Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.7.2015, 20:55   #4761
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Still...

Mora da se skrene pažnja na loše stvari. Mislim ono ja sam davno rekao za mene je igra 95/100, na PC u 85/100.

Al moglo je bolje.
Ceo loot system je problem ne samo sto je lose izbalansiran drop.
Najbolji system je imao kec.Skoro i nije bilo opreme ali ono malo sto jeste je vredelo.U trojci je to najgore, vaznost napitaka je skoro nikakva i imas mozda 3,4 seta witcher opreme od kojih je opet 1 najbolji a million stvari koje skupljas van toga ne sluze nichemu.
To je deo mnogo shire priche jer mora da se popuni sadrzajem zillion ? u open world okruzenju da ne bude prazno.
Zato ja mislim da bi Witcher 3 bio neuporedivo bolja igra da nema open world komponentu (koja je i onako samo gimmick).U svakom smisli.Od price preko item balansa.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2015, 21:20   #4762
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Samo konstatujem da su kontrole bukvalno pravljene za kontroler.
Tu se slazem, cak je i TW2 imao taj problem. Medjutim, ja sam probao da igram sa gamepad-om, i vrlo brzo sam se vratio na m&k, jer mi je ipak neuporedivo ugodnije- tu treba napomenuti da sam nevidjeno smotan sa gamepad-om, pre svega u kontroli kamere sa desnim stikom, sto mi nikako ne polazi za rukom.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2015, 21:35   #4763
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Tu se slazem, cak je i TW2 imao taj problem. Medjutim, ja sam probao da igram sa gamepad-om, i vrlo brzo sam se vratio na m&k, jer mi je ipak neuporedivo ugodnije- tu treba napomenuti da sam nevidjeno smotan sa gamepad-om, pre svega u kontroli kamere sa desnim stikom, sto mi nikako ne polazi za rukom.
Pa to je i meni problem. Preciznost miša ne može da se poredi sa pečurkama na kontroleru (bar je meni tako). Ali pravi problem u K&B kombinaciji je što ne zavisiš samo od jednog uređaja (miša) već i od drugog (tastature) čije su kontrole bukvalno skarabudžene.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2015, 22:55   #4764
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ni ja stvarno većih problema sa M+KB nisam imao.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2015, 9:52   #4765
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Zašto je igra bolja na konzolama? Zato što je za njih pravljena. Po svemu.

To što imaju tehničkih problema, imamo i mi na PCu. Ali, konzole imaju te probleme jer je hardware u njima smejurija a PC zato što je igra podređena konzolama a ne zato što nemamo hardware za nju.

1. Block i counterattack vezani u jedan key da bi moglo sve da se nagura u kontroler.
2. Automatsko vađenje i vraćanje mača u korice, opet da se uštedi na dumicima kontrolera, dva puta shift za galop konja je još jedan primer.
3. Nemogućnost biranja mete, bilo objekta za loot bilo neprijatelja nego igra samo odlučuje u šta ja to gledam. Koliko puta sam izludeo dok sam našao ugao po kojim hoce da se pojavli loot interfejs na nekom objektu. Visoke police je ne moguće lootovai vrlo često. Koliko puta mi je Geralt napao poglešnog neprijatelja kada sam se borio protiv grupe. A sve je to moglo biti rešene da postoji jedna mala sitna bela tačkica kao u Max Payne, ili bože sačuvaj da bude kao u TW1. A postoji u igri kada se koristi samostrel i bombe.
4. Pop in tekstura, streemovanje tekstura, LOD koje je hardcoded i NEMA načina da se promeni jer igra ne sme da bude bolja na PCu da M$ i Sony be bi gubili profit
5. EKSTREMNO mala razlika u kvalitetu grafike od low do ultra. A trebalo bi da bude nebo i zemlja.
6. Smešna zahtevnost za Vram da bi igra stala u memoriju konzole.(mogu samo da zamislim izraz lica ljudi sa titanom od 12 GB Vrama dok igraju TW3 i igra koristi 1.8 GB Vrama)
7. Alhemija koja je napravljena totalno nalik Skyrimu koji se inače najbolje i prodavao na konzolama. Uđeš u inventar, izabereš šta hoćeš i piješ jedeš šta hoćeš dok se boriš za život. Cela priča oko metabolizma i puštanja napitka pada u vodu. Da su to hteli, kada počne combat ne bi bilo moguće menjati ulje na maču ili menjati napitke iz slota. A vidi se da je igra prvobitno tako zamišljena jer ima bug, tj. bug je sada a to je bio feature, da nekada da obaveštenje kako nije moguće staviti ulje na mač u toku borbe. Zato i ima samo jedan slot za napitke jer nije planirano da se pije 6 papitaka za jednu borbu. A i vidi se po tome koliko laka igra postane kada se nafiksa napicima i može da se ubije archgriffin na najvećoj težini kada je 15 levela viši od Geralta. Cela alhemija je podređena konzolaškom mentalitetu, hocu odmah, hocu brzo, hocu jako i neću da razmišljam. Ona alhemija i TW1 je za ovu isto što i fakultet za obdanište.
8. Ceo combat je tipična konzolaška limunadica. Udarac A(slab i brz) i udarac B(spor i jak), dodge i roll. Kao da igram mortal kombat. Nikakav stance ili bilo šta komplikovanije od toga.
9. Dodatni šamar je kada me igra obaveštava da sam uključio tastaturu i miša. Jok, igraću na PC-u sa metlom i tarabom. Baš ti hvala igro nisam znao sa čime igram.

