Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2015, 1:12   #4941
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

U poredjenju s ostale 2 Witcher igre ovde je borba najbolja.

I meni cudan kolega jer ja recimo smatram DAI djubretom u svakom smislu ali tu igru nisam uspeo da izguram vise od 4h zajedno iz vise pokusaja a sad ne bi igrao da mi plate.

Gjemplej mozda nije vrhunski ali je u najgorem prolazan...ne znam kakve probleme s kontrolama je imao ja sam sa tastaturom&mishem presao sve i to jos na staroj grafickoj uz slab fps pa mi opet nije smetalo.
Veci problem mehanike je item rebalans (nadam se da ce modovi to da odrade).

Ima nas valjda i mazohista
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 2:08   #4942
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Sto jes jes, crafting interfejs je los, i to bas zato sto je zadrzan scroll system iz dvojke, umesto da je i tu stavljen grid, kao sto je uradjeno u ostatku inventara.

.

Inace, licno meni se najvise svidja invertar sistem iz keca. Imas utisak da ono sto je u inventaru moze stvarno Geralt "da ponese". Sitni predmeti i do 4 oruzija, a ne tona drveta, metala i tuce hladnog oruzija sto staju u dzep.

Stavise radije bi voleo da se Witcher bavi samo svojom profesijom tj. alhemijom i cudovistima, a da skupljanje gvozdja i ostalog crafting ala MMORPG materijala ostavi ekspertima. Ne mora bas svaki RPG da bude looting simulator.

Poslednja ispravka: player1 (17.8.2015 u 2:19)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
marko-marko (17.8.2015), nesudjeni clocker (17.8.2015), Snipe (17.8.2015)
Stara 17.8.2015, 12:13   #4943
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
"Da se pravilo samo za računare, grafika bi bila bolja?!" Ozbiljno?! Kako to pre nisam znao?! Onda bi verovatno nekoliko ljudi ovde igralo igru, a to nije poenta.
Ne. Nego bi onda postojala znatne razlike između low i ultra. Da se igra pravi samo za PC, asseti koji se koriste bi bili raznovrsniji. Kada se igra pravi samo za PC ta podešavanja (low - medium - high - ultra) imaju najviše smisla...

To što si ti sada napisao sam ja već rekao, samo kad ti to već znaš čemu hvališ neke optimizacije kad su onda konzole "obuzdale" PC. Konzole su tu da uzimaju pare.

Svi su prihvatili situaciju, meni je grafika jedna od najboljih koje sam video u zivotu, o igri da ne pricam, dovoljno sam zreo da znam da danas nije moguće napraviti samo za PC gde je low za low-end pc a ultra za high-end PC, a ne waoooo radi mi na high na konfi staroj 50 godina, a meni na gtx 970 hairworks pravi najveće ***** od fps (jedini nvidia efekat koji se zadrzao u igri pored HBAO+) i ostali problemi tipa stucanje igre sa promenom frejma etc etc, na grafickoj od 400 evra (ako ne ogranicim frejm). Bravo optimizacija!
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 15:01   #4944
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Kapiram da je pero završio igru u močvari
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 15:52   #4945
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Kad preziviš combat iz keca preziviš i ostala dva, ali da slazem se da su kontrole (u globalu) prilično traljavo odradjene, kamera takodje, koliko se sećam pc je bio glavna platforma pa ovi propusti još više bodu oči.

Tako da jeste ovo izuzetan rpg ali o nekoj revoluciji nema ni govora, igra ima propusta u svim segmentima, verovatno ću obrnuti još jedan prelaz kad budu izbacili te dve ekspanzije
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 16:17   #4946
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

http://www.ign.com/articles/2015/08/...olling-out-now

Dosao Game+ za sada samo za Xbox one uskoro za ostale.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 16:43   #4947
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Kad preziviš combat iz keca preziviš i ostala dva, ali da slazem se da su kontrole (u globalu) prilično traljavo odradjene, kamera takodje, koliko se sećam pc je bio glavna platforma pa ovi propusti još više bodu oči.
Kec se razlikuje od nastavaka po tome što nije aRPG tako da je pomalo besmisleno porediti keca sa klasičnim D&D sistemom i nastavke koji debelo zalaze na H&S teritoriju.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
maxiMD (17.8.2015), player1 (17.8.2015)
Stara 17.8.2015, 17:04   #4948
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ebg, ne znam jesam li jedini ali meni se jedino kec zaista dopada. Nastavcima nisam bas odusevljen.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
nesudjeni clocker (17.8.2015), Snipe (17.8.2015)
Stara 17.8.2015, 17:18   #4949
zuloom
Veteran
 
