Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.10.2012, 17:44   #21
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Testament of Sherlock Holmes

Citat:
VITKO kaže: Pregled poruke
Uglavnom ne mogu da se iskobeljam iz baste.....
Spoiler za Mozda...:
Proveri da li si video nesto (ne secam se sta) na drvetu u onom drugom dvoristu, kad pronadjes mesto sa koga su posmatrali necaka, pa nastavis u susedno dvoriste. Ja sam se tu zaglavio - bezveze su sakrili doticni predmet


Btw, daleko je ovaj Serlok od Alana
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2012, 19:01   #22
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Testament of Sherlock Holmes

Malo je reci daleko, jer su igre potpuno razlicite i po izvodjenju i po zanru i po svemu. Neuporedive bukvalno
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2012, 19:05   #23
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: The Testament of Sherlock Holmes

Mislio sam na dobru igru kada sam naveo Alena...
Evo sad opet problemi. Sa updateom sam resio problem odlaska u zatvor, prosao koz zatvor sinoc , obisao svratiste i groblje i treba da se poseti kuhinja sada. Sinoc oko 02:00 ugasim komp i sada da nastavim kad ono nece krene, cuveni problem prilikom pokretanja same igre !!!
Reinstalirao igru i odradio sta treba i opet nece. Bez update je krenula al prilikom ucitavanja save-a opet izbaci. Odradim update i opet nece....

Awakened i Jack su radili bez problema.. nzm sta je sad u pitanju.
Jedino sam danas odradio update najnovijih drajvera catalyst 12.6 , al ne verujem da novi drajveri skode.
VITKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2012, 19:08   #24
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Testament of Sherlock Holmes

Mogu se porediti po objektivnom kvalitetu u svom zanru. Alan je izvrsna akciona igra, dok je Serlok prosecna, na momente natprosecna avantura. Imam jednog prijatelja koji igra samo ono najbolje sto se pojavi; Alana bih mu preporucio, a Serloka ne. E, u tom smislu se daju porediti
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 2:13   #25
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: The Testament of Sherlock Holmes

Ocekivao sam pravu eksploziju post-ova po izlasku igre, ali nesto je tiho na ovom topic-u? Da li vam se toliko svidja da ne stizete da kazete pozitivne utiske ili je nesto drugo po sredi?

Ja sam tek poceo da igram, ali evo da probijem led:

Svidja mi se to što su lokacije veoma detaljne, što tehnički što idejno. Nema ispranih tekstura, nigde nisu zakidali na broju poligona pa da se svugde vide ćoškovi, lep kolorit, pravi objekti iza prozora a ne nalepljen low-res skybox i za igru koja je oslanja na pricu nisu jeftinim trikovima zakidali na lip sync-u (iako ponekada malo promasi).

Ubacili su dosta sitnih detalja na svakoj lokaciji, nadam se da ce se taj nivo kvaliteta odrzati do kraja igre. Pogotovu stan u Bejker ulici. Od "VR" na zidu, skalpela i lavora u Votsonovoj sobi, do "Toby" prostirke, kutije za lule, "Dancing Men" uramljene poruke i violine u Holmsovoj sobi.

Svi su to vec iskmomentarisali ali evo i ja: ocigledno je igra vizuelno radjena po uzoru na Granadinu seriju sa Dzeremi Bretom u glavnoj ulozi.

Vec na samom pocetku ima dosta referenci ka ranijim igrama iz ovog serijala (Dzek Trbosek), ali i ka samim pricama Konana Dojla. Konkretno: na pocetku ima zagonetka koja ukljucuje tepih sa mrljom cija pozicija ne odgovara procureloj bari na podu - The Second Stain.

Glasovna gluma svih likova je poprilicno dobra... sem glasa samog Serloka Holmsa, lik sve izgovara "ravno" i bez emocija. Totalno suprotno od Dzeremi Breta kojeg su kopirali, a koji ima svoje iznenadne izlive emocija. Mozda nisu smeli da rizikuju brzi, agresivniji ili bilo kakav drugi glas od robotskog da bi igraci mogli 100% da razumeju sta glavni lik govori? Ne znam.

Tutorial je odlican, u klasicnom Point & Click stilu. Takodje mi se veoma svidja "Tabla Zakljucaka". Ne znam da li su je koristili u ranijim delovima ovog serijala ali lepa stvar za testiranje vijuga jer zaista zahteva malo mozganja i zakljucivanja:



Takodje mi se svidja sto igra zahteva malo opste kulture (ako bi se to tako moglo nazvati) jer na pocetku ima šahovsku zagonetku. Ova zagonetka mora da boli vise od samara igracima mladje generacije koji danas ne znaju kako se figure u sahu pomeraju... na zalost postoji i SKIP opcija


E sada...


Intro film je katastrofalan! Isprva sam pomislio da se odvija u domu za decu ometenu u razvoju, a onda sam shvatio da zvukovi koje ta deca ispustaju zapravo predstavljaju glasove uzivanja i odusevljenja igrom... barem bi trebalo, jer ni to "igranje" ne deluje kao normalno igranje. Da ne spominjem narkomanske podocnjake. Nadam se da su ostali bolje odradjeni.


