Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.6.2006, 17:25   #1
sssnake
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Koji "PDAphone" da uzmem?

Planiram da zamenim svoj sadasnji mobilni, medjutim posto bih zeleo vise funkcionalnosti, kompatibilnosti sa PC-jem i kombinacije touch screen+neka drawing pad aplikacija zbog brzog belezenja (QWERTY tastature su obicno sitne) razmisljam o nekom PDA-telefonu. E, tu nastaje problem. Takvih modela nema mnogo, a pogotovo onih sa cenom negde do 500$, koliko bih najvise dao (mada bi mi koristile i informacije i o skupljim modelima, predlozite bilo sta sto se tice cene pa cu sam proceniti). U krajnjem slucaju bih zadrzao ovaj telefon i uzeo zaseban uredjaj, ali to su vec dva aparata u dzepu i dodatna petljavina, 3G i internet u tom slucaju otpadaju. Mozda bih prihvatio to npr. pod uslovom da doticni PDA ima WiFi, GPS, ili nesto slicno, i da je osetno jeftiniji. Kod nas mogu da se nabave Motorole A780 i E680, kod nas su doduse skupi, ali u SAD su dosta jeftiniji (verovatno cu nabaviti odande zbog cene i veceg izbora - s obzirom da mi prijatelj ide tamo na leto transport je dzabe pa se svakako isplati). Jedino sto me u vezi Motorole A780 zbunjuje je to sto sam u SK 12/2005 citao kako ima OS Linux sa podrskom za Java aplikacije i da izbor softvera nije bas neki. Medjutim nije precizirano da li je taj izbor ocajan (za neke namene uopste nema softvera), ili samo za odredjenu namenu ne postoji mnogo alternativa. Pretpostavljam da se te Java aplikacije mogu programirati u razvojnim okruzenjima kao i druge Java aplikacije za mobilne, da tu drugi OS nije problem (mozda mi bude potrebno da sam isprogramiram nesto). Svakako da mi trebaju razni aplikativni programi, ali mi nije potreban neki prevelik izbor. Sto se tice alternativa, znam da ima nekih dobrih HP-ova, ali su po 700$ minimum. Dakle, pitanje je sem ovih Motorola ima li neka dobra alternativa i da li se vise isplati uzeti PDA bez GSM funkcije? Jos jedno pitanje, da li postoje neka programska okruzenja (ili samo kompajleri) za C++ ili Pascal za koriscenje na PDA, i koji su to? Hvala unapred.
sssnake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 17:35   #2
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Koji "PDAphone" da uzmem?

a onaj QTEK 900 i nesto oznaka ili slicno...?
ne znam kolika mu je cena....
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 23:41   #3
sssnake
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Unhappy Re: Koji "PDAphone" da uzmem?

Qtek, E-Ten i slicno - znam, ali su svi blizu 1000$ nazalost.
sssnake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2006, 2:10   #4
Highl1
Član
 
Avatar korisnika Highl1
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Highl1 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highl1
Određen forumom Re: Koji "PDAphone" da uzmem?

ovako, ja bih sachekao malo za HTC Hermes, koji se uklopi u budzhet do 500 dolara, ali sa cenom napolju.. Qtek 9100 prethodni model ima istu cenu,ali spor procesor, pa je bolje sachekati noviji model.

Postoje uglavnom kompajleri za programske jezike, kolko sam ja sretao, jer mi je trebalo za C/C++

PDA i odvojen mobilni, po meni ne idu zajedno, jer ce ti biti milion puta potrebne funkcije pda uredjaja, a sigurno ih neces uvek nositi.
Highl1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2006, 13:50   #5
sssnake
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Koji "PDAphone" da uzmem?

Kada bi trebalo da se pojavi HTC Hermes? I jos jedno pitanje u vezi nabavke telefona u inostranstvu, da li je potrebna neka intervencija na njemu za koriscenje ovde?
sssnake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 21:29   #6
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Koji "PDAphone" da uzmem?