Član od: 22.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 742
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 259 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Gameplay je đubre. Lore, priča, likovi i muzika je super.
Bolje onda da si knjige procitao nego sto si slusao muziku 250h...
zuloom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zuloom na korisnoj poruci:
2SaiNt4U (18.8.2015)
Stara 17.8.2015, 17:21   #4950
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
"Da se pravilo samo za računare, grafika bi bila bolja?!" Ozbiljno?! Kako to pre nisam znao?! Onda bi verovatno nekoliko ljudi ovde igralo igru, a to nije poenta.
Igralo bi to vise od nekoliko ljudi nego sto ti mislis, sada kada vecina igraca igra sa masinama od 5+ giga RAM memorije, DX12 kompatibilnim kartama i minimum 4 core procesorima LINK

Poenta je da su konzolerosi smorili i Boga i oca sa "grafika nije bitna" u doba kada su PS3/XBOX360 bili na izdisaju, a onda brze bolje cim su izasle nove kutije sa novim grafickim mogucnostima, uradili upgrade PS3->PS4/XBOX360->XBONE. Koliko se secam upgrade masine je nesto cime se mi PC igraci zamlacujemo??? Sto se mene tice konzolerosi mogu da pikaju i na 16 bitnim Segama, ovako samo PC zajednica ispasta i trpi. Najave igru koja obecava a na kraju se ispostavi sarena laza. Trpi grafika, trpe kontrole, trpi interfejs.

Ja jos nisam naisao na igru koja ima quick save a nema quick load, W3 je fenomen po tom pitanju.
Onoliki svet istrazivati a nemati dugme za always walk, makar su to mogli da predvide, utrnuse prsti leve ruke... a i onaj witcher sense je mogao biti right click to enable umesto hold, neprirodno je rotirati misa i drzati pritisnut desni klik, neprirodno je ako koristis mis, ali je sasvim prirodno Memedovic TM ako koristis kontroler.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 17:27   #4951
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pa ne kreces se misem nego wasd a desno dugme je witcher sense.
I imas always walk- left ctrl
Jedino je mozda zayeb sto nije ukljuceno uvek always walk jer su tastaturne kontorle predvidjene da se -kreces levom a boris desnom rukom, leva za tastaturu desna za mish (ko i uvek standardno za deshnjake).
Kad je always walk ukljuchen drzanjem levog shift-a trcish a kad ga pustis nastavis da se kreces.To ti je najmanji prst.Tri srednja su ti na AWD/ASD i palac na alt za doge.
Desna ruka je pokretanje misa za kameru desno dugme block/kontra, jak napad levo+desno a samo levo slab napad.
Ne znam kako mogu kontrole bolje.

Poslednja ispravka: efil82 (17.8.2015 u 17:38)
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku efil82 na korisnoj poruci:
player1 (17.8.2015)
Stara 17.8.2015, 17:41   #4952
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Left Ctrl je toggle walk/run...
Neces ti mrdnuti nigde ako ne drzis W

Always walk je nesto sto je u Skyrim-u na primer bilo C, stisnes C i karakter se krece sam (leva ruka slobodna), na tebi je da rotiras kameru/smer kretanja sa misem, i mozes da toggle-ujes izmedju walk/run/sprint

Desno dugme misa jeste witcher sense to nisam ni porekao ali su mogli da ga naprave da bude na klik ukljuci, klik iskljuci pa rotiraj misa u potrazi za nekim sitnim fragmentom (kljuc i sl.) umesto drzi desni klik i rotiraj. Izvodljivo je jer Gerald ne podize block dok ne udje u combat...

