Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2017, 17:13   #81
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Fizički pretpostavljam u smislu da ga možeš postaviti u prostoriju zbog ograničenja prostora, tako?

Inače je 49“ idealno za 2,5-3 m daljinu za 720p i 1080p materijal. Zato sam ti i predložio tu dijagonalu , samo sam zaboravio da iskopiram taj deo .
https://www.rtings.com/tv/reviews/by...e-relationship
A kad bi uzimao preko madjara. Sta bi preporucio?


Sent from my SM-N930F using Tapatalk
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2017, 17:45   #82
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

upravo pazario Philips 49PUS6501 vozim ga kuci,nadam se da nisam napravio pogresan izbor. Hvala svima na savetima
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2017, 10:46   #83
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
A kad bi uzimao preko madjara. Sta bi preporucio?
Samsung UE43M5502 – ima nečiji VA panel i Tizen OS ako ti nešto znači.

Citat:
PinociO kaže: Pregled poruke
upravo pazario Philips 49PUS6501 vozim ga kuci,nadam se da nisam napravio pogresan izbor. Hvala svima na savetima
Javi utiske .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2017, 14:18   #84
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
Javi utiske .
Pa sta znam... uradio sam update kvaliteta TVa u dnevnoj.Bolji je od starog (HD Ready) definitivno E sad,nemam mogucnost da ga poredim sa nekim drugim modelom slicnih karakteristika pa da bih rekao bolji ili losiji. Imam neki LG Smart od 32" i na njemu mi slika deluje lepse,ali verovatno i zbog velicine ekrana.

Izgled... deluje elegantno i mnogo tanje nego sto ustvari i jeste.Nogice su mu glupo resenje,ne zbog estetike nego zbog toga sto sam ubedjen da su izgubili bar 10% potencijalnih kupaca koji nisu imali dovoljno siroku komodu. Moja komoda je 95cm sirine,a potrebno je nekih 120cm da bi TV komforno stao. Ja sam ispod njega,a na komodu postavio komad iverice 120x30 cm i to neokantovanu... kako TV izgleda govori i to da niko jos ko udje u dnevnu nije primetio ivericu

Ekran... Nisam zahtevan korisnik niti neki reper u odnosu na vas fanatike,ali ono sto na prvu mogu da kazem da mi slika deluje strasno bledunjavo i isprano... tu prvenstveno mislim na lica ljudi,ali se nadam da cu negde naci parametre da to doteram malo. Nisam nesto preterano ni posvetio vremena TVu,ali za sad koristim Movie mod za sliku. Sto se tice svega ostalog za sliku deluje mi ok,koristim IPTV pa sam probao Arenu HD na par sekundi (koliko je dozvoljeno a da se ne plati ) i strasan je utisak vratiti se na obicnu arenu. Nijansa crne boje mi uopste ne smeta,na to se najvise kuka ovde kad su u pitanju ti IPS ekrani,ja ne vidim nikakav problem.Mnogo su vidljiviji neki uspravni tragovi (najvise na zelenoj boji) pravilno raporedjeni po ekranu... ima ih 5-6 vertikala sta znam... to su verovatno tragovi dioda... Kada sam kod dioda,ambijentalno osvetljenje meni i nije neki vau efekat... ne primetim nikakvu razliku na ekranu kada su ukljucene ili iskljucene.... ponekad cak i odvlace paznju...

Probao sam dosta 4K snimaka sa youtuba i najveci problem predstavlja nebo.... nekako kao da se vide neki krugovi... nijansiranje plave,prelazi.... bas upropasti snimak,sve ostali na tim demo snimcima je extra.Umetnost.

Zvuk... TV kao TV... pogotovo za skromnog korisnika... jedino sto je zanimljivo na starom TVu pojacas na 13 sve ostalo je glasno u nekim normalnim uslovima,na Philipsu je ta jacina na nekih 22... e sad,da li je to samo do grafike nemam pojma.

