Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.11.2010, 18:29   #4881
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Zasto ne napravite klasifikaciju optimalnih gaming office i drugih racunara koja bi se samo nadogradjivala. Na primer racunar bez monitora ( sto bi bilo sasvim OK jer monitori treba da budu u posebnoj temi) do 20000 RSD ili ... Posto sve te komponente se menjaju sto sa cenom sto sa izgledom i karakteristikama iz meseca u mesec mislim da bi to bila prava stvar. A ne da neko menja samo naslov a upitnik je svima razumljiv.
todos je offline  
Stara 15.11.2010, 12:38   #4882
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Popravite pretragu pobogu...
Bokile je offline  
Stara 15.11.2010, 12:55   #4883
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Koristi Google, pobogu
VojaM je offline  
Stara 15.11.2010, 22:12   #4884
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Linkujte forumsku na google pretragu site:http://www.sk.rs/forum "pobogu"
LoneWolf je offline  
Stara 16.11.2010, 11:20   #4885
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Postoji napredna pretraga i sajta i foruma, koja koristi upravo Google pretragu, pobogu!
Chivan je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
bokela (22.11.2010)
Stara 16.11.2010, 13:41   #4886
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Ne znam šta fali ovoj naprednoj pretrazi?
miša topola je offline  
Stara 16.11.2010, 16:44   #4887
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Linkujte forumsku na google pretragu site:http://www.sk.rs/forum "pobogu"
Pobogu ili ne, to ne može.
VojaM je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
LoneWolf (22.11.2010)
Stara 21.11.2010, 15:54   #4888
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Exclamation Re: Forum: predlozi & sugestije

U Test Drive - Prenosni računari i ŠDK - Prenosni računari vidjam izuzetno velike propuste.

U proteklih ~6 meseci sve manje i manje HW-sko potkovanih ljudi deli savete. Danas si znalac ako znas da protumacis specifikaciju i dobro stojis sa Ctrl+C & Ctrl+V kombinacijom. Da li ljude mrzi da se cimaju i ubedjuju ili ne,ali je tako. U nekoliko navrata sam primetio da se preporucuje Lenovo IdeaPad Y560 i to za samo par dana. Onaj ko zeli da pomogne nekome oko odabira lapa mora imati na umu da svaki lap ima svoju istoriju bubica/bagova/problema. I pored toga sto je pomenuti Lenovo prepun hardverskih problema (kao da su ga deca sklapala) i to sto nije jeftin ljudi ga na Forumu preporucuju.

Nije on za dzabe na akcijama na svakom cosku (cak ga i u mega-marketima ima po smesnim cenama ). Webmasteri na sajtovima domacih firmi komentare ovog lapa citaju po principu delete jer su i oni svesni da je svako iznosenje problema u javnost losa za biznis.

Sta raditi po ovom pitanju? Nemam blage,ali prestati preporucivati nesto sto nisi koristio ili nisi siguran da li ce nekome praviti probleme je dobar pocetak..
Thaedass je offline  
Stara 21.11.2010, 16:31   #4889
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Sta raditi po ovom pitanju? Nemam blage,ali prestati preporucivati nesto sto nisi koristio ili nisi siguran da li ce nekome praviti probleme je dobar pocetak..
Iliti ne preporucivati nista, i pustiti ljude da se sami snalaze (i naprave jos vece greske) jer nema sanse da je iko probao svaki model na trzistu.
player1 je offline  
Stara 22.11.2010, 9:10   #4890
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Nisam mislio u bukvalnom smislu

Ali ovo sa Y560 je prilicno cool - svi domaci forumi su brujali oko njegovih problema i svuda se skrece paznja da se upravo taj model izbegava,a na SK Forumu se on preporucuje kao vrlo dobar izbor
Thaedass je offline  
Stara 22.11.2010, 13:29   #4891
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Sta raditi po ovom pitanju? Nemam blage,ali prestati preporucivati nesto sto nisi koristio ili nisi siguran da li ce nekome praviti probleme je dobar pocetak..
Zar jedno od rešenja nije i to da ti i drugi koji su dobro upućeni u karakteristike hardvera svuda i na svakom mestu gde primetite nestručne savete reagujete i argumentovano objasnite da su prethodni saveti loši?