Edit: eto Left Alt moze da bude always walk ja i onako ne korsitim taj taster, lakse mi je da dodge odradim na AA/SS/DD/WW kao u kecu, ili eto moze i X da bude always walk, mislim pozivanje konja su mogli dodele bilo kom tasteru U/Y na primer, problem je sto always walk funkcija ni ne postoji u igri, a smatram da su je trebali implementirati, elem nema dovoljno dugmica na kontroleru i ovako je sve nakarbudzeno i poduplano.
Kad sam poceo igrati, nije bilo sanse da nateram konja u full sprint a da mi ne izleti sticky keys.

Poslednja ispravka: Snipe (17.8.2015 u 17:53)
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 17:59   #4953
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ma nisam te razumeo
Meni je to glupo jer se brzo zakucas u nesto.
Missim da postoji opcija samo nije dodeljen key i za to jer mi se nekoliko puta desio bug da ne mogu da se zaustavim krecem se i samo mogu da menjam pravac.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 18:10   #4954
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Aj mozda se nismo razumeli, meni se cini da ti pokusavas da mi objasnis kako idu kontrole u igri, kao da sam tek poceo igrati.

Ja hocu da kazem da su napravili propust sto nisu implementirali tu funkciju kao i quick load funkciju, verovatno limitirani brojem dugmica na kontroleru.

A to sto ti se zaglavio i Geralt se stalno kretao je bug, i meni se desilo to kao sto mi desilo da se Geralt zaglavi u witcher sense (ostane stalno ukljucen), onda na desni klik se iskljuci. Odatle se vidi da su neke stvari mogli da urade bolje.

Recimo ja mislim da extra funkcije nisu glupe, ne moras da ih koristis ako ne zelis, ali dobro je da su tu. Meni bi licno prijalo da ukljucim always walk dok kaskam na konju.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 18:47   #4955
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Snipe kaže: Pregled poruke
Kad sam poceo igrati, nije bilo sanse da nateram konja u full sprint a da mi ne izleti sticky keys.
Prvih 50 sati to mi se stalno događalo. Jer nisam bio svestan "finese" da mora pauza od 0.5 sekundi između dva pritiska Shift.

Ja sam odmah na početku prebacio dodge sa ALT na left CTRL jer da držim palac savijen i pritiskam ALT deformisao mi bi se. A strong attack sam prebacio na dodatno, 4to, dugme na mišu koje sam pritiskao sa palcem desne ruke.

I meni je takođe smetalo to što se witcher sense drži umesto on/off. Ne vidim potrebu da mi bude zgrčena ruka a u isto vreme da pomeram miša. To je isto kao u Diablu 3 da neko upravlja likom tako što drži levi klik i navodi ga mišem u isto vreme. Zato tamo lepo postoji W i to se drži jednom rukom a drugom se lagano upravlja mišem. Zato npr. masa CS igrača puca na Space, a mišem samo cilja. Jer to grčenje mišića da bi se pritiskao miš smanjuje preciznost pomeranja miša u isto vreme.

Ima tih gluposti još, al mi je muka više od toga. Idem da isprobam još par ovih skilova kada popijem napitak i da brišem igru.

P.S.

Smarali ste što u Skyrimu oni čuvari reda i mira stalno ponavljaju Arrow in the... i tako dalje. Ali, ti čuvari su imali nekih 15-20 drugih rečenica i još su se prilagođavali onim skilovim koje lik ima. A ovde u TW3 ima par NPC čije sam čitave razgovore zapamtio jer imaju samo JEDAN jedini. Oni likovi na mostu što razgovaraju šta da kupi za rođendan, onaj što savetuje druga da ne jede jer će da se ispovraća kada bude udaren u stomak itd.

Poslednja ispravka: perablenta (17.8.2015 u 19:01)
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 19:54   #4956
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja za dodge nikad ni ne korustim alt nego dupli klik na wasd. Efikasnije je.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
marko-marko (17.8.2015), Snipe (17.8.2015)
Stara 17.8.2015, 20:12   #4957
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@player

Ma taj levi alt je cista glupost, srecom pa je ostalo AA/SS/DD/WW za dodge.