Posle tutorijala sam uvideo obrazac koji mi malo smeta:
  1. Dolazak na relativno skucenu lokaciju od jedne ili dve sobe
  2. Prikupljanje objekata koji su ocigledni usled ogromnih indikatora
  3. Mini igra #1
  4. Mini igra #2
  5. Mini igra #3
  6. To je to!
Nadam se da nisu napravili igru kao seriju mini igara koje povezuju kratki dolasci na skucene lokacije?

Interakcija sa ljudima je skoro nepostojeca i vecinom se svodi na jedan kratak razgovor. Ponekada postoji izbor tema, ali retko i nema ih puno. Takodje ne vidim da postoje inventarske zagonetke, nisu opisane u tutorijalu i celo prvo poglavlje je proteklo bez ijedne.

Zbog toga sto nema puno tema za razgovor u dijalozima, sva prica izmedju likova se odvija u skriptovanim sekvencama, a te sekvence su pocele da me nerviraju jer su uzasno izrezirane, tj kao spanska serija. Imaju odvratan ZOOM efekat, svaki kadar radi ZOOM-IN ili ZOOM-OUT koji postaje naporan.

Posto je moguce kontrolisati Holmsa i Votsona naizmenicno, u prvom poglavlju postoji jedan glup deo koji deluje kao najgori fetch-quest. Sa Holmsom resite problem, koji nalozi Votsonu da donese "nesto" vazno za dalju istragu. Zatim sa Votsonom predjete 3 koraka, pokupite predmet koji bode oci usled ogromnog indikatora i odneste ga Holmsu... i tako jedno 4 puta Copy-paste.



Kakvi su vasi utisci?

- - -

Bonus round:

Creepy Watson

Poslednja ispravka: lukababic (18.10.2012 u 2:24)
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku lukababic na korisnoj poruci:
pentraksil (18.10.2012), pike8 (18.10.2012)
Stara 18.10.2012, 13:21   #26
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Testament of Sherlock Holmes

Izaslo brdo igara pa se nema vremena za sve. A i onaj fix nije postojao pa mnogi nisu mogli da prelaze.

U sustini OK je igra, zanimljiva prica za sada ali neke stvari (mene) malo odbijaju. Neki glasovi su stvarno monotoni i tupavi, muzika je jedan od problema ne zato sto je tu vec zato sto konstantno svira u pozadini. Moze da se iskljuci ali nije to to, setam sa Serlokom kroz neki hodnik sasvim opusteno a u pozadini seva muzika kao da je okrsaj kod OK korala mogli su to da uklope malo bolje i da izbegavaju non stop muziku, nekada tisina govori vise od reci (muzike). Treca stvar je kao sto si i napomenuo taj sablon a pre svega te mini igre koje odaju utisak da je igra pravljena od strane ZUMA developera. Ali generalno gledano igra je i vise nego dobra.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 17:50   #27
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Testament of Sherlock Holmes

Niggaz plz Te takozvane "mini-igre" se strucno nazivaju logicke zagonetke, i ima ih u skoro svakoj avanturi Avanture uglavnom balansiraju izmedju inventarskih i logickih zagonetaka, a to cini i ovaj Serlok, u kome je odnos otprilike 70:30 u korist logickih. U Mystu, recimo, logicke zagonetke cine 100 odsto igre
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 22:08   #28
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Testament of Sherlock Holmes

Ma da, nego ja nikada nisam naisao na ovoliki broj logickih zagonetki u nekoj avanturi (igrao sam ih dosta) koliko u Serloku, ali to je Serlok. Ne volim ih mnogo zato i navodim kao manu (meni licno to smeta, ne previse ali smeta)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2012, 19:35   #29
time
Novi član
 
Član od: 30.1.2007.
Poruke: 25
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: The Testament of Sherlock Holmes

jel ima mnogo dijaloga?
time je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2012, 21:24   #30
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: The Testament of Sherlock Holmes

Pocetnik sam u avanturama a ova igra mi deluje primamljivo.Da li je tesko za pocetnike?
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2012, 21:39   #31
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: The Testament of Sherlock Holmes

Citat:
Uros12 kaže: Pregled poruke
Pocetnik sam u avanturama a ova igra mi deluje primamljivo.Da li je tesko za pocetnike?
Sta znam mislim da je za pocetnika ipak ovo tesko
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2012, 23:39   #32
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Testament of Sherlock Holmes

Mozda je tesko u smislu da su ti na raspolaganju relativno velika podrucja (pre svega mislim na Vajtcepel), pa mozes lako da se zaglavis preturajuci, dok kad imas iskustva ipak znas koji bi deo tog velikog podrucja trebalo da istrazujes.

Inace igra nije uopste teska, ja sam se zaglavio nekoliko puta iskljucivo zbog pixel-huntinga. Najveci deo igre cine logicke zagonetke (u narodu poznate kao mini-igre ), cije resavanje ne zavisi toliko od iskustva
Citat:
time kaže: Pregled poruke
jel ima mnogo dijaloga?
Naravno, vise od polovine igre cini pracenje price
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2012, 5:54   #33
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: The Testament of Sherlock Holmes

Posle par dana sam najzad stigao opet da prosetam Serloka pa da dopunim jos malo misljenje o igri.