Ne bih nikog da vređam, ali ideja foruma je da članovi komuniciraju sa drugim članovima. Ako bi se redakcija i administracija umešale u to, to bi onda bila jednosmerna komunikacija od nas ka vama (mi pričamo, a vi slušate). Ovakvi i slični problemi, nažalost (ili na sreću, kako se uzme), mogu se rešiti samo ličnim zalaganjem onih koji su potkovani u određenim oblastima ili ličnim primerom.
VojaM je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Chivan (26.11.2010)
Stara 22.11.2010, 18:08   #4892
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
U nekoliko navrata sam primetio da se preporucuje Lenovo IdeaPad Y560 i to za samo par dana. Onaj ko zeli da pomogne nekome oko odabira lapa mora imati na umu da svaki lap ima svoju istoriju bubica/bagova/problema. I pored toga sto je pomenuti Lenovo prepun hardverskih problema (kao da su ga deca sklapala) i to sto nije jeftin ljudi ga na Forumu preporucuju.
Ja sam u par navrata preporučio taj laptop, kupio ga je kolega s posla prije nekih 20-tak dana i nema nikakvih problema sa njim.

Ne znam da li se radi o "loše ubodenoj" seriji koja je kvarljiva ili nečemu trećem, ali za 700-tinjak (ili 750, kako gdje) evra koliko taj laptop košta mislim da trenutno nema bolje mašine.

Ako ima, javite i predložite ljudima nešto drugo. Ja bih sad uzeo taj model da nisam uzeo ovog ASUS-a prije par mjeseci, a kad sam kupovao ASUS ovaj Lenovo je bio znatno skuplji nego što je sad.

P.S. Uz taj laptop dolazi garancija od godinu dana sa mogućnošću dopune garancije 1 god. za 65 evra tako da ne znam kakvi su to "nerješivi bagovi", kvarovi i čuda jer čak i da se pojavi nešto nerješivo - u garantnom roku možeš dobiti nov laptop, po zakonu.
LoneWolf je offline  
Stara 22.11.2010, 18:50   #4893
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ja sam u par navrata preporučio taj laptop, kupio ga je kolega s posla prije nekih 20-tak dana i nema nikakvih problema sa njim.

Ne znam da li se radi o "loše ubodenoj" seriji koja je kvarljiva ili nečemu trećem, ali za 700-tinjak (ili 750, kako gdje) evra koliko taj laptop košta mislim da trenutno nema bolje mašine.
Na zvanicnom Lenovo forumu i na forumu NotebookReviews-a more tema sa ovim lapom. Svi problemi su resivi,ali je pitanje kako bi se to sprovelo na nasem trzistu (od menjanja BIOS-a,modovanih drajvera do menjanja komplet "iznutrica" lapa) Navodno su odredjeni problemi reseni u novijim serijama,ali opreza nikad dosta.

Inace sto se povlacenja garancije tice,covek moze na svakojake slucajeve da naleti. Primer:
Citat:
Bokile2000 kaže:
Toshiba L300-1F9 kupljena u aprilu 2009. i dobijem tu no matter what garanciju..

Posle 6 meseci crkne HDD,mehanički kvar,ne priznaje se No matter what zbog sledeće stavke:
• Oštećenja do kojih su dovele neispravnosti ili loša izrada.
Toshiba je loše napravila HDD i ti tu ne mož ništa,pljunuo 8000 dinara za nov od 500 GB,sam ga zamenio...
Thaedass je offline  
Stara 22.11.2010, 19:54   #4894
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Na zvanicnom Lenovo forumu i na forumu NotebookReviews-a more tema sa ovim lapom. Svi problemi su resivi,ali je pitanje kako bi se to sprovelo na nasem trzistu (od menjanja BIOS-a,modovanih drajvera do menjanja komplet "iznutrica" lapa) Navodno su odredjeni problemi reseni u novijim serijama,ali opreza nikad dosta.

