Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.12.2016, 16:34   #81
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

Ja uskoro završavam GMDX v8.0 i dobar je mod. Ima sitnih razlika u odnosu na original, ali ništa loše Sad bi treblo i v9, ali nisam mogao da čekam. Revision nisam igrao
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2018, 17:58   #82
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

!


!
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2018, 20:10   #83
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

Kako bih se vratio u 2000. godinu da igram po prvi put...
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (9.1.2018)
Stara 13.9.2019, 0:25   #84
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Deus Ex

Neverovatno je da originalni Deus Ex nema svoju temu ovde...
Hteo sam da podelim svoj Reshade preset za DX koji sam sam napravio, nikakva ekstremna šminka samo recoloring, kontrast, malo blooma u skladu sa atmosferom igre, debanding tekstura itd. Instalirajte sve Reshade shadere u folder gde je exe fajl igre i podesite ovaj preset u Reshade (kod mene je v4.2.1 i potreban je rename u *.ini).

rshpreset.txt

Ja igram sa GMDX modom i toplo preporučujem isti svima, čak i za prvi playthrough - rešava bagove, AI je bolji, teksture kvalitetnije, ima par novih gameplay improvementa, perkova, itd. -- sjajan mod.

Screenovi:

https://imgur.com/a/aENnpZq
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2019, 1:48   #85
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

Промакла ти је: https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=4455
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sp01 na korisnoj poruci:
DeCoy (13.9.2019)
Stara 13.9.2019, 8:49   #86
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

Ja sam ovaj biser propustio , znam da svi hvale Deus Ex ali nikako da ga odigram. Nekad davno sam malo igrao ali tek malo. Baš me zanima kako bi to sada uopšte izgledalo i radilo na Win10, tim prije što imam 1440p monitor, a sjećam se i priče da postoje dva velika moda, taj GMDX i još neki, pa dileme oko toga sa kojim od njih igrati
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2019, 9:14   #87
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

Taman posla da jedna od najboljih PC igara s pocetka veka, ako ne i najbolja nema svoju temu.
Toplo preporucujem svima koji nisu odigrali da probaju.

Ja nisam presao igru jedno 3 godine, a jesam 49 puta pre toga. Mozda i sa ovim modom predjem jos jednom, da bude jubilarni 50.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
altb (13.9.2019), doctor (13.9.2019), Leonida (13.9.2019)
Stara 13.9.2019, 10:33   #88
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

Everyone please rise for the anthem of PC gaming.


Main Theme (Live Orchestral Version)


edit: youtube tag nesto zeza pa mora ovako, video je sada dostupan. Slusam je bar jednom nedeljno godinama.

Poslednja ispravka: Laskaris (13.9.2019 u 10:51)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
altb (13.9.2019), doctor (13.9.2019), filpan (13.9.2019)
Stara 13.9.2019, 13:59   #89
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

Citat:
ACHTUNG kaže: Pregled poruke
Pa ona je optimizovana za tvoju V3 karticu.Verovatno na njoj najbolje izgleda.
Zapravo je igra izgledala bolje na directX-tada direct3D-u nego na Glideu koji je nista drugo do ocerupani OpenGL. Imao sam tada V3 karticu, presao na neki GF2 MX i na njoj je definitivno izgledala bolje u 32bitnoj paleti.
Ako neko bas zeli da vidi kako je to izgledalo tada u Glideu na npr V2, V2 SLI ili Voodoo 3,4,5 (i igra) evo linka ka Nglide-u (glide wrapper). Meni je igra i danas graficki prihvatljva bez ijednog moda i tako je i igram.

Poslednja ispravka: Laskaris (13.9.2019 u 14:10)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2019, 15:23   #90
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

Pretražio sam forum i bukvalno nisam našao ništa zato sam otvorio temu. Uopšte mi nije jasno kako mi je promakla.

Elem, igrao sam je bar 3 puta bez modova a onda sam otkrio GMDX i od tada nema nazad. Ne menja ništa drastično a taman toliko da je samo mehanički igra ispeglanija u odnosu na vanilu i lepša na oko. Plus ovaj Reshade. Moram da probam i Revision.

Plus, dodaje sve što treba da se igra potera na modernoj konfi: DX10 renderer, podršku za sve rezolucije, FPS cap, FOV podešavanje itd. Perfekcija.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Leonida (13.9.2019)
Stara 13.9.2019, 16:56   #91
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Deus Ex

Kad si otvorio temu rekoh znam da postoji 300%, uvatio lupio search i nije naslo
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2019, 18:42   #92
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

Sad je evo nalazi. Možda je pukao neki indeks pa se sad rebuildovao kad je ponovo postovano u temi...

