Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.7.2015, 18:43   #4621
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Skoro nisam video ovako negativan i los komrentar. Witcher se odlicno prodaje i trecina profita dolazi upravo od prodaje PC izdanja. Witcher potvrdjuje pravilo da su najlepse stvari u zivotu besplatne, i mozda je ovo najbolji nacin borbe protiv piraterije. Izmeta u igrackoj industriji ima i previse dolaze u lepim pakovanjima po visokim cenama. Ne razumem tu psihologiju da ako je nesto besplatno izmet, kapitalizam je mnogima isprao mozak.
Nisam napisao da je Witcher 3 loša igra (naprotiv, smatram da je veoma dobra) ili da su DLC-ovi za njega loši. Međutim, DLC je kao pojava u gejming industriji sam po sebi loš, bez obzira da li dolazi u plaćenoj ili besplatnoj formi. Šta je falilo politici izdavanja EE verzija igre kod prethodnih nastavaka i zašto se sad ovo baš mora da zove "besplatni DLC"? Pre bih rekao da je to kapitalističko ispiranje mozga, kako bi reč "besplatno" više došla do izražaja.

A besplatni DLC je sam po sebi oksimoron. Zašto si nešto izvukao iz osnovne igre i zatim to besplatno deliš odmah po izlasku iste? Zašto to odmah nije moglo naći mesta u igri kad se već dodatno ne naplaćuje.

A pirateriju sigurno nećeš suzbiti time što ćeš za igru koja košta 60€ podeliti par besplatnih kostima. Igra se dobro prodaje zato što je kvalitetna, a ne zato što uz nju dolazi dva'es' besplatnih DLC-ova.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
nesudjeni clocker (10.7.2015)
Stara 10.7.2015, 18:57   #4622
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Zašto si nešto izvukao iz osnovne igre i zatim to besplatno deliš odmah po izlasku iste? Zašto to odmah nije moglo naći mesta u igri kad se već dodatno ne naplaćuje.
Ljudi iz cdpr, kako kažu, da su želeli da stave sve u igru, nikada ne bi izašla, jer stalno izmišljaju nešto novo. Ima dosta stvari koje su ubacili u igru kojih ne bi bilo da nije bila odložena.
Nije mi jasno, napada se bagra koja naplaćuje najmanje gluposti, a napadaju se i developeri koji ne naplaćuju bogaćenje postojeće igre, da to tako nazovem. Čovek da se prekrsti.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2015, 19:06   #4623
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Vrlo je dobro što se ovde vodi ovakva rasprava jer pokazuje da ima igrača, potrošača(kupaca) koji razmišljaju glavom. Dobro, kod nas je to više izraženo jer je nama jedna igra mnogo veći deo jedne plate nego u drugim državama.

Mislim da se možemo svi složiti da je CDRP PR i marketing kampanja bila i još uvek jeste, vrlo složena i opsežna i ko god tamo radi zaista zna svoj posao(ako nisu zasposlili neke konsultate).

Sve do jednog DLCa je direktno vezan za igru koju već posedujemo i definitivno se ne može nazvati nekim novim sadržajem u poređenju sa ekspanzijama koje dolaze.

Sa biznis strane i kao neko ko je išao na menadžment studije jako poštujem CDPR i njihov rad i razvoj na tržištu, pogotovo što je to tržište zabave, kompjuterskih programa i na to svetskom nivou. Baš iz tog razloga i imaju poteze koji mi se lično ne sviđaju kao potrošaču a opet su im neophodne zbog preživljavanja i razvoja na pomenutom tržištu.

Želim im sreću u poslovanju, zaista puno sreće, ali me to neće sprečiti da ih popljujem po bilo kojoj temi koja mi se ne sviđa u njihovom poslovanju.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2015, 19:09   #4624
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Ljudi iz cdpr, kako kažu, da su želeli da stave sve u igru, nikada ne bi izašla, jer stalno izmišljaju nešto novo.
To su content patchevi (mada ih oni deklarišu kao free dlc, što je opet marketingška fora ali nema veze), mislio sam na kostime, oklope, oružja i ostalu kozmetiku zbog kojih čisto sumnjam da bi igra morala biti dodatno odložena.