Inace sto se povlacenja garancije tice,covek moze na svakojake slucajeve da naleti. Primer:
1. Sam si rekao, svi problemi su rješivi. Ako imaš problem - nosi laptop u ovlašteni servis, jer imaš čitave 2 godine da ti se dese sve (ne)predviđene gluposti i kvarovi tako da u tom vremenu imaš pravo da ti potpuno besplatno poprave/zamjene/srede laptop ili da ti DAJU NOV ukoliko je kvar nerješiv.
Ovo nije situacija sa Lenovom isključivo nego generalno sa laptopima jer pobogu - ništa ne kupuješ bez rizika da će ti se sje*ati ili ispasti iz ruke sekund nakon što platiš račun na kasi, wtf?
Takođe, niko ti ne garantuje da se laptop NEKAD neće pokvariti, bez obzira da li košta 100 ili 10000 evra.
Opet kažem, ako imaš neki BOLJI model od tog Lenovo laptopa i ti i drugi - izvolite, preporučite, a ne kritikujte ljude koji ga preporučuju jer da ne valja ne bi bio toliko promovisan i ne bi ga niko preporučivao napamet jer ipak daje najbolji odnos cijene i performansi.
Odgovorno tvrdim da JAKO MALI BROJ ljudi na forumu ima na raspolaganju preko 1000 eura koje bi htio da potroši na laptop te shodno tome opet kažem - ako postoji nešto BOLJE u istom cjenovnom rangu, izvoli - preporuči.

2. Ne miješaj babe i žabe, Toshibina no-matter-what garancija je pala u vodu "kod nas" u Srbiji ali NE i u ostatku svijeta (čak i u susjednoj Hrvatskoj je sasvim korektna i niko se nije žalio) dok Lenovo drži do sebe u svim zemljama.

3. Toshiba ne koristi svoje diskove nego ih po narudžbi pravi druga kompanija, zavisno od ostatka konfiguracije laptopa i zavisno gdje se sklapaju (za koje tržište se prave).
LoneWolf je offline  
Stara 22.11.2010, 20:45   #4895
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Interesantno kad sam kupio neki dvd plejer xoro. Bio ih je pun servis. Onda takodje u garantnom roku ga zamenim za isim modelom. Tog drugog sa visine od oko dva metra svuce moj ker ( nesto ga nije mirisao, ili mu se nije dopadao). Udario je zestoko o ledinu, ali nije crko!

Poslednja ispravka: todos (22.11.2010 u 20:54)
todos je offline  
Stara 23.11.2010, 0:59   #4896
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
1. Sam si rekao, svi problemi su rješivi. Ako imaš problem - nosi laptop u ovlašteni servis, jer imaš čitave 2 godine da ti se dese sve (ne)predviđene gluposti i kvarovi tako da u tom vremenu imaš pravo da ti potpuno besplatno poprave/zamjene/srede laptop ili da ti DAJU NOV ukoliko je kvar nerješiv.
Ovo nije situacija sa Lenovom isključivo nego generalno sa laptopima jer pobogu - ništa ne kupuješ bez rizika da će ti se sje*ati ili ispasti iz ruke sekund nakon što platiš račun na kasi, wtf?
Takođe, niko ti ne garantuje da se laptop NEKAD neće pokvariti, bez obzira da li košta 100 ili 10000 evra.
Opet kažem, ako imaš neki BOLJI model od tog Lenovo laptopa i ti i drugi - izvolite, preporučite, a ne kritikujte ljude koji ga preporučuju jer da ne valja ne bi bio toliko promovisan i ne bi ga niko preporučivao napamet jer ipak daje najbolji odnos cijene i performansi.
Odgovorno tvrdim da JAKO MALI BROJ ljudi na forumu ima na raspolaganju preko 1000 eura koje bi htio da potroši na laptop te shodno tome opet kažem - ako postoji nešto BOLJE u istom cjenovnom rangu, izvoli - preporuči.

2. Ne miješaj babe i žabe, Toshibina no-matter-what garancija je pala u vodu "kod nas" u Srbiji ali NE i u ostatku svijeta (čak i u susjednoj Hrvatskoj je sasvim korektna i niko se nije žalio) dok Lenovo drži do sebe u svim zemljama.

3. Toshiba ne koristi svoje diskove nego ih po narudžbi pravi druga kompanija, zavisno od ostatka konfiguracije laptopa i zavisno gdje se sklapaju (za koje tržište se prave).
1. Ajde gledaj to iz drugog ugla - uzeo si auto kojem je probusena guma,zupcasti kajs naopako postavljen,sediste je gubavo,farba se sama guli,ali nema veze sve je to resivo u garantnom roku..

