Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tableti i e-readeri

Tableti i e-readeri Tablet računari i e-readeri

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.10.2022, 0:12   #1
miskopn
Član
 
Član od: 6.10.2008.
Poruke: 109
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Unhappy Tablet Samsung Galaxy Tab 2 - Play Store ne radi

Imam problem sa Samsung-ovim tabletom (Samsung Galaxy Tab 2), reinstalirao sam ga tj vratio na fabrička podešavanja i od tada nemogu da mu instaliram nijednu aplikaciju na Play Store čak i na Google pretraživaču. Jednostavno kada pokrenem instal za bilo koju aplikaciju izlazi mi poruka upozorenja u malom belom trouglu (greška - veza nije uspostavljena). Ovaj tablet koristim već dugo i nikada do sada nisam imao ovakav problem. Inače, samo da pomenem ako možda to ima neke veze, moj tablet ima zastarelu android verziju 4.2.2. Ali jednostavno, i pored toga tablet mi je radio do pre nekoliko dana. Na fabrička podešavanja sam ga vraćao još jedno 2-3 puta misleći da ću da rešim ovaj problem ali bezuspešno. Ako neko ima bilo kakvu ideju za rešavanje ovog mog problema neka mi hitno javi. Hvala unapred.
miskopn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2022, 9:46   #2
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Tablet Samsung Galaxy Tab 2 - Play Store ne radi

Na koji si nacin radio fabricki reset iz Android sistema ili iz Recovery-ja? Cenim da si iz sistema, za slucaj da jesi, probaj da udjes u Recovery za slucaj da ga imas uopste na tabletu i ocisit Dalvik i obican kes, mozda to pomogne. U Recovery ulazis na taj nacin sto drzis Volume up ili down dugme uz pritisak dugmeta za panjenje tableta.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2022, 11:42   #3
miskopn
Član
 
Član od: 6.10.2008.
Poruke: 109
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Unhappy Re: Tablet Samsung Galaxy Tab 2 - Play Store ne radi

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Na koji si nacin radio fabricki reset iz Android sistema ili iz Recovery-ja? Cenim da si iz sistema, za slucaj da jesi, probaj da udjes u Recovery za slucaj da ga imas uopste na tabletu i ocisit Dalvik i obican kes, mozda to pomogne. U Recovery ulazis na taj nacin sto drzis Volume up ili down dugme uz pritisak dugmeta za panjenje tableta.
Da, u pravu si, radio sam fabricki reset iz Android sistema. U Recovery nikada do sada nisam ulazio, neznam ni da li ga imam uopšte. Ništa, probaću odmah i tu varijantu. Javiću ti šta sam uradio.
miskopn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2022, 12:29   #4
miskopn
Član
 
Član od: 6.10.2008.
Poruke: 109
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Unhappy Re: Tablet Samsung Galaxy Tab 2 - Play Store ne radi

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Na koji si nacin radio fabricki reset iz Android sistema ili iz Recovery-ja? Cenim da si iz sistema, za slucaj da jesi, probaj da udjes u Recovery za slucaj da ga imas uopste na tabletu i ocisit Dalvik i obican kes, mozda to pomogne. U Recovery ulazis na taj nacin sto drzis Volume up ili down dugme uz pritisak dugmeta za panjenje tableta.
Uspeo sam da uđem u Recovery, ovaj Dalvik to nisam primetio da mi se nudi, a običan keš neće da obriše, prijavljuje mi Error. U svakom slučaju, hvala ti na savetu.
miskopn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2022, 23:36   #5
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Tablet Samsung Galaxy Tab 2 - Play Store ne radi

E sad pitanje je da li ti je obican Recovery ili onaj touch, TWRP, ali opcije bi trebalo da budu pod Wipe pa onda Advanced Wipe i tu bi trebalo da vidis listu.

Inace probaj ovo https://www.wikihow.com/Fix-the-%22G...opped%22-Error

Meni je pre pomogla opcija sa stopiranjem Google Play Services i uninstall-om update-a sa Play Store-a. Nakon toga se logovao ok i instalirao neke aplikacije ali i update-ove za ove Google aplikacije i posle nije bilo problema, da kazem moralo je na gurku.

Inace ja sam na mom flesovao noviji Android 7, tu mi radi i YT aplikacija kao mnoge druge koje nisu bile dostupne na Android 4. Na XDA defelopers forumu imas podforum za taj tablet ako se odlucis da ga pregazis. Potreban ti je samo USB kabal i malo strpljenja.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku el_corona na korisnoj poruci:
miskopn (16.10.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Sony Xperia Tipo vs Samsung Galaxy Mini II Stefan programer Aparati i oprema 10 17.4.2013 13:10
USB mass storage za Samsung Galaxy Tab 2 10.1? JBlitzkrieg Tableti i e-readeri 1 13.2.2013 14:34
Samsung Galaxy S4 Assassinator Aparati i oprema 8 25.11.2012 18:58
Samsung Galaxy S ili Nexus S i9023 ZlajoX Aparati i oprema 27 21.12.2011 14:28
Best buy: Htc Desire, Htc Desire HD, Htc HD2, Samsung Galaxy s ili Samsung Wave Elena Stojanovic Aparati i oprema 13 25.1.2011 15:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com