poena) i odmah sam imao sastojke za 3 napitka, što mi je dalo +9 strenght. Snimio sam poziciju prije toga i još sam malo igrao nakon toga, ali sad ne znam da li bih trebao vratiti tu poziciju. Naime čitao sam ranije negdje, sad ne mogu naći gdje i da li se to odnosi na NotR, da je ove napitke pametnije ostaviti za kasnije. Naime u početku se za 10 learning poena moglo dobiti 10 strenght, sada za 10 mogu dobiti samo 5 strenght, a ne znam da li će kasnije još više poskupiti tj. da li ću za 10 learning poena dobijati i manje od 5 strenght. Ako će poskupiti onda mi je možda bolje sada kupovati strenght na klasičan način preko learning poena a kad to poskupi onda da potrošim napitke.

A čitao sam nešto i o nekom maksimimu strenghta koji se može dostići u nekim chapterima pa se kao i za to čuvaju napitci za kasnije.

Pa ako može da mi date neki savjet oko toga. Ja ću čuvati napitke ako baš moram mada bi bilo zgodno da i sada mogu nabijati strenght
Dobio sam od one žene na Onarovoj farmi supu koja mi daje +1 strenght, dva komada supe, a rekla mi je da će mi kasnije dati još, moram samo vidjeti kada i pod kojim uslovima.

Našao sam da onaj pored jezera prodaje strenght amulet koji daje +10 strenght pa ću to kupiti. A skinuo sam i neke mape koje pokazuju gdje se nalaze biljke pa ću se pomoći time da nađem Kings Sorel i Dragoon Root za napitke za strenght.

Da li će mi kasnije davati i manje od 5 strenght za 10 learning poena?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 1:45   #59
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

E sad za jedan quest, Andre paladin mi je dao da istražim oko thieves guilda, onaj trgovac u Khorinisu koji kao zna nešto o tome me uputio da pitam "landlorda" o tome ali ne znam na koga misli, ako misli na landownera kod njega sam bio ali ovaj ništa ne zna, bar nema te opcije u dijaogu. Koga da tražim?


I imao sam jedan bug, nešto sam se vratio u Jharkendar i odmah vidio da nije aktiviran portal u samom hramu kojim sam brzo mislio izaći pred hram kod magova a koji znam da sam aktivirao, i vidio sam da tu stoje dva sentinela iako sam ubio jednog, i vidio sam da se tu nalaze itemi koje sam već pokupio, dakle situacija kao da sam tu prvi put došao. Izašao sam iz hrama gdje su me dočekali magovi na ulazu kao kad sam prvi put došao, ali u dijalogu sa njima stvar je normalna, opcije u dijalogu su kao da sam tu bio. Imao sam focus stone koje mi daje jedan mag da aktiviram portale, a pošto sam ranije aktivirao dva imao sam focus stone za treći, kojim sam opet aktivirao prvi portal jer on sada nije aktivan, i dobio sam (opet) exp poene kad sam to prijavio tom magu , i odmah mi je dao sledeći focus stone, nadam se da na kraju neću ostati uskraćen za dva focus kamena za dva portala.

Magovi su poslali nekog Lance-a u močvaru koji se nije vratio, on bi po walkthrough trebao biti mrtav u močvari, ali biser je kod mene itekako živ , otišao ja u močvaru a on stoji i pored njega ona leteća zelena buba, stoje kao zalijepljeni jedno uz drugo, ja kontao da ona sisa Lance-ovu energiju ili nešto, i ubijem je, a Lance (mada ranjen, bilo je i krvi pored) stane sa strane i stoji, i nemam ništa u dijalogu sa njim. A on bi trebao biti mrtav i ja trebam odnijeti njegov prsten Saturasu kao potvrdu da je mrtav. Doduše malo sam se zezao pa sam navukao čuvara iz kampa bandita na Lance-a pa je on sada konačno poginuo
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 2:36   #60
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Gothic II Gold Edition

Ja bih ti predlozio da te napitke popijes odmah. Koliko se secam kada istreniras snagu do maksimuma mozes i dalje da napredujes sa napitcima (ovo nije 100 posto sigurno, igrao sam odavno) ali taj napredak uopste neces ni da primetis, jer kada dovoljno nabudzis lika bices dovoljno mocan za sve protivnike cak i bez tog bonusa u vidu napitaka.

Inace sto imas veci strenght to ti treba veci broj learning pointsa za napredovanje. Jos jedan razlog vise da popijes napitke odmah.

Sto se tice Thieves guilda da bi otkrio skloniste guilde treba da resis valjda cetiri zadatka. Taj sto ti pominjes mi je poznat ali se ne secam dobro, daj malo vise informacija (ime trgovca...).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gold edition, gothic, gothic 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
6600 nedovoljna za Gothic 2.Kako je moguce? Jim Bravura Grafika 24 9.8.2007 20:40
Izrada mapa: DotA Marvel comics edition Adonai037 Mrežne igre 5 1.8.2007 2:03
Windows 98 Second Edition Night Hawk Operativni sistemi 32 16.12.2005 15:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com