Daljisnki... to je ono sto me najvise odusevilo na ovom TVu,super je odziv,ergonomija,qwerty,jedino se plasim poklopca baterije,mislim da nece bas dugo trajati,veoma kilavo stoji,a sa gornje strane daljinskog je.

Wifi... mi se povezao bez problema,youtube radi bez zastoja,mada sam sve to na brzinu pogledao...

Satelitski tjuner mi je malo pravio problema,tj najvise sam se zezao oko njega,jer kako god namestim javlja da nema signala... a i nema mnogo podesavanja... jedino sto sam od starta drzao LNB na on,a trebalo je na OFF,lepo pise na TVu,al nisam citao

Trenutno moja najveca razocarenja kod ovog TVa su bledunjave boje i multimedijalne mogucnosti. Kada to kazem,ne mislim na mogucnost pustanja raznih formata nego na probleme sa prevodima.... Kad sam pokrenuo mrezu na TVu odmah mi je ponudio PLEX i uredno nasao folder na racunaru,ali tada sve filmove otvorio u jednom folderu (iako je na racunaru svaki sa prevodom,u sopstvenom folderu) i ima samo mogucnost strimovanja filmova,ali ne i prevoda.Dva sata sam se zezao oko tih prevoda da bih procitao medju nekim opcijama da TV nema mogucnost pustanja titlova kada se strimuje sa kompa... sto me je veoma razocaralo i demoralisalo za bilo sta dalje. Sa flesica pusta prevode,ali samo u beloj boji sto takodje ume biti veoma iritirajuce.Mislim da sam video negde da ima mogucnost makar promene velicine titla,ali nisam probao jos.
Pokusao sam naknadno da instaliram PLEX aplikaciju koja je ujedno prva i jedina koju sam instalirao za sada... ona jos vece probleme pravi,pokrene se,prepozna server i folder za filmovima,ali unutra ne prikazuje niti jedan fajl,ni film ni titl,apsolutno nista Tako da...

za sada utisci se onako,u poredjenju sa starim TVom,kvalitetnija slika,ali u poredjenju sa mogucnostima LG 32" smarta multimedijalne mogucnosti nikakve.

Mislim da za prosecnog korisnika TV ne vredi toliko novaca,jer bi mozda i za cak 30-40 000 dinara manje u startu imao isti efekat zadovoljstva.
Opet kazem ogradjujem se oko procene kvaliteta ekrana,jer nisam imao priliku da ga uporedim sa bilo kojim drugim od 49"

Nadam se da me bar android nece izneveriti kada mu se posvetim (to mi je zadnji adut),i da cu moci izmuvati neki plejer za striming sa kompa,sa prevodima... onda bi ipak zadovoljstvo bilo mnogo vece

Poslednja ispravka: PinociO (23.12.2017 u 14:26)
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PinociO na korisnoj poruci:
todos (23.12.2017)
Stara 23.12.2017, 14:59   #85
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

@PinociO

eo probaj postavke od darka mozda panel yivne jos malo ako vec nisi.
Philips 49PUS6501 PUS6501 UHD TV settings after calibration
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
PinociO (23.12.2017)
Stara 23.12.2017, 15:04   #86
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
@PinociO

eo probaj postavke od darka mozda panel yivne jos malo ako vec nisi.
znam za to,al cu probati posle... ne moze covek sve stici

Inace da dodam da je garancija 5 godina i to pisana bez ikakvih dodatnih potrebnih registrovanja ili servisa. Od upustva se ne dobije gotovo nista u kutiji,nego se skida sa NETa
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2017, 16:22   #87
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Što se tiče ispranosti boja probaj da se poigraš sa različitim podešavanjima. Vidi da isključiš sve dinamičke kontraste, shop mod ako ga TV slučajno ima itd. Ako su ti lica isprana moguće je da imaš manjak crvenih mid-tonova. Valjalo bi pogledati neki Gray chart i da li vuče na neku čudnu nijansu, pa se poigrati sa podešavanjima, probaj da pojačaš malo baš crvenu pa vidi da li ti se lica čine manje ispranim.