Sve u svemu CDPR je prodao sve svoje PC fanove i ljude koji su u njima videli spasioce za šaku dolara zarađenu na konzolama. Ko nije zaslepljen to vidi, ko jeste... ignorance is bliss.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2015, 10:01   #4766
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Zašto je igra bolja na konzolama? Zato što je za njih pravljena. Po svemu.

To što imaju tehničkih problema, imamo i mi na PCu. Ali, konzole imaju te probleme jer je hardware u njima smejurija a PC zato što je igra podređena konzolama a ne zato što nemamo hardware za nju.

1. Block i counterattack vezani u jedan key da bi moglo sve da se nagura u kontroler.
2. Automatsko vađenje i vraćanje mača u korice, opet da se uštedi na dumicima kontrolera, dva puta shift za galop konja je još jedan primer.
3. Nemogućnost biranja mete, bilo objekta za loot bilo neprijatelja nego igra samo odlučuje u šta ja to gledam. Koliko puta sam izludeo dok sam našao ugao po kojim hoce da se pojavli loot interfejs na nekom objektu. Visoke police je ne moguće lootovai vrlo često. Koliko puta mi je Geralt napao poglešnog neprijatelja kada sam se borio protiv grupe. A sve je to moglo biti rešene da postoji jedna mala sitna bela tačkica kao u Max Payne, ili bože sačuvaj da bude kao u TW1. A postoji u igri kada se koristi samostrel i bombe.
4. Pop in tekstura, streemovanje tekstura, LOD koje je hardcoded i NEMA načina da se promeni jer igra ne sme da bude bolja na PCu da M$ i Sony be bi gubili profit
5. EKSTREMNO mala razlika u kvalitetu grafike od low do ultra. A trebalo bi da bude nebo i zemlja.
6. Smešna zahtevnost za Vram da bi igra stala u memoriju konzole.(mogu samo da zamislim izraz lica ljudi sa titanom od 12 GB Vrama dok igraju TW3 i igra koristi 1.8 GB Vrama)
7. Alhemija koja je napravljena totalno nalik Skyrimu koji se inače najbolje i prodavao na konzolama. Uđeš u inventar, izabereš šta hoćeš i piješ jedeš šta hoćeš dok se boriš za život. Cela priča oko metabolizma i puštanja napitka pada u vodu. Da su to hteli, kada počne combat ne bi bilo moguće menjati ulje na maču ili menjati napitke iz slota. A vidi se da je igra prvobitno tako zamišljena jer ima bug, tj. bug je sada a to je bio feature, da nekada da obaveštenje kako nije moguće staviti ulje na mač u toku borbe. Zato i ima samo jedan slot za napitke jer nije planirano da se pije 6 papitaka za jednu borbu. A i vidi se po tome koliko laka igra postane kada se nafiksa napicima i može da se ubije archgriffin na najvećoj težini kada je 15 levela viši od Geralta. Cela alhemija je podređena konzolaškom mentalitetu, hocu odmah, hocu brzo, hocu jako i neću da razmišljam. Ona alhemija i TW1 je za ovu isto što i fakultet za obdanište.
8. Ceo combat je tipična konzolaška limunadica. Udarac A(slab i brz) i udarac B(spor i jak), dodge i roll. Kao da igram mortal kombat. Nikakav stance ili bilo šta komplikovanije od toga.
9. Dodatni šamar je kada me igra obaveštava da sam uključio tastaturu i miša. Jok, igraću na PC-u sa metlom i tarabom. Baš ti hvala igro nisam znao sa čime igram.