Verujem da se nekima koji ga koriste desilo da pritisnu Windows key tokom neke napete borbe i eto ga desktop. Tu jedino pomaze Logitech G15 i slicne tastature koje imaju opciju da iskljuce Windows key kompletno.

Moze alt da se koristi za nesto drugo, ali bas i nije za dodge. Prvo zbog teze dostupnosti a drugo zbog pozicije uz Windows key.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2015, 21:51   #4958
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

prva stvar koju uradim kad kupim novu tastaturu je da stafcigerom izvadim Win i sleep button.
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 2SaiNt4U na korisnoj poruci:
JAZO (17.8.2015)
Stara 17.8.2015, 23:47   #4959
maxiMD
Član
 
Član od: 16.1.2012.
Poruke: 198
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 82 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Evo da i ja dodam svoje utiske.
Mene kada je reč o kontrolama najviše nervira jahanje. Mogli su to stvarno mnogo bolje da odrade. Često mi se dešava da neće da skrene kad je u punom galopu nego se zakuca u neku stenu ili drvo, a i da bih ga okrenuo za 180 stepeni nekad treba da "crknem" manevrišući sa mišem i W/A/S/D.
Komande za Geralta su mi ok. Naravno, mnoge tastere sam promenio odmah na početku i modifikovao za svoje potrebe. Dodge na left alt mi je sad ok, njega nisam menjao, s tim što mi se ponekad u početku dešavalo da stisnem start koje je mi je odmah pored, pa mi izleti u windows. A i nekad umesto da se izmakne, Geralt kad stisnes dodge ide pravo na protivnika.
Slažem se za witcher senses, bilo bi bolje da ne mora da se drži stalno, mada kad ga jednom stisneš ostanu označeni "otkriveni" objekti/tragovi nekih 5-10s posle puštanja tastera, tako da nije baš da odmah kad pustiš nestanu svi efekti. Toggle walk/run mi je skroz ok, stalno držim na walk, i samo udarim shift za sprint kad mi treba, run vrlo retko uključujem.
Nedostatak quick load-a uz prisutan quick save je i meni misterija.
Inventar mi je ok, kao i crafting, jbg, ne može sve da bude baš idealno praktično i uprošćeno. Dakle, ne zameram im na tome.
Neko reče da mu je čudno što Geralt može da "povuče" gomilu oružja, oklopa, čizama i kojekakvog đubreta, dok je u TW1 to bilo realističnije. To jeste istina, s tim da sad Geralt ima konja i zapremina inventara se povećava sa većim saddle bags, tako da sav tovar "tegli" konj, a ne Geralt, što je ipak, mora se priznati, prilično realistično.
I pored svih ovih propusta sa kontrolama, po meni je to stvarno zanemarljivo uz sjajnu priču, likove, muziku i opštu atmosferu igre koja je prva koja je zaista uspela da "oživi" svet iz knjiga Andžeja Sapkovskog, tako da ne shvatam da samo zbog kontrola neko ovakvu igru može da nazove đubretom, ali dobro, nismo svi isti i ne bi ni valjalo da jesmo.
maxiMD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maxiMD na korisnoj poruci:
marko-marko (18.8.2015)
Stara 17.8.2015, 23:54   #4960
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
2SaiNt4U kaže: Pregled poruke
prva stvar koju uradim kad kupim novu tastaturu je da stafcigerom izvadim Win i sleep button.
A zamisli da imas Asus RoG laptop, kome je gornje desno dugme na tastaturi u stvari power dugme, za gasenje racunara, dok standardo End dugme, koje se ocekuje na tom mestu, ne postoji (osim rezervnog na numpad delu).

Toliko puta sam slucajno gasio laptop, dok na kraju u power opcijama noisam stavio da power dugme znaci da se ne radi nista (jos uvek moze forsira gasenje, ako se drzi preko 5s).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com