Za taj 49PUS6401 su baš suprotno tvom utisku na WhatHiFi napisali da ima vrlo žive, pa čak i prenaglašene boje, morali su malo da ih umire u podešavanjima ali su na kraju bili vrlo zadovoljni. Dok je npr. manji Philips 43PUS6401 iskritikovan baš zbog blediih i omašenih boje koje nikako nisu mogli da isprave kroz kontrole TV-a i dali su mu finalno nisku ocenu. Šta više baš su prirodnost crvenih tonova i lica kritikovali... tako da je pomalo uvrnuto da tvoj utisak liči baš na njihov ali za manji model.

Što se tiče tih uspravnih tragova to je zbog loše izvedenog direct LED osvetljenja, praktično vidiš 5-6 kolana lampica iza panela. Dešavalo se to često kod LG tv-a koji koriste iste ovakve direct lit IPS-ove. Sa tim osvetljenjem su direktno u vezi i neki drugi tragovi po ekranu koje vidiš na nebu i sličnim svetlim pozadinama. To se zove Dirty screen effect tj. efekat prljavog ekrana. Imaju ga mnogi LCD TV-i i tako je kako je, probaj da se ne zamaraš time ako možeš jer nije defekt. To je inače efekat koji je verovatniji na većim nego na manjim ekranima, a takođe hoće da postane izraženiji sa godinama jer LED diode ne stare sve ravnomerno pa se uniformnost osvetljenja blago pogoršava sa godinama. Ja ga npr. praktično nisam imao na svom TV-u dok je bio nov a sada 2 god kasnije ga imam.

Sad nevezano za tvoj konkretni model ja u globalu i dalje nerado preporučujem Philips. Ne kažem da svi ne valjaju ali znam iz iskustva da nevezano za same panele svako malo imaju problema sa procesiranjem slike koji se zrelijim markama poput Sonija, Samsunga i Panasonica praktično ne dešavaju. A to procesiranje slike je detalj koji se ne vidi nigde na ovim standardnim merenjima na prosečnom sajtu. Obrada slike je jako bitna stvar za realno korišćenje, pogotovo kod materijala koji nije u nativnoj rezoluciji panela, kao što je kablovska. Lično sam na delu video kod dva primerka Philipsa (4xxx i 5xxx) lošu obradu slike koja pojede finije detalje i zamaže sliku. Jedan od tih je baš bio solidno lepo ocenjen i preporučivan po dosta sajtova, a samo na jednom ili dva mesta se protnuo pomen o problemima sa procesiranjem svega što nije FHD, jer su se očigledno samo oni setili da se TV malo treba i gledati a ne samo meriti sa uključenim test paternima. Drugim rečima panel, boje i kontrast na njemu su super kad se testiraju, ali pustiš TV kanale, pa čak i one HD a slika ispodprosečna.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
PinociO (23.12.2017)
Stara 23.12.2017, 16:36   #88
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

ma pretpostavljam da je samo stvar navike u pitanju i da cu se brzo prilagoditi onom sto imam,ali mi je veoma zao sto ne strimuje prevod sa kompa i bio bih mnogo srecniji da to resim na neki nacin. Nisam nikada koristio Kodi,ali iz nekih prica kontam da bi sa njim mogla da se napravi dobra stvar
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2017, 16:46   #89
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Može biti i do navike, ali pogledaj obavezno ovaj video koji ti je okačio Tomas. Na ovom primerku je plava otišla visoko a crvena nisko... To je nešto što može da ti uništi osećaj boje na koži i licima, pogotovo ako je stari TV vukao na toplije nijanse.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
PinociO (23.12.2017)
Stara 23.12.2017, 17:21   #90
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

I ja sam imao loše iskustvo sa Philipsovim procesiranjem SD slike (i još ponečim), pisao sam u drugoj temi: http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=258
Izgleda da im je to česta boljka. Npr. kod komšije sam tih dana istu kablovsku televiziju probao na nekom Sharp televizoru (takođe 43") i isti kanali su izgledali znatno bolje.

