Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.11.2015, 19:05   #5401
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@player1
Dobra analiza problema i u sustini se slazem sa svime (osim u kolicini filera koja je po meni minimalna,ako izuzmemo totalno opcine burice na vodi) sto si rekao (pogotovo me nervira lvl 1 i lvl 99 varijanta istog protivnika u igrama ,a to postaje sve cesce),ali stvar je u tome sto to predstavlja samo negativnu stranu open world pristupa,a ona pozitivna nije ni pomenuta,koja po meni u slucaju TW3 daleko vise donosi igri nego sto joj steti.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2015, 19:18   #5402
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Sta je pozitivna strana open world-a? Ja mislim da je svet podeljen na vece zone, hub-ove.. mnogo bolje resenje (znam da je TW3 takodje podeljen na zone, ali one su ogromne i dizajnirane u open world maniru, tako da to nije to). Na taj nacin mozes da ispricas pricu bez gubitka fokusa, da napravis detaljnije lokacije, a da zadrzis taj neki sandbox osecaj, istrazivanje.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Dovahkiin (11.11.2015)
Stara 11.11.2015, 19:42   #5403
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ima mnogo prednosti,zavisi od toga kako je open world uradjen tj. zavisi od igre do igre, neke najosnovnije bi bile sloboda i istrazivanje, imerzija i atmosfera takodje dobiju drugaciji "ton" , ne mora nuzno da znaci bolji od igara koje nisu open world,ali je osecaj svakako drugaciji.

Apsolutno bi bilo nemoguce docarati magicni prvi prelazak iz Velena u Novigrad regiju da nije bilo open worlda,a takvih momenata je u Witcheru 3 more... takodje questovi su nekako prirodniji, ovo selo ima taj problem ,ovo selo ima neki drugi, stvarno se nekako uzivis u ulogu Witchera koji ide po zabacenim selima i resava probleme. Tu su i razne druge situacije na koje naletis sasvim slucajno, sve to jako poboljsava imerziju i uvlaci igraca u svet koji igra pokusava da docara.

Kazes da napravi detaljne lokacije? A koja to igra ima detaljnije lokacije od Witchera 3? Dal je nesto detaljno uopste ne zavisi od toga dal je igra open world ,setimo se samo apsolutno bezlicnog i sterilnog Dragon Age-a. Isto vazi i za pricu.

Jedan Gothic ne bi bio Gothic da nije open worlda. Morrowind, New Vegas na samom kraju i Witcher 3 to samo potvrdjuju. A osecam da ce ga Cyberpunk zacementirati...

Poslednja ispravka: Al Capone (11.11.2015 u 19:51)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2015, 20:11   #5404
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Presao sam igru pre 4 meseci, planiram da krenem sa drugim prelaskom veceras (ovaj put cu se malo vise ''druziti'' sa Jen ). Zanima me da li su poradili na balansu Death March tezine (nisam igrao od 1.07)? Vidim da u patch notes za 1.10 pise - Improves balance for Death March difficulty...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2015, 21:13   #5405
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Ima mnogo prednosti,zavisi od toga kako je open world uradjen tj. zavisi od igre do igre, neke najosnovnije bi bile sloboda i istrazivanje
Da istrazujes mozes i u igrama koje su struktuirane kao zone. Npr. Stalker ili Deus Ex. A sto se slobode tice, prevelika sloboda nije pozeljna za RPG igre, jer se onda gubi fokus. A ako developeri racunaju na tu slobodu, onda pisi zbogom dobroj prici i kvestovima, dobices genericki simulaciju istrazivanja i raznosenja predmeta. Ima izuzetaka, ali oni su retki.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Kazes da napravi detaljne lokacije? A koja to igra ima detaljnije lokacije od Witchera 3? Dal je nesto detaljno uopste ne zavisi od toga dal je igra open world ,setimo se samo apsolutno bezlicnog i sterilnog Dragon Age-a.
Witcher 3 je novija i mozda prva 'next gen' igra (mrzim tu frazu), tako da je tesko praviti poredjenja (mozda Inquisition ima detaljnije lokacije?). Ali, TW3 takodje ima dosta 'praznog prostora', tj. da bi imao open world ti moras necime da povezes glavne lokacije. Samim tim, logika nalaze da je CDPR smanjio taj nepotreban 'medjuprostor' i resurse fokusirao na stvaranje manjih zona, one bi mogle biti detaljnije. Tumaranje praznim sumama i poljima, koji su eto tu samo da bi igra imala veliki otvoreni svet, da bi stigao do neke lokacije, meni nista ne znaci.