Mislim da je bolje imati odvojeno PDA i tel. Najvise zbog trajanja baterije. A sa druge strane, to su obicno PDA uredjaji sa funkcijom telefona ili telefon sa funkcijom PDA uredjaja. Nikada to nije u potpunosti i jedan i drugi uredjaj. Od kada imam PDa, telefon koristim samo za razgovore i SMS. Stvarno nema potrebe za bilo cim drugim. Od uredjaja bih PDA preporucio Toshibu ili HP, jer su ubedljivo ispred ostalih (po kvalitetu izrade i podrsci za dodatnu opremu kao i rezervne delove). Mozda bi ti cak bilo bolje da nadjes neki dobr polovnjak, naravno dobro ocuvan, sa dodatnom opremom. Imas ih od 180-300 evra, zavisno od toga koji procesor, koja dodatna oprema itd. Naravno, to ti govorim za uredjaje sa integrisanim wireless-om, mozda cak i BT-om. I obavezno uzmi uradjaj koji ima SD/MMC slot i CF slot. Memorije nikada dosta, a i CF slot mozes da iskoristis za razne dodatke, izmedju ostalog, za CF SIM adapter koji PDA pretvara u telefon.
Pored toga uzmes neki solidan tel, oko 100 evra, i prolazis sigurno jeftinije nego da kupis PDA mobile.
Sto se tice GPS-a, to moras da dokupis. Svi imaju programe i mape za to, ali ti treba spoljasnja jedinica. Napolju kosta oko 70-120 evra, ali mozes da uzmes i neki GPS BT ili WIFI adapret i da ga koristis gde hoces (GPS dodatci za PDA su napravljeni da se koriste samo u kolima), i kostaju izmedju 100 i 150 evra.
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2006, 0:25   #7
sssnake
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Koji "PDAphone" da uzmem?

Meni u celoj prici mobilni treba samo zbog povezivanja na net (ovaj moj sadasnji nema ni IC, ni plave zube, ni WiFi, pa ne mogu da ga povezem sa PDA). Kako bi bilo najbolje (ako je moguce) izvesti povezivanje PDA na internet preko mobilnog ne racunajuci opciju sa dva uredjaja u jednom. A da li ima neki jeftin nacin povezivanja na net preko WiFi (nesto na sate a ne flat)?
sssnake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2006, 23:04   #8
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Koji "PDAphone" da uzmem?

Citat:
sssnake kaže:
Meni u celoj prici mobilni treba samo zbog povezivanja na net (ovaj moj sadasnji nema ni IC, ni plave zube, ni WiFi, pa ne mogu da ga povezem sa PDA). Kako bi bilo najbolje (ako je moguce) izvesti povezivanje PDA na internet preko mobilnog ne racunajuci opciju sa dva uredjaja u jednom. A da li ima neki jeftin nacin povezivanja na net preko WiFi (nesto na sate a ne flat)?
Znam da MTS na ETF-u,Gradjevinskom i Arhitektonskom ima WIFI, i da imas na sajtu koliko se placa, ali ako znas nekoga tamo, mogu to i dzabe da ti daju. Da je jeftino, pa nije bas (parametre). Pogledaj na sajtu MTS-a pa ces videti. To i povezivanje preko fona, ili preko CF modema (ubada se u CF slot) su ti jedini nacini za povezivanje. Ti CF modemi kostaju od 70-100 evra, neki rade bez SIM kartice kao obicni modemi, a neki idu preko SIM-a, pa mozes da pristupis netu bilo gde. Problem je u tome sto kod nas to nije jos dovoljno razvijeno. Imas i SBB Hot Spot, u nekim kafeima u Beogradu.
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2006, 20:21   #9
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Koji "PDAphone" da uzmem?

Nokia E70, može i E61 ako ti nije bitna kamera budući da je jeftiniji.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji program??? (CD prezentacije) U-SERB Aplikativni softver 4 13.7.2006 1:26
Koji player koji se puni preko USB dodo Foto i audio/video 8 1.6.2006 21:48
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45
Koji Procesor Da Uzmem. G-unit ŠDK - Osnovne komponente 14 28.12.2005 12:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com