Elem, s obzirom da i ja i dalje tragam za televizorom, a i prohtevi su mi manje-više isti kao pokretaču ove teme, postavljam pitanje i ovde. Šta da kupim?
Svoje potrebe i planiranu namenu televizora sam opisao u postu iz gornjeg linka.

Ako zbog brojnih saveta LG izbacimo iz jednačine (veoma nevoljno, jer me stari TV služi već šest godina kao i prvog dana), šta mi ostaje? Philips neću (iako sam nedavno u radnjama video neke koji zaista dobru sliku daju, ali to je u idealnim uslovima, sa 4K snimcima). Ne bih najradije ni no-name televizore (iliti "lokalne brendove"), osim ako me neko ne ubedi da ipak vrede. Ne znam, gledao sam u radnji neke Grundigove (iliti "Grundigove"), sasvim solidnu sliku daju. Ali, jedno je u radnji, a sasvim drugačije može da bude kod kuće. A i za takve televizore nigde da nađeš info o upotrebljivosti uz PS4. (Jedino da pitam prodavce da donesem konzolu i da testiram?)

Dakle, šta? Najradije bih uzeo u domaćim prodavnicama, ali nisam gadljiv ni na nove televizore iz oglasa. (Stari LG sam tako kupio.)

Vredi li Samsung UE43MU6122KXXH nekih 65 hiljada? To ide malo preko gornje granice mog budžeta, ali kao i kod ostalih, panirani budžet raste poput kvasca kad kreneš da planiraš kupovinu! (Mogućnosti i ne baš, ali to je druga priča...) I vredi li uopšte UHD na dijagonali od 43"?

Preporuka za neki drugi konkretni model? Vidim da se i Samsung UE43M5502 spominje kao dobar izbor.
Ima i Samsungovih i Sonijevih modela koji mi se uklapaju u cenu, ali su uglavnom 40", a ipak se na toj dijagonali primeti dodatnih 7cm koliko otprilike više ima 43", pa zato biram tu dijagonalu.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2017, 17:45   #91
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Samsung UE43M5502 bi trebalo da je fin izbor. Dobio je nekoliko dobrih opisa uključujući i na WhatHiFi čije mišljenje cenim da ima dosta detalja i oštru sliku, solidno dobru i brzu Smart platformu na bazi Tizena...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
star-duster (23.12.2017)
Stara 23.12.2017, 17:56   #92
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Koliko vidim, modela UE43M5502 nema zvanično kod nas? Dakle, samo oglasi.

A da li je UE43M5522 dovoljno sličan? Sve dobro važi i za njega?
Njega ima u našim prodavnicama. Ali košta najjeftinije oko 65 hiljada, dakle kao i UHD televizor UE43MU6122!
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2017, 19:44   #93
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Kupio Samsung 50mu6172. Na popustu 550 evra, 5 godina garancije. Mislim da je to dobra cijrena. Za par dana ću detaljnije opisati, dok ga malo analiziram, sad neki prvi utisci:
Prevelik je, za sada, možda se naviknem vremenom. Prije sam imao crt od 55cm,možete zamisliti koji je to prelaz udaljenost 2.5-3 metra.
Uglovi su skroz ok, čitajući po netu, očekivao sam da će to biti neupotrebljivo kad se gleda sa strane.
Sd kanali izgledaju prilično loše, zbog njih sam možda trebao ići na manju dijagonalu, ovako je nekako previše razvučeno. Fullhd i uhd skroz druga pjesma.
Crna je crna ko noć
Boje super. Nema šta, sve u svemu zadovoljan
Hvala još jednom Aibo i Dukeofserbia na pomoći
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2017, 19:55   #94
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Navići ćeš se na veličinu vrlo brzo. Meni je sa 51cm na 40 inča isto tako šok bio, a sada bih ga rado gledao i 50icu.