Petljancije sa BIOS-ima samog lapa,modovani drajveri koji na jednom lapu hoce da rade,a na drugom (istom modelu) odbijaju,pikseli koji trepere,pregrevanje lapa i da ne nabrajam ostale "cari". Bas se mislim da je nekome drago da mu lap stoji danima u servisu za svaku picabocu koja mu naleti,a dao je tu kolicinu novca. A pri zameni za nov opet postoji sansa da ces dobiti iz lose serije. Ne kazem da svaki ima problem,ali je procenat nezadovoljnih vlasnika na forumu samog Lenova prilicno zanimljiv. Nemam ja nista protiv tebe sto se trudis da pomognes nekome sa savetom ili predlogom vec samo skrecem paznju na ovakav propust. Uostalom nisam nikoga ni spomenuo kad sam skrenuo paznju.

2. Ne mesam ja nista,standardna garancija pokriva otkaz hard diska u normalnim uslovima koriscenja/rada. Nema to veze sa Toshiba-inom linijom NMW garancije

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Interesantno kad sam kupio neki dvd plejer xoro. Bio ih je pun servis. Onda takodje u garantnom roku ga zamenim za isim modelom. Tog drugog sa visine od oko dva metra svuce moj ker ( nesto ga nije mirisao, ili mu se nije dopadao). Udario je zestoko o ledinu, ali nije crko!
Kralju
Thaedass je offline  
Stara 23.11.2010, 1:24   #4897
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Slazhem se sa Thaedassom, u pitanju je isuvishe ozbiljna lova da bi se neki ovakav propust napravio. Kupac ne pazari A4Tech mish od 1500 dindzi pa da zanemari shto ce da mu se oljushti scroll (na primer), nego keshira dosta ozbiljan novac za laptop i raznih "anomalija" ne bi smelo da bude.

@VojaM - Od tog kontrolisanja nestruchnih saveta nema mnogo koristi. Jedno vreme sam se i ja trudio da jurim po SKD forumu i ispravljam krive Drine, ali nisam ni inkvizicija, niti dovoljno besposlen da to radim na regularnoj bazi, ruku na srce to je i prilichno dosadan posao . Eventualno svako digne ruke i onda se nadjesh sam u toj ulozi.

Ne znam shta bi moglo da se uradi po tom pitanju, jedino shto mi pada na pamet je da zamolim forumashe zaduzhene za taj sektor da se malo vishe informishu po netu i malo manje c/p-uju tudje predloge, ma koliko osobe chije informacije shire bile kompetentne.
Doomche je offline  
Stara 23.11.2010, 3:02   #4898
pivonroll
Član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 278
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 102 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Ne znam da li je samo meni upalo oci ali na ovom forumu imamo sobe Slobodni operativni sistemi (GNU, Linux, Unix...) i Operativni sistemi (Windows, Mac OS, DOS...). Mislim da sobu Operativni sistemi treba preimenovati u Vlasnicki operativni sistemi da ne bude zabune, jer su i vlasnicki os-ovi i slobodni os-ovi operativni sistemi.
pivonroll je offline  
Stara 23.11.2010, 10:46   #4899
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Citat:
pivonroll kaže: Pregled poruke
Mislim da sobu Operativni sistemi treba preimenovati u Vlasnički operativni sistemi
Pravi termin je "robovlasnički operativni sistemi" . Ako si "Linuksaš".
Glupog li predloga.
zoran845 je offline  
Stara 23.11.2010, 12:01   #4900
pivonroll
Član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 278
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 102 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Forum: predlozi & sugestije

Ma nisam 'teo da ih vredjam pa rekoh da bidnem fin
pivonroll je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
forum, forum sk, predlozi, sugestije, svet kompjutera

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Promena izgleda SK foruma Ivan-94 Forum o forumu 449 26.10.2011 21:13
Forum apgrejdovan na verziju 3.8.2 - bagovi, utisci, predlozi M.C. Forum o forumu 195 7.11.2010 1:04
Pretplata (aprililililililililililili....) GoranSTX Forum o forumu 342 5.4.2007 0:45
Avatari illidan Forum o forumu 57 17.1.2007 14:15
Predlozi i sugestije za SK ezenkiel O SK-u uopšte 1 6.10.2006 1:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com