Dragon Age ti je los primer zato sto je igra podbacila na tom polju. Ali, recimo, Witcher je imao detaljnije lokacije od Oblivion-a, a Stalker od Fallout-a 3.. i to sa znatno manjim budzetima (bukvalno su ih indie timovi pravili). Videcemo kako ce hub-ovi u Mankind Divided-u da izgledaju, pa cemo ih uporediti sa TW3.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Jedan Gothic ne bi bio Gothic da nije open worlda.
Tu se slazem, ali PB je ipak imao filozofiju da napravi manje virtuelne svetove, a detaljnije. Nikada u prva dva Gothic-a nisam osetio zamor zbog open world-a, koji osecam u drugim igrama. A onda je dosao treci deo koji je bio izuzetno generican, upravo zbog te ambicije da se napravi sto veci otvoreni svet.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Morrowind, New Vegas na samom kraju
Izvini, ali ove dve igre upravo potvrdjuju moju tezu. Znam da se mnogi nece sloziti, ali meni je Morrowind neverovatno generican; zato nikada nisam ni mogao da mu se duze posvetim (treba tu dodati i dijalog sistem koji me uzasava). New Vegas nisam zavrsio iz istog razloga- svet je jednostavno prazan, siromasan i lose dizajniran (open world nista nije doprineo toj igri).
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2015, 21:54   #5406
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Da istrazujes mozes i u igrama koje su struktuirane kao zone. Npr. Stalker ili Deus Ex. A sto se slobode tice, prevelika sloboda nije pozeljna za RPG igre, jer se onda gubi fokus. A ako developeri racunaju na tu slobodu, onda pisi zbogom dobroj prici i kvestovima, dobices genericki simulaciju istrazivanja i raznosenja predmeta. Ima izuzetaka, ali oni su retki.
Naravno da mozes ,ali to nije na tom nivou. Stalker zone su dovoljno velike da ga smatram open worldom. Morrowind dokazuje suprotno, jedan od RPG-ova sa najboljom pricom (heh jedina Bethesdina igra koja je po tome najpoznatija), ne samo to nego je open world dodatno ojacao main quest,ko je igrao zna . U ostalom ni TW3 nema nista losiju ni pricu od prva dva dela. Tako da se tu ne slazem.


Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Witcher 3 je novija i mozda prva 'next gen' igra (mrzim tu frazu), tako da je tesko praviti poredjenja (mozda Inquisition ima detaljnije lokacije?). Ali, TW3 takodje ima dosta 'praznog prostora', tj. da bi imao open world ti moras necime da povezes glavne lokacije. Samim tim, logika nalaze da je CDPR smanjio taj nepotreban 'medjuprostor' i resurse fokusirao na stvaranje manjih zona, one bi mogle biti detaljnije. Tumaranje praznim sumama i poljima, koji su eto tu samo da bi igra imala veliki otvoreni svet, da bi stigao do neke lokacije, meni nista ne znaci.
To sto je rekao player1, ti sad da uzmes i odseces jug Velena i jos par delica mape igra ne bi postala ni promil bolja, kao sto nije ni promil bolja sto se to tu nalazi. Nije znacajno,ali ni ne skodi. To je neko moje vidjenje stvari. Jednostavno mora da bude ili suma,ili planina izmedju dve lokacije koje su bitne za nesto, ne moze da bude vakum. TW3 je ne samo po povrsini,nego i po contentu znacajno veca igra od svoja dva prethodnika. To je realno omogucio open world, na sta bi licilo da imas jedno selo koje more i avet i vukodlak i kletva i banditi i ono i ovo. Ne bi imalo smisla.