Što se običnih kanala tiče, jbg to je odavno prevaziđena rezolucija. Ti se postaraj samo da nije uključeno nikakvo zumiranje ili razvlačenje slike. I nadam se da su barem digitalni a i neki HD paket je poželjan. Npr. serije i filmovi po Fox HD, HBO HD... izgledaju vrlo dobro.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2017, 20:45   #95
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

uh, uključio sicario 4k preko usb...izgleda fenomenalno
ma nisam ja ni kupio tv zbog programa, najviše zbog filmova sa usb...mislim da će za to biti odličan
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2017, 21:36   #96
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
Koliko vidim, modela UE43M5502 nema zvanično kod nas? Dakle, samo oglasi.

A da li je UE43M5522 dovoljno sličan? Sve dobro važi i za njega?
Njega ima u našim prodavnicama. Ali košta najjeftinije oko 65 hiljada, dakle kao i UHD televizor UE43MU6122!
Taj 5522 i 5502 bi trebalo da se razlikuju samo po nekim detaljima poput broja konekcija, možda da li ima bluetooth ili ne... i tako nekih detalja, Do sada nisam video da ta dva zadnja broja utiču na panel, pa ako je u 5502 VA gotovo sigurno je i u 5522. Mada ta cena kod nas jeste preterana.

MU61xx serija se generalno pokazala solidno ali sve su testovi za 40", 50"... a baš taj od 43 nikako ne mogu da nađem a to je najproblematičnija veličina po pitanju šansi da je neki IPS o kom za sada ne znamo baš ništa, npr. kako mu je izvedeno osvetljenje i da li pati od probijanja, oblaka... Dok se negde ne potvrdi šta se nalazi u tom 43" prosto ne bih smeo da ga uzimam. Ako neko ima info neka se javi.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2017, 22:20   #97
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Može biti i do navike, ali pogledaj obavezno ovaj video koji ti je okačio Tomas.
Postavio sam parametre po tom videu i sada je mnooogo bolja situacija P
Sada vec lici na novi TV

Samo nikako da naucim daljinski od IPTVa da postane daljinski i za TV,jednostavno radim sve najnormalnije kao milion puta do sada,ali ne mogu da s eupare nikako bas
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2017, 0:17   #98
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

e pa nek te lepo sluzi .5502 kod komsija trenutno nema mozda sledece nedelje,plazma i dalje radi ali matora je vec mnogo.
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
PinociO (24.12.2017)
Stara 24.12.2017, 0:49   #99
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Postoji li neki način da povežem laptop i tv preko wifi, ako su oba povezana na istu mrežu?
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2017, 18:10   #100
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Polako sklapam sliku. Evo varijanti i dilema.

1) Oglasi ili prodavnica? Za modele koje gledam, razlika u ceni je prosečno oko 10 hiljada. Nije malo na ukupnu cenu (20-ak %).
Ali, ako bih kupio u domaćim prodavnicama UHD televizor do kraja godine, onda bih imao 5 godina garancije, što mi se mnogo više sviđa od 2 godine "garancije" koju daju prodavci sa KP.
Ako se odlučim na tu varijantu (UHD + domaća radnja) gledaću da kupujem već ovih dana zbog garancije, a ako izaberem neku drugu varijantu onda čekam verovatno posle Nove godine.

2) Brend sam skoro sigurno odlučio da bude Samsung. Jedino još uvek razmatram i Sony 43WD750 (cena na KP gotovo ista). I on ima VA panel.

3) Koji Samsung? FHD model iz UE43M55xx serije ili UHD iz UE43MU61xx serije? Shvatam šta je Aibo rekao u vezi sa još uvek nepoznatim panelom kod ovog drugog, ali prilično me privlači UHD, pogotovo što je razlika u ceni zanemarljiva.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Savet: Kako se kupuje i proverava polovni racunar preko interneta? Kompjuterija Šta da kupim? 0 25.9.2015 13:59
TV preko HDMI vuka13mv Ostale komponente 11 8.4.2015 14:23
Prenos podataka preko LAN-a Komichar Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.1.2010 21:55
Remote desktop u LAN-u preko ADSL rutera syncromatic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 30.6.2008 10:08
Kupovina preko Interneta karlo Šta da kupim? 8 8.2.2008 18:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com