Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.5.2015, 21:48   #3941
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ma i tad, quen dodge i ggwp.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2015, 21:59   #3942
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pokusao igrati Gwent u Vizimi, razbio me AI ko beba zvecku ocas posla XD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2015, 22:00   #3943
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Danasnji accomplishment:

Chort (mutirani jarac valjda) level 20, Geralt level 12 (Contract misija)
Katakan (vampir) level 26, Geralt level 12 (Contract misija)
Gargoyle level 19, Geralt level 13 (Treasure chest)

I naravno osokoljen pobedom zaletim se na neke nekker-e level 6 iskrive me. Dovoljno je da oni vezu par udaraca i gotovo.

Ako vam se igra cini lagana igrajte na Death March tezini i ne izbegavajte borbe osim naravno kada je bas nemoguce jer je heal protivnika veci od vaseg damage-a. Kada ste u nekom delu mape i naletite na mnogo jaceg protivnika gledajte na njega kao na region boss-a i probajte. Sigurno vam igra nece biti laka i moracete da koristite sva moguca ulja, potion-e, sign-ove,...Racunajte da ce vas uvek ubiti iz jednog udarca ako niste pazljivi.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2015, 22:42   #3944
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Pokusao igrati Gwent u Vizimi, razbio me AI ko beba zvecku ocas posla XD
Ja sam se mnogo smorio od gwent-a u početku, niti sam znao pravila igre, niti sam imao dobre karte.

Savet: pokupuj sve karte koje nađes kod lokalnih trgovaca pa od njih sastavi koliko-toliko pristojan deck, i pročitaj šta koja specijalna karta radi. Pa kreni da igraš sa lokalcima po okolnim selendrama, od svakog dobiješ po jednu kartu kad pobediš. Zatim počni da loviš jedinstvene karte kod određenih npc-a.

Ja se sad toliko navukao na igru da je igram kad god stignem. Napravio sam uber-moćan deck za northern kingdoms, sad niko ne može da me pobedi.
Gwent me malo podseća na heartstone, možda je baš zbog slične mehanike toliko zarazan.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2015, 22:50   #3945
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Ja sam se mnogo smorio od gwent-a u početku, niti sam znao pravila igre, niti sam imao dobre karte.

Savet: pokupuj sve karte koje nađes kod lokalnih trgovaca pa od njih sastavi koliko-toliko pristojan deck, i pročitaj šta koja specijalna karta radi. Pa kreni da igraš sa lokalcima po okolnim selendrama, od svakog dobiješ po jednu kartu kad pobediš. Zatim počni da loviš jedinstvene karte kod određenih npc-a.

Ja se sad toliko navukao na igru da je igram kad god stignem. Napravio sam uber-moćan deck za northern kingdoms, sad niko ne može da me pobedi.
Gwent me malo podseća na heartstone, možda je baš zbog slične mehanike toliko zarazan.
Nema sa njim igranja dok dobar deck ne sastavis.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2015, 22:52   #3946
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Meni nije ni blizu, ni 1 cm blizu a sveze opikao w2. Lepši combat nisam iskusio.

Jedino su mi ludaci ovi na forumu i priče o 45 i više minuta borbe.

Volim izazov igram, na death march. Ali sta znam, takva mi je progresija postala da su malo iznad mene lvl, kako kad, i bude mi slatki izazov ali ne frustrirajuće.

P.S. Ja pisao u odnosu na ovaj post
Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Meni isti djavo ko u dvojci, quen + dodge + mlati do sutra, uleti neki igni sa strane i to je to.
Nisam ni izvalio da je na trecoj strani...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2015, 23:50   #3947
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Meni nije ni blizu, ni 1 cm blizu a sveze opikao w2. Lepši combat nisam iskusio.

Jedino su mi ludaci ovi na forumu i priče o 45 i više minuta borbe.

Volim izazov igram, na death march. Ali sta znam, takva mi je progresija postala da su malo iznad mene lvl, kako kad, i bude mi slatki izazov ali ne frustrirajuće.
I sam si video da se na odredjenim delovima mape nalaze neki dosta jaci neprijatelji koji cuvaju nesto dragoceno. Uglavnom sam uvek par level-a iznad obicnih protivnika i taj deo je limunada. Sigurno si naisao na gomilu protivnika koji su bili i po 10-ak level-a iznad tebe. Probaj sa njima da se boris kada naidjes cisto da vidis kako je. Ima tu dosta izazova kada znas da ce te ubiti ako se opustis samo na trenutak.