Druga stvar, na primer jedan Rockstar je od izdavanja PC verzije GTA V u aprilu izbacio dva content patcha (Ill-gotten gains 1 & 2) koji su besplatni zato što su content patchevi po svojoj definiciji besplatni. Da li je Rockstar na sva zvona reklamirao i talambasao da ima free DLC za svoju igru? Nije... Da li su hipsteri zbog toga sekli vene i na svoj zid lepili Hauzerov poster pored Gaja Foksa i Ciprasa? Nisu...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2015, 21:25   #4625
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

U sustini sve se svodi na to da se o igri i dalje prica, dok je vecina naslova u gaming medijima jako kratko, ovakva taktika izbacivanja "Free DLC-ova" je dobra za konstantno pominjanje u medijima. Mislim, kad prosecan korisnik interneta i neke od konzola, pa i PC-a sve vise (sama dostupnost PC-a sa mnogih aspekata je dosta povecana, tako da se i baza korisnika povecala) pogleda IGN svaki drugi-treci dan, i vidi kako velikim slovima pise New Free The Witcher 3 DLC Downloadable today!, iako ga igra nije zanimala ima da klikne, jer u zapadnom kapializmu, nothing beats FREE! I onda pogleda kako je recimo Destiny pristupio slicnom nacinu DLC-ovanja gde je svaki komad odece naplacivan odredjenu svotu novca, a neke nove misije su kostale kao cela igra, u sebi kaze: "Ovi likovi sto prave Witchera su bas COOL", mozda bi mogao da probam igru.

Sto se mene tice, ako ce takvom taktikom vise ljudi odigrati Witcher-a, onda ne vidim razloga za negativnosti. Ni jedan od ovih "DLC"-ova nije znacajnije promenio igru! Igra je vise promenjena kroz patcheve koji su doneli gomile stvai koje su generalno popravile igrivost.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2015, 21:36   #4626
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Two Witcher 3 expansions combine to equal roughly The Witcher 2 in length

U samom tekstu ima još zanimljivih detalja. Prva ekspanzija je samo dodatna priča i kvestovi na već postojećoj mapi. Druga je potpuno nova lokacija, poboljšani vizuelni detalji, možda i neke novine u gameplay-u. Znači prava ekspanzija kako se nekad radilo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Stenmark (10.7.2015)
Stara 10.7.2015, 21:42   #4627
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Igra je dobra tako da ne treba da se plase za prodaju DLC-a ali je glupo sto ne izbacuju toolkit ako postoji.Dok ove expanzije izadju 2016. splasnuce interesovanje koje bi mod zajednica odrzavala da ima s chime da radi.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2015, 21:47   #4628
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Two Witcher 3 expansions combine to equal roughly The Witcher 2 in length

U samom tekstu ima još zanimljivih detalja. Prva ekspanzija je samo dodatna priča i kvestovi na već postojećoj mapi. Druga je potpuno nova lokacija, poboljšani vizuelni detalji, možda i neke novine u gameplay-u. Znači prava ekspanzija kako se nekad radilo.
Predpostavljam da je onda i Redkit release 2016
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2015, 22:23   #4629
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Patch 1.07 is almost here! This is the complete list of changes and fixes it will bring.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
Dovahkiin (11.7.2015)
Stara 11.7.2015, 9:49   #4630
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@De Coy
Mislim da neko mora da se suprotstavi drm, paid dlc, i pay to win lopovluku, krišom ili na sva zvona kao CDPR. Malo li je onih koji žele da nam naplate svaku sitnicu.
Programeri i dizajneri moraju od nečega da žive, ali ne želim da gledam gaming kao slotove u kockarnici, već kao kreativno izražavanje, npr.
Rockstaru skidam kapu.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko Radonjic na korisnoj poruci:
Dovahkiin (11.7.2015)
Stara 11.7.2015, 13:24   #4631
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Auuuuu

Igrao sam 100+ sati i nije mi ni na pamet palo: throwing a bomb on horseback.

btw što bi rekao jedan od komentatora na patch notes:

