Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.3.2017, 13:24   #6521
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Sve što treba je 4k rezolucija, 4k mointor i GPU za 60fps.

A bilo bi lepo kada bi mogli da podešavamo detaljnije kao kada se uđje u .ini file od Skyrim-a ili Fallout-4. Tamo gotovo da nema ograničenja podešavanju, a u TW3 iako možete da pišete svakojake brojeve u file, igra čim očita vrednost koja nije u skladu sa hardcoded delom engina ignoriše ručna podešavanja.

Takođe, mislim da ovi ljudi koji prave modove za osvetljenja u životu nisu izašli napolje, noću van grada. Jer da jesu znali bi da to nije takav mrak gde na 3 metra od njih vide samo crnilo.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 14:36   #6522
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pa to, osim ako nema meseca i oblačno je da se ne vide zvezde, ali ni tada nije "pitch black".

U ovoj igri noć je dobro odrađena, bolje nego u Skyrim-u tamo se previše vidi (ne znam za SE).
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 16:36   #6523
DacUF
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Lokacija: Colchester, UK
Poruke: 139
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 64 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja sam ubacio nekoliko modova, AutoLoot i Immersive camera cine igru prijatnijom za igranje i meni su pod obavezno. Pored njih jos koristim HDreworked, HQfaces, Friendly HUD i E3FX sa kojima mi igra ipak dosta lepse izgleda nego vanila. E3FX ima 5 opcija za svaciji ukus.
Frame rate mi je pao na 30 ali ide bez problema.
DacUF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 22:46   #6524
Ziginho
Član
 
Član od: 12.1.2007.
Lokacija: КиМ
Poruke: 285
Zahvalnice: 260
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Мени се чинило да су ноћи у ванили превише светле. Убацио сам овај СТЛМ и један ришејд и сада су ноћи баш мрачне, па је бакља под обавезно...

Такође, користим још неколико углавном визуелних модова, као и онај "better icons" који додаје назив за напитке и уља, па да не мораш да размишљаш и тражиш које беше боје уље за хибриде или некросе...

Иначе, скоро 80 сати, ниво двадесети и рекох да мало радим и главну причу (углавном сам радио вичер квестове и чистио оне знаке питања)!

Иначе, сабплот за Дијкстру и разговори с њим . Свакако добро дођу ти "интерактивни филмови" да се мало одмори човек од макљања...

Игра сабија - TRUE FACTS!
Ziginho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 23:55   #6525
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja sam po steamu 28h igrao i level 9, a tamo u igri pise 21h tako nešto. A to je nebitno uzmeš da radis glavne kvestove i eto ti levela lagano, ako hoces da lunjaš po mapi možeš igrati danima da ne mrdneš daleko sa levelima.

Moj prvi problem je ''Jenny iz šume''. Ne mogu joj ništa. Znam šta je dobro vs nightwraitha ali me 2 shootuje uglavnom. Batalio sam je.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 1:39   #6526
Kelt
Član
 
Član od: 24.2.2011.
Poruke: 163
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 117 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pa nije iskreno mnogo tesko. Samo Yrden i udri kad udje u krug(naravno Quen kao zastita). U prvom prelazu sam zaginuo jednom, u drugom nijednom. Bio sam slican nivo kao ti.
Kelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kelt na korisnoj poruci:
gtolle (21.3.2017)
Stara 18.3.2017, 2:04   #6527
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Nek' nisam jedini kojeg je Jenny of the Woods malo namučila . Nisam to očekivao jer mi je po levelu djelovala negdje kao ja a tukao sam već takve protivnike, ali Jenny je ipak bila izazov, mada zanimljiv kad sam na kraju sve sagledao. Ginuo sam par puta a taktika koja je prošla je bila da malo mlatim nju i one koje ona priziva (Yrden je naravno obavezan kao i Spectre Oil, ali sam tada po prvi put probao i bombu koja je materijalizuje je na neko vrijeme), a nakon toga se povlačim da malo vidam rane, jedem nešto, uključim queen i onda se opet vraćam do nje, tako par puta i sredio sam je. A nakon par ginjenja sam mislio ostaviti quest za nekad kasnije, ali eto ipak nisam i drago mi je.