Sve u svemu CDPR je prodao sve svoje PC fanove i ljude koji su u njima videli spasioce za šaku dolara zarađenu na konzolama. Ko nije zaslepljen to vidi, ko jeste... ignorance is bliss.
Koliko sam vidio 1/3 prodatih kopija je na PC-ju, 2/3 su konzole. Ako je to saka dolara onda sam ja vjeverica.

Druga stvar ne moze nesto biti bolje na konzolama ako mozes da imas potpuno isto iskustvo na PC-ju sa boljom grafikom i FPS-om. Jesu se spustili malo zbog konzola ali daleko od toga da je propast.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2015, 10:07   #4767
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Koliko sam vidio 1/3 prodatih kopija je na PC-ju, 2/3 su konzole. Ako je to saka dolara onda sam ja vjeverica.

Druga stvar ne moze nesto biti bolje na konzolama ako mozes da imas potpuno isto iskustvo na PC-ju sa boljom grafikom i FPS-om. Jesu se spustili malo zbog konzola ali daleko od toga da je propast.
Oduzmi preorder na PCu, neće biti ni 10-90. Pogotovo ne za koju godinu. Tek kada budu rasprodaje za 5e biće bolje.

Priča je bila: "nije sve u grafici" a sad se brani kvalitet igre na PCu grafikom

I u odnosu na ono što je TW1 bio, mehanički TW3 je smešan.

Konzolitis to the bone. TW2 je već to postao, al moglo je i da se proguta, nekako. Ovo... ne.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2015, 10:50   #4768
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Sve u svemu CDPR je prodao sve svoje PC fanove i ljude koji su u njima videli spasioce za šaku dolara zarađenu na konzolama. Ko nije zaslepljen to vidi, ko jeste... ignorance is bliss.
Ajde, smiri se malo. To sto ti navodis jesu kompromisi zbog multiplatform developmenta. Jeste PC verzija patila zbog toga, i nije savrsena, ima problema. Ali sve to NE CINI konzolaske verzije boljim, jer one imaju mnogo vise problema, a neki idu dotle da proglasavaju igru na konzolama NEIGRIVOM (i nisu samo tehnicki problemi u pitanju, vec recimo sitan font, sto itekako smeta na TV-u). Imas brdo recenzija gde je PC verzija bolje ocenjena i preporucena kao najbolji izbor. Mozes li ti to da shvatis?

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Koliko sam vidio 1/3 prodatih kopija je na PC-ju, 2/3 su konzole.
Mislim da je od 4 miliona prodatih kopija posle prve dve nedelje na PC otislo 1.6 miliona..

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
I u odnosu na ono što je TW1 bio, mehanički TW3 je smešan.
I TW1 je bio mehanicki smesan. Nikada on nije bio nekakav hc RPG kakvim ga neki ljudi predstavljaju. Sta vise, gameplay i RPG elementi su bili najslabiji deo igre (ista stvar i sa nastavcima)..

Poslednja ispravka: nameless1 (25.7.2015 u 11:04)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Dovahkiin (25.7.2015), Leonida (25.7.2015)
Stara 25.7.2015, 11:13   #4769
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pogotovo je borba u TW1 bila ispred svog vremena - levi klik kada se pojavi svetleci mac. Pravi hardcore PC master combat sistem.

Da me neko pogresno ne shvati, TW1 mi je fantasticna igra, ali ovi master rejs fazoni kako je TW3 u stvari konzolna igra i da je CDPR nekoga izdao su mi zaista smesni. Pricaj za sebe pero, jer se ja ne osecam kao da su me zeznuli. Ako sam ja zbog toga zaslepljen, neka bude tako.

Doduse, ja ne igram TW3 zbog grafike, kvaliteta tekstura, tweakovanje ini fajlova 2 nedelje, LOD-a vec zboga gameplay, price, fantasticnih sidequestova, zanimljivih likova i ostalih manje bitnih stvari...