Citat:
Uros12 kaže: Pregled poruke
Pocetnik sam u avanturama a ova igra mi deluje primamljivo.Da li je tesko za pocetnike?
Uopste nije teska, definitivno najlaksa avantura koju sam ikada igrao. Sastoji se od dva dela: interakcije sa okolinom i resavanja "logickih zagonetki". Ogromni pokazivaci se automatski pale u blizini vaznih objekata, a logicke zagonetke su totalno nevezane za pricu igre (moguce ih je resiti i bez pracenja radnje) i imaju SKIP opciju. Postoji i "sesto culo" a to je prikazivanje svih mogucih upotrebljivih objekata na lokaciji pritiskom na SPACE dugme. Tako da je nemoguce zaglaviti se. Ako volis Holmsa prica ce te definitivno privuci... i neverovatna grafika naravno.

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Inace igra nije uopste teska, ja sam se zaglavio nekoliko puta iskljucivo zbog pixel-huntinga.
Prosto neverovatno s'obzirom na to koliko su se trudili da se to ne desi



Igra ima apsolutno 0% inventarskih zagonetki, a pod njima podrazumevam kombinovanje predmeta u inventaru. Cak stavise nije moguce ni ispitati predmete u posedu!

Igra pruza lazan (ali izuzetno dobar) osecaj slobode tj. freeroaming-a. Iako postoji mapa sa vise lokacija kada jednom dodjete na lokaciju nije moguce otici sve dok se ne resi trenutni problem vezan za tu oblast. Tako da nema Myst fora: prekidac na jednom ostrvu aktivira nesto na drugom ostrvu. Vec je sve za dalji prolaz "negde u blizini". Sto i nije lose jer olaksava resavanje zagonetki...

... ali igru pretvara u linearnu seriju "mini-zagonetki". Kada se jednom sve stvari u datoj oblasti ispitaju automatski se pristupa mini-igri cijim resavanjem se aktivira skriptovan film gde likovi objasanjavaju radnju. Imam osecaj kao da igram "hidden-object" igru i u pauzi parcijalno gledam epizodu Serloka Holmsa.






Na osnovu "ordenja" koji su indirektan pokazatelj progresa u igri vidim da sam presao trecinu, a za sada sam odigrao preko 15 ovih "logickih igrica". Mada npr. u Syberiji su te igre bilo mnogo bolje integrisane u pricu, ovde deluju kao fil.

Takodje moram i na ovo da se pozalim: posle skriptovanih sekvenci igra automatski ukljuci opciju za dijalog i pricu sa likovima. Evo kako to izgleda:




Retardirano zar ne? Polje sa temama za razgovor prekriva sve likove! Napominjem jos jednom da ovo igra automatski sama radi posle skriptovanih sekvenci. Ovo se desava jer engine automatski postavi Holmsa i njegovu glavu u default uspravan polozaj. POV iz tog default polozaja izgleda ovako retardirano. Ukoliko izadjete iz razgovora, spustite kameru (glavu) na dole i ponovo udjete u razgovor - sitaucija je normalna. Ukratko: potrebno je realno okrenuti glavu u pravcu objekta kojeg zelite da vidite. Problem je u tome sto igra sve vreme samostalno retardirano postavlja kameru u pogresnom smeru.

Pre i posle:



Ali ono sto stvarno pocinje da me nervira su FADE-IN i FADE-OUT efekti koji se svaki put pojavljuju kada kamera menja ugao (promena lokacije, promena kadra u filmu i sl.)




Pokusao sam da se razveselim i odem u kupleraj, ali nista od toga... barem za sada.




Ono sto mi se definitivno i dalje svidja i zbog cega i dalje nastavljam da igram igru je neverovatan nivo detalja. Prilazem par slika otvorenih oblasti. Ali daleko je ovo od ispoliranog finalnog proizvoda. Lepe teksture i modeli ne cine igru. Nedostaje konkrento igra, a da sam hteo da resavam sahovske probleme ili sudoku... pa, uzeo bih da igram sah ili sudoku.





Poslednja ispravka: lukababic (22.10.2012 u 6:30)
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku lukababic na korisnoj poruci:
Reshatnayak (23.10.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
frogwares, sherlock holmes

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Agatha Christie ili Sherlock Holmes? zx3m Avanturističke igre 41 29.8.2013 22:12
Sherlock Holmes vs Jack the Ripper evil_geko Avanturističke igre 35 3.10.2009 17:42
Sherlock Holmes: The Case of The Silver Earring Iwan88 Avanturističke igre 12 19.5.2008 20:25
Sherlock Holmes versus Arsene Lupin Deviant Avanturističke igre 5 13.5.2008 8:09
Spisak avantura A-Z [spisak pogođenih avantura] Shlaymara Avanturističke igre 15 4.12.2007 1:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com