Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Flash

Flash Kreiranje Flash aplikacija i integracija sa Action scriptom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.8.2009, 15:56   #1
gavrilo
Veteran
 
Član od: 25.11.2008.
Lokacija: :D
Poruke: 581
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 39 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gavrilo
Određen forumom Skrolovanje stranice?

ovako imam prosto pitanje: da li u flesu moze da se na stranicu stavi skroler i da se na neki nacin stranica produzi? Da pojasnim kao naprimer forum SK-a nebi ceo forum stao u jednom prozoru nego je ubacen skroler kojim se spusta i vraca na pojedine delove foruma.Ako nisam jasan stavicu screan shot tada ce da bude jasno. Ali ne mislim da ubacim dinamyc text field i da iz compononts ubacim skroler za D T F zbog prostog razloga sto je D T F textualno polje pa ne moze da se ubaci ni$ta osim texta,a ja hocu da stranicu stavim pod skroler.
gavrilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 16:10   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: ?

Ako hoćeš da napraviš sopstveni scrollbar koji nije deo nekog dinamičkog tekstualnog polja onda moraš sam da ga napraviš Kako ćeš to izvesti je stvarno pitanje izbora jer ćeš na netu za upit "flash scrollbars" dobiti mali milion rezultata i to za razne verzije Flasha.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
gavrilo (26.8.2009)
Stara 26.8.2009, 16:40   #3
gavrilo
Veteran
 
Član od: 25.11.2008.
Lokacija: :D
Poruke: 581
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 39 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gavrilo
Određen forumom Re: Skrolovanje stranice?

e hvala ti za ovo naso sam dobar TUT, ali stani ako vidim one klasicne skrolere mislim windowsove a ne rucno pravljene(http://img21.imageshack.us/img21/650/skrolbar.jpg) slika je na levoj strani ovaj skroler)) jel to znaci da sajt nije pravljen u flesu i ne moze da se postigne u flesu?
mislim predpostavljam da je svaki 5 saj pravljen u flesu a nisam video sajt bez http://img21.imageshack.us/img21/650/skrolbar.jpg, (mislim ne bukvalno ali je sa custom skrolbarom svaki 30. koj vidim recimo)
gavrilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 16:48   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Skrolovanje stranice?

Pa sad sa slika koje si postovao i više je nego očigledno da je u pitanju scrollbar browsera tj. operativnog sistema. Ovo za "svaki peti sajt pravljen u Flashu" je malo preambiciozno... Ima dosta sajtova rađenih čisto u Flashu ali ima i mnogo više sajtova rađenih klasičnom tehnikom.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
gavrilo (26.8.2009)
Stara 26.8.2009, 22:22   #5
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Skrolovanje stranice?

oooooooooo ljudi moji!!!

pazi ako brate nisi profi ja ti nebih nikad predlagao da se bavish pravljenjem sopstvenog scrolla. Imas ih gomilu na netu besplatnih i da su bash dobri.


dakle batali pravljenje sopstvenog. Ili jos bolje napravi ga, ali nam reci koliko ti je vremena trebalo...
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 10:18   #6
gavrilo
Veteran
 
Član od: 25.11.2008.
Lokacija: :D
Poruke: 581
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 39 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gavrilo
Određen forumom Re: Skrolovanje stranice?

Citat:
Dusan Maksimovic kaže: Pregled poruke
oooooooooo ljudi moji!!!

pazi ako brate nisi profi ja ti nebih nikad predlagao da se bavish pravljenjem sopstvenog scrolla. Imas ih gomilu na netu besplatnih i da su bash dobri.


dakle batali pravljenje sopstvenog. Ili jos bolje napravi ga, ali nam reci koliko ti je vremena trebalo...
khm khm khm... ja ga juce napravio za pola sata od kad mi hodoc (profi ) rece da pogledam. Sad si me uvredio sto sumnjas da sam profi. Taman to je ujedno i neka vrsta reklame pa cu da stavim link kad okacim na net da vidite sta profi radi.
---------------------------------------------
i jbg sve zaboravim da pitam verujem da je za vas to lako pitanje...
da li se samo rezolucije u standardnom odnosu vide na netu(posle kacenja na isti) noralno. Kad kazem u norm odnosu mislim na 1024x768 ili 800x600. a sta bi bilo sa rezolucijom 500x100??
A sta ako je rezolucija flash prez. manja nego rezolucija racunara sa kog se gleda sajt? to me buni...
I da li se menja nesto sa tacke gedista korisnika sa i bez komande fscommand(fullscreen",true)

Poslednja ispravka: gavrilo (27.8.2009 u 11:29)
gavrilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 0:59   #7
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Skrolovanje stranice?

Citat:
gavrilo kaže: Pregled poruke
khm khm khm... ja ga juce napravio za pola sata od kad mi hodoc (profi ) rece da pogledam. Sad si me uvredio sto sumnjas da sam profi. Taman to je ujedno i neka vrsta reklame pa cu da stavim link kad okacim na net da vidite sta profi radi.
---------------------------------------------
i jbg sve zaboravim da pitam verujem da je za vas to lako pitanje...
da li se samo rezolucije u standardnom odnosu vide na netu(posle kacenja na isti) noralno. Kad kazem u norm odnosu mislim na 1024x768 ili 800x600. a sta bi bilo sa rezolucijom 500x100??
A sta ako je rezolucija flash prez. manja nego rezolucija racunara sa kog se gleda sajt? to me buni...
I da li se menja nesto sa tacke gedista korisnika sa i bez komande fscommand(fullscreen",true)


e samo da mi je znati kakav ti je taj scroll...???
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mozilla Firefox 3 Guterill Aplikativni softver 887 26.1.2011 0:30
[HTML] Početak pravljenja stranice - Osnove Jenkiduduldu Klijentske aplikacije 46 22.11.2008 17:44
Kako da zabranim (onemogucim) otvaranje bilo koje stranice u browseru? Peruzzi Aplikativni softver 2 24.1.2008 17:42
brojac za stranice? Isko Web razvoj 3 21.1.2008 12:24
nestalo "dno" stranice Selver Kvarovi 1 29.12.2007 21:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com