Upravo sam naisao na Leshen-a level 22 (trenutno sam 13-ti) i krenuo da se borim sa njim i sve islo lagano a onda je pajser pred kraj summon-ovao 5 vukova od kojih su 3 bila level 22. Mislio sam gotovo ali sam se nekako izvukao i pobio ih sve. Naravno tu je bilo dodge-a i roll-a samo tako da se ne bih borio sa svima odjednom. Kada god je neko ostao sam udarao sam i ajde opet. Videces i sam da ako probas borbe mogu da traju bez problema 20-30min. Ne volim da izbegavam borbe i da se vracam kada dosta ojacam osim naravno ako nemam izbora. Uvek probam pa sta bude. Uglavnom 90% borbi se moze dobiti a preostalih 10% ne moze zbog mehanike same igre.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 0:11   #3948
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pa šta da vam kažem isplati se čeprkati po podešavanjima, nVidija control panelu, registeriju i fajlovima. I naravno, čitati tuđe ideje.

Sada mi na mojoj konfiguraciji radi na 45-50fps sa podešavanjima koja su viša od ultra(negde 50%,100%,200%) na 1080p sa AA i hairworks na level 2 od (0,2,4,8).

Naravno, nisam zadovoljan sa izgledom još uvek, ali sam mnogo zadovoljniji sa fps na trenutnom izgledu igre.

Još samo da vidim hoce li nVidija stvarno da poboljša performanse na Kepler karticama.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 0:15   #3949
Cainite
Član
 
Član od: 27.5.2015.
Lokacija: The free city of Novigrad
Poruke: 41
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Da li ovaj SweetFX ima performance hit? Vidim da igra izgleda dosta lepse sa njim, tj. boje mi izgledaju kao one u traileru iz 2014.
Nikakav udar na FPS. Mozda samo ako ukljucis SMAA u podesavanjima.
Cainite je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 1:02   #3950
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

^Pokusacu sutra da ga instaliram onda. Moze li neko da mi kaze koja verzija sigurno valja, i ne izaziva bugove? Je l' ova sto je neko postavio 1.4 (cini mi se) dobra?

Inace, GWENT je nevidjena zaraza. Izbegavao sam ga necuveno, a veceras sam 2 sata sigurno pikao samo to. Dobio sam sve u Velenu, i Djikstru, Madam i onog Dwarfa u Novigradu. Sve to sa stock deckom - koji je usput budzen, i da, bilo je masu reloadova saveova, ali isplatilo se. Sad imam Ciri, Rochea i Vesemira u decku, a Foltestov special ability je cesto life saver.

Cekam jos da izvucem od nekog onu 1-kill card, koja ubija najjace cudoviste na terenu. Tj. ne cudoviste, nego kartu, ostala mi navika od Yugija.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 1:08   #3951
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Pa šta da vam kažem isplati se čeprkati po podešavanjima, nVidija control panelu, registeriju i fajlovima. I naravno, čitati tuđe ideje.

Sada mi na mojoj konfiguraciji radi na 45-50fps sa podešavanjima koja su viša od ultra(negde 50%,100%,200%) na 1080p sa AA i hairworks na level 2 od (0,2,4,8).

Naravno, nisam zadovoljan sa izgledom još uvek, ali sam mnogo zadovoljniji sa fps na trenutnom izgledu igre.

Još samo da vidim hoce li nVidija stvarno da poboljša performanse na Kepler karticama.
Kad kreces da igras? Koliko vidim 2 nedelje se zezas sa tim .ini fajlovima. Taman dok ne izadju ekspanzije.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 1:12   #3952
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Pa šta da vam kažem isplati se čeprkati po podešavanjima, nVidija control panelu, registeriju i fajlovima. I naravno, čitati tuđe ideje.

Sada mi na mojoj konfiguraciji radi na 45-50fps sa podešavanjima koja su viša od ultra(negde 50%,100%,200%) na 1080p sa AA i hairworks na level 2 od (0,2,4,8).

Naravno, nisam zadovoljan sa izgledom još uvek, ali sam mnogo zadovoljniji sa fps na trenutnom izgledu igre.

Još samo da vidim hoce li nVidija stvarno da poboljša performanse na Kepler karticama.
GrassDensity i GrassDistanceScale ubedjivo dva najbolja ali i dva najzahtevnija tweaka.Density na 3600 i to je neki maximum za sada a drzim distance na 3 sto je opet neki max za dobre performanse,moze se skalirati i po decimalama.Od 1.04 mogu da ukljucim i HW na OC 970 i fps varira od 35-50,zavisi od lokacije.s

Znas li kako moze da se utice na draw distance za objekte? Na nvidia tweak guideu stoje linije
DecalsHideDistance= [Ultra value: 80]
DynamicDecalsHideDistance= [Default value: 20]
DimmerHideDistance= [Default value: 60]
StripeHideDistance= [Default value: 60]
SwarmHideDistance= [Default value: 200]
ali bez ikakve benchmark tabele i poredjenja.Nisu pravili vece updejte za tweak guide,verovatno nista vise ne moze da se menja a mozda su se smorili XD.
Kada promenim DecalsHideDistance na 100 ili preko toga nema razlike ili je ja ne primecujem.

Bas bih hteo da viidm koliko igra moze da izgura preko tweakova.Grass distance kada se stavi na 6 renderuje foliage skoro preko celog terena.Razlika je ogromna sa default 1.5 distance jer je pop in bas primetan,a na 3 skoro pa da ga i nema.Verovatno ce ga povecavati sa narednim updejtima.