Evo sad gledam po netu i ima dosta tema gdje se žale na taj quest i traže savjete.

Tačno je da se lutanjem na mapi ne dobijaju leveli ma koliko upitnika riješio uz usputne manje questove. Ništa EXP na tome. Evo mene konačno nadomak Novigrada, sad sam u onom selu neposredno pred njim, ima Notice Board pa ću prvo vidjeti šta tu još ima da se obavi. U Velen sam došao kao level 4 a sad sam level 14. Nisam riješio samo questove koji su dosta iznad mog nivoa i određen broj "lobanja" po mapi.

Ni GOG Galaxy ne pokazuje isto vrijeme kao u igri. U igri mi stoji 58 sati a u GOG Galaxy blizu 67 sati.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 2:17   #6528
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Sto se tice vremena utrosenog na igranje, Steam/GOG Galaxy prikazuju ukupan broj sati utrosen na igranje, dok sama igra prikazuje vreme utrosenu na tekuci playthrough.

Mislim na sledece:
- napravite save na recimo 25h i onda nastavite da igrate jos sat i po bez pravljenja save-ova i ugasite bez novog save-a
- sutradan upalite igru i nastavite opet od save-a napravljenog na 25 sati igre i igrate jos sat vremena.

Igra ce onda prikazivati 26 sati utrosenih umesto 27.5h koliko bi prikazivali Steam i GOG Galaxy.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 2:25   #6529
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Mene ta 'Jenny of the Woods' više zezala nego što je bio problem da je sredim a bila je malo veći levle (ispod lobanje)...

Spoiler za kako je brže ubiti:
.. sve dok nisam skontao da kad se mirror-uje moram da ih što pre poskidam jer sakom kopijom puni sebi hp a dovoljan je jedan udarac za kopiju.


To što vam u igri manje pokazuje to je zbog:
- Kad vas ubiju (load game počinje od vremena koje je u tom save game-u upisano)
- Ingame timer stoji kad je igra pauzirana tj. glavni meni, za game meni mislim da nije jer možeš mapu da gledaš ili invetar, mada moguće i tada.
- Alt+tab pauzira igru

A game client meri vreme za koje je igra startovana, tj. .exe igre aktivan, a da li je igrate ili bleji bezveze to samo igra računa.

Ja na ~130 sati (steam) ingame mi pokazivalo nekih ~107 sati.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 3:43   #6530
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Ziginho kaže: Pregled poruke
Мени се чинило да су ноћи у ванили превише светле. Убацио сам овај СТЛМ и један ришејд и сада су ноћи баш мрачне, па је бакља под обавезно...
Ja sam probao par sati da igram sa STLM 3 modom, i mada su jutra i zalasci prelepi, odustao sam jer je svaka zona u witcher-u osmišljena sa specifičnim osvetljenjem koje pravi određenu atmosferu za tu zonu. Kada sam došao na Skelige i video da se sa modom gubi taj spefičan šmek , tj. dani i noći su izgledali isto kao i u drugim zonama, odmah sam ga izbacio. Još je i autor moda dodao mesec koji zaklanja pola neba noću, no thanks.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 12:25   #6531
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Evo jedna moja u većoj rezoluciji. Dosta mi se sviđa taj Nilfgaardian Armor, već neko vrijeme mogu da craftujem bolje armore ali mi prosto žao
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 14:15   #6532
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja sam probao 3,4 puta Jenny pa sam batalio, ali da, znam otprilike šta treba samo strpljenje, i više opreme. Ja bukvalno šetam svetom bez hrane, a ona baš mnogo znači u dugim borbama. Ulja imam, bombe uglavnom nemam. Moram se pripremiti bolje pa će ići to, a oni njeni duhovi sisaju helt pa vraćaju njoj, i to uvek mi urade ne stignem bas sva 3 da ubijem brzo. Ali ima rešenja da se pomeriš oni sami nestanu, ona ne dobije helt a ti recimo pojedes nešto da se heal.
To ću probati sledeće.