"Indeed, the Mutagen bug is STILL not fixed!
Here's an example: I load a save, 2185 and 1518 damage
I take mutagens out, put them back in: 2435 and 1688 damage
In plain English: I lose 10% of my weapon damage when I have to reload (sometimes it even happens without reloading)
It's the biggest bug in the game, ever since 1.01 and they do NOT want to fix it, even when EVERBODY(!) suffers from it every minute of the game (most don't even know), unless mutagens are taken out and put back in again. I have literally removed/placed those mutagens hundreds of times and Code Red still refuses to fix it, they just don't care.... at all!"
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2015, 17:18   #4632
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: The Witcher 3


jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku jozvan_Kg na korisnoj poruci:
bojan1080 (14.7.2015), buraz (13.7.2015), dulezmaj (12.7.2015), efil82 (11.7.2015), Geralt (14.7.2015), maxiMD (13.7.2015), Mocko (11.7.2015), pentraksil (11.7.2015)
Stara 13.7.2015, 22:34   #4633
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Završio sam danas igru posle nekih 60 sati. Prezadovoljan sam. Dvojka jeste bila OK, ali me nije oduševila. Trojka je savršena u svakom pogledu. Imam želju da opet odigram, npr. ako nabavim neku novu grafičku uz bolje detalje, dok recimo TW2 ne vjerujem da ću ikada iznova igrati. Jedinicu sam dva puta prešao i mislim da je svakako najbolja igra u serijalu. Svaka čast CD projectu. Ne pamtim kada sam ovako zagriženo igrao godinama. Well done.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2015, 19:04   #4634
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Losa mi je kamera pa se lepo ne vidi, nisam vam slikao karte, kad mi dodje neko sa boljim telefonom uslikacu vam. Evo samo poster da vidite kako izgleda:
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
2SaiNt4U (14.7.2015)
Stara 14.7.2015, 20:35   #4635
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Karta iz Witchera 2 je mnogo bolja ali i ona nije najtacnija.

http://www.wecollectgames.com/WCG_LI...tion-WE-13.jpg
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2015, 21:12   #4636
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@perablenta

ajd kad ti dodje neko sa mobilnim neka fotka, jer ovo sa fiksnim se nista ne vidi

p.s.
čekamo da vidimo karte
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2015, 22:21   #4637
marko-marko
Član
 
Član od: 20.2.2008.
Poruke: 44
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: The Witcher 3

Upravo sam proccitao Macc sudbine od Andzzeja Sapkovskog (drugi deo Sage o vesscu) i toplo je preporuccujem svima, possto u njoj pisse kako se Geralt uopsste upoznao sa Ciri, ljubavni odnos sa Jenefer, prijateljski s Nevenom (Dandelion)...

Ima raznih detalja, poput toga da svakog konja zove Ukljeva (u igri Reuch), ko mu je bila keva...

Ima i likova koji se spominju u igri poput lika koji menja svoj izgled, a koji je u Novigradu bio na ccelu neke tajne policije. U igri ga nema, ali se spominje da je spaljen na lomacci... (Zaboravio sam mu i ime i naziv te vrste)...

Moja preporuka :-)

p.s. Knjiga kossta oko 800 din...
marko-marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2015, 23:12   #4638
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
marko-marko kaže: Pregled poruke
U igri ga nema, ali se spominje da je spaljen na lomacci... (Zaboravio sam mu i ime i naziv te vrste)...
U igri ga ima, nalaziš na njega čim prvi put kročiš u Novigrad, nemoguće je da ga propustiš. On je lik koga spaljuju na lomači zajedno sa čarobnicom, a rasa je dopler (ne znam kako su je ovi naši preveli u knjigama).
Vladimirus86 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
marko-marko (15.7.2015)
Stara 14.7.2015, 23:51   #4639
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
2SaiNt4U kaže: Pregled poruke
p.s.
čekamo da vidimo karte
Ma slikaću ih sutra na poslu ako mi bude fotoaparat u kancelariji pa cu da vam postujem. I ovako ih nosim sa sobom, pravim kutije za njih. (da, toliko mi je zabavno na poslu)
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2015, 6:15   #4640
marko-marko
Član
 
Član od: 20.2.2008.
Poruke: 44
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
U igri ga ima, nalaziš na njega čim prvi put kročiš u Novigrad, nemoguće je da ga propustiš. On je lik koga spaljuju na lomači zajedno sa čarobnicom, a rasa je dopler (ne znam kako su je ovi naši preveli u knjigama).
Video sam ga, u pravu si
marko-marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com