1. Za block i counter attack sto su na istom dugmetu ne vidim sta je problem? Dobar tajming je sve.
2. Kako su ustedeli na gamepadu kada i dalje imas dugmice da izvadis steel i silver sword? To sto su ubacili automatsko vadjenje maca kada borba pocne nema veze sa stekanjem dugmica na gamepadu.
3. Sa problemom za lotovanje se slazem.
4. Opet teksture, LOD, grafika... koji je to open world naslov koji izgleda PRIBLIZNO dobro kao TW3?
5. Razlika izmedju low i ultra je i te kako vidljiva (na ultra doduse ne igram, zbog slabijem GPU), medjutim ne postoji nikakva razlika izmedju high i ultra, tj makar nisam mogao da primetim neku razliku (sem sto mi ultra podesavanja obore frejmrejt za 50%)
6. Kako smesna zahtevnost za vram moze biti problem? Da li bi bio srecniji da igra zahteva npr. 4GB+ VRAM kao Shadow of Mordor, igra koja izgleda poprilicno losije od TW3 iako ima vece zahteve?
7. To sto su alhemiju odradili na glup nacin nema veze sa konzolama.
8. Ma da, steta sto nemamo tu PC master rejs borbu iz prvog dela. Stisni levi klik na masinu kada se pojavi ikonica na ekranu i to radi 100+ sati.
9. First world problem (koji je vec resen cini mi se sa nekim od prethodnih zakrpa, jer cesto menjam gamepad i mis/tastaturu i ne iskace mi nikakva notifikacija).

Vidim da se bas mnogo njih oseca izdanim i prevarenim - http://www.metacritic.com/game/pc/th...er-3-wild-hunt (i 95% pozitivnih kritika na steamu).

Poslednja ispravka: Leonida (25.7.2015 u 11:25)
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
marko-marko (25.7.2015)
Stara 25.7.2015, 11:47   #4770
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Izvini, ali je ne mogu da uzivam u prici ako u svakom drugom selu ispred mene iskaču ti zanimljivi likovi kao da su s Marsa pali na 2 metra.

1. Prvo kazeš kako ne valja u TW1 što moraš da imaš tajming da pogodiš kada zasvetli mač a ovde ti je OK da moraš da imaš tajming da pogodiš conuterattack sa istim dugmetom. Double standard much?

2. Naravno da ima sa "štekanjem dugmica". Zašto bi trošili dugme na kontroleru kada mogu da nameste da bude automatski nešto. A nas na PC niko ne pita hoćeš ili ne. Samo su dali key, koji nije ni od kakve koristi kada je automatsko ostalo.

4. Problem je što TW3 izgleda lepo samo na 5 metara od Geralta. A nema potrebe tako da bude na PC, nego nije dozvoljeno da bude bolje da ne bi izgledalo mnogo bolje od konzola. Da nisu uzeli čekove od Sony-a i M$ toga ne bi bio. Platform parity na delu.

6. Problem je Vram što pokazuje koliko malo tekstura igra loaduje a koliko ima prostora. Namerno je smanjeno da bi konzole mogle da poteraju a PC da ne može da izgleda mnogo bolje. Kao i no. 4. Da su stvarno optimizovali igru, mogao bi lepo da odabereš onakav kvalitet tekstura i LOD-a koliko imaš Vrama na grafičkoj. Ali, pošto ih za PC boli uvo oni su samo napravili onako kako konzolama odgovara.

7. Nije za alhemiju tehnički problem konzola već je problem korisnika. Igra je namenjena prosečnom Skyrim igraču na konzoli kao što sam napisao, ili nisi pročitao ili me nisi ukapirao.

8. A zašto nema stance? Koliko bi bilo bolje da protiv grupe drawnera ili vukova može da se aktivira group stance? Jok, bolje ovako da se borim sa kamerom i njenim izborom mete. A Geralt već pravi 180 i 360 sa mačem tako da nema nikakvih problema da i u ovoj igri može da se udaraju neprijatelji sa svih strana. Nego prosto zatupljivanje da bi se korisnik konzole osećao kao kod kuće.

9. Jeste problem. Jer je samo još jedan od očiglednih dokaza Console first, PC afterthought.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2015, 12:34   #4771
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Izvini, ali je ne mogu da uzivam u prici ako u svakom drugom selu ispred mene iskaču ti zanimljivi likovi kao da su s Marsa pali na 2 metra.

1. Prvo kazeš kako ne valja u TW1 što moraš da imaš tajming da pogodiš kada zasvetli mač a ovde ti je OK da moraš da imaš tajming da pogodiš conuterattack sa istim dugmetom. Double standard much?