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Ja sam ovaj biser propustio , znam da svi hvale Deus Ex ali nikako da ga odigram. Nekad davno sam malo igrao ali tek malo. Baš me zanima kako bi to sada uopšte izgledalo i radilo na Win10, tim prije što imam 1440p monitor, a sjećam se i priče da postoje dva velika moda, taj GMDX i još neki, pa dileme oko toga sa kojim od njih igrati
Da ti odgovorim direktno, da ti ne promakne: Revision je takoreći remake igre svašta je izmenjeno od mapa do soundtracka. GMDX je kao ispolirana varijanta igre, zaista. Spisak promena je veliki ali mape su takoreći netaknute, originalni soundtrack je tu, mehanika igre je nedograđena ali ništa nije drastično izmenjeno samo su napravljene logične izmene, AI je mnogo bolji, grafika je daleko bolja, imaš dodatne stvari kao vaulting i customizaciju dela UI-a igre itd.

Revision za first time igranje - nipošto. GMDX s' druge strane - obavezno. Igra je i za tadašnje standarde bila ružna u neku ruku a GMDX to rešava što se nekih stvari tiče i dosta poboljšava određene delove igre.

I, da, ne znaš šta si propustio, Deus Ex je specijalna igra. Prvi prelazak je težak i može i biti mučan ako nisi nikad igrao ništa slično. Drugi prelazak je fantastično iskustvo a svaki sledeći replay je kao povratak kući nakon dugog odmora -- bilo ti je lepo ali ipak nigde nije kao kod kuće. Kad te spiči UNATCO theme song svaki put se naježiš, garantovano
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
filpan (13.9.2019), Paladin (13.9.2019)
Stara 13.9.2019, 18:44   #93
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Deus Ex

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Zapravo je igra izgledala bolje na directX-tada direct3D-u nego na Glideu koji je nista drugo do ocerupani OpenGL. Imao sam tada V3 karticu, presao na neki GF2 MX i na njoj je definitivno izgledala bolje u 32bitnoj paleti.
Ako neko bas zeli da vidi kako je to izgledalo tada u Glideu na npr V2, V2 SLI ili Voodoo 3,4,5 (i igra) evo linka ka Nglide-u (glide wrapper). Meni je igra i danas graficki prihvatljva bez ijednog moda i tako je i igram.


Uh, grešiš. U pitanju je Unreal engine, i to onaj pre DX i OGL patcheva, koji je to dobio kasnije jer je i sam Unreal bolovao od tih problema. Zamerke na sam Glide ostaju, ali pored performansi, tu su i neki efekti koje tada RivaTNT 2 i MX 2 nisu ni podržavali.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2019, 19:14   #94
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

Pritom Glide nije očerupani OpenGL nego API direktno prilagođen funkcijama Voodoo hardvera. MiniGL koji se dobijao uz GLQuake jeste očerupani OpenGL, odnosno verzija koja pokriva samo funkcije koje Quake zaista koristi, ali to nema veze ni sa Voodoo ni sa Unreal engine igrama.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2019, 20:07   #95
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

S obzirom da sam igrao igru zilion puta na 3dfx hardveru, a i uz pomoc emulatora, odgovorno tvrdim da DE izgleda bolje pod D3D nego Glideom. Posto igra podrzava i OpenGl rendering moze se uporediti sa Glideom - igra izgleda identicno sa oba API-ja. Patch za D3D je izasao brzo po izlasku vanila verzije igre. To sto je tada nVidijina TNT2 kartica bila kanta (osim pro i ultra verzija) pa o D3D 32bitnoj paleti nije moglo biti ni govora je druga tema.
Glide jeste ocerupani OpenGL koji se i pre toga koristio za preskupe simulatore letenja. Otac Voodoo grafickih kartica Gary Tarolli je skoro 20 godina radio na razvoju simulatora letenja za USA vojsku. Glide ni pod razno nije pisan od nule a jeste prilagodjen tadasnjim mogucnostima Voodoo grafickih kartica. Ocerupan i ponesto izmenjen OpenGL 1.1 da bi mogao da bude koriscen na hardveru koji bi kostao do 1500-2000 dolara uz prihvatljiv framerate.. Sam 3D gejming na PC-ju je i postao moguc jer su brzi memorijski cipovi tada postali jeftinij pa je 3D kartica postala pristupacna sirim masama. I gaming na PC-u i intenet vuku korene iz vojnih programa USA.

MiniGL je takodje "srezani" OpenGL kao sto Voodoo napisa ali primena je bila samo na Quake engine-u.

Da ne davim ovde dalje jer je offtopic, koga zanima prica o nastanku i propasti firme 3dfx i o samom pocetku 3d gaminga na PC-u (kakav znamo i danas, sustina je potpuno ista), neka pogleda odlican intervju 4 celnika 3dfxa (i osnivaca) , uradjen 2013 godine.