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Dragon Age ti je los primer zato sto je igra podbacila na tom polju. Ali, recimo, Witcher je imao detaljnije lokacije od Oblivion-a, a Stalker od Fallout-a 3.. i to sa znatno manjim budzetima (bukvalno su ih indie timovi pravili). Videcemo kako ce hub-ovi u Mankind Divided-u da izgledaju, pa cemo ih uporediti sa TW3.
Da,slazem se za DA, ali i dalje se ne slazem da mora da izgleda manje detaljno. Sta reci za GTA5 svet onda? Witcher 3? Fallout 4 takodje sada ovo sto sam igrao izgleda dosta detaljno. Morrowind i Gothic 2 su za ono vreme bili ihaha, pa uporedi samo sa NWN,to je ta godina. Za Gothic 3 se slazem.



Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Izvini, ali ove dve igre upravo potvrdjuju moju tezu. Znam da se mnogi nece sloziti, ali meni je Morrowind neverovatno generican; zato nikada nisam ni mogao da mu se duze posvetim (treba tu dodati i dijalog sistem koji me uzasava). New Vegas nisam zavrsio iz istog razloga- svet je jednostavno prazan, siromasan i lose dizajniran (open world nista nije doprineo toj igri).
Morrowind je sve sem generican, sto se tice sveta i lore-a koji ga prati. Sta vise to je pored Tormenta najunikatniji svet. Ne slazem se i za New Vegas, nije bog zna sta,ali i kad se uzme u obzir da je imao jako mali razvojni period i da je to prvi Obsidianov open world RPG. Pa i sam CA je govorio u intervju o prednosti novog izvodjenja Fallouta (prvo/trece lice u open worldu), pominjao je svetleci Vegas na horizontu itd.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Al Capone na korisnoj poruci:
mvasic (11.11.2015), Skenderevo (14.11.2015)
Stara 11.11.2015, 22:17   #5407
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ma odlicno su oni izbalansirali sve to, niti je natrpano i malo, niti je preveliko i prazno. Nego tacno izmedju. Svet u W3 je jedan od najlepsih i najdetaljnijih u open world rpg zanru. One sume su nesto najprirodnije i najrealisticnije sto sam ikada video. Uvek sam se pitao kada odem na selo zasto u igerama ne urade ovakvo zbunje, zasto nema guste divlje vegetacije, a ne samo par drveca i po koji zbuncic sto je slucaj u skoro svim igrama. W3 je na tom polju postavio novi standard.

Prosto pomislim da neki ljudi nikada nisu bili u prirodi, da nikada nisu isli poljima, pasnjacima. Ja sam uvek zelio da open world igre izgledaju malo realisticnije, da ima tog "praznog hoda" a ne da je sve na 150 metara udaljeno jedno od drugog. Presmesno mi je kada vidim npr. u Skyrimu sa jednog uzvisenja skoro celu mapu.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2015, 23:15   #5408
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Naravno da mozes ,ali to nije na tom nivou. Stalker zone su dovoljno velike da ga smatram open worldom.
E, pa taj dizajn sveta ja zagovaram. Nije u pitanju open world, ali ima lokacije dovoljno velike da se ne oseca skucenost i igrac ima dovoljno slobode.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Morrowind dokazuje suprotno, jedan od RPG-ova sa najboljom pricom (heh jedina Bethesdina igra koja je po tome najpoznatija), ne samo to nego je open world dodatno ojacao main quest,ko je igrao zna .