2. Naravno da ima sa "štekanjem dugmica". Zašto bi trošili dugme na kontroleru kada mogu da nameste da bude automatski nešto. A nas na PC niko ne pita hoćeš ili ne. Samo su dali key, koji nije ni od kakve koristi kada je automatsko ostalo.

4. Problem je što TW3 izgleda lepo samo na 5 metara od Geralta. A nema potrebe tako da bude na PC, nego nije dozvoljeno da bude bolje da ne bi izgledalo mnogo bolje od konzola. Da nisu uzeli čekove od Sony-a i M$ toga ne bi bio. Platform parity na delu.

6. Problem je Vram što pokazuje koliko malo tekstura igra loaduje a koliko ima prostora. Namerno je smanjeno da bi konzole mogle da poteraju a PC da ne može da izgleda mnogo bolje. Kao i no. 4. Da su stvarno optimizovali igru, mogao bi lepo da odabereš onakav kvalitet tekstura i LOD-a koliko imaš Vrama na grafičkoj. Ali, pošto ih za PC boli uvo oni su samo napravili onako kako konzolama odgovara.

7. Nije za alhemiju tehnički problem konzola već je problem korisnika. Igra je namenjena prosečnom Skyrim igraču na konzoli kao što sam napisao, ili nisi pročitao ili me nisi ukapirao.

8. A zašto nema stance? Koliko bi bilo bolje da protiv grupe drawnera ili vukova može da se aktivira group stance? Jok, bolje ovako da se borim sa kamerom i njenim izborom mete. A Geralt već pravi 180 i 360 sa mačem tako da nema nikakvih problema da i u ovoj igri može da se udaraju neprijatelji sa svih strana. Nego prosto zatupljivanje da bi se korisnik konzole osećao kao kod kuće.

9. Jeste problem. Jer je samo još jedan od očiglednih dokaza Console first, PC afterthought.
Citajuci tvoje postove, stekao sam utisak da je draze da nadjes nesto po cemu je igra losija zbog konzola, nego da igras tu istu igru. Cudan neki fetis.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2015, 13:58   #4772
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: The Witcher 3

U TW1 borba je bila presmješna, osim činjenice da kada se boriš sa jednim neprijateljom da shvatiš koji stil treba koristiti, što je da kažemo potpuno lako zaključiti, u suprotnom upališ group style koji nabudžiš do kraja i to je to. Najteži protivnik je ona džukela na početku "The Beast", a i njega možeš one-stunovati ako nabudžiš Aard. Bombe uopšte nisu potrebne za koristiti.
Koliko se sjećam, u kecu se takođe mogao biti napitak u toku borbe, jedino što je to trajalo možda 1 sekundu dok on izvuče napitak i popije, i tad je bez odbrane ikakve, ali i to se moglo riješiti tako što upališ quen. Da se razumijemo, moj omiljeni Vičer je prvi dio, ali ne zbog gameplaya i slično već zbog priče i atmosfere.

Takođe to što ti kažeš da nije dozvoljeno da bude "ljepša" nego na konzolama je glupost.Možda je igra neigriva i prezahtijevna na takvim podešavanjima. A ja te popin bugove nisam puno primjetio, jedino što se tiče grafike je mi primjetno to učitavanje, ali ne 2-3 metra ispred već u daljini, pogotovo sa konjem kada sprintuješ.

Zamjerke za kontrole takođe, šta, po tebi bi trebalo da razdvoje sve i jednu kontrolu samo eto da bi se pokazalo da može iako možda samo otežava igru, gdje bi ti stavio te kontrole a da budu postavljene tako da se lako mogu aktivirati, u čemu je problem to što neki tasteri imaju dvije komande ako su te komande logične.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Djordje Turjacanin na korisnoj poruci:
Dovahkiin (25.7.2015), Leonida (25.7.2015), marko-marko (25.7.2015)
Stara 25.7.2015, 14:05   #4773
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja samo znam da nijednu igru nisam igrao ovoliko.

Borba je mnogo vise od mahanja macem. Kad se igra na najtezem death march, potrebno je razmisliti kako odvojiti protivnika iz grupe, koga prvo napasti i td. Kasnije postajete OP ali to je druga prica i to jeste problem.

Kontrole su niti sta bolje niti gore od 90% igara. Meni nista ne smeta, igram sa M&K i nemam zamerki.

Grafika je uzivancija, tehnicki problemi su tu zbog tog kompromisa sa konzolama, ali razumite da je to neophodno, ipak smo u kapitalizmu i posao bez profita nije posao.

Prica i side kvestovi su najbolji ikada, likovi takodje.