Poslednja ispravka: Laskaris (13.9.2019 u 20:33)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2019, 20:09   #96
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Da ti odgovorim direktno, da ti ne promakne: Revision je takoreći remake igre svašta je izmenjeno od mapa do soundtracka. GMDX je kao ispolirana varijanta igre, zaista.
Po opisu me svakako više privlači GMDX, da igra bude što bliža originalu, a ispolirana.
Sad sam instalirao GMDX, ima fino podršku za 1440p rezoluciju, samo sam ušao u igru i snimio, pa ću kad završim Dishonored 2 koji mi je pri kraju. Nego, odabrao sam Medium težinu, valjda je to OK za prvi prelaz?
I imao sam bodove da biram skillove, valjda tu nisam ništa fulao, elektronika, stealth (tu sam stavio čak advanced), onda pištolj i još možda nešto. Ako ovo nije baš u redu neka neko kaže, ne znam koliko se u igri brzo napreduje niti ima li nekih preporuka za ono što je potrebnije na samom početku igre, da ne uzmem stvari koje jesu bitne ali ne u početku, a propustim nešto što bi mi pomoglo u početnim dijelovima.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2019, 20:33   #97
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

U suštini, gledajući tvoj izbor - ti si moj čovek Ali ako igraš stealth (a deluje da ćeš tako) odma' investiraj na početku u Lockpicking, Electronics i Computer. Stealth je vrlo koristan skill svakako ali onda gledaj da kombinuješ to sa drugim elementima igre, npr. izbor oružja i apgrejdovi za iste. Ja recimo uvek idem ka tome da imam brzog i agilnog agenta koji može da trči, skače, šunja se i mlati batonom k'o Sveti Ilija jer volim non-lethal. Pistol skill je ok svakako, da se nađe za lethal stvari. Isto tako nemoj da ti promakne "Perks" sekcija kod skillova i svaki prouči da ih isplaniraš unapred jer ima fantastičnih.

I prati konverzacije, skoro sve te navode na neke side-questove - nema ovde quest markera i objektiva van onih primarnih a u igri postoji svašta iza svakog ćoška. Pravi pravcati immersive sim.

Isto tako recimo ljudi smatraju da ne treba investirati u swimming... Samo ću reći da nije baš tako kad igraš stealth. Ali recimo nema smisla investirati u Environmental Training ako pritom ne investiraš u heavy oružja i rifles itd.

U suštini - posle prvog prelaska će ti se sve razjasniti. Prvi prelazak je bukvalno kao da se učiš da voziš na Yugo Koral i možeš da ga gaziš samo u drugoj brzini. Svaki naredni prelazak je vožnja Tesla Roadstera po autobahnu. Veruj - jer ni ja nisam verovao.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2019, 20:44   #98
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

Deus EX pruza najvece zadovoljstvo bas uz stealth pristup. Pucnjava je u sustini bzvz uradjena. Neprijatelji stoje na cistini i pucaju, kada im nestane municije ne idu u zaklon cak ni tada a pune oruzje sto godina pa brzo pridjes i overis ih headshotom u lepom broju slucajeva. Ako bi trebalo instalirati neki mod onda je zbog toga. Vidim da ima modova koji adresiraju AI protivnika koji je u sustini uzasan. To svakako ne smeta da ova igra bude legendarna. Uz Tomb Raider, Half Life i Thief verovatno i najznacajnija igra sa kraja 90-ih i pocetka 2000-ih.

Lockpicking, IT skills se isplate za stealth pristup najvise.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
filpan (13.9.2019), ognjen_ogi (21.2.2020)
Stara 21.2.2020, 19:53   #99
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

Stigao sam do Pariza, oslobodio one ljude iz katakombi, ispratio ih do bunkera i igra mi tu crashuje. Potom me mrzelo da se vracam u igru, ugasio sam racunar i otisao na spavanje. Veceras upalim igru i nemam nijedan sejv, sve pojedeno sem par autosejvova sa liberty island-a sa pocetka.

Ima li neke nade ili mora sve ponovo?
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2020, 4:13   #100
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Deus Ex

Sa ili bez GMDX moda? Ja bih ti savetovao da proveriš da nisi greškom lansirao igru na deusex.exe umesto GMDX.exe (ako si igrao sa modom). Takođe vrlo jednostavno možeš da proveriš folder sa saveovima. Ako su tu - kopiraj ceo folder, oduvaj igru, instaliraj opet sve i nakon prvog pokretanja vrati sejvove, trebalo bi da radi. Probaj i run as admin isto tako.

U svakom slučaju ako sad kreneš ispočetka biće ti 4x slađe jer se Deus Ex po drugi put igra najslađe, a treći put si već na vrhuncu onoga što igra može da pruži.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
deus ex

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com