Morrowind je sve sem generican, sto se tice sveta i lore-a koji ga prati. Sta vise to je pored Tormenta najunikatniji
Pokusavao sam vise puta i uvek sam se smorio. Svet jeste unikatan (u pocetku), ali nakon nekog vremena se oseti ta genericnost i praznina, recikliranost asset-a. Sto se price tice, nisam osetio neki preveliki kvalitet, zato sto sam prevashodno bauljao po svetu brzinom kornjace. Niti vidim da se Morrowind uzima u usta kada se govori o najboljim pricama u RPG-u (nista ne tvrdim, posto nisam presao igru). Torment je potpuno drugacija zverka- takav narativ nikada ne bi bio moguc u kontekstu otvorenog sveta.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
U ostalom ni TW3 nema nista losiju ni pricu od prva dva dela. Tako da se tu ne slazem.
Nisam presao TW3, pa ne mogu nista da tvrdim. Ali, ne verujem da moze imati pricu na nivou prva dva dela. Sta vise, vidim da se dosta fanova zali na pricu, tvrdeci da ima dosta problema sa pacing-om i za to krive open world. Jednostavno, kada se igrac mlati sa hiljadu nekih upitnika na mapi, kako se tu moze ispricati dobra prica? Mozda su pisci iz CDPR-a odradili odlican posao, ali taj format se nije pokazao uspesnim kada je prica u pitanju.

To je neko moje misljenje i ne tvrdim da sam apsolutno u pravu.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
To sto je rekao player1, ti sad da uzmes i odseces jug Velena i jos par delica mape igra ne bi postala ni promil bolja, kao sto nije ni promil bolja sto se to tu nalazi. Nije znacajno,ali ni ne skodi. To je neko moje vidjenje stvari. Jednostavno mora da bude ili suma,ili planina izmedju dve lokacije koje su bitne za nesto, ne moze da bude vakum.
Ali, kada 'suma ili planina' moraju da budu izmedju svake znacajne lokacije na mapi, onda imas mnogo 'suma i planina' koje nicemu ne sluze, osim sto moras da gubis vreme da ih predjes. Tako da vreme i resurse koje developer potrosi na kreiranje toga, on moze da iskoristi na bolji nacin. Kada imas velike zone, umesto jedne ogromne otvorene mape, ti ne moras da razmisljas o tom 'praznom prostoru' koji treba sve to da poveze i mozes da se posvetis dizajniranju tih zona da budu detaljnije i unikatnije. Na taj nacin mozes da ispricas i usmereniju pricu, zato sto mozes da racunas da igrac nece prosto poceti da tumara svetom zato sto si mu to omogucio.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
TW3 je ne samo po povrsini,nego i po contentu znacajno veca igra od svoja dva prethodnika. To je realno omogucio open world, na sta bi licilo da imas jedno selo koje more i avet i vukodlak i kletva i banditi i ono i ovo. Ne bi imalo smisla.
TW3 je veci i sa vise sadrzaja zato sto je budzet duplo veci nego za prve dve igre zajedno. Sad zamisli da je TW3 imao drugaciju filozofiju, da nije jurio Skyrim po kvadratnoj kilometrazi, a da je imao isti budzet. Tada mozda ne bi imali ovoliko filler sadrzaja na koje se player 1 buni, niti praznih, nepotrebnih lokaliteta.. a vise kvestova poput 'krvavog barona' i detaljnijih lokacija.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Sta reci za GTA5 svet onda? Witcher 3? Fallout 4 takodje sada ovo sto sam igrao izgleda dosta detaljno.
To su sve igre sa ogromnim budzetima i timovima koji broje na stotine ljudi. Rockstar je liga za sebe. Fallout 4 ima ocajne teksture, a unutrasnjost u zgradama, kucama.. nije uverljiva, tj. fali dosta detalja. TW3 je verovatno najbolji dokaz toj tvojoj tvrdnji, ali vidis da i on ima problema (player1 je to lepo napisao).