Zatim imate gomilu besplatnog sadrzaja, lepo je kad neko vodi racuna o proizvodu za koji su vam vec uzeli pare i nista ih ne obavezuje da to rade. Samo da je vise kompanija kao CD-Red.
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sava Stankovic na korisnoj poruci:
Dovahkiin (25.7.2015), marko-marko (25.7.2015)
Stara 25.7.2015, 14:29   #4774
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Svi hoce da zarade i zato prave igre a ne iz neke ljubavi sto je i normalno.
Ono gde se razlikuju je kad imas proizvod koji vidis da je radjen s trudom i iza koga stoji neki profesionalni ponos.S druge strane imas igre u koje je baceno brdo para a vidis da su radjene preko one stvari tek da se otalja...tipa poslednji slajd skinut s google images.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku efil82 na korisnoj poruci:
Dovahkiin (25.7.2015)
Stara 25.7.2015, 14:43   #4775
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Djordje Turjacanin kaže: Pregled poruke
Zamjerke za kontrole takođe, šta, po tebi bi trebalo da razdvoje sve i jednu kontrolu samo eto da bi se pokazalo da može iako možda samo otežava igru, gdje bi ti stavio te kontrole a da budu postavljene tako da se lako mogu aktivirati, u čemu je problem to što neki tasteri imaju dvije komande ako su te komande logične.
Pa da, sasvim je logično na jednu od dve najbitnije kontrole na PC-u (desni klik miša) staviti detektivski mod koji je čisto situacione prirode i koristi se možda u 1-2% igre Ili da taj isti detektivski mod umesto krštenog toggle sistema vezanog za neki potpuno nebitan taster (recimo "B") zahteva držanje tastera miša. Zašto? Pa zato što bi bilo nerealno na konzolama očekivati da se tako nebitna komanda mapira na neki od bitnijih tastera kontrolera pa je prebačena na triggere koji su "hold to activate" tipa.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
perablenta (25.7.2015)
Stara 25.7.2015, 21:23   #4776
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: The Witcher 3

Witcher senses se koristi samo u 1-2% igre?. Apsolutno netačno, svaki Contract zahtijeva korišćenje Witcher senses, a i veliki broj drugih questova takođe. Uostalom, u borbi desni taster se koristi za blok i kontranapad, što je po meni odlična odlučna odluka u odnosnu na TW2 gdje je blok bio na E ili na X, nisam siguran, a desni klik se koristio za jaki udarac. U prvom dijelu taj taster se koristio samo za znakove i ni za šta više, u non-combat režimu uopšte nije imao svrhu.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2015, 21:31   #4777
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Djordje Turjacanin kaže: Pregled poruke
Witcher senses se koristi samo u 1-2% igre?. Apsolutno netačno, svaki Contract zahtijeva korišćenje Witcher senses, a i veliki broj drugih questova takođe.
Dobro ajde, cela 3%.

U svakom slučaju nisi shvatio poentu. Bat-vision je mogao (i trebao) da se smesti na zasebnu kontrolu a ne na desni taster miša.

Citat:
Djordje Turjacanin kaže: Pregled poruke
U prvom dijelu taj taster se koristio samo za znakove i ni za šta više, u non-combat režimu uopšte nije imao svrhu.
Prvi deo uopšte nije bio hack&slash ARPG, zato je imao taj luksuz. To je isto kao da kukaš zato što prvi KOTOR nema free kameru.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2015, 21:48   #4778
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
CDPR ne odmara! Radice se jos peceva. Jedan se vec radi i info ce biti uskoro.
Došlo vreme da se najavljuju najave za najavu
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Dovahkiin (26.7.2015)
Stara 25.7.2015, 22:07   #4779
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pa imaš, mogućnost da premjestiš, zato i postoje podešavanja, evo baš sam maloprije promijenio witcher senses na ctrl i radi bez problema. Činjenica je da su kontrole raspoređene tako da nema govora o nekom problemu što se tiče kontrolisanja Geralta, ako se nekom ne sviđa raspored, slobodno može da promijeni onako kako njemu odgovara.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Djordje Turjacanin na korisnoj poruci:
marko-marko (27.7.2015)
Stara 25.7.2015, 22:49   #4780
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Da može. Sada. A prvobitno ni to nije moglo za pola komandi dok PC igrači nisu digli buku.

Mislim stvarno, super igra za PC moraš da moliš developera da ti omogući da menjaš komande.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com