Dzigi najde se vremena za sve
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
perablenta (28.5.2015)
Stara 28.5.2015, 1:27   #3953
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Sto se tice Gwenta, po meni je Monster deck najjaci, a i najzabavniji za igru.
Lagano se dobija svi protivnici u 2 poteza sa dobrim monster deckom.
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 1:49   #3954
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

Danas sam gledao po opcijama i ja nigde nisam nasao da mogu da se deaktiviraju DLC-ovi . Ne koristim Galaxy tako da ne mogu preko njega. Imam 1.04 i gledah svuda u pocijama, nigde bilo sta o DLC-ovima
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 1:56   #3955
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Danas sam gledao po opcijama i ja nigde nisam nasao da mogu da se deaktiviraju DLC-ovi . Ne koristim Galaxy tako da ne mogu preko njega. Imam 1.04 i gledah svuda u pocijama, nigde bilo sta o DLC-ovima
Ima samo za alternativni izgled Jen in game deaktivacija/aktivacija.
Ali to je missim samo druga odeca jer kad sam pokrenuo igru od pocetka bila je ista.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 2:25   #3956
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Danas sam gledao po opcijama i ja nigde nisam nasao da mogu da se deaktiviraju DLC-ovi . Ne koristim Galaxy tako da ne mogu preko njega. Imam 1.04 i gledah svuda u pocijama, nigde bilo sta o DLC-ovima
Pa izašla su ti 4 DLC-a, kao sto efil reče, samo za Jen možeš aktivirati/deaktivirati u opcijama, DLC armor za Geralta i opremu za konja kupuješ kod onog trgovca koga si spasio od grifona u White Orchard-u, a ovaj 4. DLC je kvest CONTRACT: MISSING MINERS na Skeliškim ostrvima.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 2:40   #3957
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Cainite kaže: Pregled poruke
Nikakav udar na FPS. Mozda samo ako ukljucis SMAA u podesavanjima.
Jos mi samo reci, da li se moze mod obrisati ako mi se ne svidi? Vidim da treba da se brisu neki fajlovi, pa da ne poj*bem nesto usput posle toga. Mada boje izgledaju nevidjeno lepse., ali dok ne probam ne mogu konacno da sudim.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 5:05   #3958
nesudjeni clocker
Član
 
Član od: 3.7.2014.
Lokacija: Novi Sad/Požega
Poruke: 101
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 43 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Jos mi samo reci, da li se moze mod obrisati ako mi se ne svidi? Vidim da treba da se brisu neki fajlovi, pa da ne poj*bem nesto usput posle toga. Mada boje izgledaju nevidjeno lepse., ali dok ne probam ne mogu konacno da sudim.
Mozes bez brige, pogledaj koji su svi fajlovi u tom sweetfx folderu koji si skinuo i samo obrises sve one fajlove koje si kopirao u folder igre.
nesudjeni clocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 5:19   #3959
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Stenmark kaže: Pregled poruke
GrassDensity i GrassDistanceScale ubedjivo dva najbolja ali i dva najzahtevnija tweaka.
Bas bih hteo da viidm koliko igra moze da izgura preko tweakova.Grass distance kada se stavi na 6 renderuje foliage skoro preko celog terena.Razlika je ogromna sa default 1.5 distance jer je pop in bas primetan,a na 3 skoro pa da ga i nema.Verovatno ce ga povecavati sa narednim updejtima.
Kod mene sa podešavanjem za GrassDistanceScale i FoliageDistanceScale na 1 radi sa 45-50fps a sa 3 radi na 20-25fps. Tako da se definitivno ne isplati.
Stvarno mi nije jasno kako to da trava i drveće unakaze framerate i bukvalno svakoj igri, npr. Skyrim ona modovana trava i Crysis 3 i evo sad TW3.

BTW jel se neko okrenuo i pošao suprotno od onoga gde je trebalo krenuti na početku? Ima čitavo bojiše sa gomilom loota tamo.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2015, 6:14   #3960
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Otputovah i ja na Skelige i zasada najlepsa oblast imo u W3 Posebno onaj zamak iz kvesta sa Yen Inace sirotinja ne mora ni da pokusava da ide na Skelige jer je karta 'iljadu golda Ja sam se bas iznenadio, a imao sam 14k golda

Isto sam se navukao na Gwent Sto se mene tice 20x je bolji od HS jer zahteva mnogo vise klikera, a mnogo manje p2w napucani deck. AI je odlican, nebitno protiv koga se igra, ako mu stignu lose karte, ili pogresi nesto sitno, adio Tako me odrala neka random krcmarica, a pocistio sam Vivaldija i Zoltana Cak mi je i Zoltan rekao da je cudo sto je izgubio od mene jer mi je crap deck i da nabavim neke karte da ga ne brukam
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com