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Morrowind i Gothic 2 su za ono vreme bili ihaha, pa uporedi samo sa NWN,to je ta godina.
Realno, tada nisu imali konkurecniju sto se toga tice u RPG zanru. Bioware nije bio mnogo uspesan u stvaranju lokacija u 3D-u. Ali, seti se samo Athkatle iz BG2.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Ne slazem se i za New Vegas, nije bog zna sta,ali i kad se uzme u obzir da je imao jako mali razvojni period i da je to prvi Obsidianov open world RPG. Pa i sam CA je govorio u intervju o prednosti novog izvodjenja Fallouta, pominjao je svetleci Vegas na horizontu itd
Meni je ruzan kao djavo i krajnje isprazan. Igra bi bila mnogo bolja da su je pravili u izometrijskoj perspektivi, nalik na stare Fallout-e. Mislim da bi se i MCA lako slozio oko toga.

Opet, samo moje misljenje. Razumem sve kojima se svidja open world pristup.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2015, 23:28   #5409
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Prosto pomislim da neki ljudi nikada nisu bili u prirodi, da nikada nisu isli poljima, pasnjacima. Ja sam uvek zelio da open world igre izgledaju malo realisticnije, da ima tog "praznog hoda" a ne da je sve na 150 metara udaljeno jedno od drugog. Presmesno mi je kada vidim npr. u Skyrimu sa jednog uzvisenja skoro celu mapu.
Ja ako hocu da se setam po poljima i pasnjacima otici cu u prirodu.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2015, 23:56   #5410
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pa ti onda prosetaj slobodno. U Witcher 3 mogu slobodno da se krecem prelepim sumama i prostranstvima, do mile volje a da mi ne dosadi, jednostavno mi je drago da postoji tako dobro dizajnirana igra. Melem za oci.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2015, 2:04   #5411
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ja ako hocu da se setam po poljima i pasnjacima otici cu u prirodu.
E pa sad, mozes da jases konja u stvarnosti, sto bi ga imali u igri Salim se naravno, ali se ne slazem u potpunosti sa ovim jer se onda se tu gubi na nekoj realisticnosti i imerzivnosti. Pogledajte AC i nacickanost koju tamo vidimo. Ipak mora da postoji neka uverljivost, da ljudi stvarno tu zive, ne mozes nabacati sve na jedan prostor. Mnogo je lepse videti Novigrad negde u daljini nego sto ces odsetati u njega nakon 30 sekundi hoda. Slazem se da ne treba preterivati sa tim njivama i praznim prostorima ali mora postojati, ipak W3 univerzum ima divljine i sume prepune cudovista, malo bi bilo glupo bez toga. A i mislim da taj svet nije potpuno prazan, uvek ima mnogo toga da se vidi. A ako bas toliko smeta, Boze moj, ima Fast travel pa ko voli neka izvoli
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2015, 2:56   #5412
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ne kazem ja da to ne treba postojati, vec da treba imati meru i postovati vreme igraca. To generalno nije slucaj u open world igrama, gde je sve podredjeno kolicini sadrzaja i velicini sveta. CDPR najavljuje da ce Cyberpunk biti jos veci od Witcher-a, kao da je to nesto preterano vazno. Da su rekli da ce biti detaljniji, bogatiji unikatnim sadrzajem ja bih to pozdravio. Jednostavno, nemam vise strpljenja za repetitivnost, busy work, filler i nevazan sadrzaj u video igrama. A sve se to, vidi cuda, uglavnom vezuje za open world igre..

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Pogledajte AC i nacickanost koju tamo vidimo. Ipak mora da postoji neka uverljivost, da ljudi stvarno tu zive, ne mozes nabacati sve na jedan prostor.
Barem vizuelno, AC gradovi izgledaju realisticnije od bilo kog open world RPG-a (izuzev TW3), gde je sve uglavnom pusto. U Skyrim-u udjes u glavni grad provincije, a tamo nema deset ljudi, dok se napolju vrslja milion bandita. Eto, Flotsam u TW2 je izgledao fino (mada bi bilo lepse da je barem duplo veci), iako igra nije open world.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
pentraksil (12.11.2015)
Stara 12.11.2015, 13:13   #5413
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

^^Za Skyrim se apsolutno slazem. Izgleda kao najobicniji hub sa nabacanim zgradama i ljudima. I slazem se za izgleda AC gradova, ali pre svega mislim na misije i zadatke, to izgleda nacickano. Grad je u svakoj AC igri odlicno napravljen.