Btw. Loša mi je oprema. Na sebi sam imao neki kaedweni gambeson + 57 armor, a koristim od juče bounty hunter gambeson malo je bolji, rukavice, pantalone, čizme su mi totalno random a mačevi koje imam su oni još iz white orcharda, viper school. Realno bolje nisam ni video. Imam u stvari neka još dva sto sam našao nisu loši, ali nisu ni puno bolji od ovih. Ultimatum kao steel, i Deithwen kao silver.

EDIT: Kad sam napisao poruku seo sam da probam Jenny i iz prve, easy

Poslednja ispravka: Smrtonosna Šorka (18.3.2017 u 15:37)
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 20:42   #6533
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Na većim težinama bez hrane ništa tj. napitkom se ne možeš na malo lečiti on je najbolji samo u borbi.

Novigrad sa predgrađima sam ceo oplenio od hrane, piva prodajem jbg. ne valja piti na poslu, i imam sad dovoljno da se lečim.

Do prvog osnovgno witcher seta treba nešto craftovati, neki steel/silver, armor, rukavice, čizme, gaće sve što ima bolje vredi. A posle kad se pojačaju skillovi, ima više napitaka, ulja i korisnih bombi onda ide lakše oprema osim DPS ne dolazi toliko do izražaja.

Armor je bitan samo da Geralta ne one shootuju, ostala se svodi na izbegavanje udaraca i to mi se sviđa u ovoj igri što ne možeš da klikćeš ko lud i ubiješ nekog.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 22:05   #6534
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Kakvi su to witcher setovi? Ja skoro svaki level nađem ili craftujem malo bolju opremu pa ih samim tim često i mijenjam, ništa ne potraje dugo (zato mi žao i rune ugrađivati u njih, mada runa imam već dosta, možda ne bih trebao da šrktarim). Danas sam po prvi put ušao u Novigrad. Kada se pronalaze ti witcher setovi, ili se oni craftuju?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 22:59   #6535
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja sam još u Velenu ali ima da kupiš kod trgovaca tj. kovača knjige koje pokreću questove za nabavku witcher opreme da li cat, griffin, ili bear koji god se ti odlučiš. E sad to su poprilično high level questovi za mene pa i ne idem, a u Velenu ima još dosta toga da uradim.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2017, 23:38   #6536
Ziginho
Član
 
Član od: 12.1.2007.
Lokacija: КиМ
Poruke: 285
Zahvalnice: 260
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ја сам случајно наишао на дијаграме за "мастеркрафтед урсин армор" (ћапио их од једног манстера који их је чувао), а потом сам наишао и "супириор" верзију истог...

Е сад, једва чекам да нађем прве две верзије и да ускочим у исти!

Тренутно носим други тиер грифин оклопа! Нема лоше статсе, али је, по мени, најружнији од вичер оклопа!

Такође, мишљења сам да је онај почетни армор морао да буде елитни лаки оклоп, јер ми баш онако личи на нешто што би сваки сваки врхунски вичер носио!!! Овако, један од најлепших армора је прилично обесмишљен...
Ziginho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2017, 0:25   #6537
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Imam i ja neke od tih questova za opremu još iz Velena ali su svi prevelikog nivoa za mene.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2017, 0:35   #6538
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.490
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Ziginho kaže: Pregled poruke
Ја сам случајно наишао на дијаграме за "мастеркрафтед урсин армор" (ћапио их од једног манстера који их је чувао), а потом сам наишао и "супириор" верзију истог...

Е сад, једва чекам да нађем прве две верзије и да ускочим у исти!

Тренутно носим други тиер грифин оклопа! Нема лоше статсе, али је, по мени, најружнији од вичер оклопа!

Такође, мишљења сам да је онај почетни армор морао да буде елитни лаки оклоп, јер ми баш онако личи на нешто што би сваки сваки врхунски вичер носио!!! Овако, један од најлепших армора је прилично обесмишљен...
Viper je nešto najpribližnije tom default sa početka
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2017, 0:58   #6539
maxiMD
Član
 
Član od: 16.1.2012.
Poruke: 198
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 82 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Nije što je Geralt iz Wolf škole, ali meni je stvarno najlepši armor Wolf armor. Sve verzije istog su sjajne i nekako baš pristaju Geraltu.
maxiMD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2017, 6:01   #6540
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

So it begins... again.

Spoiler za not a spoiler:
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Ziginho (21.3.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com