Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.6.2006, 20:27   #1
Arnediad
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Arnediad Slanje poruke preko Yahooa korisniku Arnediad
Određen forumom Notorious BEEP pri startu ali uz malo drugacije okolnosti

Konfiguracija K8N4-E Athlon 64 2800+ pqi 512ddr Maxtor 120GB Asus X550 NAPAJANJE 450w
Pre nekih 7meseci sam malo izmenio konfiguraciju tako sto sam ubacio jos jedan hard od 300GB (Maxtor) i promenio graficku-6600GT 128
Sve je radilo OK dok pre nekoliko dana nije pocelo to zlocudno beep pri startu-u pocetku je bilo posle dizanja BIOS-a i to u formi upozorenja da mi chip fan nema dovoljnu brzinu. Malo ciscenja ili ignorisanja je vracalo sve u svoje stanje,chip fan bi poceo da radi kako treba ali onda je imperija uzvratila udarac-sada nece ni BIOS da se startuje osim u izuzetcima gde ni to ne pomogne jer nece da podigne windows,cak sam pokusao da formatiram c: i opet instaliram Win ali odjednom zablokira pri ucitavanju drivera.U tim retkim slucajevima sam proveravao puls u BIOS-u i prijavljuje da je sve tu i da radi bez frke. Danas cak ni to nije htelo,sto me je stavilo u vrlo nezavidan polozaj jer na kompu imam veoma vaznog materijala. Svestan sam da je ovo slicno nekim kvarovima za koje vec postoje post-ovi ali moja situacija ima specificnu razliku-konfiguracija je stara samo 10 meseci
POMOGAJTE LJUDI!!!!!!!!!
Arnediad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 23:16   #2
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Notorious BEEP pri startu ali uz malo drugacije okolnosti

Da li si probao da resetujes BIOS?Probaj sa promenom DIMM slota, jer PQI zna da pravi cudne probleme bez razloga!

Citat:
Arnediad kaže:
sada nece ni BIOS da se startuje osim u izuzetcima!
Meni ovo mirise na plocu ili memoriju!
Citat:
Arnediad kaže:
Konfiguracija je stara samo 10 meseci
S'obzirom da je konfiguracija 10 meseci stara imas pravo na servis ili zamenu u firmi gde si kupio racunar!
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 0:28   #3
Arnediad
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Arnediad Slanje poruke preko Yahooa korisniku Arnediad
Određen forumom Re: Notorious BEEP pri startu ali uz malo drugacije okolnosti

Hvala Staronsky...To me podsetilo...neposredno pre tog nemilog dogadjaja je sve zivo zakucavalo do neizmoglosti...za my computer mu je trebalo i po minut da ga otvori.Na sekund bi radilo OK ali onda je mr.freeze stupao na scenu
Probacu ovo sa menjanjem ali sam pomalo skeptican jer i ja sumnjam na maticnu.... Znas kakvi su "servisi" kod nas,odma ce da pocne sa tim kako nisam smeo nikakve dodatne komponente da stavljam,bla,bla,bla,znas vec kako ide ali i to cu da probam,ko zna
Ako neko ima jos neku ideju,bilo bi mi od velike pomoci a i veoma bi cenio svako misljenje o ovome jer mi je resenje problema od izuzetne vaznosti
Arnediad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 12:09   #4
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Notorious BEEP pri startu ali uz malo drugacije okolnosti

Memorija 90%,napajanje 10%.
Da nisi slucajno klokovao makinu?
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 0:50   #5
Arnediad
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Arnediad Slanje poruke preko Yahooa korisniku Arnediad
Određen forumom Re: Notorious BEEP pri startu ali uz malo drugacije okolnosti

Kamo lepe srece da jesam,sad bi makar znao gde je problem i koga da krivim-primetio sam jednu malu sitnicu danas kada sam pokusavao da ga upalimtvorio sam kuciste da bi video makar dali kuler i chip fan rade i posle treceg pokusaja se desilo cudo-startovao je Win i sve je bilo ok nekih 2-3 minuta i onda je Win zakovao skroz na skroz,e,a primetio sam da je pokrenuo i DOS i Win kada je chip fan poceo da radi normalno,dok u slucaju kada se zloglasni beep javljao ili nije hteo ni da se pokrene ili je to radio sporije od puza-E BAS TU sam se izgubio jer sam i ja sumnjao na memoriju ali me sad sve vise strah da nije maticna. U svakom slucaju probacu sa drugom memorijom ali mislim da resenje nije ni blizu toga(nije profi misljenje vec samo gut instinct).
Posto u slucaju kada je Win startovan nisam stigao nista da spasim,OCAJNICKI VAPAJ za pomoc i dalje stoji
Arnediad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 16:09   #6
Mirun
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Notorious BEEP pri startu ali uz malo drugacije okolnosti

Možda zvuči blesavo, ali to je napajanje. Naime, napajanja umeju da prave čuda, koja te teraju da se češkaš iza uva. A to stanje hardwarea, radi/ne radi, upravo može da bude napajanje dotrajalo napajanje ( dakle, nije crklo, nego se pokvarilo ).

Pretpostavljam da si kupio kompletnu konfiguraciju pre 10 meseci. Recimo, da je sve spakovano u konfekcijsko kućište sa krš napajanjem, da bi cena kompa bila egal sa ostatkom ponude na tržištu. Nakon par meseci vidiš da to nije to, odnosno da treba da se ugradi nova grafička kartica za igranje i prostraniji harddisk za instalacije i krcanje kojekakvih važnih podataka . To povuče malo više struje i eto belaja.

Sasvim je realno očekivati da te prodavac prekori što si radio upgrade. Jer to više nije računar koji su ti prodali. Ja ti recimo nebih priznao garanciju ako sam se uverio da si otvarao kućište

Isti slučaj bio i kod mog druga. Srećom, imao sam ispravno napajanje od realnih 300W da mu pozajmim i uverim ga da nije ništa ozbiljno. Nakon toga je pazario 400W "krš" kod Samproa, koje je crklo sutradan. Nakon reklamacije mu je sledeći "krš" 400W crkao odmah. Zatim je rešio da doda 60% više novca za 400W kod Pakoma i sada sve radi bez greške. Kad je stavio na vagu Samprovo napajanje od 400W i moje od 300W utvrdio je da je moje teže za 50%. Pakomovo napajanje je opet teže duplo od onog Samprovog, što bi trebalo da bude zvezda vodilja pri kupovini
Mirun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 19:26   #7
Arnediad
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Novi Pazar
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Arnediad Slanje poruke preko Yahooa korisniku Arnediad
Određen forumom Re: Notorious BEEP pri startu ali uz malo drugacije okolnosti

Daj boze da je to,ionako sam planirao neko firmirano jace ''pravo napajanje'' jer mi nije uopste bilo jasno kako sve radi normalno! Pa serviser je unapred obavesten (inace moj prijatelj) da ce doci do upgrade-a, ali nemam pojma kako ce sad da reaguje jer ipak jesam otvarao kuciste da bi navedene komponente stavio. Mislio sam da skontam nesto sam i da njega ne cimam bezveze,a i da i njega i sebe postedim nerviranja.
Ako neko ima jos neko misljenje.....sta da kazem dalje,izgleda da sam puko za sotinu ili vise evrica-trosak koji ce mi umnogome ugroziti letovanje
Arnediad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com