A ovo za Cyberpunk mislim da je pogresno preneseno. Mislim da su oni rekli da ce sadrzaja biti duplo vise nego u W3, ne samo velicina mape....jer slazem se, kada pocnu da kukaju o velicini mape, odmah pretpostavim da ce samo da je nacickaju nekim glupostima, samo kako bi bilo vece (kao Dragon Age Inquisition)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2015, 18:45   #5414
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Witcher 3

A i poredjenje mapa izmedju igara je malo debilno jer svi pricaju o kilometrima kvadratnim kao osnovnoj jedinici mere, a svako ga mapira kako mu se digne.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
pentraksil (12.11.2015)
Stara 13.11.2015, 21:48   #5415
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Evo i moj "podugacki" opis za TW3 (sa par meseci zakasnjenja).

Presao sam igru pre 5 meseci. Od tada sam presao jos samo MGSV i Tales From The Borderlands. Pocinjao sam nekih desetak razlicitih igara (Wasteland 2, Bioshock Infinite drugi prelazak, Skyrim, Fallout New Vegas, Fallout 4, Life is Strange, Divinity OS Enhanced edition itd.) i ni jedna od njih nije izdrzala na hard disku duze od desetak minuta. TW3 mi je bukvalno ''unistio'' volju da igram bilo sta drugo, sve mi deluje komicno lose u poredjenju naspram ovog remek dela.

Verdict:

Ako imate duzi backlog igara, a jos niste probali TW3, predjite prvo igre iz backlog-a igre jer ako prvo probate TW3... tesko da cete imati volju da igrate nesto drugo.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
zvucnjak (17.11.2015)
Stara 14.11.2015, 21:16   #5416
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ubedljivo najbolja igra koju sam igrao . ikada. remek delo, kao sto neko rece neko pre par postova
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darkowozzd na korisnoj poruci:
Leonida (16.11.2015)
Stara 15.11.2015, 23:20   #5417
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Verovatno najbolji RPG, ali najbolja igra tesko (mada RPG fanovima to dodje isto). Za one koji mogu potpuno da se uzive u taj svet, citaju ovakve knjige, analiziraju likove... nema dileme, ne moraju dalje da traze. Sa druge strane, ako vas ne privlaci svet magije, vestica, cudovista... ovo ce vam biti samo jos jedna igra u nizu. Grafika jeste dobra ali mnogi preteruju, pogotovo sto se tice vegetacije koja je realno prosek.
Bez obzira sto nisam ljubitelj ovakvih igara, svestan sam da je ovo ipak jedna od najboljih igara ovog zanra, tako da ne bih trazio/navodio mane (to pravo imaju oni koji su posvetili mnogo vremena ovoj igri).
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
Leonida (16.11.2015)
Stara 16.11.2015, 17:04   #5418
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

TW3 ima najvise nominacija (najbolja igra, najbolji RPG, najbolji studio- CDPR, najbolji soundtrack, najbolji narativ, najbolji art stil, najbolja glasovna gluma- Doug Cockle) na predstojecim 'The Game Awards' dodelama, koje vodi najcuveniji parazit industrije Geoff Keighly. Nije ovo mnogo vazna vest, ali eto..

The Witcher 3 nabs 6 Game Awards nominations
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Leonida (16.11.2015)
Stara 16.11.2015, 21:50   #5419
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

^Hmm... A Fallout 4 ima 3 nominacije. 3 iste, bez Best Narrative, Best Art Direction i Best (voice) Performance.

Pitam se zasto...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2015, 21:50   #5420
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Definitivno je ove godine W3 na mene ostavio najbolji utisak, pored Oria i Kerbala. Kad malo bolje razmislim ove nominacije su ruglo, ekvivalentno Grand sou ili dodeli MTV nagrada. Steta sto se to vec ustalilo.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
Leonida (16.11.2015), pentraksil (16.11.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com