Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.7.2006, 17:17   #1
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Exclamation Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Zna li neko sta se danas dogadja sa RPG-ovima? Od gore navedenih kompanija Black Isle je zatvoren , Troika je zatvorena , a Interplay je u katastrofalnoj poziciji . Jedini koji se odrzava je Bioware sa igrama koje su bleda senka nekadasnjih naslova.

Meteorski uspon RPG zanra poceo je sa prvim Baldurs Gate-om (pocetak), nastavio sa Falloutom 1 i 2 (razvoj nelinearnosti u RPGovima), Icewind Dale-om (razvoj elementa akcije), Planescape Tormentom (razvoj price), Baldurs Gate-om 2 (savrsenstvo ),Arcanumom (nove inovacije), i ToB-om i... stao. Od tada (2001) izlozeni smo paradi svakojakog *****a koje pokusava da se okarakterise kao RPG. Prvi pad je Neverwinter nights i njegove ekspanzije. Nimalo originalan sa krajnje banalnim zapletom, bezveznim likovima nagovestili su da je "nesto trulo u drzavi Danskoj". Onda idu, KOTOR 1 i 2 (drugi je jedna krajnje kvarna kopija Tormenta, toliko elemenata preuzima iz istog da je to bruka. Da su ti elementi bili tada novi ovo bi bio jedan od najboljih rpgova ikada, ovako je prosto naprosto bedan). U skorije vreme izasao je Jade Empire jedan akcioni rpg od Bioware-a , takodje *****e a sprema se NWN2 (nazalost prema svim izvorima do sada ovaj ce biti isti ko i prvi samo sa lepsom grafikom), i donekle obecavajuci Dragon Age.

Zna li neko sta se desava i zasto su RPGovi postali ko holivudski blokbaster: bacis pare, odgledas i zaboravis ???????

Napomena: Elder scrolls igre sam namerno izostavio jer ih ne smatram za sustinske pomake u RPG zanru (moje misljenje). ToEE sam izostavio jer je takodje nebitan za razvoj zanra, kao izmedju ostalog i Diablo 2, Dungeon Siege, i MMORPGovi kao sto je World of Warcraft. Po meni oni su cak unazadili zanr, (ne Elder scrolls, ovi nabrojani posle) ali to je druga tema...
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com